Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan - gyerek

Torolt_felhasznalo_529967
Torolt_felhasznalo_529967
Létrehozva: 2006. január 16. 21:39

Sziasztok!

Olyanokat keresek, akik Roaccutant szedtek és azóta (természetesen a befejezése után) szültek.
Valószínűleg én is rá fogok szorulni erre a -nekem félelmetes- gyógyszerre. Olyan ismerősöm van jó pár, aki használta, el is múltak a pattanásaik, de még egyikük sem szült. Igazából tehát az érdekel, hogy okoz(hat)-e bármilyen problémát a teherbeeséssel, a terhességgel, és főleg a születendő gyerekkel kapcsolatban.

Köszi előre is,

Jandecs

  1. 2014. július 23. 12:5454.
    Te ugyanezt a szöveget írod minden ilyen oldalra. Gondolom ezzel foglalkozol és kell a reklám. Jó lenne tudni, hogy tényleg hat-e, de így nem igazán számíthatok objektív véleményre.
    előzmény:
    Eva31771 (53)
    2013-08-26  11:34
  2. 2013. augusztus 26. 11:3453.
    Tabletta pattanások ellen - derminax.hu Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.
  3. 2009. június 17. 19:0052.
    úristen h itt mennyi hülyeség van összehordva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
    2006-01-16  21:39
  4. Torolt_felhasznalo_950729
    Torolt_felhasznalo_950729
    2006. november 25. 22:1651.
    Sziasztok!Először 16 éves koromban mentem el bőrgyógyászhoz, mert az arcom pattanásos volt.Kaptam minden olyan szert(gél, krém, tonik), ami valamit javított a bőrömön, de nem sokat, ráadásul teljesen kiszárították és állandóan dermatitises volt.Ezt úgy kell elképzelni, hogy néhol zsíros volt a bőröm néhol meg hámló piros szárazságfoltok voltak rajta.Mindenképpen azt akartam, hogy szép bőröm legyen, ezért elmentem egy bőrgyógyászhoz.Ő felírt nekem egy krémet és a Roaccutánt 2 évre másnaponta 1-et kell szednem, ez 20 mg-ot jelent. Azóta megszüntek a problémáim, teljesen szép lett a bőröm.Száj-és nyálkahártya-szárazság nálam mellékhatásként egyáltalán nem lépett fel. Ráadásul az orvosom azt mondta, hogy vérvételre sem igazán kell mennem.Azért én minden 3 hónapban elmentem. A véreredményem teljesen jó.Szóval nekem eddig totál jó tapasztalataim voltak a Roával. Csak attól félek, hogy ha abbahagyom visszajön.Ja és egyszer elfogyotta receptem, és visszamentem oda, ahová korábban is jártam, hogy hátha kiírják. Elmondam a dolgokat, ugyanis a másik orvosnál magánúton voltam, és nem kaptam receptet, mire az orvos azt mondta, hogy hülyeségeket beszélek, mert ő még nem is hallott olyat, hogyezt a gyógyszert 2 évre írják föl.Természetesen nem írta ki. Velem semmilyen beleegyező nyilatkozatot nem töltetett ki az orvos, és nem állította be úgy ezt a gyógyszert, mintha ez olyan veszélyes lenne.Tehát szerintem egy olyan orvoshoz kell elmenni, aki az adott témában jó szakember. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
    2006-01-16  21:39
  5. 2006. január 18. 22:1850.
    Nem irtam babát, azt sem irtam számokkal ami tény, jelenleg itt So 100 R-t szedett emberböl 4 bejelentést tett tavaly. Nem szokásuk a svédeknek futkosni, bejelentgetni, ezért nem irtam korábban, mert nem lehet tudni a valos hátteret, minden 3. bejenlenti vagy minden 5. vagy ???? nem tudni. Bejelentett 4% rémisztöen nagy arány. Kivánna´m legyen jobb gyogyszer!!!

