Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cisztás magzat

regzsu
Létrehozva: 2006. október 2. 11:55

Sziasztok!

Tapasztalatokat, véleményeket várok az alábbi témában, mert erről nem sok mindent találtam a neten.

19 hetes pocaklakóm agyában találtak egy cisztát, szaknyelven azt írták oda, hogy plexus chorioideus cysta.

Szerdán mennem kell amniocentézisre, amit azért csinálnak, hogy kizárjanak egyes kromoszóma rendellenességet, amire a cisztából következtetni lehet.

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, átesett hasonló dolgokon, írja meg nekem legyen szíves, hogy egészséges babája született-e ennek ellenére, vagy mit csináltak vele. Szóval minden tapasztalatot szívesen fogadok! Köszönöm!

  1. 2017. november 2. 22:0637.

    Szia..


    Tudom sok idő eltelt de érdeklődnék, h mi lett veletek? Nekem ma találtak a kisfiamnál 17mm*5mm cisztát a bal oldalon 18hét 4 napos vagyok.


    Üdvözlettel : Zarina 

    előzmény:
    freeship (31)
    2007-06-02  10:07
  2. 2014. január 9. 13:1236.

    Sziasztok,

     

    Erdekelne, h vegul mi lett az eredmeny. Mert most en is 18 hetes terhes vagyok es ketoldali plexus chorioidesus cisztat veltek felfedezni. Jovoheten kell mennem tovabbi vizsgalatokra.

    Minden jot.

    előzmény:
    freeship (31)
    2007-06-02  10:07
  3. 2011. május 17. 10:1735.

    Sziasztok!

    Ancsa mi is abba a cipőe járunk amibe ti... nekünk születés után vették észre kisfiamnál a bal oldalon a plexusban egy 4 mm-es cystát, most 6 és fél hónaposan voltunk kontroll vizsgálaton nem felszivódott hanem 8-9 mm-esre megntt! Nálunk is minden eredmény jó volt a terhesség alatt. Fejlődésneurológián mindent rendben találtak, voltunk pszihológián ott is minden rendben van , nagyon mozgékony eleven kisfiú... Kicsit aggaszt hogy mi van ha nem szivódik fel, továbbra is csak növekedni fog... Kicsit azért megnyugtattak amiket itt olvastam! junius 1-én megyünk vissza a neurológiára az eredményekkel. Iagzából szerintem nagy gond nem lehet mert akkor azt már közölték volna velünk, de eddig még semmi olyat nem mondtak ami rossz dologra utalt volna... Majd megirom mi volt jöv hó 1.-én!

    idézet:
    eszti777777 (34)
    2011-05-17 10:12:55
    Még annyit füznék hozzá hogy korához képest semmivel nincs elmaradva, egyedül a sulyával... Kicsi baba volr pont a 40-dik hétre 2 kilóval és 44 cm-el született, nem tudni miért pedig még terhességi cukorbetegségem is volt és az orvosok mindig mondták nagy babám lesz! Diétára fogtak állandóan éhes voltam szinte semmit nem ehettem. 170g szénhidrátot ehettem egy nap! De ezen kívül minden rendbe volt vele. Most 6 és fél hónapos kb6 kiló és 62 centi, nem is kövér nem is sovány pont jó :D
    előzmény:
    eszti777777 (34)
    2011-05-17  10:12
  4. 2011. május 17. 10:1234.

    Sziasztok!

    Ancsa mi is abba a cipőe járunk amibe ti... nekünk születés után vették észre kisfiamnál a bal oldalon a plexusban egy 4 mm-es cystát, most 6 és fél hónaposan voltunk kontroll vizsgálaton nem felszivódott hanem 8-9 mm-esre megntt! Nálunk is minden eredmény jó volt a terhesség alatt. Fejlődésneurológián mindent rendben találtak, voltunk pszihológián ott is minden rendben van , nagyon mozgékony eleven kisfiú... Kicsit aggaszt hogy mi van ha nem szivódik fel, továbbra is csak növekedni fog... Kicsit azért megnyugtattak amiket itt olvastam! junius 1-én megyünk vissza a neurológiára az eredményekkel. Iagzából szerintem nagy gond nem lehet mert akkor azt már közölték volna velünk, de eddig még semmi olyat nem mondtak ami rossz dologra utalt volna... Majd megirom mi volt jöv hó 1.-én!

    előzmény:
    Ancsa77 (33)
    2011-04-07  11:51
  5. 2011. Április 7. 11:5133.

