Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haj, Fej-Bőr

Rentina
Létrehozva: 2005. március 11. 16:36
Segítséget szeretnék kérni. A fejbőöm pár hónapja olyan mint a kisbabáknak amikor un. koszmós. Teljesen ki van száradva, és ha már fésülködöm akkor is jön le az elhalt bőr. Először csak a fejtetőmőn de úgy tűnik egyre nagyobb felületen. Azt halottam, hogy a Neutrogena az nagyon jó csak kérdés, hogy erre is?
  1. 2005. március 11. 19:2417.
    Most inditott valaki egy haj-fej-bőr másik topikot. Mindegy: nekem a Nizoral vált be. Nem mindegy hogy száraz korpás, vagy zsiros korpás a fejbőr. Én elmentem anno a bőrgyógyászatra (nagyon rendes doktornő van a körzetünkben) és adott ő is valami kenőcsöt, ami kicsit gusztustalan, meg valami folyékony gyógyszert, amit be kell dörzsölni a fejbőrbe. Szóval sok minden lehet, nekem ez jött be. De azt hiszem kipróbálom majd ezt a T-Gélt amit mondtál. Köszi!
    előzmény:
    Rentina (15)
     
  2. Torolt_felhasznalo_140953
    Torolt_felhasznalo_140953
    2005. március 11. 19:2316.
    Betadin gyógysampon. Gyógyszertárban lehet kapni, nagyon jó. Kétszer kell besamponozni a hajat egy mosáskor.
    előzmény:
    Rentina (1)
     
  3. 2005. március 11. 17:3915.
    Most mennem kell nekem is. Köszi mindenkinek a tácsokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 11. 17:3814.
    Pedig kerestem szakértőt és nem találtam, de ezek szerint mégis van.
    Oksz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593906 (12)
     
  5. 2005. március 11. 17:3713.
    Köszönöm a jó tanácsokat.
    Szióka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186458 (11)
     
  6. Torolt_felhasznalo_593906
    Torolt_felhasznalo_593906
    2005. március 11. 17:3612.
    Irj az nlc-s hajanalitikusnak, biztos tanacsol valami okosat!
    előzmény:
    Rentina (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_186458
    Torolt_felhasznalo_186458
    2005. március 11. 17:3511.
    kiccsillag, most mennem kell, ok? bocsi
    remélem még talkszunk!! hali

    ty
    előzmény:
    Rentina (9)
     
  8. Torolt_felhasznalo_186458
    Torolt_felhasznalo_186458
    2005. március 11. 17:3510.
    Pontosan nem tudom most hirtelen, mert tavaly augusztusban vettem utoljára, nagyot vettem úgy 3. 500. - volt a kicsit láttam már 1. 800. - is meg 2. 200- is. Hát mondtam nem olcsó.
    előzmény:
    Rentina (9)
     
  9. 2005. március 11. 17:309.
    Igen össze szoktam fogni a hajam. Lehet, hogy az is baj, hogy mindig reggelente mosok hajat és megfázott. Mennyibe kerül amúgy T-gel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186458 (7)
     
  10. Torolt_felhasznalo_186458
    Torolt_felhasznalo_186458
    2005. március 11. 17:218.
    hát vannak még bioboltokban szárított csalán még. Na ha azt leforrázod és öblögeted a hajad vele állítólag nagyon jó az is. És utánna meg megmoshatod sima mezei samponnal is. Még nem próbáltam csak hallottam, már egy pár embernek a környékemen sikerült, még lusta voltam hozzá hogy kipróbáljam.
    előzmény:
    Rentina (6)
     
  11. Torolt_felhasznalo_186458
    Torolt_felhasznalo_186458
    2005. március 11. 17:187.
    hosszú a hajad? Sűrűn összekötöd? Nekem azt mondták attól főleg télen alig levegőzik. . . Én sokat összekötöm a férjem nem engedi levágatni, a gyerek miatt (hogy lássak valamit) összekötöm. Bár a bátyámnak meg a nővéremnek rövid a haja és mégis olyan korpás hogy a malacok sírva kucorodnának a lábuk elé. . . .

