Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szobalány szállodában

Brissy
Létrehozva: 2005. szeptember 23. 15:52
Sziasztok!


Egy barátnőm szobalány szeretne lenni egy szállodában. Körbe járta a magyar hoteleket, ahol kiderült, hogy havonta csak 60 ezret keresnek a lányok 8 órás munkával (plusz némi ingyen-túlórázással). Ez nagyon kevésnek tűnik... Tudtok erről valamit?

Ausztriában is nézelődött, ahol már jobbak a lehetőségek. Több szálló vissza is írt neki, hogy azonnal felvenné, de nem tudják, mert egy magyar -osztrák szerződés szabályozza a munkaerő áramlás kereteit. És úgy tűnik, hogy a meghatározott keret jelenleg maximálisan telített. Mit tudtok erről? Mert mi nem sokat értünk ebből az egészből.
  1. 2016. december 7. 15:2338.



    Ha még aktuális, talán innen választ kaptok néhány kérdésetekre: http://kginternational.hu/szobalany-munka-kulfoldon/


  2. 2012. május 10. 11:0337.

    Sziasztok,

     

    Valaki tudna választ adni arra a kérdésre, hogy Magyarországon szobalánykodáshoz kell-e eü könyv ?

     

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2010. december 29. 16:0336.

    Szia!

     

    Én is merek a céget,és megbizhatóak.

    Párom tavaly az Ő segítségükkel ment ki hajóra dolgozni,igaz Ő is fizetett de megérte.

    Ha jól emélkszem 65ezret.

    Viszont ha bele gondolok hogy havi min.1350€ keres.

     

    Nézd szerintem ebben az országban nem nagyon van olyan közvetítő cég aki ne kérne pénzt,reg.díj stb.címszó alatt.

     

    Hát van még néhány hasonló cég,igaz ők is kérnek pénzt,de mindegyik csak akkor ha aláírtad a munkaszerződést.

    Tehát nem előre!!!

     

    Magyar oldaluk:

     

    http://www.gmnhungary.hu/

     

    Nyugodt szívvel ajánlom őket.

    előzmény:
    Bravecat (35)
    2010-12-29  13:13
  4. 2010. december 29. 13:1335.

    A kérdésem szintén a szobalányokkal kapcsolatos, csak nem magyarországon.

     

    Ismeri bárki a ügynökséget-irodát (whatever)? Vannak első/másodkezes tapasztalatok velük kapcsolatban? 

     

    Aláiratnak e bármit az emberrel, akarnak e közvetítői díjat (ha jól tudom ez amugy is TILOS, mégis rengeteg ügynökség csinálja, ilyen -olyan megokolással).

     

    Egyszóval hálás lennék BÁRMI információért róluk.

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. október 16. 16:1734.

    Sziasztok!

     

    Hát remélem tényleg tud neked valaki segíteni..mert ez a téma engem is érdekel.

    Jövő nyártől/ősztől szeretnék kint dolgozni mint  kezdő szakács,vagy szobalány.Mivel nem vagyok válogatós,konyhai kisegítő vagy segédszakácsnak  is kimennék...

    Most hétvégeként egy 4* wellness szálloda konyhájába dolgozok,és nagyon szeretem csinálni.

    Viszont a tapasztalat szerzés és gyakorlat miatt is ki szeretnék menni,nem csak a több pénz miatt.

    Tirolban és Bécs környékén könnyebb elhelyezkedni,legalább is az én tapasztalatom ez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  6. 2010. október 13. 19:2633.

    Hali, sziasztok!

    Látom az utolsó hozzászólás, elég régi, de remélem valaki válaszol majd nekem.

    Eddig 3 csillagos hotelban dolgoztam a sógoréknál, 1évet.De most sikerült bekerülnöm 4 csillag superiorba, és kicsit félek, hogy megfelelek-e a követelményeknek.

    Éredekelne, hogy valaki dolgozik-e, vagy dolgozott-e ilyen helyen?

    Én eddig 24 szobát (3-4 ágyasak)csináltam közösen a másik szobalánnyal, csak mi 2-en voltunk.

    Kiváncsi vok, hogy 4csillagosnál, hány szobát bíznak a szobalányra, és hogy minden szobát egyedül kell-e takarítani, vagy többen csinálják-e egyszerre.Illetve váltásnál is ez hogyan működik.