    Sziasztok!

    Látom rég nem írogattok,de hátha valaki olvassa.Tavaly januárban született babámnál szülés után állapítottak meg egy 2mm-es cisztát a bal plexus choronoideusban,nyugtattak hogy nincs semmi baj az esetek zömében ez felszívódik de ha nem az sem baj.Terhességem genetikai eredmények mindjók voltak,babám egészségesen született.4 hónaposan elvittük koponya uh-ra,és nem tünt el a ciszta hanem 1mm-t nőtt.Azóta nem tudom mi van,megnyugtattak hogy ez miatt egyáltalán nem kell aggódnom.Most kisfiam 14 hós és még nem indult el,persze egyből a cisztára gondolok,hogy az nyom valami ideget,de a védőnőm szerint kisfiam mindent időben csinált eddig ,a fejmérete is megfelelően változik,más gyerek is indult már el 15 hósan ,nincs elkésve.Azt mondta ha ez megnyugtat vigyem el a neurológiára hogy megvizsgálják,és ha még nem nőtt be a kutacs akkor uh-ra,de szerinte ez felesleges,mert nincs semmi baj.Tényleg nagyon szépen fejlődő baba,van viszonyítási alapom is mert van már egy 13 éves nagyfiam,14 hósan már rendesen komunikál velünk,nem csak mindent megért,hanem sok szót használ már érthetően.9 hósan felült felállt,10 hósan kapaszkodva ment.Most feláll,kapaszkodás nélkül áll elég hosszan,közbe akár tapsol,nem esik el,szóval nagyon jó az egyensúlyérzéke is,aztán mégis négykézlábazik.Vagy fogom a kezét úgy sétálunk.Jövőhéten kérek beutalót a gyerekorvostól és elviszem a vizsgálatra,hátha kiderül hogy nincs is már ott az a ciszta,de jó lenne ha valaki olyan írna akinek ilyen esete volt,vagy az ismeretségi körében,tehát hogy szülés után alakult ki ez a ciszta(nekem terhességem alatt egyik uh-on sem mondták,az orvosom is többször uh-ozott ő se látta,voltam 4D-son és ott sem tünt fel,azért gondolom hogy a szülés után,vagy közben alakult ki a nagy ,hirtelen nyomás hatására ,mert fiam nagyon gyorsan született)Remélem ír valaki

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  6. 2010. december 16. 13:0132.

    Sziasztok.

    MI is ebben a helyzetben vagyunk most 3 egéséges kislány után kzlte a doki hogy a 18 hetes kismanónk bal agyféltekéjén van ez a ciszta és még meglepődtt hogy elsírtam magam .

    Hát hogy ne még nem is hallotam erről a CPC-ről nagyon félek hogy mi lessz .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2007. június 2. 10:0731.

    Sziasztok!

    Holdi, ha még itt vagy! Mi lett nálatok végül? Nekem most kedden állpították meg ugyanezt 4D Uh-on, ráadásul két oldali és elég nagy kiterjedésű, 16 mm*9 mm. Most vagyok 18 hetes terhes. Nekem ott zat monták hogyne aggódjak, gyakori és fel fog szívódni, de ugye csak nem olyan könnyű nyugodtnak maradni.

     

    szilvi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441903 (30)
    2007-04-17  11:45
  8. Torolt_felhasznalo_441903
    Torolt_felhasznalo_441903
    2007. Április 17. 11:4530.

    Sziasztok!

    Látom, vannak mások is hasonló cipőben....

