Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt szültem1

mercedes30
Létrehozva: 2003. június 7. 17:25
Sziasztok!

Én tulajdonképpen nem egy kérdéssel indítom a topicot, henem mert az elsőt várom1-ben már jónéhányan életet adtunk várva-várt gyermekeinknek, és továbbra is szeretnénk együtt maradni. Ez tehát legyen a "kiöregedett" elsőt várók fóruma, és mindenki másé, akit érdekel!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 5. 15:576711.
    Borzasztóan sajnálom Őszinte részvétem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6710)
    2007-06-19  22:33
  2. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2007. június 19. 22:336710.
    Sziasztok!
    Ne haragudjatok, hogy ilyen régen nem jelentkeztem, de februárban szörnyű tragédia ért minket. Apa nincs többé. Hirtelen elkapott egy kórokozót, pneomococcus, agyhártyagyulladást okozott. Semmi látványos tünet, ami figyelmeztethetett volna minket. Az egész család influenzás volt. Apa két nap pihenő után visszament dolgozni. Pár napon belül ....
    Utólag kiderült, hogy lábon hordott ki egy tüdőgyulladást, amiről mit sem tudott és a legyengült, túlhajszolt szervezetével könnyen megbirkózott a betegség.
    Azért írok erre az oldalra ilyen szomorú dolgokról, hogy okuljatok belőle. Figyeljetek jobban oda magatokra és párotokra.
    Vigyázzatok magatokra
    Magdus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. december 26. 01:046709.

    Sziasztok!

    Boldog karácsonyt mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6708)
    2006-12-25  17:47
  4. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2006. december 25. 17:476708.
    sziasztok!

    Mindenkinek boldog Karácsonyt kívánok!!!! Mellé azt is, hogy tudjatok pihenni legalább egy icipicit.
    Na szép, szóval mindannyian betegek vagytok....
    .. akkor mi se lógjunk már ki a sorból. Áki péntek óta csúnyán köhög és picit megy a hasa. Orvos még nem látta, de ha szerdáig nem javul a méztől, citromtól (tea és a fenistil cseppektől, irány a doki.
    Gyerekek! Két év alatt 6 kg híztam (vissza)Persze ez a Karácsonyi időszak sem kedvez az alakomnak. Most elég szarul érzem magam a bőrömben (persze ez evés közben nem jut eszembe) Megfogadtam, hogy nem teszek újévi fogadalmat, viszont azért mindent megteszek, hogy erőm legyen nem annyit enni, amennyi csak belém fér.

    Szóval mégegyszer: Boldog, békés, nyugodt Karácsonyt

    üdv
    Magdi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 21. 10:066707.
    ... és a jókívánságaim mellé egy kép is jár
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 21. 10:056706.
    Szia!

    Bocs, de nem mindig jön össze, hogy akkor írjak, amikor szeretnék. Rebusnak hörghurutja volt, amit a bátyjától kapott el. Nagyon megviselte Őt is, minket is. Aztán én is elkaptam, amit Te is írtál, ezt a jó kis hányós, hasmenős vírust. Fura, de csak én este bele (hálistennek persze), pedig máshonnan nem jöhetett, csak az oviból... máshova nem járok. De ünnepekre már nem akartam betegséget, így Dani kedden volt utoljára.
    Sajnos Rebus ennek ellenére éjszaka nagyon szürcsög mégis, de ez már lehet, hogy a szoba levegője miatt van.

    Most mennem is kell, mert mára terveztem az egyik süti elkészítését (a neve: Nagyon csokis süti... nagyon egyszerű, remélem jó is). Lassan hangolódok. Mi minden évben elkövetjük azt a hibát (mióta gyerekünk van), hogy már november végén kezdünk hangolódni (karácsonyi dalok, díszek, tervezgetés), és tényleg elszáll minden kedvünk a végére. Remélem még visszajön.

    Kívánok Nektek Nagyon Boldog Karácsonyt (szilveszter előtt meg még úgyis benézek... remélem engem a család)! Pussssz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6705)
    2006-12-13  00:57
  7. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. december 13. 00:576705.

    Szia!

    Mi bajotok Van?

    Kébzeld mi is össze szedtünk hasmenéses hányós vírust.Pesten voltunk a kórházba 3-napig és gondolom onnan hoztuk haza. Mit ne mondjak ki vette az összes erőmet.Gyorsan leadtam pár kg.

    Lessz időd akkor írjál!

    Magdus veletek mi van.?

    Sok puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6704)
    2006-12-06  19:00
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. december 6. 19:006704.
    Sziasztok. Csak pillre. Dani után Rebus is lebetegedett, úgyhogy le vagyunk strapálva. Holnap folytatom, ha Dani oviban lesz, és Rebus hajlandó lesz aludni, válaszolok a kérdésekre is. Köszi az érdeklődést, jól esik nagyon. Pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. november 16. 10:106703.

    Szia!Magdus! 

    Örülök hogy hallok rólad és kiváncsi voltam milyen a bölcsi és hogy bírjátok. Mi bölcsinkbe is mindíg betegek a gyerekek de szerencsénk volt eddig. Csak egyszer voltunk 1 hétig náthások.De a dr nénink mondta ha egyszer be jutna a bölcsibe akkor szerinte mindenki otthon maradna még a gondozó nők is mert ott mindíg mindenki taknyos.

    Mi is kérdeztük Lucát kistesstvérrel kapcsolatosan mondta hogy szeretne de a cicit nem adjuk oda neki Azóta minden nap kérdezi   van -e már picibaba a hasamba.

    Gyógyulást kívánok nektek. Én nem szoktam beteg lenni de 2 hete biciklivel mentünk nagyon hideg volt iszonyuan fujt a szél és aztán esett a hó.Jó kis arc és homloküreg gyulladást kaptam most rövid hullámra járok.Azota kocsival megyünk mindenhova. Pedig itt a városba egyszerűbb a bicaj. Gyorsabb mindenhol az ajtóban lehet parkolni nincs parkoló jegy stb.

    Dorcesz remélem ti is jól vagytok?

    Mindenkinek sok puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456010 (6702)
    2006-11-15  21:47
  10. Torolt_felhasznalo_456010
    Torolt_felhasznalo_456010
    2006. november 15. 21:476702.
    Sziasztok!
    Először is szívből gratulálok Dorcesznek a kislányodhoz!!!! Megnéztem a képeket is. Olyan szép gyerekeid vannak! Ha van egy kis időd, írj az uncsi hétköznapokról, mert érdekel, hogy milyen az élet két gyerkőccel, hogy lehet bírni, hogy éjszaka is "ügyelsz" és nappal is helyt kell állnod. Van időd napközben kicsit ledőlni? Engem is nagyon aggaszt, hogyha lenne kistesó, Ákikám hogyan reagálna. Szóval nagyon érdekel minden...

    Másodsorban sűrű bocsánat, hogy így eltűntem, de olyan mértékben le vagyok strapálva, hogy nem jutok el a gépig. Ákos 9 körül, jobb esetben, lefekszik, aztán kezdek neki a házinak, tanulni már nem igen jut időm, csak úgy ragad az órán, meg néha a metrón bele-bele nézek, és akkor.
    Ismét elöntött a vasalatlan hegy, a port bizonyos helyeken már észre sem veszem A középfok, kijelenthetem így két hónap elteltével sokkal nehezebb, mint az alapfok volt. Sokkal többet kéne tanulni stb, stb, stb. persze az is sok, hogy szinte egyhuzamban február óta majd minden nap 5 órát tanulok, de februárban vége, aztán már csak az itthoni dolgokra koncentrálok

    Ákos most éppen megint beteg. A bölcsiszünet után még volt egy egész jó hónapunk, aztán hirtelen 3 hétre lebetegedett. Egy hét bölcsi után, most megint itthon van. Ma kétszr hányt is. Szegény kicsikém...

    Na ez egy picit lehangolóra sikeredett, de legközelebb vidámabb dolgokról írok, jó.

    Mindenkinek puszi

    Magdi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. november 8. 10:586701.

    Szia!

    Ez az anya tej pocsékolás felháborító. Mikor én szültem nekem éppen volt aztán én kértem hogy szopizás előtt ne tömjék tele teával mert éppen beindult és jó lenne ha a baba szopizna, mert csak jobban beindulna. Nem tetszett nekik hogy szóltam de nekem se az hogy egy cumival végig szoptatták a gyerekeket és 10 perc után kihozták bealudva. Örültem hogy beindult alig vártam hogy szopizzon. De aztán belehúztunk 2év 8 hónap. most 4-dike óta kimerült a cicim nincs egy korty se benne. Luca felvan háborodva hogy miért üres azt mondtam annyit szopiztál hogy elfogyott.

    A kórházra vissza térve akkor mikor szültem akkor ott reszkettek az ápolónők az anyukák mellett hogy adják már oda a tejcsit tették a tejtárolóba.egyébként jó hogy 4napra csökkentették mert csak bent megbolondul az ember.

