Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szent István Kórház

vájolet
Létrehozva: 2003. Április 25. 11:48
Sziasztok!

Mivel most próbálkozunk a babócát összehozni, lassan aktuális lesz nőgyógyászt találni. Szóval mindenképpen a Szent István Kórházban szeretnék majd szülni.
Elég magasak az igényeim, én a következőket szeretném a leendő orvosommal kapcsolatban:
-Legyen nagyon jó szülész-nőgyógyász
-Legyen magánrendelése, ahol minden van, ami szükséges egy vizsgálathoz, tehát UH is
-Ez a magánrendelés ne kerüljön vagyonokba (itt úgy gondolom, max 5000 ft/vizsgálat)
-Ne legyen pénzéhes
-Legyen nagyon türelmes, empatikus, kedves
-Legyen rám ideje
-Hagyja hogy úgy szüljek, ahogy nekem jó)
-Ne utasítsa el a gyengéd szülést
Nagyjából ennyi :)
Akiket eddig ajánlottak, és akikkel kapcsolatban főleg szeretnék érdeklődni, azok a következő orvosok:
-DR. Gajdos Edit
-Dr. Koiss
-Horváth Tamás
-Horváth Mihály- ő különösen érdekelne
-DR. Németh
Ezen felül természetesen várom azon orvosok nevét, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek :))
Ha van kedvetek, szülésetek történetét is megírhatjátok.
Ui: Ha valaki csak privátban szeretné elküldeni, kérem tegye meg!

Köszönöm!
Vájolet
  1. 2021. november 28. 21:10983.

    Sziasztok! A kedves Horváth Tamás doktor úrhoz jártunk terhes gondozásra. Egészen addig jó orvosnak tartottuk, ameddig nem merült fel egy probléma a terhesség alatt, amit többször is jeleztünk a kedves doktor úrnak. Nem tulajdonított a tünetnek jelentőséget, mi pedig megbíztunk benne. A teljes, hosszú és fájdalmas történet elmesélése- és mindenféle mocskolódás nélkül, biztosan nem szeretett volna rosszat, de szakmailag ezek szerint korántsem elég felkészült. Sőt. A magzatot a terhesség fele után elvesztettük. Ebben a kedves doktor úr szakmai felkészületlensége játszotta a legnagyobb szerepet. Ha nem mentünk volna el magunktól egy korházba, biztos ami biztos alapon, már valószínüleg több babánk nem lehetne. Tehát én őt egyáltalán nem ajánlom. Sőt.

  2. 2021. november 28. 21:07982.

    Sziasztok! A kedves Horvát Tamás doktor úrhoz jártunk terhes gondozásra. Egészen addig jó orvosnak tartottuk, ameddig nem merült fel egy probléma a terhesség alatt, amit többször is jeleztünk a kedves doktor úrnak. Nem tulajdonított a tünetnek jelentőséget, mi pedig megbíztunk benne. A teljes, hosszú és fájdalmas történet elmesélése- és mindenféle mocskolódás nélkül, biztosan nem szeretett volna rosszat, de szakmailag ezek szerint korántsem elég felkészült. Sőt. A magzatot a terhesség fele után elvesztettük. Ebben a kedves doktor úr szakmai felkészületlensége játszotta a legnagyobb szerepet. Ha nem mentünk volna el magunktól egy korházba, biztos ami biztos alapon, már valószínüleg több babánk nem lehetne. Tehát én egyáltalán nem ajánlom. Sőt.

  3. 2012. június 19. 17:13981.
    Aki esetleg Böröndi Zsuzsa szülésznőnél szült meg tudná nekem SOS-ben írni priviben?? Sajnos elkevertem a számát!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. március 12. 20:19980.
    Köszönöm szépen, sokat segítettél az infóval! Így nem kell majd keresgélnünk! :)
    előzmény:
    borcsa1975 (979)
    2012-03-12  19:21
  5. 2012. március 12. 19:21979.
    oldalt as Haller utca felől be lehet menni fizetni kell
    előzmény:
    csészécske (977)
    2012-03-12  18:53
  6. 2012. március 12. 18:53978.
    Hogy feljöjjön...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. március 12. 18:53977.

    Sziasztok!

     

    Elnézést kérek, hogy nem a témához szólok: azt szeretnám kérdezni, hogy hol lehet parkolni az István kórháznál? Van esetleg a kórháznak saját fizetős parkolója? Gyerekekkel megyünk és nem tudunk majd sokat sétálni a vizsgálat után... Köszönöm, ha van valakinek információja!

    Csésze

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. február 29. 13:44976.