    A 13. héten voltan uh-on és ott felfedezték, hogy az egyik agyféltekében, a plexus chorioideus-ben felritkulás van. Tegnap voltunk a genetikai tanácsadáson, ahol már a leleten a plexus ch. cysta jelent meg. Azt mondták, amikor meglesz az afp eredmény, menjek vissza és lesz egy uh, meg megbeszéljük a továbbiakat (amniocentézis stb.).

    Úgyhogy elég sok mindent olvasgattam az elmúlt 2 hétben a cysta-ról. Fel is szívódhat, anélkül, hogy bármilyen rendellenességet is hagyna maga után, de utalhat 21-es és 19-es (asszem) triszómára, azaz a Down-kórt és az Edwards-szindrómát okozó kromoszóma rendellenességre.

    Azt is el kell nektek mesélnem, hogy bátyáméknál a 2. gyermeküket a doki el akarta vetetni, mert a magzatvíz mintavétel alapján rendellenességet talált. Ennek ellenére megtartották és  van egy (több is) makkegészséges fiuk.

    Remélem, nem keserítettem el senkit. Az az igazság, hogy én szeretem látni, hogy mire számíthatok, ezért olvasgattam utána. és gondoltam, ez az a topic, ahol ez mindenkit érdekel.

    Szép napot és csak pozitvan kell hozzáállni!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_230845
    Torolt_felhasznalo_230845
    2007. március 24. 08:2529.

    Sziasztok!

     

    Az én esetem eltérő a tiétektől, mégis reménykedem benne, hogy valaki hallott már ilyenről.

    A terhességem 31. hetéig semmi probléma nem volt, amikoris találtak egy 26 mm-es cisztát a babám fejében. Most 39. hetes terhes vagyok és a ciszta sajnos nem szívódott fel. A SOTE 1. számú Női Klinikájára járok azóta és kéthetente nézik a ciszta méretét. Ott derült ki, hogy a 0,8-as Mom-om alacsony volt, amire a Szent Margit Kórházban dokim azt mondta, hogy normál érték. Nem tudom, hogy ebből már következtetni lehetett volna a problémára.

    Ha valaki tud hasonló történetről, kérem írjon.

     

    Üdvözlettel, Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_348821 (27)
    2007-01-25  04:45
  10. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2007. január 26. 00:5728.

    Attól függ,hogy hol helyezkedik el a ciszta. Ha rossz helyen van akkor rögtön szólnak, de azért a magzatvíz vizsgálatot ajánlatos megcsinálni ilyen esetben ezt ajánlják, nem fáj egyáltalán, csak a félelem nagy ilyenkor az emberben. Ha nem szóltak első alkalommal hogy rossz helyen van, akkor nem lesz semmi baj, vissza fog szívódni.

    Minden jót kívánok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_348821
    Torolt_felhasznalo_348821
    2007. január 25. 04:4527.

    Sziasztok!

    Jó volt olvasni a pozitív tapasztalatokat. Az én babámnak is van kétoldali cisztája, szintén plexus chorioideus cysták. Sajnos elég nagyok, 1x1 cm-es kb. mindkettő. Egy nem különösebben alacsony AFP-érték miatt mentünk UH-vizsgálatra, és ott derült ki.

    Amniocentézist nem szeretnék. Ma délután megint genetikai UH-ra megyünk, és este megkapom Angliából a vérvételem eredményét (négymarkeres vizsgálat).

    Ti is úgy tudjátok, hogy a ciszták, azon túl, hogy jelezhetnek kromoszóma-rendellenességet, semmi egyéb kockázattal nem járnak? És semmi egyéb kezelést nem is igényelnek?