    A reggeli futamért nem irigyellek.Lucával reggelente elindulni a bölcsibe katasztrófa felöltöztetni de kettőt nem semmi lessz.

    Mindenjót nektek jó gyarapodást és egészséget.

    Van két perced írjál hogy vagytok Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6700)
    2006-11-06  14:24
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 6. 14:246700.
    Ja, csak hogy a kórházi csecsemősosztályról is írjak.... Arra is jó volt a kézimellszívó, hogy éjszakára fejjek a bébinek, és ne tápszert vagy vizet kapjon, ne adj isten teát. Viszont reggel elmondták a csecsemősök, hogy csak kb. a felét adták a babáknak (a szobában mindenki fejt, és leadott), a többit KIÖNTÖTTÉk, mert szerintük (!) nem kell annyi a babának. Az igazság viszont az volt, hogy napközben annak a dupláját is megették. Szóval adtak, amennyit gondoltak, vagy amit a nagykönyv előírt, a többit megkapta a lefolyó. Borzasztóan fel voltunk háborodva, így alig vártuk, hogy hazajöjjünk, és ne egy büdös perszóna döntse el, hogy mennyit eszik a gyerek

    Azóta ez így is van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. november 6. 12:586699.
    Szia!

    Bocs, hogy ilyen lassan reagálok, de úgy szalad az idő, még így is nehéz néha, hogy minden beleférjen. A munkatársaim is sokat írnak, több nap telik el, mire válaszolok nekik. Holnaptól igazán segítségem sem lesz, letelik apa szabija, még nehezebb lesz. De távol álljon tőlem, hogy panaszkodjak, csak ez a rossz idő zavar, mert tavasszal vígan elsétálgatnék a két gyerkővel, de ilyenkor reggelente pocsék lesz elindulni az oviba.

    Köszönöm a gratut. Ez mindig jólesik.

    A szülés igazán gyorsan ment. Pár nappal előtte, még mondta is anyukám, hogy hasonlót kíván nekem, mint neki volt velem a szülés. Röpke 15 perc alatt lezajlott nála, alig értek be. Gondoltam ez velem nem történhet meg, hiszen a Danival is 1 teljes napot vajúdtam. Előtte 2 nappal már vérezgettem, de még kiengedtek vizsgálat után. Aztán este már kezdődtek a lightos fájások, hajnaltájt már 5 perces keményebbek voltak, mire beértünk már 3 percesek, de kibírhatok. Attól számított 1 és 1/4 óra múlva már a kezemben volt a bébim.
    Bár én még fájdalmasabbnak is éreztem, mint a fiamnál, de végülis nem panaszkodhatok, és így még a szokásos beavatkozások is elmaradtak, egyedül csak NST-re volt idő.

    A kórházi 4 nap szinte elrepült, csak a fiam hiányzott nagyon, és baromira megrázott, ahogy láttam rajta mennyire rosszul viseli. Nem hőzöngött, nem hisztizett, csak a szemében láttam. Itthon sem lett persze könnyebb, talán mostmár azt mondhatom, hogy kezdi megszokni. A hugira nem haragszik, igyekszik kedveskedni neki ... többnyire.
    Mellszívót vettem igen, egy kézi Medelát. Eddig még csak arra kellett, hogy a nagynak lefejjek, hogy megkóstolhassa. Meg első napokban, hogy ne durranjak szét, mert Rebus alig akart enni, csak aludni.. pedig egyáltalán nem sárgult. Most bezzeg már eszik, szinte állandóan csak enne

    Most bef., mert még kéne írjak 3 e-mailt, és még semmi nincs a fejemben, hogy mit is kéne...

    Puszi Neked és Lucának. Magdus merre járhat?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6698)
    2006-10-30  14:07
  14. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. október 30. 14:076698.

    Szia!!!  

    Már nagyon gondoltam rátok!

    Gratulálok  hol látták ezt a gyönyörűséget picinek teljesen normális méretű nagyon szép a béby és természetesen a nagy is.

    HOGY MENT A SZÜLÉS?

    A nagy fiadnak még ez a hejzet új de belefog jönni ha időd lessz írjál! Mell szívót sikerült venned? Tejcsi van annyi mindent kérdeznék de mennem kell mert Luca éppen ébred ilyenkor igényli hogy ott legyek vele.