    Minibárral sem kellett eddig foglalkoznom, de attól tartok, ez most képbe jön...

    Nálunk az ágyazás sem volt eddig akkora szám, de azért megterhelő volt.Tudom hogy 4 csillagban még flikk-flakkosabban huzatolnak, nálunk csak egyszerű ágyazás volt , ezzel kapcsolatban is tanácsra szorulok.

    Valaki leírná nekem részletesen a napirendjét 4 csillagnál?

    Hát remélem tud vki segíten...

    Nagyon izgulok és félek, dec.1-el indulok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. december 22. 23:0732.

    Már két hete dolgozom szobalányként, ma járt le a próbaidő. Hasznosak voltak a tanácsaid!

    nem volt semmi para, a kolléganők mindent megmutattak, a szállodánkban mindig mindennek blitzblanknak kell lennie, tényleg porszívózunk és felmosunk minden nap minde létező négyzetcentiméteren, hihetetlen.

    Sokat kell dolgozni, elfáradok, de jó munkát végzek, elfogadtak.

    Végülis nem szobákban dolgozom, hanem wellness, beauty részlegeket takarítok, este pedig a bárban sört csapolok, trallala. Ahhoz is annyit értek, mint a takarításhoz, de legalább ezt is megtanulom.

    Van egy csomó vicces helyzet, a ok munka ellenére tetszik a szobalányosdi. Azért majd szépen sorban kipróbálom a többi területet is...ha lehet.

     

    Kellemes Ünnepeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497496 (31)
    2009-12-10  15:39
  8. Torolt_felhasznalo_497496
    Torolt_felhasznalo_497496
    2009. december 10. 15:3931.

    Szia,nem tudom elkezdted-e mar a munkat.#

    Meg egy jo tanacs:

    Ha hatalmas rokat talalsz a szobaban akkor ne kezd el feltakaritani mert bizonyos szint felett ugyis hivjak a karpit tisztitokat

     

    Egyeni tapasztalat en belefutottam,tok felesleges volt az erolkodesem.Kozben en is kidobtam a taccsot a WC-be....

     

    Ha vegeztel egy szobaban,menj ki,csukd be magad mogott az ajtot.Aztan 3 mp mulva lepj vissza,friss szemmel olyat is eszreveszel esetleg amin elsokorben atsiklott a tekinteted.

     

    A furdoszobat is erdemes felporszivozni ha vegeztel a takaritassal,kosza szorszalak maradhatnak,a porszivozassal meguszol egy lecseszest.

     

    Ne felejtkezz el az ablakparkanyrol,nehany vendeg kihamuzik az ablakon,kozben a hamu potyog belulre a parkanyra.Ha minden tiszta a szobaban,neha ezen csuszik el az ember....

     

    Most ennyi jutott eszembe

     

    Sok sikert

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (29)
    2009-11-24  11:47
  9. 2009. november 24. 12:1630.

    Meg eszembe  jutott valami, sokszor en kontrollaltam a szobalanyok munkajat, es pl nalunk , de szerintem mindenhol hasonlo elvarasok vannak:

    - egy hajszal sem maradhat pl. a furdokadban, csempen, stb, csaptelepek naponta polirozva, csillogosra, csapban , kadban a lefolyokban a szurok is napontva tisztitva, torolkozok formara hajtogatva, padlon levok csere.

    Ablakok, uvegajtok naponta pucolva, ha akar egy ujjlenyomat is van rajtuk, naponta felmosas, porszivozas.

    Vendegek szobaban szethajigalt cipoi katonas rendbe allitasa, gyerekek alvos plussallatai az agyukon viccesen elrendezve, asztal kicsit rendberakasa, koszos poharak, tanyerok lehordasa, a szobaban marado poharak elmosasa...

    Mas nem jut eszembe:-)

    Es az ellenorzesen ne sertodj meg, nem azert csinaljak, mert nem biznak benned, hanem mert muszaj, ha egy jo kis szezonkozepi szombaton reggeltol estig szobakat pucolsz, tuti hibazol, ezert megy az ellenor, hogy minden vendeg ugyanazt kapja, ne csak az, akinek a szobajat meg frissen , lelkesen csinaltad.

