Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsíros bőr - smink????

katus85
Létrehozva: 2004. október 26. 09:14
Sziasztok!
Van nekem egy nagyon nagy problémám. Jövő nyáron férhez megyek. (Na nem ez a probléma.) A problémám az lenne, hogy borzasztóan zsíros a bőröm. És ráadásul nyáron lesz a nagy nap. Szeretnék sminket felrakni, de valami olyat, amit nem kell 10 percenként újra frissíteni, mert leolvad az arcomról.
Tud nekem valaki olyan terméket ajánlani (alapozó, púder stb.), ami a nagy nyári melegben is megmarad az én zsíros bőrömön?
Amúgy régen púdereztem az arcom és még télen is 1-2 óra után már csillogtam, mint valami zsíros bödön. Úgyhogy leszoktam róla és zsepivel törölgetem magam néha. Elég brutálul hangzik, nem?

Segítsetek nekem plíííííííííííz!
  1. 2019. Április 1. 22:2018.

    bőrgyógyásztól próbáltál tanácsot kérni? Én dr. Bálint Ágneshez járok. 

  2. Torolt_felhasznalo_724117
    Torolt_felhasznalo_724117
    2008. március 4. 22:1217.

    szia,

    ha ennyire extrémen zsírosodik a bőröd érdemes lehet felkeresni egy bőrgyógyászt (csak óvatosan velük, ha szerencséd van jót találni), ill. kozmetológust. A bőröd hámlását a felhalmozódott elhalt hámrétegek is okozzák, ez elősegíti a pórusok eltömődését, ettől fakó a bőr...

    Tehát ettől kell megszabadulni jó bőrradírozással heti 3szor, és heti 2szer mélytisztító maszk is ígéretes. Léteznek nagyon jó szérumok, amellyek tisztítják a bőrt, ilyen a Paula's choice BHA Ez kimondottan zsíros bőrre hat, viszont sajnops csak külföldről szerezhető be, ha gondolod ez ügyben a Krémmárka-voks topikot tudom jó szívvel ajánlani.

    Arclemosáshoz nem szabad durva, szárító dolgot használni, mert az méginkább arra ösztönzi a bőrt, hogy pótolja az elvesztett lipdréteget, tehát csak óvatosan...de nagyon jó, és sokaknak beválik a Shiseido Pureness családja, nekem a mattosító stiftje van, a homlokomra szoktam, ez jóóóóó.

    előzmény:
    sexy_csajszy (16)
    2008-03-04  21:58
  3. 2008. március 4. 21:5816.

    sziasztok

    nekem nagyon érdekes a bőröm meg fogtok lepődni, de lehet h nem új!

     az én bőröm zsíros és folyton hámlik! erre nem tud valaki megoldást? meg az alapozót is ledobja, mert elkezd fényleni amint felkenem. egyszerűen hiába mosok arcot meg minden, akkor is fullra zsíros a bőröm. felkelek reggelente, és egy vastag zsírvakolatot kell lemosnom, ledörzsölnöm a bőrömről. ezzel megy el folyton az idő. segítsetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. február 18. 10:3815.
    a
    előzmény:
    katus85 (1)
    2004-10-26  09:14
  5. 2004. október 27. 09:3114.
    Szia!

    Köszi a tanácsokat. Nekem is miteszeres, vagyis inkább borzasztóan tág pórusú a bőröm. Minden este a Garnier Pure börradír hatású arclemosóval megmosom az arcom és egy gyógyszertári hidratáló krémmel bekenem. Reggel pedig a Garnier Fresh arclemosót használom és az Effaclar K nevű krémet. Ezekkel így nagyjából el is vagyok. Régebben púdereztem az arcom, de aztán rájöttem, hogy semmi értelme, mert egyrészt nem érzem magam jól "benne", illetve hamar ledobja a bőröm. Úgyhogy csak nagyon ritka alkalmakkor púderezek (évente kb. 2-szer :-D) és a Manhattannek a Clearface termékét használom. Ez zsíros, pattanásos bőrre van.
    Pattik is vannak néha, de ezek nem érdekelnek. Viszonylag hamar túlteszi magát a bőröm ezeken, ugyanis naponta 2-3 liter zöld teát megiszok. A sok folyadék pedig tisztít.
    Pusza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (13)
     
  6. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 26. 14:3813.
    Szia Kata! Az én tippem: minden este Clean & Clear toniccal töröld át az arcod. Estére hidratáló krém, könnyű, lágy krém (pl. szőlőmagos az Avontól). Én a pattanásaim kapcsán esküszöm a Neogranormon kenőcsre. Nekem bevált. Csak a pattanásra kell tenni belőle picit, és leszárítja. Én nem nyomkodok. Neked vannak mitesszereid?
    Smink: púder. Visions gyógypúder (Oriflame), vagy üveges krémalapozó (Avon). Én ezeket szeretem. Mattosítanak. De olyan, ami 12 óráig fenn marad, NINCS. 3-4 óránként újraalapozok. