Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pirulás

Torolt_felhasznalo_277344
Torolt_felhasznalo_277344
Létrehozva: 2006. március 22. 07:16

Sziasztok !

Nagyon zavaró számomra, hogy hamar kipirulok. Nemcsak elpirulok valamin, hanem hamar melegem van és azonnal az arcomon jelenik meg apirosság. Mit lehet tenni ? Ha alapozót használok, vagy valamit, az segít ? Nem vagyok egy szépség és ez nem javít a helyzetemen.

Ha van valami ötletetek, várom !!

  1. 2014. október 4. 23:24150.

    Ne foglalkozzatok vele, azert van a pirulas mert izgultok valami miatt , vagy mert féltek valamitől, ha ez a fóbiátok elmúllik, az izgulás, akkor sokkkal könnyebb lessz , nem fogtok pirulni !

    előzmény:
    nice@ngel (101)
    2007-08-26  19:03
  2. 2012. november 8. 10:32149.

    szeretném törölni magam innen hogyan kell segítsen valaki!!!!!!!!!!!!!

     

  3. 2012. november 7. 12:14148.

    Én is sajnos az elpirulásban szenvedek  már nem tudom hogy mitcsináljak annyira zavar nem merek társaságba menni mert ha már hozzám szólnak attól el tudok pirulni ha valaki ismerőst látok egyből gyorsan ver a szívem és elpirulok. A meleget meg egyenesen utálom mert akkor ha melegem van akkor még hamarabb elpirulok nagyon rossz ez már egy rettegés nem tud nekem valaki segíteni mitcsináljak?!

     

  4. Torolt_felhasznalo_330408
    Torolt_felhasznalo_330408
    2009. május 16. 17:41147.

    Szia!

    Igen,láttam már el is olvastam.Köszönöm szépen! .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (146)
    2009-05-16  15:26
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 16. 15:26146.
    Szia! Írtam neked privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_330408 (145)
    2009-05-16  13:08
  6. Torolt_felhasznalo_330408
    Torolt_felhasznalo_330408
    2009. május 16. 13:08145.

    Sziasztok!

    Hát sajnos én is ebben a 'betegségben' szenvedek és én is azt hittem hogy csak én lehet ilyen...De úgy látom nem ..Hát az én helyzetem is elég rossz a szüleimmel sem tudok úgy beszélni hogy ne legyek piros,nagyon rossz..pár hónappal ezelőtt már azon a szintem voltam hogy öngyilkos leszek,egyszerűen nem birom elviselni.Nagyon depis vagyok. A suliba nagyon féelk hogy mikor szólnak hozzám vagy mikor cikiznek hogy már megint piros vagyok.multkor a buszon ahogy mentem haza egyszerűen csak úgy elvörösödtem és akkor persze azonnal megszólaltak hogy milyen színem lett...Kisem merek mozdulni..nem megyek szórakozni barátnőzni sehova mert félek mikor leszek megint piros és hogy mikor kezdenek el majd cikizni..Remélem nem sokára Magyarországon is lesz olyan műtét mert abba is belevágnék csak ne legyek ilyen......Soha nem mondtam még el senkinek ilyen nyíltan ezt a gondot mint nektek és annyira jó mert ti legalább megértetek...

     

    Mindenkinek kellemes napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_505694
    Torolt_felhasznalo_505694
    2009. február 13. 00:24144.
    Énis mindig elpirulok, ha kicsit is olyan a helyzet. Aztán egyszer az egyik jóval idősebb csoporttársam mondta, hogy fogjam fel máshogy, hisz ez egy nagyon szexi dolog is tud lenni és a férfiaknak nagyon tetszik. hinni nem tudtam neki, de mikor a körülöttünk ülő pasik egyértelműen mosolyogva bólogattak beláttam. bár még mindig ugyanúgy zavar a dolog :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_399235
    Torolt_felhasznalo_399235
    2008. október 4. 23:14143.

