Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Infacol vagy Espumisan

tr1n1ty
Létrehozva: 2006. augusztus 18. 10:24
Tapasztaltabb anyukák segítségét kérem - 6 hetes a kislányunk, és bár amúgy egy kisangyal, lassan minden éjszakánk (de legalábbis az első fele) horrorba megy át. Szegénykém elalszik az esti szopi után, aztán kb fél óra múlva erőlködésekre ébred, biztos, hogy a pocija fáj, semmi nem nyugtatja meg.. Próbáltunk édeskömény teát ill. a Mecsek baba teát, de nem issza meg, az orvos javasolt Infacolt v. Espumisan cseppet - eddig Espumisant próbáltuk, de én nem látok változást. Hallottam, hogy sokaknak az Infacol jobban segít, ill. hallottam ún. Gripewater szirupról is.
Ha tudtok segíteni tapasztalataitokkal, hogy nektek mi vált be (tudom, hogy szinte elkerülhetetlen, mert meg kell tanulnia emészteni, de mégis, ha valahogy könnyebbé tehetném neki..), megköszönöm!
  1. 2006. augusztus 18. 11:5219.
    Mi is hsfájósok voltunk nagyon. Én ittam a laktoherb teát...
    Aztán a babának Espumisant adtunk, de volt hogy minden étkezés előtt már nem emlékszem hány cseppet.
    Aztán 3 hónapos korára úgy eldurvult hogy megijedtünk mert szabályos rohamai voltak szinte sikoltozott nem is sírt vagy félórán át, utána meg beájult. Ekkor a doki papaverines görcsoldó szirupot írt fel na ez használt. Aztán egy idő után ezt váltogattam az Espumisannal.
    És kitanultam a babamasszázst, nagyon sokat használ!!!!!! Van kifejezetten erre krém is a pocira ha jól tudom vmi Babynos a neve bioboltban láttam.

    Tornáztattuk is sokat, akkor tudott pukizni. Ja és extrém rohamaink alatt meglkapta a gyógyszert, utána masszázs, és forró vizes borogatás vát be.
    Sok sikert és kitartást!
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  2. 2006. augusztus 18. 11:4618.
    Szia!

    Nekünk kicsit később alakult ki a pocakfájás, de szerencsére a gyors észrevétel után én is kikértem a tanácsokat, és pont itt kaptam szuper jó csodaszer (-re tanácsot - na ezt jólmegaszontam).

    A lényeg, hogy a Sab Simplex nevű csodaszer jött be nekünk: 2-3 nap alatt már nyoma sem volt a pocakbántalmaknak!
    Egy barátnőm az Infacolt ajánlotta, mert nekik az jött be, a másik az Espumisant- mindkettő a másik után próbálta, és ez volt jó.

    Szóval sajna próba-próba, ki tudja, mi jön be a babónak? Nekünk ez elsőre hatásos volt.

    Ja, és a "pocakfájós" tartás is bejött! Ha érdekel, elmondom, de szerintem tudod, mire gondolok!

    Kitartás, nem tart sokáig!
    Szió!
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  3. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2006. augusztus 18. 11:4317.
    Az én kisebbik lányom vasárnap lesz egy hónapos és ő is hasfájós  Nekünk a nappalok szörnyűek, az éjszakák viszonlag jók. Mi az Espumisannal kezdünk, mert az Infacol-t meg sem issza. Szinte fintorog, látszik, hogy nem ízlik neki. Az Espumisan mellett elalvás előtt adunk neki homeós görcsoldót is, de már próbáltam a csillagánizst is, ami nem igazán használt. Legutóbb az osztrákoktól hozattam neki olyan krémet, ami kimondottan hasfájásra van. A kis pociját minden peluscserénél be kell vele kenni.
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  4. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. augusztus 18. 11:3916.
    Szia! Úgy olvastam, szopik a babád, nem iszol véletlenül Laktoherbet? Azt szokták tanácsolni, hogy az anyuka igyon, mert átmegy a tejbe is a benne lévő hatóanyag, és jó szélhajtó hatású. Ha eddig ittad, akkor meg próbáld meg elhagyni. Az is lehet probléma, mert ha nem megy a szél a babánál, elhajtja, de ha nincs rá szükség, szelet csinál, és az is bánthatja. Nálunk bevált, mert onnantól kezdve, hogy elkezdtem inni, egy hangja nem volt a fiamnak.
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  5. 2006. augusztus 18. 11:3715.
    Most senki hsz-t nincs időm elolvasni, de ami nálunk nagyon bejött vagy 3 másik próbálkozás után, az a PAPÁVERIN. Ezt gyógyszertáros ajánlotta, ő keverte ki, kiskanállal kellett beadni, pár cseppet. Aranyat ért!!!!!!!!
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  6. 2006. augusztus 18. 11:3314.
    még annyit, hogy a hason alvás is segített. meg az, ha az alkarunkra fektettük  hason.
    előzmény:
    ducipocak (13)
    2006-08-18  11:31
  7. 2006. augusztus 18. 11:3113.

    Szia!

    nekünk se a gripewater se az infacol nem használt, a torna viszont csodát tett. semmi extra, csak biciklizni kell vele, páros lábbal körözni, térdét behajlítani és a mellkasához nyomni. persze mindezt óvatosan. nekünk nagyon bevált, szerintem egy próbát mindenképpen megér! egyébként a madarászban az összes gyerekdoki a fejét fogja ezektől a löttyöktől! ők mutatták a tornát is. Jobbulást a Picinek!