    Oksi, visszaolvastam, más vki irta a babát
    előzmény:
    Ildee29 (48)
    2006-01-18  20:55
  6. Torolt_felhasznalo_174987
    Torolt_felhasznalo_174987
    2006. január 18. 22:0149.

    Sziasztok! Én most vok 18 éves, és 2 évvel ezelőtt szedtem a gyógyszert 1 évig. Semmit nem tudtam róla, a bőrgyógyászom írta fel. Azt mondta, egy kis szájszárazság, ne menjek szoliba és minden tök jó lesz. Itt a fórumon van fent 1 kép, ami alá az van írva, hogy olyan állapotú bőrnél ajánlott szedni. Az én bőröm még a közelébe sem ér. Mondhatni gyönyörű ahoz képest. A kozmetikusom mondta, hogy keressek fel egy bőrgyógyászt, mert úgymond "grízes" volt az arcom. Eleinte nagyon elégedett voltam, a hajam nagyon hajlamos a zsírosodásra, de mikor szedtem elég volt a heti 2 hajmosás. Decemberben kezdtem és júniusban fejeztem be. Azóta nincs annyi pattanásom, DE...Allergiás lettem a napra. Szinte már félek a nyártól, a melegtől, a napfénytől. Iszonyatos. A bőrgyógyászhoz nem mentem vissza, inkább a gyógyszertárban kevertettem magamnak krémet. Igaz, hogy nem előzi meg a bajt, de ha bekenem nem fáj annyira. Olyankor a bőröm tele van kiütésekkel, főleg az arcomon. Rettentően viszketnek ezek a kiütések, ezért félek, hogy ha ez így folytatódik tovább, tele lesz az arcom hegekkel. Emberek közé is csak 5 után megyek ilyenkor, feltéve, ha nem muszály. Olyankor már nem süt olyan erősen a nap. A nyáron Görögoban voltam nyaralni, de már alig vártam, hogy itthon legyek, igaz tudom ez hülyén hangzik. S zóval szerintem tényleg csak az szedje, akinek nagyon muszály.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. január 18. 20:5548.

    nekem egy orvosom sem örült annak, hogy szedem a Roát. Sem a reumatologusom, sem a nőgyógyászom, sem a céges orvos. Nem ismerik, csak tudják, hogy nem egy C vitamin. Nem védem a Roát, én is csak annak ajánlom, aki nem kamasz, és súlyos aknéi vannak.

    Igenis lehet a Roanak mellékhatásai, hiszen minden gyógyszernek van, hallottam olyanról, aki egy Aspirin bevétele miatt halt meg...

    Akinek voltak májproblémái, estleg valami mérgezése, ami a májműködését megzavarta, annak biztosan nem irják fel a roát. De olyat még nem hallottam, hogy utána a babája emitt nem lett egészséges. Mert ha ilyet publikáltak volna, vagy még csak a gyanúja felmerült volna, már betiltották volna.

    előzmény:
    Lingon (43)
    2006-01-18  00:37
  8. Torolt_felhasznalo_643855
    Torolt_felhasznalo_643855
    2006. január 18. 20:2947.

    Én nem szedtem, de keres rá a roacutan-ra itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
    2006-01-16  21:39
  9. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2006. január 18. 19:5546.
    Mit jelent az, hogy "nem teljesen ép"? Ez azért elég durva! Ettől félek én is. És az orvosod szerint lehet, hogy a Roaccutan miatt lett a gond?
    előzmény:
    buba (45)
    2006-01-18  13:47
  10. 2006. január 18. 13:4745.
    Senkit nem akarok teljesen elijeszteni csak elmondom a tapasztalataimat. A Roaccutan alatt gyönyörű bőröm lett. Utána kicsit visszajöttek a problémáim, bár ezerszer jobb a helyzet. De a májamnak sok idő kellett mire rendbejött. Nagyon magas GGT, GPT, GOT értékeim és extrém magas koleszterinem lett. Talán még most sem teljesen OK, bár mostanában nem nézték újra. Az abbahagyása után kb másfél-két évvel estem teherbe és sajnos a kisfiam nem lett teljesen ép. Lehet, hogy semmi köze sincs a gyógyszernek hozzá, de megmagyarázhatlan volt az eset igy aki kicsit is fél a dologról az inkább ne szedjen ilyen erős gyógyszert. Nem éri meg a szép bőrért semmi májkárosodás és az esetleges magzati kár. Nincs ez még igazán letesztelve vagy nincs publikálva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. január 18. 00:3844.
    Hát álmos voltál nem? Persze, hogy aludhatsz :-)
    előzmény:
    Ildee29 (40)
    2006-01-17  21:58
  12. 2006. január 18. 00:3743.
    Nem csak frankon leirtam, de meg is kérdeztem barátnömet aki orvos. Ö utána nézett és ennél ki szokta mutatni a vérvétel, nem ir késöbb mutatkozo károsodást. Igy nyugi ezen okbol, téves volt.

    Az viszont nem téves, hogy ha az itteni "Hivatal" bevonatja a gyogyszert, annak oka van és a "Hivatalnak" olyan presztizse, hogy más országok azonnal követni fogják. Hiába mondja sok kisember, de bizony ez jo, mérlegelni kell a rizikofaktort.

    Abban igazad van, hogy önhatalmilag senki se hagyja abba direktbe a megkezdett kurát, de nyilván van annyi eszük, nem teszik.

    Dokik véleményére akik önzetlenül teszik, adok, de ha ebböl hasznuk van mert gyogyszergyár támogatja öket akkor bocs

    Megértem széles vállal véded a szert, csodát tett Veled kb, borzalmas lehet a csunya bör, áldozatokat hozol, stb. de ha nem kacsujságbol idézek falsk rémisztgetésnek valamit, akkor nem kell leszolni a segitö szándékot csak mert más vélemény mint a Tied.
    előzmény:
    Ildee29 (41)
    2006-01-17  22:01
  13. 2006. január 17. 22:1042.

    Azoknak, akik akarják szedni, csak annyit írnék, nagyon gondolják meg, hogy belevágnak e, mert holmi hallomásból, meg bekopizott cikkek miatt megrémülhet az, aki már szedi egy ideje, és abbahagyja. De akkor teljesen felesleges volt a szenvedés. Mert a Roa szedése a száraz bőrproblémákkal nem egyszerű. Vannak szabályok, amiket be kell tartani, jó elmenni két havonta vérvizsgálatra, hogy a májfunkciót megnézzék, mert ESETLEGES májkárosodást okozhat, bár ilyennel az orvosom sem találkozott..de vannak a Gamma GT meg még egy "adat" amiben látható, hogy hogy viseli a máj a roát, és akkor abba lehet hagyni..Nem úgy történhet, hogy szeded, aztán kész, oda a májad..szóval oda kell figyelni, napra, szoliba nem menni, sminket nem nagyon használni, NEM NYOMKODNI az arcot, mert heges marad a bőr a vékonysága miatt. Jó kis gyógyszertári krémet használni, fürdáshez, lemosáshoz. Műkönny, sokat..esetleg az orrba is mehet kis orrspray, vagy kenőcs. a szárazság miatt.Ja, és a legfontosabb..a száj..sok sok szőlőzsír, nem labello, mert az nem jó sztem...Van a Bebének, az FLP-nek, a Vichynek jó kis kiszáradás elleni kencéje, azok nagyon jók. És ha lehet, a kezetekre vigyázzatok, mert a Roa szedése alatt nekem tiszta seb volt a kezem, mert elég, hogy egy kicsit bevágod valahova, máris lenyuzod a bőrt, és sebes lesz..Vizuálisan nem túl szép látvány

    Én ajánlom a La Roche Posay , ill a Vichy száraz, nagyon száraz bőrre való termékeit, ill az Eucerin is jó..ezek gyógyszertárban kaphatóak, direkte ilyen problémákra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. január 17. 22:0141.