    VOL 2:

    És ami kimaradt: a burok repesztésnél mecóniumos volt a magzatvíz. Erről ott abban a pillanatban nem tájékoztattak, sőt még utána sem, az én zárójelentésemben van benne, a gyerekében nem. Sérült a tájékoztatáshoz való jogom. Ezt az infót a Pető Intézetben a konduktor olvasta el először, akihez azért kerültem mert a gyerekem 3 hónaposan nem nyitotta ki a kezét… tipikus oxigén-hiányos tünet…. de hát a szülésem tökéletesen rendben volt. A babám azért csúszott vissza, mert 2 szer a nyakára volt a köldökzsinór tekeredve, ez is az én zárójelentésemben szerepel, a gyerekében nem. ja, a zárómat meg sem kaptam távozáskor…. Itt is sérült a tájékoztatáshoz való jogom és asszem az emberi méltósághoz való fogom is azzal, hogy rám szóltak nem jól nyomok és azért nincs meg a baba. 3 napig voltam bent és senki, de senki nem kérdezte meg, h mi a helyzet velem. A bejövő egészségügyes rokonom kérdezte, h minden rendben volt e mert olyan lila a gyerek… de hát mit mondtam volna, amit mondtak, hogy persze. Az ügyeletes dokinő benézett az ajtón és megkérdezte, hogy ugye miden endben.  Itt emberileg csalódtam, mert ha a tőlem kapott szülési díjból csak mondjuk egy tízezrest oda ad a dokim egy rezidensnek, mondván „most szült, naponta 5ször kérdezd meg, h jól van e” már sokkal jobb a közérzetem. A kakis magzatvíz után mondták, hogy akkor lehet menni szülni, se CTG, se vizsgálat, se semmi nem volt a gyerek felé, pedig a zöld magzatvíz egyértelműen az oxigénhiány jele. Hónapok kellettek, hogy felépüljek a sok vágásból és repedésből (pedig tudni lehetett, h nagy a  baba és robbanni fog ekkora előre tágulásnál), hogy el tudjak gondolkozni azon, hogy milyen is volt a szülésem, hogy mit csinálnék máshogy ha vissza tekerhetném az időt. A férjem felhívta a doktornőt, amikor kiderült, hogy az oxigén hiány miatt kell fejlesztőbe járnia a babának. P.D. doktornő szerint ő sem szakmailag, sem emberileg nem hibázott. De üljünk le megbeszélni. Mit van erről beszélni, ha ő nem érzi, h mi a baj én nem fogom bizonygatni, pot az kellet volna még a nyakamba. Ja, kb 1 évvel utána találkoztam egy anyukával, aki utánam pár nappal szült a dokinőnél és nem is konferencián volt, hanem családi pünkösdi kiruccanáson, ami nem baj, csak akár lehetne az igazat mondani. Az ügyvédünk szerint nem volt értelme beperelni, feljelenteni, és ezt a Pető Intézetes konduktorunk (aki egy igazi tündér, szakmailag meg Nobel díjat érdemelne) is merősítette, mert hála Istennek semmi maradandó kár nem lett a babával. Ép és egészséges most már, és szép, és okos, és és és J J J Én a nehéz szülés miatt a mai napig orvosról orvosra járok, hogy a kitágult és megsüllyedt hüvelyemmel mi legyen.  Azért írtam meg röviden és tárgyilagosan ezt a történetet, mert jobb ha mindenki tudja, h mire számítson a doktornőnél, hogy lehet, h pont rossz napja volt, de nekem meg lehetett volna az a 3 nap a legszebb. Most gyűrűzik a Geréb Ágnes ügy, nem mondom, h lelkes otthonszülő lettem, de igen is el kell gondolkozni, hogy mégis csak jó, amit ő mond és feltétel nélkül azt gondolom, hogy brutálisan szigorú a büntetés, amit kapott. Össze kéne fogni orvosoknak és bábáknak és meg kéne teremteni a „máltósággal és biztonsággal szülés” intézményét. 

    előzmény:
    kisparna2 (975)
    2012-02-29  13:43
  9. 2012. február 29. 13:43975.