    Sok puszi nektek jó egészséget is kivánok nőjetek nagyra!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6697)
    2006-10-26  18:16
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. október 26. 18:166697.
    Szia Berczy!

    Baba megvan, Karácsonyig mégsem várhatott

    15-én született meg Rebus 3350 grammal és 55 centivel, gyönyörűséges hosszú (nem vicc, tényleg nagyon hosszú, rálóg a tarkójára, legalább 3 centi) sötét haja van.
    Pöttömcica egy valóra vált álom. Tudom, mindenki azt gondolja, elkiabálom, de ő maga a TÜRELEM, és azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem tart örökké, de most nagyon élvezem. Vele szinte csak a szokásos baba körüli teendők vannak, mert ha éppen szegénykének nem fáj a pocija (ami kezd sajna sűrűsödni), akkor alszik. Éjjel tulajdonképpen én keltem őt , vagy a Dani kelt minket, ő ugyanis leszokott az alvásról, ellenben rászokott a tömény hisztire. Nem akarok róla se rosszat mondani, mert látszik, hogy a hisztiálarc mögött azért ott van az én régi édes jószívű kisfiam, csak most rettenetesen meg van zavarodva. Már az óvónő is felhívta rá a figyelmemet, dehát ő meg legyen türelmes és megértő.... vagy legalábbis lehetne.

    Kis nyekergések jönnek a kisszobából, úgyhogy lassan távozom. Köszi az érdeklődést, jól esett. Sok-sok puszi, csatolok képet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6696)
    2006-10-24  13:50
  16. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. október 24. 13:506696.

    Sziastok!

    Sehol senki?

    DOrcesz van már baba???? 

    Magdus veletek mi Van??? 

    Puszi mindenkinek!!! legyen szép napotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6694)
    2006-09-28  19:33
  17. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 29. 10:076695.

    Szia Dorcesz!

    Nincs meg a melszívóm én a Dm -be vettem mert akkor ott volt a legolcsóbb plusz még akkor adtak hozzá egy plusz cumis üveget 3db volt hozzá. A barátnmnek adtam el cumis üveg nélkül mert vett hozzá cumisüveg garniturát . Nekem a sok kifőzéstől megcsúnyult és nem is zárt már jól.Én csak jót tudok aventről mondani. A tescoban is szokott olcsó lenni ott is akciózni szokták. A baba hirdetésekben olvastam vannak eladók 3-5000ft -ért árulják. De szerintem azokhoz is kell uj cumis üved. Az enyémnek a tartalég gumi alkatrészeket amit ki lehet benne cserélni én fel se használtam orodzsi csomagba volt.Próbáldmag a neten . Én a babakocsimat 3 nap alatt adtam el hogy a neten hírdettem MUTSY babakocsim volt. Majd látod.

    Nem számolták el esetleg a terhességedet?

    Vagy eddig ezt nem vették észre hogy picike mert nekem amikor terhes voltam mindíg mondták hogy nem pici mnagyobbnak látszik de rajtam kivülről sokáig nem, is látszódott 29héten volt kissebb hasam akkorse volt szembe tűnő.

    Szorítok érted értetek írjál szeretném tudni mi van veletek. Még most is tud nőni hízni.Jó gyarapodást nektek!!!

    Sok puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6693)
    2006-09-28  19:30
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 19:336694.
    Az a "hógyag" természetesen "hólyag" volt, amikor még a fejemben volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 28. 19:306693.
    Szia Berczy!

    Bocs, hogy ilyen "gyorsan" reagálok.
    Szóval a kicsi azt jelenti, hogy 37 hetesen mért a doki 2300 grammot. A BDP értéke pedig (fej előlről fültől fülig) 8.59 centi. Ez elég picinek számít, és a grafikon szerint is kicsúsztunk még az alsó határértékből is.
    Aztán volt itt olyan szomszéd, aki azzal nyugtatott, hogy ők csak csontot mérnek, husi még azért lehet rajta akármennyi. Ebben bízom.
    Hétfőtől már 39. hetes leszek, remélem azóta kicsit belehúzott.
    A doki által előírt pihenés sajnos nem megy, mivel a megfázás miatt egy pózt nem bírok ki, az pedig a fekvés. A striák a hasamon oly mértékben elbúrjánztak, sőt felhógyagosodtak, hogy holnap meg mehetek bőrgyógyászhoz. Remélem kapok v.mit, mert az éjszakáim azzal telnek, hogy vakarászom, és majd falramászok. Borzalmasan viszket.