    Ja, annyit még megkérdeznék Tőled..olyan frankón leírtad..a májkárosodás évek múlva jöhet elő..Te ezt honnan szedted? Mert bár ennek konkrétan nem néztem utána, de erről én nem így tudok, és nem is tűnik hihetőnek.

     

     

    előzmény:
    Lingon (36)
    2006-01-17  00:54
  15. 2006. január 17. 21:5840.

    Kedves Lignon!

    Köszönöm kedves szavaid, és azt is, hogy megengedted, hogy távozzak. Írtó rendes vagy.

    1,- Tininek nem is engedném, hogy szedje, ezt láthattad volna, lentebb írtam.

    2, Majd ha Te is szedsz be annyi Roa-t, mint én, annyi orvossal konzultálsz, amennyivel én, és annyi szakkönyvet olvasol el e témában, akkor elismerem a hozzászólásodat, jó?

    3, Ha becopyzol valamit, akkor vedd a fáradtságot, hogy pontosan teszed, mert nem kis dolgokról van itt szó. Olvastál, hallottál valamit..na innen nem is foglalkozom veled sem, meg amit írsz sem. Még ha vannak is igaszságok az irományaidban, pocsékul tálaltad. És ez Roa témában éppen nem mindegy.

    szia

    előzmény:
    Lingon (32)
    2006-01-16  23:45
  16. 2006. január 17. 21:2139.
    nem a Roaccutántól,hanem a tiltó listától fogytam,amit feltettem képnek a fórumban.Ezt valóban nem elég pontosan fogalmaztam meg.A kúrám csak fél évig tartott így nekem nem 100% az eredménye,de inkább legyen ilyen,mint a végén valami bajom származzon belőel.Néha most is van 1-2 pattanásom,de amíg nem szedtem a hátamon is volt és az arcom alig látszott a ragyáktól.Azt elfelejtettem írni,hogy a sminkelést is abba kellett hagynom az eredmény érdekében.Alapozót pl a mai napig nem használok,h nehogy megint súlyosabb legyen a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (37)
    2006-01-17  13:28
  17. 2006. január 17. 13:4038.
    Nekem anyukám szedi több mint egy éve, szépen helyrehozta a bőrét.

    Van ismerősöm a Roche-nál (ők gyártják a Roa-t) és megkérdztem, hogy mekkora a kiújulás esélye befejezés után, és ő azt mondta, hogy az esetek 10%-ban előfordulhat, tehát aki hajlamos rá annak sajnos visszajöhetnek a pattanások. EGyébként én is vacilálok rajta,hogy szedjem-e, bár nekem gyerek még nincs kilátásban egyáltalán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (37)
    2006-01-17  13:28
  18. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2006. január 17. 13:2837.

    A Roacuttantól fogytál, ez biztos? A bőröd azóta is szép?

    előzmény:
    Ibiviolet (33)
    2006-01-17  00:12
  19. 2006. január 17. 00:5436.
    Franc akarja ördögöt a falra festeni.
    Nehogy már én legyek a fekete bárány mert tényeket közlök. Ha x ezer embernek felirnak itt R.-t és ebböl néhány 100 feljelentés van az hány %? Nem lehet kiszámolni a valos %-ot aki "megszivja" és tudja is ezért, hisz én sem jelentettem fel az eü-t vagy dokikat, pedig majdnem az életembe kerültek, csak befertözés más területen. A depi pedig nem egy nem-szégyenlem-betegség, a valos májkárosodás lehet évek mulva derülhet ki. Tehát logikus is a néhány hozzászolo itt, pozitiv tapasztalatokat szerzett. Bár csak ilyen lenne a valoság is.

