Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hosszú haj-nehéz fésülés

mitio
Létrehozva: 2005. június 11. 20:58
halihó!
a tesómnak derékig érő haja van és ráadásul sok! ez mind szép és jó, de a fésülés az maga a rémálom.... :( ezen hogy lehetne változtatni???? segítsetek! előre is nagyon köszönök minden hozzászólást! :)
  1. 2005. szeptember 15. 00:4782.
    A telefonszám lemaradt:20/438-9550
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 15. 00:4681.

    Eladó egy profi kerámialapos hajvasaló.(Vogueti Pro)
    13Eért vettem,10ért adom.
    Márc.végéig van rá garancia,mindösszesen 3 alkalommal használtam-viszont most levágattam a hajam-így nem kell már.

    Elég göndör a hajam és hibátlanul kivasalta-a fésülés is összehasonlíthatatlan volt...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. szeptember 13. 23:1080.
    Én pont ma vágattam le a derékig érő hajam  
    előzmény:
    Janiczky (79)
    2005-09-13  10:24
  4. 2005. szeptember 13. 10:2479.
    Sziasztok!

    Én csak egy ingyen dolgozó, gyakorlott hobbi - fodrász vagyok, és arra szeretnék kérni minden hölgyet, hogy ha végképp megunta a hosszú hajat, akkor keressen meg priviben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. szeptember 12. 20:1878.
    Most én is a mézes hajpakolást használom és valóban nagyon jó. Lehet ez nem ugyanaz, ez is egy nagy flakon és Honey van csak ráírva. Az illata is nagyon jó, sokáig meg is marad és sokkal könnyebben fésülöm a hajam, pedig nekem is elég hoszzú.
    előzmény:
    kószáló (77)
    2005-08-23  22:43
  6. 2005. augusztus 23. 22:4377.
    Nekem majdnem derékig érõ hajam volt évekig, és a fodrászom tanácsára egy ócskának kinézõ, ám szuperjó mézes hajpakolást használtam (használom ma is), amit fodrászkellékboltban lehet kapni, kábé 500 Ft/ literért! Veri az összes márkásat, de komolyan, selymes, könnyen fésülhetõvé vált a hajam!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. augusztus 23. 22:4276.

    köszi az újabb tippeket!!!! a fonást folyamatosan "ûzzük".... minden este... elképzelhetitek.... és persze a balzsam... de csak módjával!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. augusztus 23. 22:3975.

    nekem most már pár centi híján derékig ér, és nagyon sûrû, vastag szálú. Míg rövid volt, göndörödött, de most már nem bír, a súlya miatt, viszont kifésülni iszonyat nehéz. Minden balzsamot, kencét használtam, de most látom ezt az éjszakai fonást, lehet az ront a dolgon, mert én kibontott hajjal alszom.

    Na, ma befonom. nekiállok, eltart pár percig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. augusztus 23. 22:2774.
    Szerintem probaljatok ki a GlissKur-t nem tudom pontosan ezen belul mi a neve, majd megnezem a flakonon. Nekem ez nagyon jol bevalt, illetve hajmosas utan a Dove hajpakolas ami kifejezetten szaraz, toredezett hajra van, nagyon sima lesz utan a haj, legalabbis az enyem, es konnyen fesulheto, ami hajszaritasnal kulonosen jol jon
    előzmény:
    mitio (1)
    2005-06-11  20:58
  10. 2005. augusztus 23. 11:0673.
    Ha sok a veszõdség és unja valaki, tudok ajánlani egy remek gyakorló fodrászt, aki ingyen dolgozik és vannak referenciái is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. augusztus 22. 16:5072.

    Szia!

    Lánykámnak fenékig érõ, hullámos, erõs haja van és gond egy szál se :-))

    Mi a következõket szoktuk csinálni: minden hajmosásnál használunk a hajtípusnak megfelelõ balzsamot; kicsi szárítunk a hajon és már menetközben is bontogatjuk (ha szükséges), van hogy használunk ápoló spray-t  pl. AVON gyömbéres/rózsavizes (ezzel az a gond, hogy kicsit mintha zsírosítana) is. Amennyiben napközben kibontva viseli a haját nagyon sokszor kell fésülködni! Esténként mindenképpen ki kell fésülni és úgy aludni, mint a régi idõkban nagyanyáink nagyanyái is tették: fonva! Sima, normál fonattal. Napközbeni viseletnek sokféle fonást, kontyot, copfot készítünk.

    Élvezi a haját és a gubanc nálunk nem létezik. (Míg kicsi volt, persze én csináltam mindent )

    előzmény:
    mitio (1)
    2005-06-11  20:58
  12. 2005. augusztus 22. 16:2871.
    Szia.Én hajfonással foglalkozom, és tudnám javasolni, ugyanis, azzal nem sokat kell utána veszõdni.Ha gondolod, tekintsd meg a munkáimat a bemoldalamon.
    előzmény:
    mitio (1)
    2005-06-11  20:58
  13. 2005. július 19. 22:2270.

    Sziasztok!

