Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bőrkeményedés

Honey72
Létrehozva: 2005. Április 3. 21:25
Kiváncsian várom a válaszotokat: mivel lehetne eltűntetni a sarkon és a talpon lévő makacs bőrkeményedést.

Persze a habkövet, a reszelőt és a pedikűröst én is ismerem, de talán tudtok valami hosszabban tartó megoldást is javasolni.
  1. 2017. Április 30. 00:3954.

    A "bőrgyógyász sírva fakad" típusú bőrkeményedéseket nagyon egyszerűen és könnyen el lehet távolítani úgy, hogy ne nőjön vissza intenzívebben.


    A talpgyalut nem javaslom, mert macerás; áztatni kell, homorulatoknál sem jó.


    Az e célra kifejlesztett csiszolók eltömődnek, nem elég hatékony.


    Ezért egy műkörmös, de inkább barkács célú kis telesítményű gravírozó (mini fúró) gépbe befogható maró szerszámot javaslok, amivel szárazon le lehet dörzsölni; mozgatva, nem hevül túl a vídia (volfram-karbid) - ebből vannak. Csak pormaszk kell, porelszívó ajánlott.


    Nem bántja az épp bőrt csak a keményedést viszi le és sima lesz a felület:)

  2. 2005. Április 20. 20:5953.
    Nagyon jóóó ez a Scholl gyalu, a pengés

    Köszönöm az ötletet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 7. 18:5552.
    Igen, azt. Gondolom lehet benne cerélni a pengét, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (51)
     
  4. 2005. Április 7. 18:4351.
    szia, a pengéset vetted?
    előzmény:
    Honey72 (50)
     
  5. 2005. Április 7. 18:3150.
    Na ma megvettem a Scholl gyalut a Tesco-ban 1500 ért.
    Nem volt időm sokat lábat áztatni, de elkezdetm hámozni.
    Tényleg jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 6. 20:4449.
    jajj, de rosszul hangzik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591434 (46)
     
  7. 2005. Április 6. 17:0348.
    Oké, meggyőztél!
    Ki fogom próbálni, sőt, lehet, hogy veszek neutrogénát is (tudom, hogy az sem a legolcsóbb kategária, de a scholl krém meg nagyon kicsike)! :)

    Hát, Lányok!
    Akkor farigcsálásra fel, hisz közeleg a harisnyamentes időszak!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771580 (45)
     
  8. 2005. Április 4. 18:4447.
    Köszi a hozzászólásokat!

    Ezt a pengét már én is nézegettem, lehet hogy holnap veszek egyet.

    Azt már nem is mertem leírni, hogy van nekem is egy szikém, és ezzel nem kivágok bármit is, csak helyettesítem a pengét.
    Tul. képpen a pedikűrös is csak rétegről rétegre lehámozza a bőrkeményedést, nem vág ő ki semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_591434
    Torolt_felhasznalo_591434
    2005. Április 4. 10:1346.
    Nem olvastam az én módszeremet. Leírom hátha segít. A Schollnak van egy bőrkeményedésre való tapasza. A pontos nevét sajna nem tudom. Fel kell ragasztani a bőrkeményedésre, rajta hagyni kb. 1 napig. Aztán amikor leveszed, felkapargatod körömmel vagy akármivel a bőrkeményedés szélét és az egészet le lehet húzni (mármint a kemény bőrréteget). Alatta puha bababőr rejlik. Az új bőr az elején még kicsit érzékeny, de ha bejáratódik semmi baj vele. Egy próbát szerintem megér!
    előzmény:
    Honey72 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_771580
    Torolt_felhasznalo_771580
    2005. Április 4. 09:5945.
    Éjszakára talán túl sok idő, de ha van idő, akkor egy pár óra biztos nem árt. És tényleg isteni utána a bőröd.

    Először én is óckodtam a pengétől, de mivel mással nem értem el meggyőző ereményt, ezért egyszer összeszedtem minden bátorságot és nekiálltam. Én is próbáltam a Scholl pengéjét. De az csak a felső réteget szedte le, és utána hiába volt még egy fél miliméternyi vastagság azt már nem lehetett leszedni. Míg a penge tényleg úgy működik mint a sárgarépa hámozás.

    Majd a scholl krémet megnézem, végülis az neutrogénából is nagyon keveset kell használni és tényleg puhít.
    előzmény:
    duci_juci (44)
     
  11. 2005. Április 4. 09:4244.
    hippo!
    Tényleg, kihagytam a Scholl berepedezett bőrre való minikencéjét, pedig az tényleg nagyon jó!!!!!! Amikor megláttam, hogy milyen picuri és milyen drága, nem akartam megvenni, de ahogy a barátnőm mondta: "csak egy hangyafasznyi kell rá" (bocsánat, így mondta), s ezzel meggyőzött. Igaza volt, hamar begyógyít, rendbetesz, szuperpuhító!