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  8. 2006. augusztus 18. 11:0912.
    Az Infacol tényleg elég drága Tényleg a barátnőméknek is az orvos által felírt kanalas jött be, valószínűleg az lehet, amit rnegabi is ír.

    az Infacol-t a benne levő szipkával fel kell szippantani, és minden etetés előtt a baba szájába kell cseppenteni.
    előzmény:
    tr1n1ty (7)
    2006-08-18  10:49
  9. 2006. augusztus 18. 11:0011.
    Sajna nem tudom. Csak mindig mondtam a doktornőnek, hogy hasfájásra való kanalast szeretnék felíratni. Annyit tudok róla, hogy FoNo-s készítmény tehát minden orvos tud róla. Csak nem nagyon szeretik hangoztatni az orvosok, mert jóval olcsóbb mint a gyógyszertárban recept nélkül kapható szerek! (talán 50 ft volt egy 100 ml üveggel 4 éve!!!)
    előzmény:
    tr1n1ty (8)
    2006-08-18  10:50
  10. 2006. augusztus 18. 10:5910.
    Rajta van az adagolás a dobozon, de egy cseppentőnyit kell felszívni, és azt kell neki adni szopi előtt.
    előzmény:
    tr1n1ty (7)
    2006-08-18  10:49
  11. 2006. augusztus 18. 10:569.
    Az éesköményt nem szabad a babábak adni,mert görcsöket okoz!!!!! Inkább te idd meg. Az Infacol általában használ, de gyereke válogatja, próbálkozni kell. Nekem mindhárom gyerekemnél más vált be. Legjobb azonban az volt, ha 2-3 szem egész köménymagot egy fél deci vizben 2-3 percig felforraltam és azt adtam cicizés előtt egy kávéskanállal, persze kihülve.
    Sok türelmet kivánok, akármilyen borzasztónak tűnik is, el fog múlni....
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  12. 2006. augusztus 18. 10:508.
    Nem tudod, mi volt a neve a kanalasnak?
    előzmény:
    rnegabi (6)
    2006-08-18  10:47
  13. 2006. augusztus 18. 10:497.
    Köszi szépen a hozzászólásokat! Akkor ma megmondom a páromnak, hogy munkából hazafelé hozzon Infacolt a patikából. Kicsit megkeveredtem, gondoltam, kipróbáljunk a Gripewatert is, de tényleg ahogyan olvasom más fórumokon is, az Infacol válik be leghamarabb és leghatásosabban.. Én nagyon a természetesség híve vagyok, és tényleg előbb a masszázst, meg teát stb. próbáltam, de már ott tartok, hogy nem bírom nézni, ahogyan szegénykém szenved.. Ráadásul a köldöke tök szép volt, és most látom, hogy kezd kitüremkedni, félek, hogy köldöksérve lesz a sok erőlködéstől..
    Amúgy az Infacolt hogyan adtátok? Rajta van a tájékoztatóján? Ezt is szopi előtt/után kell adni, vagy lehet már akut helyzetben is..pl. ha keservesen sír emiatt két szopi között?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. augusztus 18. 10:476.
    Nekünk egyik sem vált be anno, csak amit a háziorvos felírt kanalas gyógyszer. Pár ft volt, és a gyógyszertárban keverték ki! Na abból csak este adtam neki egy mokkáskanállal és végre volt alvás!
    Talán próbáld meg felíratni te is a gyerekorvossal ezt a kanalast.
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  15. 2006. augusztus 18. 10:445.
    Mi ez első ordítás után Infacolt használtunk. Aztán soha, semmi baj nem volt. Hogy ennek köszönhető, vagy amúgy se lett volna, soha nem derül ki.
    Az egy dolog, hogy meg kell tanulnia emészteni, de én meg nem hiszem, hogy 3 hónapig éjszakákat kellátordítania egy csecsemőnek, és ezzel a kétségbeesésbe kergetni a szülőket. Ha ez választási szempont nálad, akkor az Infacol valóban nem szívódik fel a gyomorból, valamiylen módon a kis bubikat egy naggyá gyűjti. Amit én észrevettem Lilin:amíg kapta az Infacolt, addig nagyon könnyen jött a büfi. Amikor abbahagytuk, egy darabig sokat kellett rá várni, de 3-4 hét alatt ez is rendeződött.
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  16. 2006. augusztus 18. 10:434.
    Szia! Nekünk is az Infacol jött be, teljesen megszüntette a problémát. Csak 2-3 hétig kellett adni neki, utána már nem volt gond.
    Viszont a barátnőmnek picijének ez sem segített, és a Gripwater sem
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24
  17. 2006. augusztus 18. 10:423.
    én is az Infacol-ra szavazok 
    előzmény:
    lillarita (2)
    2006-08-18  10:35
  18. 2006. augusztus 18. 10:352.
    Szia! Mi az Infacolt használtuk pár hétig és varázslatos volt. Megnyugodott Lillus és mire 3 hónapos lett, mintha elvágták volna, elmúlt a hasfájása és átaludta az éjszaka egy részét is. Szerintem lesznek itt más vélemények is, de ha valaki átélte a tényleg horrorba illő sikításokat és szenvedést, akkor megérti. Ez nem gyógyszer és nem káros.
    Szép babázást Nektek!
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2006-08-18  10:24

Címlap

top