    T Roche gyogyszergyárto cégnek pedig olcsobb, ha nem kutatásokra-kisérletekre fordit több pénzt, inkább a hasznot zsebeli be. A szegény patisok pedig, akik fizethetnek egészségükkel.
    Ha hozzászolásom nem teszik sajnálom, senki ellen nem vagyok, csak azokat sajnálom akik egészségükkel fizetnek egy gyogyszergyárto cég haszonvágyáért.

    előzmény:
    windrose (35)
    2006-01-17  00:29
  20. 2006. január 17. 00:2935.

     

    Másrészt saját tapasztalatom is van: szedtem roát, tényleg romlik az elején, de csak ha góc van a szervezetedben.(én így vetettem ki a manduláimat) Alig hajmosás,száradó száj, leégésre hajlamos,de gyönyörű bababőőőőőőőr! És köszönöm szépen, kiválóan éreztem magam! Semmi depi! Ne fessük már az  -öt a falra!

    előzmény:
    Lingon (32)
    2006-01-16  23:45
  21. 2006. január 17. 00:2534.
    Néha jó az, hogy mi itt, mint Magyarország, le vagyunk maradva a "nagy Nyugattól". Pl. a gyógyszerek esetében, mert ide már csak azok a gyógyszerek kerülnek be és forgalomba, amik máshol beváltak. Tehát pl.ami Amerikában különböző gyanús mellékhatásokat produkált és kitiltották, az nálunk forgalomba se kerül!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Lingon (32)
    2006-01-16  23:45
  22. 2006. január 17. 00:1233.

    Fél évig szedtem Roaccutánt és nem volt vele semmi problémám.Kaptam hozzá fogamzásgátlót,ami szintén az aknés bőrre lett kifejlesztve és 1 listát arról,hogy mit nem ehetek és ihatok a hatás tartóssá tételéhez, plusz kerüljem a napot és a szoláriumot.Jó gyerek vagyok,úgyhogy betartottam.Az eredménye szebb bőr és -20kg lett(ez nálam pozitív,mert eléggé túlsúlyos voltam).Másfél havonta vért vettek tőlem és a gyógyszer nem okozott elváltozást a szervezetemben.Nem akartam öngyilkos lenni 1x sem míg szedtem és utána sem,bár rajta van a tájékoztatón,hogy depressziót okozhat és nem írható fel oylan betegnek aki erre hajlamos.

    Gondoltam felteszem a diétát és, hogy kb milyen bőr esetén "szükséges" felírni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 16. 23:4532.
    Menj nyugodtan, fáradtan egy másik nyelvböl forditottam, láttam utolag "hat" de gondoltam annyira logikus, hogy felesleges javitani.

    Azt pedig, hogy a Svéd Gyogyszereket Felügyelö Hivatal (kb, szintén szabad forditás) mit vizsgál, mit tart jogosnak, nyugodtan biráld felül sk, nyilván okosabb és tapasztaltabb vagy a témában, esetleg szoljak felesleges kivonni mert azt üzened?

    Ja igen, kistinim van, kösz a topicot is, hogy felhivta figyelmem biztos ne engedjem ilyent szedjen.

    Tényeket irtam le, mellesleg az is ott van, hogy USA-ban és Angliaban sok tini öngyilkos lett és vizsgálják az összefüggést, pszichésen stabilak voltak elötte.

    előzmény:
    Ildee29 (30)
    2006-01-16  23:30
  24. 2006. január 16. 23:3131.

    Ja, igen, magzatkárosító hatású, ha akkor esel teherbe, amikor szeded a roát...

     

    ajjaj, itt még nagyon gáz van roa témában..nem nőttünk fel hozzá..

    naja, és hány tinédzser akar öngyilkos lenni? akit elhagyott a pasija, vagy becsúszott egy egyes? Ugyanmár, nevetséges.

    Na mentem is.

    előzmény:
    Lingon (29)
    2006-01-16  23:14

Címlap

top