    Nincs már meg ez az Avent mellszívód? Nem árulod, ha esetleg még megvan? Körberohangásztam már minden üzletet, hogy melyik érné meg, hiszen csak az első időszakban lesz rá szükségem (remélem), nem akarok beleinvesztálni 15-18ezer forintot. Bőven van még mire költeni.

    Megyek, dobok egy kis rendet, mert holnap meglátogat a védőnő. Remélem önt belém egy kis önbizalmat, mert teljesen lelohadtam ettől, hogy sorban születnek a házban a babák, én meg minden kínommalbajommal még egyben vagyok.

    Pusszantás. Luca miatt meg ne aggódj, ő így próbál alkalmazkodni. Azért ha belegondolsz, baromi nehéz időszak ez nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6692)
    2006-09-23  23:54
  20. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 23. 23:546692.

    Szia Dorcesz!

    Miért pici a bébi? Mert nem 4kg feletti? Biztos egészséges csak nem minden gyerek elefánt.Fiad mekkora volt?Most mennyit híztál?

    Az én Lucámat mikor mentemn szülni akkor azt mondta a szülésznő hogy hamar megleszünk mert csak hasamva és még derekam is van,. Ilyenkor nagyon pici gyerek lesz.2,5-kg körüli és nagyon rövid. 8,30-10,10ig szültem 54 cm 4050g 4-cm s.barna haja volt nem hitték el hogy holvolt a hasamba a szülésznő kiment a csecsemős nő után és lemérték újból. Egy óra múlva csak ugy szopta a cicimet mint a vákum már akkor is nagy cici vadász volt az én picim.

    Nem gondolnám már én se hogy kettőt szoptassál már nagyon kimerítő lenne. Nekem sokszor az a bajom a szopiuzással hogy már nincs sok benne és mindíg meg akarja nézni hogy van megint.

    Én az AVENT melszívót használtam én megvoltam vele elégedve, van aki nem szuereti én még mást nem próbáltam.

    Régebben a játszón Lucát verták még kissebb volt most a bölcsibe meg ő verekszik. Hidd el monden reggel úgy megyünk nem szabad bántani senki. De meglestem eggyik reggel a bölcsiben a verekedés abból adódot hogy szeretgeti a gyerekeket és nekik nem tetszik félre lökik és ebből lesz a komfiktus.Szoval ennyi csak túl leszünk rajta.

    Sok puszi minden jót!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6691)
    2006-09-22  22:15
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 22. 22:156691.

    Szia Berczy!

    Köszi, még megvagyok, és még egyben. Kaptam sajnos rémhíreket, hogy pici a baba (két orvos is mondta), de annyifelől hallottam, hogy ilyen rémhírek mennyire nem jöttek be végül, és ne üljek fel ennek, hogy most igyekszem nem erre koncentrálni.

    Én is sokat olvastam a tandemszopiról, de több, mint fél évvel a leszoktatás után már nem merném megkockáztatni, mert félek még most is annyira ragaszkodik hozzá, hogy seccperc alatt visszaszokna. Mindig elmondja, hogy a babának oda fogja adni a cicit, de nem vagyok biztos abban, hogy a megvalósításkor nem fog a szíve megszakadni. A minap kérdezte, hogy alhat-e rajta, mondtam, kérdezd meg a hugodat. A hasamhoz hajolt, és tényleg megkérdezte, majd közölte velem, hogy igen, megengedte, és már feküdt is rám   V.milyen formában hagyni fogom, hogy közel maradhasson szopikor, de visszaadni már nem akarom, mert összezavarnám. Ha nem választottam volna el, akkor oké, de így már rizikós. Persze nem hülyeség, mert még mindig nem vettem mellszívót . Annyit megígértem neki, hogy kapni fog a tejecskéből, de csak pohárban.

    Bölcsi ügyhöz nem tudok hozzászólni, mert nálunk fordítva volt, fiamat verték mások. Az nagyon szörnyű volt, mert rettegve ment minden reggel. De, hogy milyen, ha azt mondják, hogy asszonyom verekszik a gyereke... hát nem tudom. Végülis mit tehetsz, ők vannak ott, nekik kellene megoldani. Te max beszélhetsz a fejével. Aztán vagy hatásos vagy nem.

    Most mennem kell, szülői filmnézés lesz (fiam a maminál), holnap meg születésnapi ovibuli (20 éves az óvoda) ugrálóvárral, arcfestéssel, tortával...

    Pussz! Szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6690)
    2006-09-21  21:43
  22. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 21. 21:436690.