    VOL 1.: szülésem az Istvánban, Petik drnőnél:

     

    A 8. hónap végén már 3 ujjnyira kitágult a méhszájam és ezzel meg is voltam elégedve, mondván biztosan így könnyebb lesz a szülés. Jöttem-mentem éltem a boldog kismamák életét. A 38. héten egyik éjjel elkezdett fájni a hasam, azt gondoltam csak a szokásos. Kimentem a mosdóba, ha már úgyis felébredtem egy pislés nem árthat, akkor láttam, h nagyon vérzek. JUJ, teljes pánik ez így nem jó. gyorsan férj felkeltés, beálltam a zuhany alá. Kb 5 perc múlva beindultak a fájások, 3 percesek. Kocsiba be irány az István Kórház. Ott az ügyeletes nőnek mosolyogva mondtam, hajnali 3 felé, hogy fájásaim vannak, a 38ik héten és remélem, h nem jóslók mert nagyon nagyon fájnak. A dokim P.D. doktornő, nem volt érkezésem még hívni és amúgy hetek óta 3 ujjnyira ki vagyok tágulva. Erre a fapofa ügyeletes: „az nem lehet, valami félre értett.” Magamban ezt lerendeztem azzal, h hát ilyen a magyar egészségügy, de jön a fogadott dokim és a fogadott szülésznőm és minden a legnagyobb rendben lesz, hiszen 10 éve járok a doktornőhöz, végig csinált velem mindent, amit lelkileg egy végül lombikossal lehet (füvek, akupunktúra, tea, bogyók, kineziológia, alternatív hókusz-pókusz, az összes orvosi hókusz-pókusz, állandó vérvételek, inszem, stb stb stb stb), ő maga is szült, nő és édesanya. Nem mellesleg egy vagyont fizetek zsebből zsebbe, azért, h csak is kizárólag rám és a babámra figyeljen. Az ügyeletes hívta a dokimat, aki 5 percen belül ott is volt. Megvizsgált és burkot repesztett, asszem ezt még mondta, h most repeszt ha nincs ellenemre, de nekem nem volt, mert végig úgy készültem a szülésre, h a legjobb fej orvos legjobb tudása szerint segít nekem. A repesztés után gyanúsan összenézett a szülésznővel, abban a pillanatban megfordult a fejemben, h megkérdezem mi a  baj, de hamar elment ez a gondolatom, mert hiszen én bízok. Hangsúlyozom 3 perces fájások közepette. Azután bekísértek egy iszonyat lepukkant szülőszobába, kicsit csalódott voltam, h miért a legszarabbat kapom, de tájékoztattak, hogy max 1 óra és meg van a baba. Itt mondták, h jobb lenne ha oldalra fordulnék vagy ahogy jól esik, de én vagyok az a 0,5% akinek hanyatt fekve volt a legkényelmesebb. A fájások jöttek, toltam, fújtam, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. De baba sehol. Egy adott pillanatban rám szóltak, hogy állandóan visszacsúszik a baba, mert nem jól nyomok. Amennyire tolófájások mellett lehet teljesen magamba roskadtam, h én nem jól csinálok valamit, én miattam nem jön ki a baba, szenved ő is és én is…. Tájékoztatott, h kénytelen gátmetszés csinálni, mert nagy a baba. Szerintem nem lett volna időm tiltakozni akkor sem ha szerettem volna. Aztán egyszer csak az utolsó nem is legnagyobb fájdalom és nyomás után ott feküdt a babám. Minden összesen 1,5 óra leforgása alatt. Nagyon megkínzottnak éreztem magam és ezzel együtt határtalan volt a boldogságom, ami azóta is töretlen. Rögtön megkaptam a csöppséget, rátették a hasamra. J Nem is emlékszem, h a zsinór elvágás mikor és hogyan volt. A lepény a baba után már csúszott is ki. Ezután összevarrt a doki, ami kb annyira fájt, mint maga a szülés. Utána gratuláció, puszi-puszi a doki és a szülésznő elment mi meg1,5 órát lehettünk hármasban. Ezután jött egy nő, aki letakarított és tolókocsival letolt az osztályra, végig a kórházon át abban a hálóingen amiben szültem, de egy takaró se egy lepedő, semmi (méltóságom ismét a kukában), addig a baba apukája kíséretében ment a csecsemős osztályra. A doki mondta, h ő nem lesz sajnos bent ebben a 3 napban mert konferenciára megy, de ha kell valami hívjam. Ennyi a szülés, röviden és lényegre törően, hogy most emlékszem rá. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 9. 00:41974.

    Köszönöm a választ, sokat segítettél, én tavasszal szültem ott 2008-ban és akkor már nem fűtöttek.

     

    Ez a kaja kérdés nekem is vicces lesz, mert nem ehetek semmit amiben fehér liszt van és/vagy cukor. Na mindegy, majd valamit okozunk a férjemmel. Süt nekem kenyeret itthon a gépben és behozza és azzal eszem meg a mackósajtomat. :)

    előzmény:
    kocili (972)
    2011-11-05  16:12
  11. 2011. november 5. 16:17973.