    tg!
    Hm! Pedig milyen logikus, amit mondsz. Ráadásul nekem ezek a folpackos dolgok mennek is, milyen furi, hogy az ember még sosem próbálta ki a csülkére. Hétvégén akár aludni is lehetne benne, nem? Vagy szerinted az már egészségtelen, ha egész éjszakán át befülled, nem szellőzik a láb? Esetleg a lábujjakat ki lehetne hagyni, úgyis tappancsoktól sarokig érdekes, nem?
    De lehet, hogy majd egy hétvégi sziesztán lábászkodás után fogom elsőként kipróbálni az általad ajánlott jó félórát.
    Jól hangzik, köszi!
    (Ami a pengés részt illeti, kihagyom, én ehhez túlságosan beszari vagyok, ráadásul biztos elájulnék a saját véremtől. ) :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. Április 4. 09:0943.
    Az a helyzet, hogy nem kampányszerűen kell reszelgetni, hanem egy "horzsakő" (habkő) nevű valamivel, naponta. Nem kell, hogy kiázzon, egy 5 perces zuhanynál is meg lehet kicsi reszelgetni a sarkat.
    Ami szerintem csodás: A Schollnak egy mélyhidratáló krémje, kis tubusban. Van kétféle, ezen kék cseppek vannak. Minden este egy-egy borsónyit a sarokra kell kenni.
    Ha már berepedt, akkor 24 órán keresztül, kb. 2 óránként körömvirág krémet kell rákenni.
    A zokni csodákat tesz, legalább otthon, papucshoz húzni kell.
    A pasiknak gyönyörű babalábuk van, ha nem fociznak, futnak, vagy egyéb hasonló dolgot csinálnak. De zokni nélkül nemigen járnak.
    Azt a pengés "valamit" én se használnám szakképzetlenül, mert ha nem csak a fölösleget vágod le, akkor annál több nő vissza.
    előzmény:
    Honey72 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_771580
    Torolt_felhasznalo_771580
    2005. Április 4. 09:0542.
    Sziasztok,
    Végig olvastam a hozzászólásokat és azért írok, mert nem olvastam az én tuti tippem.
    Régebben jártam egy tuti pedikűröshöz, de elköltözött és máshoz nem volt még bátorságom elmenni. Szóval ellestem a technikáját és és sima pengével esek neki a lábamnak.
    Kiáztatom a lábacskáim és akkor nosza, erős kézzel kell fogni a pengét és éppen csak a felszínt hámozgatni mint a sárgarépát és csak hull az elhalt bőr. Ha nem figyelek nagynéha belevágok, de soha nem volt nagyobb gondom, és már egészen profi lettem. A nagylábujjam széléről is szépen le tudom szedni. Ha a nagyja megvan, akkor előveszem a nemrég vett avonos sarokreszelőt és ez a közben kissé megszáradt bőrt gyönyörűen lereszeli síkban. Az egyik fele simább, azzal fejezem a műveletet. Utána a Neutrogéna kézkrémmel bekenem a sarkam, lábujjaim, és egy másik gyorsan felszívódó testápolóval az egész lábam, és utána becsomagolom folpackba, rá egy vastag pamutzokni és jól betakargatom. Kb. fél-egy óra után leveszem az egészet, mégegyszer átmasszírozom a lábam, megtörlöm, ha nagyon zsíros lenne és egy hétig olyan mintha aznap csináltam volna.
    Ha hetente karbantartom akkor elég a reszelővel rásegíteni, de a krémezést és a folpackos becsomagolást nem szabad kihagyni! Az a lényeg!!
    Sok sikert mindekinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_617274
    Torolt_felhasznalo_617274
    2005. Április 4. 08:4141.
    Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy a tyúkszem nem a pengétQl lett, hanem attól. hogy belevágtam vele a talpamba. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617274 (39)
     
  15. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2005. Április 4. 08:3540.
    Elég gyorsan beszívódik a bőrbe. Mióta használom nem repedezik a bőr a sarkamon(nem vagyok repedt sarkú)
    előzmény:
    Honey72 (24)
     
  16. Torolt_felhasznalo_617274
    Torolt_felhasznalo_617274
    2005. Április 4. 08:2739.
    A Scholl pengét én is kipróbáltam (egyszer). Az eredmény csodás. Azóta van egy 2 forint nagyságú tyúkszemszerqség a bal talpamon, ott ahova a súly nehezedik. Már ki lett mqtve lézeresen, de visszanQtt. Néha csillagokat látok tQle, fQleg mikor sokat kell kuplungolni. Szóval ezt a herkentyqt csak szakembereknek ajánlom. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2005. Április 4. 08:1538.
    Sziasztok!