    HAJAT VÁSÁROLNÉK!
    Hosszabb női hajakat keresek, a haj levágása és az új frizura elkészítése ingyenes.
    Bővebb tájékoztatást szívesen adok a 06-30-3911966 telefonszámon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. június 20. 16:3669.
    Köszi:-))
    előzmény:
    age (68)
     
  15. age
    age
    2005. június 19. 21:3168.
    Találkoztam egy szép hajú de szintén gubaqncolódós vkivel, ő aánlotta hgoy a Schwarzkopfnak van egy GLISS KUR nevű hajbalzsama, amit száraz haja rávisz és könnyebb kifésülni.
    Már alkalmazzuk!
    szia
    előzmény:
    csigabiga (51)
     
  16. 2005. június 13. 17:1367.
    Szia!
    Szívesen:)
    Növényi olajakat minden naturaboltban lehet kapni, de figyelj oda, hogy ne legyen lejárt a szavatossága, én már sajnos találkoztam ilyennel :(
    Jó helyek: Mamut Fagyöngy Naturabolt, vagy a Budagyöngyében is van két jó üzlet, de van ha jól tudom a WestEnd-ben is, és az Árkádban.
    Szerintem minden bevás. közp. -ban van.
    Az ár változó, de mind2 olyan 1000 Ft körül van, +/- 100 Ft.
    Vastagabb szálú hajra, vagy ha nagyon töredezett, jó még az olivaolaj is, azt is lehet naturában, de sima közértben is kapni.
    Soha nem kell sokat használni egyikből sem, teszel a tenyeredbe egy keveset, és belemasszírozod a hajba, érezni/látni fogod, mikor elég, nem kell, hogy tocsogjon benne. Én Aromax márkájú mandulaoljat szoktam venni, ez 50 ml, egy-egy alkalomra kb. a tizedét használom el.
    Melegíteni úgy szoktam, hogy egy bármilyen (nem fém!) edénybe beleöntöm a szükséges adagot, egy nagyobb edénybe forró vizet teszek, és az olajasat beleállítom ebbe. Pár perc alatt felmelegszik.

    Én Joico balzsamot használok, az nagyon bevált, de hajtípustól függ, mert vannak nehezebb balzsamok, amik a vékonyabb szálú hajat hamar lelapítják. Nagyon jók még a Lush bazsamok. A balzsam azért is fontos, mert megkönnyíti a fésülést, és pótolja a nedvességet, ami nélkül még nehezebben lesz a haj fésülhető. De csak a végekre szabad tenni, a fejbőrre nem.
    előzmény:
    mitio (61)
     
  17. 2005. június 13. 16:5666.
    Köszi, örülök, hogy tetszik. Bár ez már egy régebbi kép, kb. 1 éve készült, azóta már jóval hosszabb lett.

    Na, most már tényleg vége az offolásnak, ejnye-bejnye nekem :)))
    előzmény:
    dorcogo (63)
     
  18. 2005. június 13. 16:5565.
    Na, hát én is épp ezért írtam őt, mert szerintem gyönyőrű szép nő, és direkt jól áll neki a rövid haj!
    Persze, hogy nem csak ettől függ a nőiesség! A hosszú hajat, ha nem tudja viselni valaki, az oltári idétlenül néz ki!
    Nekem volt egy oszt. társam, aki engem akart utánozni, és az addig mindig rövid haját megnövesztette hosszúra, de nagyon furán nézett ki, látszott, hogy nincs összhangban vele. Hát ilyen is van.
    Én is bocsi az off-ért :)))
    előzmény:
    dorcogo (62)
     
  19. 2005. június 13. 09:3664.
    Imádom mikor kiforgatják a szavaimat. De, ha Neked ez okoz örömöt, akkor egészségedre.
    Jelzem itt NEM a rövidhajúak "nőies vagyok így is" sirámairól ment a téma:)))

    előzmény:
    dorcogo (55)
     
  20. 2005. június 12. 23:5563.
    Egyébként a te hajad is nagyon szép! :O)
    Na jó, most már nem offolom szét tovább a topikot, elvégre nem vagyok szakértő a témában, sziasztok :O)
    előzmény:
    *sunshine (57)
     
  21. 2005. június 12. 23:4362.
    Kedves sunshine!
    Eszem ágában sem volt senkit meggyőzni a rövid haj előnyeiről, természetesen mindenki olyan frizurát hord, amilyet szeret, ami jól áll és tetszik neki. Nekem is nagyon tetszik a hosszú haj (máson), ha gyönyörű, egészséges és ápolt az a haj. . . . én csak azt mondtam, hogy a nőiesség abszolúte nem - csak - ettől függ. . . de te is írtál példát is, pl. Halle Berry ugye. . . és azért őt egyáltalán nem nevezném jellegtelennek. . .
    előzmény:
    *sunshine (57)
     
  22. 2005. június 12. 22:3461.
    nagyon-nagyon köszi a tanácsot!
    amúgy a hozzávalókat hol lehet beszerezni? őszintén szólva még nem igazán volt szükségem ilyenekre, és fogalmam sincs hol keressem. . . . :)
    előzmény:
    *sunshine (57)
     
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2005. június 12. 22:3260.
    Ezt a sörös dogot én is csak ajánlani tudom. még ufju koromban egyszer nyakon lettem önteve egy üveg sörrel, a körülményeket inkább hagyjuk. . . viszont a sör hamar elpárolgott (nyár volt) És még életemben nem volt olyan szép hajam, mint a sörtől. Meslktem a fodrásznak is, persze már felnötten, és mondta, hogy igen, a sör tényleg jót tesz neki. A vicces az volt, hogy senki se hitte el, hogy attól lett ilyen, pedig de. azóta azt tartom, a sört nem is inni kell igazából:)
    előzmény:
    *sunshine (58)
     
  24. 2005. június 12. 21:5359.
    Egyébként, csak hogy ne legyek abszolút elfogult, a rövid haj is lehet nagyon jó, csak egy pl: Halle Berry, akit nagyon szeretek, valami gyönyörű szép nő, és rajta direkt az tetszik, és tetszett az elejétől fogva (már amióta ismerem a nevét, és láttam pár filmben), hogy egész rövid a haja!
    Bár most, ha jól tudom, hosszabb, de neki minden jól áll.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top