    Sziasztok! nekem idáig nem volt ilyen gondom de most van 1 srác aki idáig állandóan engem bámult, azt hittem h ennél rosszabb már nincs de mikor odajött énmeg tök elpirultam az annyira égő volt!!! pedig tökre nem tetszik nekem, de mégis állandóan elpirulok ha odajön beszélgetni, de ha nem jön oda csak néz az is rossz, és már akkor zavarba jövök és elpirulok ha tudom h mindjárt találkozni fogok vele!!! Állandóan annak szurkolok h ne jöjjön oda és ne is vegyen észre...... de hát ez van.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 1. 15:16142.
    Szia! Megvan még a Ruboril? Köszi!
    előzmény:
    kiwi771 (137)
    2008-04-19  14:26
  10. Torolt_felhasznalo_189607
    Torolt_felhasznalo_189607
    2008. Április 23. 12:45141.

    van még egy topic, ami ezzel a betegséggel foglalkozik, úgy látom ott sűrűbb a forgalom

    http://www.nlcafe.hu/index.php?id=1057&fid=441&topicid=18605 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 19. 21:09140.
    Bocs, úgy értettem, hogy "akikről tudom, hogy nem csinálnak vele semmit". Elírtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 19. 17:17139.

    Bocs, nem tudom, miért nem írja ki a smiley-kat, amikor teleraktam mérges, sírós és szomorú fejjel......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 19. 17:11138.

    Sziasztok!

     

    Mint az emberek többsége is, aki írt ebbe a topikba, hozzájuk hasonlóan, én is ebben a betegségben szenvedek.  Nem is tudtam, hogy ez lehet lelki eredetű, már el is akartam menni bőrgyógyászhoz, mert nekem amúgy is érzékeny a bőröm és mindentől kipirosodik, allergiás típus vagyok. Mindentől kipirulok, ha megelem van, ha hideg van, ha hozáérek, ha le kell mennem a boltba, jegyet kell vennem, beszélek valakivel, egyszer akkor is kipirultam sajnos, amikor egy pasas "úgy" rám nézett, annyira kínos volt.  Pedig nem is tetszett az illető, utána már azon nyomorogtam, hogy biztos már azt nézi milyne piros lettem és azt hiszi miatta jöttem zavarba.....

    Ahogy olvastam a topikot, több helyzetben is rá kellett ismernem magamra.....Úgy hogy lehet, le sem írok minden dolgot, ami velem szokott lenni, mert ismételnék mindnekit.....

    Engem is nagyon zavar, megkeseríti az életemet. Amúgy nem is törődnék vele, meg nem vagyok ideges típus, egyedül az bánt, amikor megjegyzést is tesznek, tegyük fel, észre se veszem, hogy piros vagyok, és szólnak nekem milyen piros vagyok, talán izgulsz, izgatott vagy? És mondom nekik hogy nem izgulok, nekem kipirosdik!!!!  Egyszer játszottunk kiszavazós játékot, azt a gyilkosos rendőröset, és azért szavaztak ki mert én lehetek a gyilkos mert elpirultam amikor valaki megszólított pedig nem is én voltam......

    Mert ez az, hogy nekem akkor is kipirul amikor egyáltalán, de egyáltalán nem izgulok!!!!!  Egyszerűen vagyok valahol, beszélgetek, vagy nem tudom mit csinálok, aztán látom magam a tükörben, hogy piros az arcom, el tudnék süllyedni, sírni tudnék.....Vagy csak érzem hogy melegem van, veszem elő a tükrömet és nézem magam hogy biztos paprika piros az egész fejem, és legszívesebben rohannék haza. Én jégkockával szoktam hideg vízzel, az valamelyest lehűti, meg mindent csinálok a bőrömmel, nekem az a gyanúm bőrproblémám lehet, mert vízhiányos is, száraz, de csinálok vele mindent, napozok pár percet, sok vizet iszom, hidratáló (gyógyszertári) krémet teszek rá, szedek vitaminokat.....És mégis.

    Olynakor legszívesebben ki se mozdulnék az utcára, hanem otthon maradék és gyógyítanám magamat, de sajnos gyakran ki kell mozdulnom otthonról, egyetemre járok, és amikor megyek a buszon vagy villamoson, folyton az az érzésme, hogy azt nézik piros az arcom. És olyna rondának érzem magam. Pedig vannak olyan időszakaim, amikor egész szép az arcbőröm, szokták mondani helyes vagyok, és meg is néznek. Aztán meg mikor piros leszek, és úgy kell találkoznom ugyanazokkal, akik mondták helyes vagyok, akkor meg azon nyomorgok hogy most biztos csalódtak és azt gondolják, hú de ronda valójában.....Olynakor legszívesebben zacskót hordanék a fejemen ha nem lenne nevetséges. De ehelyett nem nézek senkire, nem beszélek senkivel, és mikor beérek a suliba első dolgom berohanni egy wc-re és borogatom hideg vízzel, attól kicsit jobb lesz, mert mondo, nem érzek semmit, csak elkezdem érezni (pedig tök nyugodt vagyok) hogy ég a fejem, aztán már pirulok is, oda teszem a kezem és érzem hogy meleg....És kérdezik, talán izgulsz valami miatt? És mondom hogy nem!!!!  És már attól leszek ideges és elkeseredett, hogy piros az arcom és azt nézi mindenki. De úgyse bírják megérteni, ilyen az arcom.