    Azt hiszem, senki nem irta a patikaban, gyogynovenyben kaphato remek sarokapolo kremet:
    Doktor Sarokbalzsam a neve, parsza forint az ara. Mehviasz, gyapjuzsir , glicerin es parrafin van benne. Az illata finom. es hamar beszivodik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 4. 08:0337.
    Jó topic, végigolvastam, sajnos aktuális.
    Ki vagyok borulva, hogy a nagy darab és kövér mackó férjemnek olyan a csülke, akár egy kisbabának.
    Én meg kéthetente lábászkodok, és épp hogy csak elkerülöm a "repedtsarkú" pejoratív és szó szerinti jelzőt.
    SZVSZ a dolog nálam pl. ott eredeztethető, hogy van egy 52 kg-nál tonnákkal nagyobb súly (testsúlytöbblet => hozzá némi lúdtalp /vagy talán ebből adódott?/ => pláne magasabb sarkú cipőkben még nagyobb súly nehezedik a lábakra)
    Ördögi kör, nem marad más hátra, mint 2 hetente nekiugrani a Scholl nyeles ovális "fokhagymareszelőjével" (férjem hívja így, mert tényleg ahhoz hasonlít leginkább), meg van valami nyeles, hajlított dizájnos habkő, ami rásimul az ember sarkára, az is nagyon jó, meg a nagy lapos fekete.
    Én minden lábászkodás előtt vagy hosszan tartó kádban hencsergéssel ajándékozom meg magam, vagy marad a hagyományos pedikűr előtt lavoáros áztatás! Nekiesek, megdolgozom. 2-3 hetente (nyáron 2, télen 3)
    Az Avon gagyi lábkrémei életem nagy csalódásai voltak, a fahéjas lábbalzsamtól egyszer akkorát taknyoltam terhesen, hogy majdnem elvesztettem a gyerekem! :(
    Minden krémmel az volt a bajom, hogy délután-este bekentem, és másnap a munkahelyemre menve még csúszkált a szandiban a lábam (vagy télen izzadt a harisnyában) a krémtől! Klassz krém az, ami 10 óra alatt sem szívódik be, igaz?! Nos, a kétféle kék avonos egyformán szar volt (már bocsánat az avonozóktól), a sárga lábzselé (ami direkt nyárra, úgy látszik, más is csúszkált a téli krémektől meg a fahéjastól?) meg semmit nem ért, egy óra múlva már mintha ott sem lett volna! :(

    De azóta megvan a tökéletes (nem láb)krémem, csak kicsit drága! :(
    Így most napi ápolásként embör masszírozza be esténként a lábamat ezzel a krémmel. Hihetetlenül jó összetételű (36 %(!!!) színtiszta aloe vera + kollagén + elasztin) mélyhidratáló krém, égető, viszkető, kiszáradt bőrre, olyasmire való, amit eddig semmi más nem hozott helyre (ráadásul kenhető mindenhová, száraz, érdes bőr, könyök stb. psoriasisosok is imádják). Mivel az aloe vera a tökéletes bőrtápláló, 4x gyorsabban szívódik be a bőrbe, mint a víz, a legmélyebb rétegekig behatol, nem dicsérem tovább, szupi.
    Szóval megvan a tökéletes megoldás.
    Szépséghibája: drága! (Konkrétan: 4500, - Ft körül van egy 120 ml-s tubus fogyasztói ára. Az is igaz, hogy nekem van vásárlókártyám, tehát én 3300 Ft-ért veszem, az már jobb ár. ) S az sem mindegy, hogy majdnem fél évig elég egy tubus. Egy biztos: bekenés, sőt, nagyobb mennyiségű krémmel való bemasszírozás után is negyedórával, félórával tökéletesen beivódott, csúszásmentes a lábam, ugyanakkor hihetetlenül puha, finom, és a következő lábmosásig garantáltan tart a hatása! Úgyhogy én most elvagyok vele, szép, ápolt tőle a sarkam. (Sajnos a sika-mikát még ezzel sem úszom meg, ez csak a napi jólápoltságot, puhaságot oldja meg. )

    De a bőrkeményedés majdnem mindig cipő- és papucs okozta átok! :(
    Megoldás?! Nincs! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 3. 23:0036.
    Lassan én is megyek, köszönöm a válaszokat, majd reggel elolvasom mindenkiét.

    Most bekenem a lábam. Jut eszembe: vettem valami jégzselét) hűsítő, mentolos.

    Majdnem lefagyott a lábam vele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 3. 23:0035.
    Szóval összefoglalva:
    - hámozás gimnasztikával
    - reszelés szárazon
    - vagy nedvesen.

    De nem lehet megúszni!!! Akkor inkább alszom és bársonyos lábakkal álmodom! :-)

    Jó éjszakát csajok, holnap visszanézek még új módszerekért! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_325664
    Torolt_felhasznalo_325664
    2005. Április 3. 22:5634.
    jó éjt!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (33)
     
  22. 2005. Április 3. 22:5633.
    Jó éjszakát, megyek.
    Ma már nem reszelek :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_325664
    Torolt_felhasznalo_325664
    2005. Április 3. 22:5632.
    leülök. . . . felrakom az egyik lábamat a másikra. . . és elkezdem. . . ha esetleg nem látnám minden részét a sarkamnak, akkor térdelek, ráülök a térdemre és úgy. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (31)
     
  24. 2005. Április 3. 22:5431.
    De a sarkadon hogy vágod le?
    a "szélekre" gondolok
    Nagylábújjon még értem, meg a talp közepén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325664 (29)
     

Címlap

top