    Köszi

    Leovica

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2007. január 20. 01:5026.
    Ismét írok, megérkezett a magzatvíz eredmény a terhességem 23.hetén és HÁLA ISTENNEK!!!! nem találtak semmilyen rendellenességet. Remélem mást is megnyugtat ez a hír akivel ilyen probléma előfordult volna.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2006. december 29. 21:1825.
    Újból írok, mert jó hírt kaptunk az 4d-s ultrahangon. A 19.héten talált kétoldali plexus cysta a 22. hétre felszívódott teljesen, HÁLA ISTENNEK!!!!!!!!!! A dr.-nő első alkalommal meg nyugtatott minket ,hogy nem lesz semmi baja a babának, fel fog szívódni ez a cysta, ha rossz helyen lenne akkor rögtön szólnának, de ez nem olyan helyen volt, hála istennek. Ezek a cysták állítólag több orvos  szerint a 24. hétig felszívódnak. Még várjuk a magzatvíz eredményt, reméljük avval sem lesz semmi probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2006. december 22. 19:2024.
    Sajnos a mi babánk fejében is találtak plexus cystát a 19.héten, jobb o. 5mm,bal o.7mm mértek. Azonnal magzatvíz vizsgálatot javasoltak annak ellenére,hogy az ultrahangon semmi eltérést nem talált 2 genetikus és egy orvos. A genetikusok azt mondják, hogy ez vissza fog szívódni, nyugodjunk meg. Hála istennek amikor a magzatvíz vizsgálatra mentünk már az egyik oldalon nem volt látható a ciszta. Most várjuk az eredményt. (Afp érték:0,98) ami szintén jó érték.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. november 16. 10:4223.

    Sziasztok!

    Visszatértem, bár látom, azóta senki nem írt. Nem baj, csak helyzetjelenteni jöttem, hátha egyszer valakinek jól jön ez a történet.

    A magzatvíz vételből kiderült, hogy kromoszóma rendellenességünk nincs, azzal minden rendben volt. A 24. héten vissza kellett menjünk az eredményért, meg egy újabb ultrahangért, amiről meg azt tudhattuk meg, hogy a ciszta nyom nélkül felszívódott. Így mostmár nyugodt szívvel várhatjuk az egészséges kisfiunk megszületését. Ez is kiderült a magzatvízből.

    Köszönöm mindenkinek az akkori hozzászólásokat!

    Regzsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 3. 09:3822.

    Sziasztok!

    Megkérdeztem a gyerekorvosunkat is, és ő is megnyugtatott.

    Azt mondta, hogy ez nagyon gyakori dolog, azért alakul ki, mert már dolgozik a kis agya, de még nem minden rendszer van kialakulva esetleg, és emiatt amit termel az agyacska, azt nem tudja elszállítani hirtelen. De amint kialakulnak a kis szállító csatornák, ez a "dugulás" megszűnik. Kérdeztem azt is, hogy ez nyomhat-e valamit az agyában, tehet-e kárt benne. Azt válaszolta, hogy ő még annyira kis puha, hogy minden elfér, nyomódás nélkül, tud tágulni ott minden annyira, hogy ez a kis ciszta ne nyomjon semmit, ne aggódjak.

    Azt hiszem, ezt a témát ennél jobban már nem is lehet körüljárni, és ennyi megnyugtató válasz után már nincs okunk kételkedni. Mindenkinek köszönöm a hsz-okat, remélem majd annak is segít ez a topik, aki később keres ezzel a témával kapcsolatban válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_157097
    Torolt_felhasznalo_157097
    2006. október 2. 21:4421.

    Szia!!

    Az én kislányomnál is találtak cisztát mindkét agyféltekéjében a 12.héten, de a 18.-ra felszívódott hála az égnek... Most 8 és fél hónapos és a mellettem lévő szobában szuszog makkegészségesen az ágyában!  

    Nagyon drukkolok, hogy Nálatok is mihamarabb felszívódjon!!

    Üdv; Kriszti

    U.i.: Nekem is azt mondták, hogy azt se tudják pontosan hogy miről van szó, csak valahogy el kellett nevezni ezt (az elég gyakori) jelenséget. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_905427
    Torolt_felhasznalo_905427
    2006. október 2. 21:2020.

    Szia!

    Nekem egy 3 és fél hónapos kislányom van. Másfél hónapja egy műtéten esett át. A bal szemöldökénél egy ujjbegynyi cysta volt. Amikor megszületett már ott volt, de azt mondták amíg nem növekszik nem kell hozzányúlni, lehet, hogy magától is felszívódik. Sajnos növekedett.