    Szia!

    Hogy van a kismama? Remélem minden ok!

    Képzeld az én lányom is saját ciciét fogdossa néha és próbálja hogy az övéből jön e tejcsi?De jártunk úgy hogy be volt dagadva a cicije vittem orvoshoz akkor pedig nem csinált még ilyet. Mondták a szopizás miatt van hormonjai dolgoznak.

    Képzeld az eggyik ismerrősömnek született 3-hónapja picibabája a nagyobbik 3éves és mind a kettő szopizik így nem kell fejnije. A pici kezdi aztán jön a nagy . Mondja nem volt gond a tej beindulással a nagy besegítet. Pont mostanába olvastam ilyenről azt mondták nem gond csak az anyuka bírja.

    A bölcsibe most verekedős korszakunk van éppen mindenkit megver.Mondták nagyon aktív mozgékony segítőkész mindenbe benne van.Szeret tornázni énekelni és az új verseket álítólag könnyen tanulja.

    Sok puszi vigyázz magatokra már nem sok van hátra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858420 (6689)
    2006-09-16  11:06
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 16. 11:066689.

    Berczy: Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Ha hiszed, ha nem, nekem is mostanság esett le, hogy ÚRISTEN, MÁR CSAK 3 HÉT!!! Kicsit sokkoló érzés. Remélem, ha beindul akkor hasonló lesz, mint a fiamnál, hogy az addigi félelem v.hogy rögtön elmúlt, és maradt a várakozás, kíváncsiság. Csakhát már tudom, hogy milyen is a szülés... talán hiú ábránd azt várni, hogy nem fogok kicsit sem félni.

    Szopiról: Mi 2.5 évesen hagytuk abba, és nem azért, mert elegem lett, vagy mert másra hallgattam volna, hanem a korábbi vetélés miatt muszáj volt. Hormongyógyszert is szedtem, nem akartam kockáztatni egyik gyereket sem. Nem volt egyszerű eset, de maga a leszoktatás könnyebb volt, mint az azóta eltelt időben jelentkező furaságok. Pl. az, hogy ennek már 7 hónapja, de a fiam még mindig odabújik, símogatja, szagolgatja, beszél róla nagyon sokat. Tehát olyan, mintha igazán le sem szokott volna róla. Védőnőm kicsit megdorgált, amiért ilyen sokáig tartott a szopi (másik védőnő viszont támogatta a hosszú szopit.... hát, ahány ember...), szerinte ezért nem tud átállni. Szerintem baromság. Egyszerűen az én fiam kicsit szorongóbb, és neki talán ez a "nyugtató" vált be. Ami viszont aggaszt, hogy nem mindig engedem neki, mert a terhesség miatt sokszor nagyon fáj a mellem. Rákapott arra, hogy a sajátját babrálja, egy dolog, hogy hülyén néz ki, de nagyon nem szeretném, ha v.mi nem egészséges dolog alakulna ki belőle (vmi mániaféle, pótcselekvés)... De lehet, hogy hülyeséget beszélek, kár ezért aggódni.

    Szóval kár általánosítani, minden gyerek minden esetre másként reagál. Erről senki más nem dönthet, CSAK TE!!! Én is millió helyről megkaptam, voltam én minden, csak rendes anya nem. Van, akinek semmi nem jó, ha nem szoptatsz, rossz anya vagy, ha szoptatsz, ráerőlteted magad... áhh... tojni rájuk. Én is ezt csináltam, amit Te, egy idő után már senkinek sem mondtam, mert láttam, ahogy engem kedvelő emberek szemében is hirtelen undorítóvá váltam.

    Gratula az új bölihez. Csupa jó élményeket kívánok! A szopi miatt meg ne aggódj, egyszer mindenre megérik a gyerek. Nálunk a szobatisztaság már egy éve zajlik, volt, hogy végleg (úgy tűnt) letettük, aztán minden vissza, most néha maga csinálja szó nélkül, máskor meg úgy megy be, mint a huzat pisi-kaki. Értetlenül állok a dolog előtt. Unalmas is lenne, ha minden tankönyszerűen menne.

    Pusszantás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724192 (6688)
    2006-09-16  00:01
  24. Torolt_felhasznalo_724192
    Torolt_felhasznalo_724192
    2006. szeptember 16. 00:016688.

    Dorcesz!akkor még 3-hét van kb.?  Most már bár mi lehet most kell megint csak igazán magadra vigyázni!!!!!!

    Minden jót kívánok Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top