Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkaügyi S.O.S.

nyusita
Létrehozva: 2004. november 27. 17:22
Úgy gondoltam segíthetnénk egymásnak. Nekem ugyan most nincs problémám, de lehet, hogy neked van. Ha tudok segítek, vagy valaki hátha tud, aki olvassa. Tehát, ha problémád van a munkaszerződéseddel, vagy nincs, nem tudod mi mit jelent, fel akarsz mondani, vagy neked akarnak, táppénzen vagy, üzemibalesett ért...
Írj, egy lehetőség, hátha tudunk segíteni.
Üdv!!!
  1. 2004. november 27. 22:3227.
    23-as hozzászólásodban is finomítanék az autóra vonatkozó költségtérítéssel kapcsolatban. A 3 Ft/km, csak az écs-re vonatkozik. Magát a benzint útnyilvántartás alapján számolják ki. Ebben az esetben kétféle lehetőség van. Vagy elfogadják az apeh által közzétett normát és akkor nem kell külön a számlákat gyűjteni. Ha nem, akkor kell a benzin számla. Mindkét esetben az útnyilvántartás kötelező!
    előzmény:
    nyusita (23)
     
  2. 2004. november 27. 22:2626.
    Na, de ez nem így működik, ugye tudod?
    Egy ellenőrzés során, nem az alkalmazottat ellenőrzik, hanem a vállalkozást, ahol az alkalmazott csak közreműködik az ellenőrzésben. De minden ki nem adott blokkért, számláért a vállalkozó a felelős, nem az alkalmazott.
    Tehát ilyen nincs, hogy a kasszakezelőt bünteti meg az apeh.
    Az alkalmazott, ha szándékosan nem ad nyugtát, mert pl. eltenné a pénzt, az meg a főnöke baja. Majd a munkajognak megfelelően eljárhat vele szemben. De az apeh akkor is a vállalkozót bünteti.
    Ha valami még nem érthető elmagyarázom.
    előzmény:
    nyusita (25)
     
  3. 2004. november 27. 22:2025.
    Itt egy-egyszerű Apeh ellenőrzésről beszéltünk. Ahol a kasszakezelőjét megbüntetik, mert nem ad számlát. Ő adna, de a fönöke nem engedi, mert ügyebár az után neki fizetni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (24)
     
  4. 2004. november 27. 22:0724.
    Sziasztok!
    Hadd kérdezzem meg mire gondoltál, hogy az ellenőr nagy összegű csekket állít ki t610-nek? Miről?
    előzmény:
    nyusita (15)
     
  5. 2004. november 27. 21:5023.
    Tévedés ne essék. A cégnek nem kell bérletet fizetni, ha valaki nem jár dolgozni. Ezt igényelni kell egyébként is, a busz 80%, a vonat 86% fizeti a cég, ha valaki nem a munkahelyével azonos településen lakik. Autóra 3 Ft/km költséget fizet a cég, de csak akkor, ha ezt igényli a munkavállaló. Tehát Pesten dolgozók, BKV bérletét (5400 Ft) nem kell fizetnie a cégnek. A bejárósok költségtéritése is csak távolságira vonatkozik, helyiközlekedési eszközökre nem. Persze ez nem zárja ki, hogy egy cég fizessen, de ez ritka, mert nem köteles.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821635 (22)
     
  6. Torolt_felhasznalo_821635
    Torolt_felhasznalo_821635
    2004. november 27. 21:0422.
    és a hónap többi fennmaradó részében járhat a saját költségén :-(
    előzmény:
    nyusita (21)
     
  7. 2004. november 27. 20:2121.
    A bérletre reagálnék. A bérlet kifizetése a munkábajárási támogatás része. Tehát, ha valaki nem jár dolgozni, mert szabin van, ill. táppénzen van, arra az időre nem jár a munkábajárási támogatás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821635 (19)
     
  8. 2004. november 27. 20:1620.
    Fel kellene készülnöd arra az időszakra, hogy lejár a GYES.
    Elkezdhetnél munkát keresni. Akár a GYES mellett is tudnál, akár heti 20 órában munkát vállalni. Később pedig hátha lesz esély 40 órásra szerződést módosítani. Az áruházaknál olvastam részmunkaidős állásokat.
    Meg kell próbálni visszaszokni, mert nehéz lesz minnél tovább van otthon az ember.
    előzmény:
    cris27 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_821635
    Torolt_felhasznalo_821635
    2004. november 27. 19:3319.
    sziasztok, borzadjatok!
    közalkalmazott vagyok, amikor beléptem hetekig nem kaptam meg a kinevezésem, azt sem tudtam mennyi lesz a fizum. Nálunk a bérletet nem fizetik ki ha beteg, vagy szabin van valaki két hétig vagy tovább.
    Azt hittem eddig, hogy ilyen csak a vállalkozóknál van. :-(
    És ugyanúgy félti mindenki a helyét (és a nyomorult fizetését)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. november 27. 19:2918.
    Tudnátok segíteni. ?

    Mindjárt vége a GYES-emnek, ami alanyi jogon jár -mivel elküldtek a munkahelyemről mikor megtudták, hogy terhes vagyok.
    Csak az érdekelne, jár-e nekem munkanélküli v. valamilyen segély féle a GYes után, mivel munkaviszonyom az nem volt.

    Köszike!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. november 27. 18:3617.
    Fú, ez sajna nem így van! :( A helyzet az, h. van egy x nevű tartozék amit nem ütünk be, de nem is vezetünk róla semmit, csak a pénzt odaadjuk a főnöknek! :(
    előzmény:
    nyusita (15)
     
  12. 2004. november 27. 18:3116.
    Ha céged ad ebédjegyet, akkor jár a táppénz idejére is a teljes összeg. Kivételt képez, ha egész hónapban hiányoztál.
    előzmény:
    Byba (8)
     
  13. 2004. november 27. 18:2815.
    Az ellenőr téged akar majd felelősségre vonni, mert te nem adsz blokkot. Te hivatkozhatsz arra, hogy a fönököd kért erre. A fönököd azt fogja mondani, hogy ő ilyet nem kért, sőt meggyanusíthat, hogy te ezek szerint mi alapján számolsz el neki. Vagyis Te lopsz tőle!!!
    Ha az ellenőr nagy összegű csekket állít ki a nevedre, viszont te tudod, hogy mi alapján számoltok el. Itt gondolok arra, hogy tételesen írjátok egy kis füzetbe pl. , ezt gyorsan vedd magadhoz, és ha kell pofátlanul mutasd meg az ellenőrnek, hogy igenis ti ez alapján számoltok le a fönöknek, ez már majdnem megfelel egy munkáltatóiutasításnak, ha ez vezetve van. De ez csak végső eset legyen. Jó esetbe a fönök elviszi a balhét magától. De légy résen!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. november 27. 18:2114.
    Ja, /sze naponta ketten használjuk. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (13)
     
  15. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. november 27. 18:1813.
    A gépet 4en használjuk! De, ha tegyük fel nem adok blokkot a vásárlásról, akkor elvileg abból baj van! Vagy ez nem így van???
    előzmény:
    nyusita (10)
     
  16. 2004. november 27. 18:0912.
    Az étkezési utalvány nem jár, hanem adható juttatás. Ha a kollektív szerződés vagy egyéb helyi szabályozás nem rendelkezik arról hogy milyen esetben jár, akkor sajnos megvonhatják.
    Ha viszont van kollektív szerződés, akkor az abban foglaltakat pontosan be kell tartania a munkáltatónak
    előzmény:
    Byba (8)
     
  17. 2004. november 27. 18:0611.
    Ha elmész, légy okos. Emelkedjél felül a fönökön!!!
    Felesleges beolvasnod neki, hiszen már ugyse fogja érdekelni.
    Inkább legyél korrekt, és magabiztos.
    Volt egy ilyen munkahelyed, majd lesz jobb is.
    Addig pedig kitartás, minnél kevésbé érezteted, hogy nemsoká elmész annál jobb!!!
    Figyelj a jó légkörre legalább te. Peregjen le minden rólad. Tudom, hogy nehéz, hidd el ezt magad miatt kell tenned.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (9)
     
  18. 2004. november 27. 18:0110.
    Az APEH miatt nem biztos, hogy aggódni kell. Hányan használjátok a gépet, ki érte a felelő. Ellenőrzéskor mutass meg mindent és add meg a fönököd elérhetőségét. A lényeg a nyugalom!!!
    Mindenki tudja, aki APEH ellenőr, hogy a szalag nem tartalmazza a teljes eladást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. november 27. 18:009.
    :))) Jaja, kapja be! Komolyan mondom, h. ha elmegyek innét, ha az utcsó napom lesz itt, +kapom a pénzem+a papírjaim, akkor naon beolvasok neki! Én is úgy tudtam, h. szabira+betegszabira is jár pénz, ker. szakközépbe jártam+fősulin is tanultunk munkajogot. . . de hiába járatom a számat :( Igaziból sztem örülnek is, h. elmegyek, h. én mindig kiállok a dolgokért. . . /sze feleslegesen, m. ha nem akar, úgyse enged. . . :((( Azért ez tök szomorú, h. ilyen világban élünk, nem?? Bár nem tom, lehet régen is ilyen volt! :((
    előzmény:
    nyusita (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844247
    Torolt_felhasznalo_844247
    2004. november 27. 18:008.
    Sziasztok! Engem is érdekelne valami. Egy kftnél szimpla alkalmazott(úgy 30 társával együtt). Minden egyes táppénzen töltött napnál levonnak az étkezési utalványból 700ftot, naponta. Egy hét után nincs kajajegy. Amúgy a jelenléti pénz, a teljesítmény pénz és pesze 25% ugrik asima fizetésből is. De van joguk hozzányúlni akajajegyhez? A régi munkahelyemen gyes alatt is küldték havonta. Itt meg. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. november 27. 17:557.
    Hogy értsd: a szabadság idejére is jár fizetés. Valószínű, hogy a fönököd, ezt fizetteti ki veled, mert ő úgy gondolja, hogyha nem dolgozol pénz se jár. Ez nem szabályos. Ha táppénzen vagy akkor is jár pénz, ez a fizetésed 80 v. 65 %-a attól függően, hogy hány napot vagy beteg. Ez nem csak erre a fizetésedre vonatkozik, amit most keresel, hanem az előzöknek az átlaga.
    Sajnos a vállalkozók azt csinálnak amit akarnak, de jó ha tudja az ember ezeket.
    Persze lehet állást keresni, csak vigyázni kell, hogy ezt a munkahelyet el ne veszítse az ember. Még a rossz is jobb a semminél.
    Kitartás, és kapja be!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (2)
     
  22. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. november 27. 17:526.
    Az a baj ám, h. én mindig kinyitom a számat. . . de nem küldtek még el, mondjuk lehet azért, m. tudja a góré, h. dec. 31 lesz az utcsó napom. . . elköltözöm! :) Nagyon rossz, h. azt tehetnek, amit akarnak! Ráadásul van amit be sem ütünk a gépbe, jajjjjj, ha jön az APEH akkor meg én húzom a rövidebbet!
    Nyáron lopás volt nálunk, pont én voltam a kasszás! 144ezret elloptak! Azóta nyögöm a tartozást! Fizethetem vissza neki! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 27. 17:495.
    Ez több mint "nem szabályos" :-(
    Ez szemétség.
    Sajnálom, hogy ilyen helyek és ilyen főnökök vannak.
    előzmény:
    Matty (4)
     
  24. 2004. november 27. 17:474.
    Dehogy szabályos! De ha kinyitod a szádat, holnaptól kereshetsz másik munkahelyet. :o(
    Jól tudják ők, hogy mindenki helyett legalább tizen állnak sorba. :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (2)
     

Címlap

top