    Amúgy nekem is tizennégy vagy tizenöt éves korom óta van ilyenem, nem tudom miért, azt nem is kell részleteznem akkor miben gátolt meg a társas kapcsolataimban.....És nem múlt el a mai napig, mondták is néha oszt.társak, úgynézek kimintha túl sok pirosítót kentem volna magamra. Amikor akkor még nem is festettem magamat.  és ha tehettem volna sem tettem volna fel pirosítót, eszembe se jutott volna, ha lehetne inkább lenne tök fehér, nemhogy pirosítsam mesterségesen..... Anyukám meg mondta, ugyan az milyen szép meg természetes, örüljek hogy nem vagyok sápadt....Bár inkább az lennék!!!! Mert én nem a két orcámon, az egész fejem, a homlokom is, a nyakam meg tök fehér, az a legcikibb, nagy a kontraszt. Nekem ilyen "legyező", illetve "lepkeszerűen" terjed gyakran, valaki már azt is gyanította, rosacea-m lehet, majd elmegyek bőrgyolihoz hátha tudja mi van velem, legfeljebb kiderül nekem is vegetatív és nem próbálkozom krémekkel.

    Úgy irigylem azokat akiknek teljesen épp arcbőre van, olyanokon látom, milyen szép az arcbőrük, és nem pirul ki, akikről tudom hogy nem csinálnak velem semmit.  Én meg mindent csinálok vele és olyan ronda. Amikor meg egész szép volt, úgy bezzeg nézegettek engem egy páran az utcák, pasik, amikor megint ronda lettem akkor bezzeg nem..... Innen tudom, ronda vagyok- e vagy sem.

    Bár inkább halál sápadt lennék, és nem pirulnék el, úgy szeretném.....És inkább kellene kicsit, de nagyon kicsit pirosítani, hogy legyen egy kis színem, nem pedig az egész fejem lenne olyan.

    Úgy irigylem azokat, akik csak feltesznek egy kis színt az arcukra, jó helyre (nem az egészre és sokat mint rólam hitték) mert egy kicsi pír az orcákon aranyos meg természetes lehet, de nem az egész fejemen.

    Olyan depressziós vagyok, és mondták, fogadjam el, nem fogadom el! És az önbizalomhoz nem biztos, hogy van köze, van önbizalmam amikor épp nem avgyok piros, akkor megy el ha érzem hogy ég a fejem hogy már megint megcsúnyultam.

    Na jó, nem panaszáradatot akartam, csak lássátok, másnak is olyan rossz....és legalább látom, hogy nemcsak nekem vannak ilyen problémáim, fura, de én is azt hittem hogy csak nekem van ilyenem, hogy folyton kipirosodik az arcom, és nem tudom mitől, és amikor beszóltak is úgy éreztem csak nekem van ilyenem, most meg olvasom sokan szenvednek ettől.  Én is megműttetném ha ettől soha többet nem lenne ilyenem.....Úgy szeretnék hibátlan porcelánbőrt.....De ez lehet álom marad.

    Köszi mert meghallgattatok.

    Mindenkinek szerencsés gyógyulást kívánok!

     

     

     

     

                      Jen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. Április 19. 14:26137.

    Van 2 felesleges krémem: Bioderma Sensibio Forte, és Ruboril - ez még fényvédőt is tartalmaz - (ez is Biodermás) 1-2x használtam ezeket.

