Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szőkéből vörös

Torolt_felhasznalo_147763
Torolt_felhasznalo_147763
Létrehozva: 2004. november 6. 10:27
Sziasztok!
Meguntam a világosszőke hajszínemet, és szeretném kíméletesebben festeni, egy közepesen mély vörös árnyalattal jól érezném magam, már volt ilyen, jól is állt.
A kérdésem: be fogja fogni a vörös a szőkített hajamat? Mert 1x láttam egy szőkített lányt átmenni feketébe (bár az nagyobb változás) és hát elég érdekes lett a haja egy hajmosás után. (foltokban szőkés, foltokban feket, foltokban vegyes) Ezt szeretném elkerülni.
És ha közepesen mély vöröst akarok (mondjuk olyan Détár Enikő félét, kicsit barnásabban) milyen színnel fessem be? Amilyet akarok, vagy annál kicsivel sötétebbre, merthogy úgyis kikopik?

Segítsen valaki tapasztalt!!:))

ui: profi hajfestékkel szándékozom elkövetni a merényletet:)
  1. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. november 10. 10:1013.
    Sziasztok!
    Na, befestettem:o)) Mélyvörös színt vettem a fodrászkellékesnél (alfaparf) , nagyon rendesen segített egy hapsi a szín és a hidrogén kiválasztásánál (6%) és gyönyörű lett a színárnyalat. Kérdés, milyen lesz persze hajmosás után:))) De remélem, 2-3 hetet kibír, akkor újrafestem, mert gondolom, valamennyire ledobja majd a szőkém.

    Nagyon meg vagyok elégedve, nagyon szép a szín, és mindenki szerint nagyon jól áll:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_550822
    Torolt_felhasznalo_550822
    2004. november 6. 16:2212.

    Sziasztok!

    Nekem eredetileg szőke a hajam, de már 7 éve a vörös minden árnyalatában pompáztam, nekem ez a szín jobban tetszik. A mai nap folyamán pedig szőke satírt csináltattam a vörös hajamba, mindenkinek tetszik, nekem is.

    Egyébként pedig fodrászhoz járó típus vagyok, elvégre azért vannak ők, hogy nekünk könnyebb legyen. :-)
    Pusszancs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. november 6. 14:0311.
    Szia tityo!

    Szerintem mindenképp fodrásszal csináltasd! A szőke amúgy is minden festéket ledob idővel, de addig is, lehet, hogy a szőkén a vörös narancssárgás lenne. . . Legalább most először menj fodrászhoz, utána ugyanazzal a festékkel próbálhatod otthon is!
    Én a természetes sötétszőke hajamra kentem egyszer vörös hajszínezőt. (Mentségemre szóljon, kicsiny és tudatlan lányka voltam még. . . :))) ) Bár, 3-6 mosással elvileg kijött volna, egy hónapig változóan narancs volt a fejem, végül gbe kellett festetni. . .
    Ne kövess el hasonló hibát! Bízd az ilyet fodrászra!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (7)
     
  4. 2004. november 6. 13:1710.
    oké, persze a lényeg. hogy Te jól érezd magad:)))))
    talán hülyén hangzik, vagy egoistának(pedig nem annak szánom) de nekem ez a vöröses, bronz haj. . . nem is tom, lényehg a lényeg, hogy valahogy ettől (is) azt éreztem hogy nem vagyok olyan mint mások. nem vagyok jobb se rosszabb, csak talán más. főleg talán azért, mert nem is volt ezt kitől örökölni. nincs vörös a családban(várj csak, most hogy így eszemebe jutott. . . a postásunk az:DDDDD

    igazából a feketén gondolkodtam, mert valahogy olyan szépnek találom azokat a nőket, akiknek kékes fekete(természetes) hajuk van. . . szerintem nagyon szép, de velem közölték olyan gonosznak hat, szal elvetettem az ötletet:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 6. 13:129.
    Nekem is volt jó hosszú a hajam aztán lett jó rövid (na nem tüsi!) most meg vállig érő tépett fazonú. Évekig volt hosszú a hajam, a fodrászom mindig könyörgött, hogy hadd vágjon legalább egy centit, de én ellenálltam. Most meg ha már egy kicsit jobban megnő, szaladok levágatni! De milyen érdekes: imádtam a padlizsán színű hajamat, de a környezetem útálta. De nem a környezet hatására változtattam meg. Hanem mert már meguntam. A mostani hajam szőke és sötétbarna melíros, így egyben sötét is és világos is a hajam! :)
    előzmény:
    jerry-me (8)
     