    Na mar tenyleg ennyi volt:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (29)
    2009-11-24  11:47
  10. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 24. 11:4729.
    Hű, nagyon köszi a választ. Ezek hasznos tanácsok, pont ilyenekre gondoltam.
    előzmény:
    Jeles (28)
    2009-11-24  11:14
  11. 2009. november 24. 11:1428.

    Nem hiszem, hogy egy epeszu ember el tudna benazni azt a munkat, bar lattam mar ra peldat.

    Minden hotelben masok az elvarasok, nehez altalanossagokat irni, talan egy kettot lehet:

    - kifogastalan minosegre kell torekedni, sehol egy folt, vagy csik az pl. az uvegen, tukron, padlon

    - agynemu kifogastalanul alljon, ugy, ahogy ott szoktak

    - minden vendegnek mosolyogva, elore koszonni, barhol talalkozol veluk a hotelben

    - vasalogep hasznalatat gyorsan elsajatitani:-)

    - es piszok gyorsnak kell lenni, de tokeletesnek:-)

     

    Sajat jotanacsom:

    -mindig hasznalj gumikesztyut, hozza lehet szokni, nagyon erosek az ipari tisztitoszerek, konnyen tonkreteszi a kezed, nalunk a csajoknak telen a szaraz  levegotol, plusz vegyszertol veresre ki szokott repedezni!

    - mokorom, hosszu korom felejtos.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (27)
    2009-11-23  20:02
  12. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 23. 20:0227.

    Szerencsére most nem a pénz a legfontosabb, inkább a kiszabadulás a grafikonok, e-mailek, tárgyalások világából...kíváncsi vagyok, hogy az eddigi munkám (üzleti tanácsadás) után meg tudok-e feleni egy ilyen munkakör elvárásainak...amit sokan lenéznek, pedig lehet, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű, lehet, hogy kidőlök két hét után. Mosolyogva teljesíteni a főnököm/vendégek kívánságait. Ez egy szerep. A nagy ismeretlen, olyan problémák, nehézségek jöhetnek szembe, amikkel eddig sosem találkoztam.

    Egy négycsillagos hotelben leszek, amiről az ott dolgozók elmondták, hogy munka van bőven, de korrektek a főnökeik és szeretnek ott dolgozni.

     

    Jó lenne, ha nem zavarnának haza két hét után, ezért szeretnék valahogy felkészülni, nehogy valamit elbénázzak.

     

     

    előzmény:
    Jeles (26)
    2009-11-23  14:09
  13. 2009. november 23. 14:0926.

    Csak azert mesz olyan messzire dolgozni, mert ki akarod probalni a fizikai munkat?

    :-)))

    Munka nehezsegei:

    -Ez nagyon valtozatos munka, attol fugg minden, hogy mik a munkaltato elvarasai, mennyire igenyes helyre mesz, nyilvaan masok az igenyek egy 5 csillagos hotelben, mint egy ifjusagi szalloban.

    -Diplomaskent valoszinu a fizikai faradtsagnal jobban meg fog viselni a szellemi szinvonal hatalmas esese, nem olyan egyszeru ezt megelni, mint sokan gondoljak, a penz nem minden.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (25)
    2009-11-23  13:52
  14. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 23. 13:5225.

    Nem bánom, hogy messze van, nem tervezem, hogy szezonvég előtt hazajövök, s itt nagyon tetszik a síterep - szeretnék sokat síelni, talán úgy a kondim is rendben lesz a munkához.

    Mik a munka nehézségei? 

    Eddig egy szép irodában dolgoztam, jó fizetéssel, jó diplomával, stb...de szeretném kipróbálni a fizikai munkát. Úgy érzem, nagyon sok mindent tanulhatok ebből is.

    előzmény:
    Jeles (24)
    2009-11-23  13:36
  15. 2009. november 23. 13:3624.

    Mi itt elunk, csaladostol, letelepedve:-)

    DE sokat tudok a szobalany melorol, dolgoztam is suli mellett meg regen , meg kesobb a szobalanyok ellenorzese is a munkakorom resze volt.

    Jo messze talaltal munkat!

    Kemeny, nehez munka.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (22)
    2009-11-23  13:27
  16. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 23. 13:2823.
    pontosabban Serfausba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (22)
    2009-11-23  13:27
  17. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 23. 13:2722.
    Tirolba. Te merre dolgozol?
    előzmény:
    Jeles (20)
    2009-11-23  12:46
  18. 2009. november 23. 12:5121.