    Nagyon jó krémek , de mint utólag kiderült, nekem seborrhea miatt pirosodik, és erre ezek nem jók, a DS-t fogom majd beszerezni(ez is Biodermás), ha ez a 2 krém érdekel v.kit írjon privit( 40%-kal jutányosabban adom mind2-t). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_800393
    Torolt_felhasznalo_800393
    2008. március 21. 20:43136.
    sziasztok! a pirulást allergia is okozhatja, de van oyan mikor az arc  oldalán jelenik meg egy ilyen lepkeszerű pirosodás..10 emberből 2nél fordul elő, 2 osztálytársamnak is van...de azt olvastam hogy akkor az a bőr nagyon érzékeny..nekemis piros az arcom a pofimnál de olyan mintha csak arcpír lenne.. de én lehet elmegyek az orvoshoz..sok hibám van és remélem ki tud javítani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_189607
    Torolt_felhasznalo_189607
    2008. március 21. 17:17135.
    szia!! még nem jutottam el a bőrgyógyászhoz, most egy kicsit elfoglalt vok, de amint lesz valamilyen változás azonnal irok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828290 (132)
    2008-02-26  17:42
  17. Torolt_felhasznalo_221702
    Torolt_felhasznalo_221702
    2008. március 20. 17:08134.
    tudtok valami gyogyszert vagy kenőcsőt el pirulásra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_221702
    Torolt_felhasznalo_221702
    2008. március 20. 17:07133.

    sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_828290
    Torolt_felhasznalo_828290
    2008. február 26. 17:42132.
    Szia!És elmentél már börgyogyászhoz?Mit tanácsolt? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_189607
    Torolt_felhasznalo_189607
    2008. február 20. 20:19131.
    szia! hát mindenképpen azt kellene elmondanod, amiért valójában hozzá fordulsz.
    Hidd el mostmár nekem is, ezért gondoltam felkeresek egy bőrgyógyászt hátha tud valami okosságot mondani....
    minden esetre valamit neked is kell csinálni az érdekében, hogy javuljon a helyzet!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828290 (130)
    2008-02-04  18:28
  21. Torolt_felhasznalo_828290
    Torolt_felhasznalo_828290
    2008. február 4. 18:28130.
    Szia!Nem mondtam a szüleimnek med senkinek!Orvoshoz is azért nem mentem el mert még is mit mondjak mi a  bajom? Annyira megkeseriti az életem!DE nem vagyok egyedül mert itt vagytok ennyien.Aki nem pirulos az nem tudja milyen kellemetlen! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189607 (129)
    2008-02-04  10:42
  22. Torolt_felhasznalo_189607
    Torolt_felhasznalo_189607
    2008. február 4. 10:42129.
    szerintem azért mindenképp menj el egy dokihoz, már ha kibeszéled magadból, lehet hog az is segitene. Nem tudom a szüleidnek mondtad már? hát biztos van rá gyógymód csak ez hosszú távon működik, sajnos még nem találtak rá gyógyszert, de milyen jó is lennee))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828290 (127)
    2008-02-02  13:57
  23. Torolt_felhasznalo_350566
    Torolt_felhasznalo_350566
    2008. február 2. 14:10128.
    Ez a vegetatív idegrendszered miatt van, lehet gyógyszeresen is kezelni.Párosul hozzá ittadó tenyér is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277344 (1)
    2006-03-22  07:16
  24. Torolt_felhasznalo_828290
    Torolt_felhasznalo_828290
    2008. február 2. 13:57127.
    Szia!Én is azt gondolom hogy valami lelki eredetü dolog lehet.Gondolkodtam hogy elmegyek pszichologushoz,de itt többen irták hogy felesleges.Most azt a krémet fogom kiprobálni bár nem nagyon hiszek benne.Ez a hipnózis dolog is megérne egy probát.Bár én már teljes elkeseredésembe ugy gondolom erre nincs gyogymod... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_189607
    Torolt_felhasznalo_189607
    2008. február 1. 17:21126.
    szia!

    szerintem egy trauma okozhat ilyet, ettől lehet, hogy egy ilyen szorongás alakult ki benned, ami sajnos ilyesmivel jár, igy "védekezel".
    Igen az nálam is van, az a melegség, esküszöm meggyulladok, régebben a füleim is vörösek voltak, és égtek, mostanában ez valahogy nincs. Talán egy lépés előre. a pszichológus is azt mondta nekem, hogy emberek közöt kell lennem, kommunikálni minél többet, de hát igy sajos nem megy. Nekem igy nagyon kellemetlen bárkivl is beszélgetni. És hát ez eléggé leépiti az embert...
    Megismerkedtemvalakivel, aki ajánlotta nekem, hogy keressek fel egy hipnózissal foglalkozó embert, és ő talán magyarázatot tud adni arra, hogy mitől jött elő ez a franc, és esetleg tudna segiteni is. Hát eddig még nem jutottam odáig, hogy felkeressek bárkit is, de szerintem egy próbát mindenképp megér!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_677687 (124)
    2008-02-01  13:35

Címlap

top