    Mindent vinni kell magadnak is és a babának is, néhány kivételtől eltekintve:Napi 3-4 pelust adnak, de az kevés. Ezen kívül a köldökápoláshoz is van minden és popsikenőcs. A többit vinned kell. Elvileg a mamáknak ls adnak nagy betétet, de ezt nem reklámozzák, kérni kell. A kaja ehető, de a házikoszt azért jobb. Az ebéd még elmegy, de a reggeli 1 zsömle 1 mackósajttal elég vicces. Szóval olyan menza jellegű.

     

    Most hirtelen más nem jut eszembe...

    előzmény:
    borcsa1975 (971)
    2011-10-27  14:01
  12. 2011. november 5. 16:12972.

    Szia Mackósajt!!

     

    Én 2x szültem az Istvánban, 3 éve márciusban és idén januárban. Mindkétszer izzadtunk. A babának sem kell extra meleg takaró, csak vmi vékonyabb. Elég rá egy body, vékonyabb rugi (nem plüss) és takaró esetleg vékony sapi.

     

    Üdv.: Cila

    előzmény:
    Mackósajt (969)
    2011-10-23  22:02
  13. 2011. október 27. 14:01971.

    én nem járok felkészítőre....

     

    mit kell bevinni a kórházba??

    előzmény:
    serafina_p (970)
    2011-10-24  10:19
  14. 2011. október 24. 10:19970.

    Sziasztok! 

     

    Szülésfelkészítő: nem tudjátok véletlen, hogy most szerdán hol tart a szülésfelkészítő a szentistvánban? be szeretnék kapcsolódni, és mivel egészjól időben vagyok, gondoltam, megvárom, hogy az első órával kezdjek, csak nem tudom, hogy az most lesz,  vagy jövő héten?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 23. 22:02969.
    Szült valaki mostanában az Istvánban? Nemsokára szülök és csak tudni szeretném, hogy megy a fűtés rendesen vagy bundabugyit kell vinni a mamának és a babának is? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. október 4. 17:16968.

    Sziasztok!

     

    Tudna nekem valaki abban segíteni hogy dr. Horváth Tamás nőgyógyásznak hol van a magánrendelésének a pontos címe, telefonszáma, ahol be lehet jelentkezni hozzá? Milyen időpontban rendel, mennyit kér a magánrendelésen és van e Uh a rendelőbe? Aki tud segíteni az kérem írjon az e-mail címemre: cselkat@freemail.hu, vagy ide a fórumba.

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 2. 10:39967.
    Nem tudjátok végeznek fül lyukasztást is a kórházban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. szeptember 9. 08:46966.
    nem,ez ingyenes!Elvileg kell,az egy dolog ha az István rugalmas,de az előző kórházban kérték nekem
    előzmény:
    Mackósajt (965)
    2011-09-08  20:38
  19. 2011. szeptember 8. 20:38965.
    És kellett fizetni a másolatért?
    előzmény:
    borcsa1975 (964)
    2011-09-08  20:34
  20. 2011. szeptember 8. 20:34964.
    az anyakönyvi hivatalban mndták hoyg kell.De inkább legyen egy felesleges papir,minthogy hiányozzon valami.nekem megvan..
    előzmény:
    liziantus (961)
    2011-09-07  18:31
  21. 2011. szeptember 7. 19:11963.

    Köszönöm az infókat! Anno 2008-ban tőlem is 300 napnál nem régebbit kértrek. De mondom most már inkább megkérdezem, mert lehet hogy változott azóta.

     

    Nekem az ismerősöm azt mondta a szobákat is. Most született az unokaöccse az Istvánban. És hogy össze van vonva egy csomó szoba a felújítások miatt.

    előzmény:
    liziantus (962)
    2011-09-07  18:36
  22. 2011. szeptember 7. 18:36962.

    amúgy meg nézd meg ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szu les__1943928-szent-istvan-korhazban-milyen-regi-hazassagi-an yakonyvi-kivonatot-kernek-van-eg

     

    Bocs, de ha csak félinformációid vannak (mert máshol 300 napnál nem régebbit kérnek), akkor inkább ne írd meg...

    előzmény:
    borcsa1975 (960)
    2011-09-07  18:23
  23. 2011. szeptember 7. 18:31961.
    a kórházban nem ezt mondták a felkészítőn, hanem, hogy régen valóban így volt, de mostmár nem szükséges a 300 napnál nem régebbi
    előzmény:
    borcsa1975 (960)
    2011-09-07  18:23
  24. 2011. szeptember 7. 18:23960.
    házassági 300 napnál nem régebbi lehet.Mondták,a hivatalban is én már kikértem ez 4 éve is igy volt..
    előzmény:
    liziantus (959)
    2011-09-07  17:26

Címlap

top