    Nem tudom. DE csak a próbálkozás hoz valamilyen sikert. Lehet, hogy neked nem is jön be a T-gel. Ki tudja?
    Gondolod, hogy ha elmennénk bőrgyógyászhoz segítene? Hm. Most igen. Elgondolkodom rajta én is. Már úúúgy használnék egy jó finom virágillatú másmilyen sampont is. Csak hát, ugye mihelyst már merek használni visszatér a korpa, és nekem végem van. Úgy úúútálom.
    előzmény:
    Rentina (5)
     
  12. 2005. március 11. 17:176.
    A betadin az a fertőtlenítő? Mert az van otthon. Még amikor piercinget csináltattam akkor vettem, hogy azzal tisztogassam.
    előzmény:
    yolanda (3)
     
  13. 2005. március 11. 17:115.
    Köszi a segítséget. Most már ott tartok, hogy nem érdekel mennyi csak hasson. De mitől jöhet elő. Arra gondoltam, hogy talán a túl forró hajszárító. Nem tudom de viszket is és már nem merek hozzá nyúlni sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186458 (4)
     
  14. Torolt_felhasznalo_186458
    Torolt_felhasznalo_186458
    2005. március 11. 17:064.
    Szia !!

    Most belegondolva, nekem is korpás a hajam (vagyis lenne ha nem használnék frankó sampont. . . ) bár úgy látom azért egy kicsit enyhébb mint a tiéd.
    Nagyon zavar, gondolom téged is kipróbáltam már mindent.
    mondták kend be a hajad étolajjal (na, gondolhatod. . . ) aztán a "hedendsoldersz" ettől még jobban megszaporodott a mennyiség, akkor jöttek a gyógyszertári kutyulmányok. A kénsamponok a krémek. Nekem ami végül is bevált, nem a Neutrogena volt hanem a T-gel. Igaz marha drága, de a nagy flakon fél évre elég, pedig a hossza a hajamnak a lapim aljáig ér. Szerintem próbáld ki ezt, először viszkető makacs korpára (én így vettem és nagyon király volt utánna a fejbőröm, megnyugodott, és nem látszott már a harmadik után a korpa!!) most meg a normál bőrre veszem. Nagyon jó addig tünetmentes vagyok, de ha mással mosom sajnos visszajön.
    Ha elfogadsz egy tanácsot, bármilyen készítményt is veszel, már az hajöblítőt sem szabad a fejbőrödre kenni, csak próbáld a hajad végére irányítani, mert elmossa a sampon hatását. Meg a többi formázást is csak a fejbőr kivételével tedd. Nagyon régóta küzdöm vele.
    Hárman vagyunk tesók, mind a hárman küzdünk vele. Gondolom ez nálunk valami genetikai mutáció. . .

    Szóval nekem ez a tapasztalatom. . . remélem segíthettem. . . szia

    ty
    előzmény:
    Rentina (1)
     
  15. 2005. március 11. 17:043.
    Viszket is? A Neutrogena-t nem próbáltam, nem tudom milyen lehet. Nizoralt és Betadint viszont igen. nem tudom mitől kezdtem el korpásodni, ha kiújul, akkor nekem is a fejem tetején kezdődik. . . jó nagy száraz darabok voltak a fejbőrön, aztán lejöttek. A két sampon közül az első használt - 2 év után már nem sajnos -, a második, a Betadin viszont még jobban kiszárította a fejbőröm, így állandóan viszketett, és a legkisebb fejmozdulatra is hullott ki a korpa. . . egy barátomnak a hajszeszek jöttek be, nekem a Fructis pakolása, amit azt hiszem már nem lehet kapni, a balzsamot sem (fehér bogyó volt rajta), csak a sampont.
    előzmény:
    Rentina (1)
     
  16. 2005. március 11. 17:022.
    Igen, jó rá.
    előzmény:
    Rentina (1)
     

Címlap

top