    Ha jo vagy nemetbol, minek akarsz kozvetito altal kimenni??

    Nezd meg ezeket az oldalakat:

    pl. www.hogastjob.com

    tele van szabad allassal, kuldj egy oneletrajzot, beszelj meg egy egy par interjut egy teruleten belul, es ennyi.

    Egyebkent az olyan kozvetito, aki a kozvetitesert penzt ker a munkavallalotol, torvenyt sert, jelentsd fel.

     

    Nekem kiado apartmanjaim vannak egy uduloovezetben, es pl a teli-nyari szezon kozott sokszor kiadom 1-2 napra munkat keresoknek, mert igy nem kell 1 nap alatt mindenhova befutkosniuk, par nap alatt tuti, hogy talalnak munkat, ajanlom ezt a megoldast neked is, sokkal biztosabb ut a sikerhez, ha 1-2 napot raszansz az interjukra.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124255 (18)
    2009-11-17  14:25
  19. 2009. november 23. 12:4620.

    Hova mesz?Helyileg?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213478 (19)
    2009-11-23  12:32
  20. Torolt_felhasznalo_213478
    Torolt_felhasznalo_213478
    2009. november 23. 12:3219.

    Hello lányok!

     

    Hamarosan megyek Ausztriába szobalánykodni, nulla tapasztalattal. Mit kell tudnom? Gondolom jó lenne ismerni az egyes tisztítószereket...meg pl betartandó alapszabályokat, ami nektek, akik már véheztetek ilyen munkát, magától értetődő, de egy kívülállónak nem az.

    Szeretnék helyt állni, jól végezni a munkám.

    Van valami ötletetek, hogy hogyan készülhetnék fel?

    (könyv, tanácsok...bármi)

     

    Köszi

     

    Lilla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_124255
    Torolt_felhasznalo_124255
    2009. november 17. 14:2518.

    Sziasztok!

    Én másfél éve vagyok szobalány itthon,Miskolcon,és irtózatosan keveset keresek.Álmom,hogy külföldre kerüljek ebben a munkakörben,de nem találok megfelelő közvetítőre,mert szinte mindegyik vmilyen címen előre kér egy bizonys összeget.(40.000.-90.000-ig)Egyedül mennék sajnos,mert a társaim nem éreznek magukban elég spirituszt.Német nyelvterületen próbálkoznék elsősorban,de Írországtól,vagy Angliától sem zárkózom el.Németül viszonylag beszélek,angolul is alapfokon.

    Milyen irányban induljak?Nekem ez nagyon fontos lenne,mert itt már a válság és a csökkenő vendégforgalom  miatt januártól leépítés lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_408762
    Torolt_felhasznalo_408762
    2009. július 27. 18:3817.

    SZiasztok!

     

    Nekem is lenne pár kérdésem! Konkrétan a szobalány feladatairól!

    Hogy néz ki pontosan egy szoba kitakarítása, a szobák rendbetételén kívül milyen feladatokat kell még megcsinálnia egy szobalánynak?

    Engem most hívtak ki Ausztriába állásinterjúra, szerintetek milyen ruhában menjek?

    Mit érdemes magammal vinnem? (önéletrajz, papírok?)

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_515126
    Torolt_felhasznalo_515126
    2009. július 2. 13:1316.
    Sziasztok! Hívtak engem többek között Ciprusra szobalánynak de még soha nem dolgoztam ilyet.Valaki leírná nekem, hogy mit is kell csinálni?Angolul alapfoktól jobban beszélek de úgy ennyi a tapasztalatom.Meg lehet bennük bízni?Fizetni kell a közvetítőnek?Mi van akkor ha nem tetszik a meló és haza akarok jönni valami miatt?Hogy fogok tudni??Tökre félek meg minden.Ti hogy mertétek bevállalni?Félek hogy becsapnak és nem jó a munkaszerződésem.Forintban kb mennyit lehetne ott kapni?Jajj valak iirjjon:) szanza@citromail.hu....:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. október 10. 14:4515.
    Helyesbitek, heti 100 euro kb. a jatt, es napi 3 kaja van ingyen, szemelyzeti buferol azt eszel, amit akarsz, tehat eleg szepen lehet sporolni.
    előzmény:
    Jeles (14)
    2008-10-10  14:42

Címlap

top