Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 hónapos baba

Torolt_felhasznalo_543453
Torolt_felhasznalo_543453
Létrehozva: 2003. március 24. 12:41
Sziasztok!
Nekem egy 10 hónapos kislányom van, aki az első gyermekem. Elég érzékeny lányzó, (szőke haj, kék szem, fehér bőr). Egyedül feláll, és már próbálkozik a menéssel is. Akinek hasonló korú babája van és van kedve beszélgetni fejlődéséről, vagy egyéb hasonló témáról az irjon.
Zsuzsa
  1. Torolt_felhasznalo_648635
    Torolt_felhasznalo_648635
    2007. Április 17. 13:58215.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_613819
    Torolt_felhasznalo_613819
    2004. szeptember 14. 20:56214.
    Aranyos vagy köszi a válaszodat. . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454581 (212)
     
  3. 2004. szeptember 11. 11:13213.
    Sziasztok!
    Ha van egy kis időtök, kérlek benneteket, nézzétek meg a következő honlapot:

    www. ringato. hu

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_454581
    Torolt_felhasznalo_454581
    2004. szeptember 9. 22:44212.
    szia Endy!
    Én úgy látom, hogy az eredeti gárda már egy éve nem írt ide, de én véletlenül ide kattintottam. Az én kisfiam kilenc és fél hónapos, és csak négyszer eszik egy nap. Plusz reggel és este szopi, de az már csak lelki élet, mert már elég kevés a tejecske. Szóval reggel 7 körül szopizás (max. 100) utána 9 körül valamilyen tejpép gyümölccsel. Kb. 1-kor főzelék, ha keveset eszik akkor utána gyümölcs. délután 4-5 körül megint valamilyen tej v. szójapép gyümölccsel. Este 8 körül pedig kb. 100 főzelék, és utána kb 100 tejpép. Ez nálunk egy ideje bevált. Nem adok neki külön gyümölcsöt, hanem mindig valami laktatóval együtt, mert úgy vettem észre, hogy egyszerűen nem tudom annyiszor megetetni naponta, mert nem éhes. így pedig laktató is, és mégis eszik gyümölcsöt is. Én találtam ki ezt a ritmust, nem tudom jó-e, de a gyerekorvos meg van elégedve a fejlődésével. 8 kiló nyolcvan deka és 74-es ruhát hord. Én úgy vettem észre, hogy ez neki megfelelő.
    Jó etetést és babázást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613819 (211)
     
  5. Torolt_felhasznalo_613819
    Torolt_felhasznalo_613819
    2004. szeptember 2. 12:29211.
    Sziasztok lányok!
    Kérdésem a következő lenne. Kisfiam most lesz nemsokára 10 hónapos. Még mindig 5x etetem, reggel 6 körül tápszer, 9-kor gyümi 1-2 óra felé ebéd, 4-5 felé uzsonna, és este 8-kor tápszer ismételten.

    De viszont van olyan nap, amikor nem hajlandó az ebédet időben megenni. . . . , valamikor ezért csúszom az etetéssel. Az uzsi ugyszíntén elcsúszik, így hát 8-kor már nem is akarja a tápit elfogadni, mert az uzsival jólakott.

    Nektek hányszor esznek a babátok?
    Köszi előre is a válaszokat. Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. július 24. 14:01210.
    Sziasztok!
    Megjöttünk a nyaralásunkból, Gabi nagyon élvezte. Volt 2 nagyobb gyerek is velünk és állandóan ment utánuk, utánozta őket. Reggel azzal inditott, hogy rohant kifele az udvarra, este be se akart menni, aludni nem akart nehogy lemaradjon valamiről. Ja igen és az étvágya is fantasztikus volt. Otthon semmilyen gyümölcsöt nem volt hajlandó enni, ott pedig a görögdinnye volt a sláger. Szóval nagyon tetszett a lányzónak. Képzeljétek jövő héten oltást kap, már előre félek.
    Ti hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. július 16. 09:25209.
    Sziasztok,
    nagyon ritkán látogattok ide, ahogy látom!