  6. 2004. november 6. 12:538.
    :)) no igen:)
    én nem nagyon változtatom a hajszínemet, bár egyszre volt hogy kipróbáltam aranybarnával, de csak picit lett világosabb a hajam. . .
    nálam az egész család közölte, hogy nagy baj lesz, ha befestem a hajam, Párom is közölte, hogy nem akar más színben látni(hehe, de jól hangzik:)))
    nálam inkább a fazon változott sokat. egészen rövidtől a derékigérőig mindenféle hajam volt, és még lesz is.
    de ez is olyan, hogy pl szeretem ha széps sima egyenes a hajam, a környezetem meg az én göndör hajamat szereti jobban. . . .
    nehéz dolog ez:DDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (6)
     
  7. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. november 6. 12:507.
    Meg fogom írni, milyen lett:o))

    Igen, voltam már vörös, barnásvörös, rezes, piros (!!:)), lilás, padlizsános, melírozott (az volt a legjobb amúgy, de mire lenövesztem eredetire a hajam, addigra már ősz leszek:o)), és hát szőkésbarnától az aranyszőkén át a világosig.

    Az utóbbi kicsit megviselte a fejszőrzetem, így visszasötétedek. (egy időre biztos:))

    De a fő színem eddig a vörös (különféle árnyalatai) és a szőke volt. Most meg vörös akarok lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 6. 12:216.
    Én igen hamar ráuntam a vörösre, de egyáltalán nem azért mert csúnya lett volna, hanem mert változást akartam! :) Pedig azt is ugyanúgy akartam, mint azelőtt a szőkét, aztán a padlizsánt - mégis azokat is megváltoztattam amikor úgy döntöttem.
    Látod, a topicindító is volt már vörös, aztán szőke most meg újra vöri akar lenni. Ilyenek vagyunk mi nők! :)
    előzmény:
    jerry-me (5)
     
  9. 2004. november 6. 11:585.
    megszabadulni a vöröstől? ki akar olyat? :))) mondjuk én természetes vöröses vagyok, teljesen ha akarnék sem tudnék megszabadulni tőle:D
    de sok sikert a váltáshoz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (2)
     
  10. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 6. 11:114.
    Mindenképp írd meg majd hogy milyen lettél! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (3)
     
  11. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. november 6. 11:083.
    Köszönöm. Otthoni dobozos hajfestékkel nem is mernék kísérletezni, de a profiban megbízom, gondoltam, kikérem a boltban dolgozók véleményét is, már máskor is segítettek, csak kíváncsi voltam, hogy egyáltalán van-e remény arra, hogy befogja.

    Tudom, hogy baromi nehéz megszabadulni a vöröstől, 2-3 évig az voltam, mikor meguntam, és 1 évbe tellett, mire sikerült szőkének lennem, erre most meg ezt unom meg:)))

    Köszi a jókívánságot, én is izgulok, majd jövő héten asszem sort kerítek a dologra, hát, kíváncsi vagyok:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (2)
     
  12. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. november 6. 10:552.
    Én nagyon világos szőkéről váltottam egyszer sötét padlizsán színűre. Én fodrásznál csináltattam, és szerintem kész öngyilkosság ezt otthon elkövetni. Gyönyörű lett a hajam, kb. 3 hét után kopott meg és kellett utánfesteni (átlagosan 6 hetente járok festetni). Szóval annyira még csak le sem kopott. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen jól ett megcsinálva a hajam, azok a barátnőim, akik ezt otthon csinálták maguknak, azoknak foltos lett a hajuk, vagy valami egészen más színt kaptak végeredményben. A jó fodrász tudja mit kell a hajadra kenni.
    Szerintem a szőkéről vörösre festetés nagyon kockázatos, ki tudja mi lesz az eredmény, a vörös amúgy is kockázatos szín, alig lehet tőle megszabadulni!!! A padlizsán után ugyanis átmentem vörösbe, és most meg már szőke melíros a hajam, de a vöröstől alig tudtam megszabadulni!!!
    Azért sok sikert a hajszínváltáshoz, én is nagyon izgultam amikor világosból lettem sötét hajszínű! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (1)
     

Címlap

top