Kedves Fórumozók!

A következő napokban némi ráncfelvarráson esik át az NLCafé, célunk a mostaninál könnyebben kezelhető felhasználói felület. Megeshet, hogy egyes funkciók átmenetileg nem érhetőek el, türelmeteket kérjük! A fórumon böngészni, hozzászólni, topicot nyitni természetesen továbbra is tudtok. Jó böngészést!

Jó plasztikai sebész?

Torolt_felhasznalo_611317
Létrehozva: 2005. szeptember 16. 21:39

Szervusztok,

már volt egy (kicsinyítő, felvarró mellműtétem tíz éve, de mivel akkor kevesebb vágással oldották meg a dolgot, csak kétharmados megoldás született. Az eredmény sokkal jobb lett, mint előtte volt, de nem az igazi, most szeretném még korrigáltatni. Nem vagyok benne biztos, hogy az akkori orvoshoz mennék vissza, de azt sem kockáztatnám, hogy csak úgy a telefonkönyvből, találomra válasszak orvost. Persze kaptam már egy-két nevet, de nem beszéltem olyannal, akinek ez vagy az az orvos bevált volna. Ezért kérem, aki tud ajánlani valakit, aki neki vagy ismerősének szépen megoldott egy felvarrást (valószínűleg alsó körvágásra lenne szükség, általában így csinálják), jelentkezzen. Köszönöm!

11 hozzászólás
  1. 2017. június 24. 23:4410.

Szerintem dr. Rusz Zoltán jó plasztikai sebész. Engem ő műtött és elégedett vagyok vele. 

2. Torolt_felhasznalo_611317
    2005. október 5. 18:509.

Kedves Mindenki,

nagyjából felmértem a piacot. Négy budapesti helyen voltam, és majdnem négy különböző módon ítélték meg a helyzetet.

István Kórház: A mellfelvarrás indokolt, a zsírszívás nem (nem olyan vészes a helyzet szerinte)

New Face: Minden indokolt, és szép eredménnyel meg is lehet csinálni.

Dr. Jánky magánrendelője: Semmi nem indokolt, menjen haza, jó az úgy, ahogy van, "én nem nyúlnék hozzá"

Mediburg: Mindent elvállalnának.

Árak:

István Kórház: zsírleszívás/terület: 90ezer, mell: 540 ezer + nadrág, + altatás, kb. 100.000. Nálam összesen majdnem egy millió. Fura, hogy ez a legdrágább mind közül, az állami hely. Gyanítom, hogy azért, mert a dokik itt is a magántarifát számolják fel. A hasamat két tenyérnyinek vette, holott barátok között is egy, és a többi helyen is egynek számolják. Összességében a doki szimpatikus volt, de ez a lehúzós viszonyulás nem.

Jánky: zsír: 68 ezer, mell: 385 ezer altatással, + nadrág 20 ezer, összesen kb. 630.

Mediburg: zsír: 50ezer, mell: 350 + nadrág, altatás, összesen: 640ezer

New Face: ez a legolcsóbb: mell 325ezer, zsír: 50-50 ezer páros testrésznél, hasnál 80ezer. összesen nekem 550 lenne.

Amúgy zsírszívás sehol nincs TB támogatással, felvarrás pedig az országban egyetlen helyen ingyenes: a Szt Imre Kórházban. De fél év a várakozási idő, és zsírszívást egyáltalán nem csinálnak, vagyis azért külön újra be kéne feküdni máshová, és újra altatnának, ami plusz 100 ezer forint kiadás.

Ami a technikát illeti: ultrahangos, vibrációs (PAL) vagy kézi lehet (amikor az orvos maga "rángatja" a kanült). Ez utóbbit nekem csinálták tíz éve, borzasztóan fájt, de azt állítják, hogy azóta jobb a technika meg az eszköz, és ha kérik, altatnak (akkor csak helyi érzéstelenítés volt.) Az nem világos, hogy az eredmény melyikkel szebb, mindenki a magáéra esküszik.

A szövődmény lehetősége minimális, és ezt hajlamos vagyok el is hinni, végül is minden a "testen kívül" történik, ezek nem belsőszerves operációk, úgyhogy talán nem kell tőlük nagyon félni.

A legjobb az, ha olyan a hely, hogy egy altatásban megcsinálják a két combot, a hasat és a melleket. Így egyszerre túlvagyok rajta, és a húzós altatást is csak egyszer kell kifizetni. De nem minden kórházban csinálnak zsírszívást, pl. a szt Imrében sem, úgyhogy ezek nekem eleve kiestek.

Úgy néz ki, hogy ha elszánom magam (ami valószínű), akkor a New Face-be megyek, két hét múlvára adnának is időpontot. Két aggályom van: az orvos (dr Kovács Hedvig) elég fiatal, nem tudom mennyire tapasztalt. Hét éve van szakdiplomája, és három éve magánklinikája. Gondolom, érti a dolgát. A másik: van némi averzióm az ilyen bérházban kialakított magánműtőkkel kapcsolatban, bár gondolom, nem ettől függ a dolog. De azért csak nyugodtabb az ember egy kórházban. Vagy ez hülyeség?

3. Torolt_felhasznalo_611317
    2005. szeptember 19. 05:358.

Hát, nagyon köszönöm az eddigi tippeket, persze várom a továbbiakat. Közben én is keresgélek, és megírom, ha találkozom szimpatikus dokival.

Igen, tudom, hogy nem ildomos egy századik topikot nyitni hasonló témában, de tudjátok, a többi mellplasztikás topik 95%-a nagyobbításról szól, és ezeket az embereket tömöríti, én meg belefáradtam a böngészésbe.

4. Torolt_felhasznalo_336846
    Torolt_felhasznalo_336846
    2005. szeptember 17. 18:577.

Hihi:-)

Én hozzá megyek 26-án. Látszik is rajta, hogy profi.

előzmény:
    ovics (6)
    2005-09-17  10:15
  5. 2005. szeptember 17. 10:156.
    Dr Donáth Antal Tétényi úti kórház.Előtte a Tisztiben volt.Ő a Plasztikai Orvosi kamara elnökhelyettese,világhirű.De azért megmaradt ugyanolyan egyszerű emberkének,bácsinak.Engem ő műtött.nagyon alapos és nagyon jó.Minden kedden 2-4-ig rendel ott.Menj 1-re.
  6. 2005. szeptember 17. 09:515.
    Szia!
    Én az idén plasztikáztattam magam. Azt tudom ajánlani jól érdeklödj körbe!!! Egyébként tényleg van itt mell és hasplasztika oldal is,ott majd ajánlanak jó dokit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611317 (1)
    2005-09-16  21:39
  7. Torolt_felhasznalo_844247
    Torolt_felhasznalo_844247
    2005. szeptember 17. 01:044.
    Szia! Segíteni ugyan nem tudok, de ha kapsz megbízható doki elérhetőséget, megosztanád velem is? Köszönöm! 
    előzmény:
  8. Torolt_felhasznalo_518519
    Torolt_felhasznalo_518519
    2005. szeptember 16. 22:073.
    Pontosabban 10 db mellplasztikás topic van tényleg érdemes megnézni, ott biztos sokan tudnak segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711361 (2)
    2005-09-16  21:46
  9. Torolt_felhasznalo_711361
    Torolt_felhasznalo_711361
    2005. szeptember 16. 21:462.

Szia.

Van egy mellplasztika topic, nézz ott körbe. Biztos szívesen segítenek a lányok.

előzmény:

Legnépszerűbb cikkek