    Vettünk járókát. Körbenéztem, mindenhol minden nagyon drága. Aztán biziben sikerült vennünk egy kisebbfajta hálósat, olcsó volt, és olyan állapotban, hogy én azt is elhittem volna, hogy új.
    És Rebeka imádja. Rengeteg időt töltött benne tegnap, és nagyon tetszett neki. Egyszer már majdnem elaldut, gondoltam berakom az ágyába, hadd aludjon nyugodtan (az ágya külön helyiségben van, a járóka meg ott, ahol amúgy rendet raktam éppen). Hát, azonnal sírni kezdett, de amikor visszatettem a járókába, akkor meg elhallgatott!
    Annyira örülök, hogy megvettük. Így én is nyugodtan megyek ki a konyhába, vagy viszem ki a szemetet, nem kell azon aggódnom, hogy vajon hol találom a gyereket.
    Délutánra már felrakom a babanetre a róla készült friss képeket, megnézhetitek - persze járókás is van!
    Mégegyszer köszi a tanácsokat!
    Szép napot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (208)
     
  8. 2003. július 10. 00:05208.
    Megnéztem mindkettőtök képeit, nagyon szépek vagytok!Gabikának külön gratulálok a 4. helyezéshez. Adtam rátok szavazatot. Képzeld, én is sokat gondolok a "régi" időkre!
    Nekünk hálós járóka van, ma is használjuk. Ez vált be. Szivesen eljátszadozik benne Csongika, ha úgy tartja kedve, s én is nyugodtabb vagyok, ha ki kell szaladnom valamiért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. július 9. 22:09207.
    Megnéztem Rebust, és tényleg cukik a képek. Édes ahogy mosolyog!
    Gabi is szinte most született, és már 14 hónapos. Néha visszavágyom arra a pár hónapos időszakra.
    Járóka ügyben én nem tudok segiteni, mert nekünk nem volt. Gabit még a kiságyba se tudtam betenni, altatni. Anyosoméknál volt járóka ha odamentünk felállitottuk, de én se szerettem, mert nem láttam jól benne a gyereket. Az hálós volt!
    Remélem más tud neked tanácsot adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (206)
     
  10. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. július 8. 15:26206.
    Sziasztok,
    már régen jártam erre. Hosszú hétvégén voltunk otthon a Balcsin. Nagyon élvezte a kiscsajszi. Persze nem fürdött, de a friss levegő, meg minden! Mindig volt, aki foglalkozzon vele, nagymama, nagypapa, dédnagymama, nagybácsi, nagynéni, és végül még az apja meg az anyja is. . . :o)
    Kérdésem lenne hozzátok. A tapasztalat, az kell most. :o)
    Milyen járokát érdemes venni a babának? Fából rácsosat? Láttam hálósat is. Jó az? Meg tud abban rendesen kapaszkodni? És méretre? Nincs túl nagy hely a lakásunkban, mert csak 1, 5 szobás. Írhatnátok tapasztalatokat, hogy okosabb legyek egy kicsit.
    Ha kíváncsiak vagytok, hétvégén készítettem Rebusról képeket, sikerült nevetőset is, feltettem a babanetre az albumába.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. július 5. 22:16205.
    Szia Bogica!
    Nálunk ha sikerül jól lefárasztanom Gabit akkor hamar elalszik, de hát ezt inkább a szüleimnél tudom biztositani, ők kertes házba laknak. De most már nekünk is van telkünk, csak sok munka van még rajta, igy Gabit nem lehet oda levinni. Viszont az étvágya rendbe jött.
    babaszoba. hu-n van a lányról kép, ha van kedved nézzétek meg. Képzeld most a 4. helyen áll !:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (202)
     