    A műtétet végző doktornéni, ill. az ultrahangos doktornéni is mondta, hogy ilyen előfordulhat, de igazából csak akkor veszélyes, ha rossz helyen van, vagy elkezdene szövetesedni.

    A vizsgálat után majd már te is többet tudsz. Gratulálok a pici babához és a pocaklakóhoz is! Jó egészséget!

    Üdv.: Zsu

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  19. Torolt_felhasznalo_382499
    Torolt_felhasznalo_382499
    2006. október 2. 21:0119.

    Szia!

    Az én kislányom fejében is volt cysta, amíg a pocakomban volt. Kb 1 hónap alatt fel is szívódott. Úgyhogy egy teljesen egészséges, cystától mentes babát hoztam a világra, aki pénteken lesz 4 hónapos. Ez sajnos előfordul, de az esetek túlnyomó többségében még a mama hasában felszívódik. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

    Remélem tudtam segíteni!

    Szép napot: Dika  

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  20. Torolt_felhasznalo_465740
    Torolt_felhasznalo_465740
    2006. október 2. 19:3818.

    Szia!

    mi ismerjük egymást a másikról is. ahogy utánajártam a ciszta az a folyadék tartalmú valami. a kicsimnek az alhasában van ilyen. kislány.. tehát a méhe cisztás. én nem tudom ezt hogyan mérik. nekem azt írták a papírra hogy 7*6*8mm. remélem ez sem olyan nagy.. én sajna nem tudom mi ez. remélem hamar felszívódik. holnap tudom meg hogy mi van.

    szurkolok Nektek hogy minden helyre jöjjön.. és úgy érzem együtt tudok érezni. tanácsot nem tudok adni. de ha az enyémről valami többet tudok, megosztom.

     

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  21. 2006. október 2. 13:5917.
    Abban bízom, hogy az amnioval kizárnak minden mást, az uh-gal meg kizárják a rossz helyen levőséget. Szóval bizakodom teljes erővel.  
    előzmény:
    Arikan (16)
    2006-10-02  13:40
  22. 2006. október 2. 13:4016.

    Csak, hogy tisztán láss (bár lehet, hogy tudod) : az amnioval az derül ki, hogy genetikaikag minden rendben van-e a kicsivel. Azaz a génállománya okés-e. Ha más gond lenne (aminek kevés az esélye!!!) az nem derül ki. Pl a második esetnél, amit meséltem genetikeilag teljesen egészséges volt a kicsi. Nem genetikai gond miatt volt a ciszta a homloklebenyében.

     

    előzmény:
    regzsu (15)
    2006-10-02  13:15
  23. 2006. október 2. 13:1515.

    Nagyon örülök, hogy indítottam ezt a fórumot!  

    Amikor a dokim javasolta az aminot, egyből rábólintottam, mert szeretnék teljesen tisztán látni. A vizsgálat miatt nem is félek, sőt, nagyon is örülök neki, hogy minden ki fog derülni.

    előzmény:
    Arikan (14)
    2006-10-02  13:08
  24. 2006. október 2. 13:0814.
    Igen, ha a dokid első percben nem mondta, hogy nagyon rossz helyen van, akkor valszeg nem nyom semmit. Náluk már első percben hozzátették a dokik, hogy vészes helyen van, minden doki, aki megnézte azonnal javasolta a megszakítást. Ezek szerint nálatok várnak még, mert nem vészes helyen van és fel is szívódhat, hiszen nem olyan nagy.  Borsóval értek egyet abban, hogy nem mindig tudják, h mi az, egyszerűen csak rá kell írják, h ciszta, akármi...tehát ne aggódj. Igen, ott is vizsgálatokat javasolnak (söfi) de ennek a lánynak azonnal a megszakítást mondták, tehát valszeg tényleg gond volt...
    előzmény:
    regzsu (11)
    2006-10-02  12:48

Címlap

top