  12. 2003. július 3. 11:23204.
    Sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzatok. Lehet-e kapni és hol Magyarorszagon Huggies pelust, pl. M/L 10-16 kg-ig? Ha lehet, akkor hol? Tesco? Cora? Valaszaitokat elöre is köszönöm, ha irtok, akkor légyszives privibe egy gyors üzenetet, ott biztos megtalalom. Köszönöm! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. július 2. 10:21203.
    Sziasztok,
    köszönöm a dícséretet, ami Rebust illeti.
    Az a sajna, hogy hihetetlen nehéz lefényképezni mosolyogva. Azt az egyet úgy sikerült lekapni, hogy a férjem folyamatosan kattintgatott, és csinált vagy 10-12 képet, és így lett benne egy mosolygós, de az igazi nevetést így se sikerült elcsípni. Na, majd egyszer talán.

    Képzeljétek, cselezek Rebussal. :o)
    Esti utolsó evéshez (8kor) kifejem a tejet, és üvegből eszi meg, mert úgy könnyebben, többet tud enni, mint ha rendesen szopnia kell. És így elértem azt, hogy 220 ml körül megeszik, meg utána még szopik pár percet, és szinte azonnal el is alszik, és hajnali 3-1/2 4ig alszik!!! Ez nagy eredmény nálunk. És utána már megint 3 óra elteltével kel. De aztán megint visszaalszik (mint most) és 10-1/2 11-ig még alszik.
    És arra is most szokott rá, hogy még délután 1 és 5 között is alszik 2-3 órát. Utána ébren van estig, de 8kor megint olyan, mint akit fejbevertek. Annyira jó! nem tudom, mit történt vele, hogy ennyit alszik, lehet, hogy most pótolja az elmúlt 4 hónapot. De teljesen úgy tűnik, hogy ebből rendszert csinál, és ez nekem nagyon tetszik.

    DE most már ébred, úgyhogy sziasztok, mert eszünk aztán megyünk sétálni!
    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (201)
     
  14. 2003. július 1. 22:49202.
    Szia Zsuzsa!Nekünk úgy néz ki tényleg beválik a délutáni 1 szunyóka. Este 9-től reggel 9-fél 10-ig, d. u pedig 12 és 3 között egy órácska vagy másfél óra. Este max. 10 perc ölbe-tente, s már durmol is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543453 (192)
     
  15. 2003. július 1. 22:44201.
    Szia Viki!Tényleg jók a képek Rebusról, valóban olyan huncutka mosolya van, mint az én kisfiamnak. (Ahogy írtad. )Nekem legjobban az utolsó képen tetszik, tudod, ahol a Mici Macis szerkóban van!Azon nagyon cuki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (200)
     
  16. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. július 1. 09:11200.
    Sziasztok,
    tegnap csináltam friss képeket, azokat is felraktam már.
    V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543453 (199)
     
  17. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. június 30. 22:26199.
    Szia Viki!
    Megnéztem Rebust és nagyon aranyos!Majd én is rakok fel friss képeket, csak még nem volt sok időm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425151 (198)
     
  18. Torolt_felhasznalo_425151
    Torolt_felhasznalo_425151
    2003. június 30. 09:43198.
    Sziasztok,
    betegek voltunk (ÍRebus is, férjem is, én is), ezért nem nagyon jelentkeztem. Alig éltem, szabad pillanataimban én is pihentem.

    Ellenben most reggel gyorsan feltöltöttem pár képet Rebekáról a babanetre, ahol Nektek is vannak albumoitok. Rebus név alatt megtaláljátok.
    Most majd csinálunk új képeket, aztán frissítek!

    Figyeljetek, olvastam értekezéseiteket az alvásról. Rebus már most nem alszik ilyen sokat. Naközben 1-1, 5 óra nála is beficcen, de éjjel nem alszik olyan sokat, mert ugye mindig kelünk enni, és 6 óra körül meg már nagyon nyitott szemmel nézelődik és gügyög az ágyában.
    Szóval, szerintem ne aggódjatok, én legalábbis úgy gondolom, hogy úgyis alszik, ha szüksége van rá. Ezt rá lehet bízni a babára.
    Mert az lehet, hogy délután aludhatna éppen, csak valami leköti és ezért nem alszik. De akkor meg estére tök elfárad, és úgyis többet, mélyebben fog aludni.
    Vagy tévedek?
    Én bízom abban, hogy a gyerekeknek még frankón működnek az ösztöneik, nem nyomják el gondolkodással, mint mi "okos" felnőttek, így sokszor meg lehet bízni bennük.

    Amúgy asszem a Drágám felfedezte a hangját, mert most már gyakorlatilag szokássá vált, hogy végigsikítozza egy-egy séta alkalmával legalább az út felét. A végén is csak azért hallgat el, mert teljesen bereked, és már csak próbálkozik, de nem jön ki hang már a torkán. :o)

    Majd nézzétek meg Rebust!

    Viki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. június 26. 22:35197.
    Úgy legyen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543453 (196)
     
  20. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. június 26. 22:00196.
    Az az igazság hogy csak a tapasztalat fog igazán meggyőzni minket, addigra meg lehet hogy késő lesz. Minden gyerek más, minden orvos mást mond, igy maradunk a saját bevált módszereinkhez. Majd a 2. gyereknél már jobban fogjuk csinálni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (195)
     
  21. 2003. június 26. 21:56195.
    Én is így tudtam eddig, de szerintem az sem mindegy, hogy melyik baba hogy alszik estétől reggelig. Mert ha azt vesszük, Csongi 12-13 órát alszik estétől reggelig, plusz d. u. 1-1, 5órát, az durván 14 óra, s én úgy tudom, az elegendő. Ha viszont d. u. nagy toporzékolások árán mégegyszer alszik kb. fél órát, akkor meg este sokkal később alszik el, egyszóval kevesebbet alszik, kb. 12 órát. Persze nem okoskodni akarok, csak gondolkodom, mi a jobb. Egyébként nagyon kiegyensúlyozott napközben, csak az esti alvás előtt fél órával jelentkeznek rajta a fáradtság jelei. Jó lenne tudni, tényleg mi a jobb nekik!Remélem Gabinak is visszajön a jó étvágya mihamarabb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543453 (194)
     
  22. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. június 25. 22:52194.
    Voltunk a dokinéninknél, és meg volt elégedve Gabival. Ő azt mondta erőltetni kell a 2 alvást napközben, mert az idegrenszer fejlődéséhez nagy szükség van ilyenkor. Szóval én erőltetem, mert azt mindig tudtam, hogy az óvodásoknak a napi egy alvásra van szükségük ugyanezen okok miatt, csak azt nem hogy egy 1 éves gyereknek mi az ideális. Aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő!
    Örülök hogy Csonginak jó az étvágya is. Gabi ma nem sokat evett, és elég nyűgöske volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (193)
     
  23. 2003. június 25. 21:25193.
    Szia Zsuzsa!Mi most rendszeresen járunk úszni a Sugóra, Csongika nagyon élvezi. Úszkálunk, aztán meg játszik a parti homokban. De általában csak késő d. u. megyünk le, mikor már apuci is ráér.
    Úgy tünik, nálunk bejön a délutáni 1 alvás ebéd után, aztán este pár perc, s már tentikél is. Az étvágy is teljesen rendben. Sőt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543453 (192)
     
  24. Torolt_felhasznalo_543453
    Torolt_felhasznalo_543453
    2003. június 25. 12:29192.
    Általába nálunk is az van, ha leülök a gép elé, mindig akkor karattyol valamit, vagy valami óhaja-sóhaja van a páromnak.
    Gabi is egyre tanulékonyabb, egyre több szót jegyez meg, és próbálja mondani. Nálunk most a lépcsőzés a sláger, csak birja az én lábam. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969576 (191)
     

Címlap

top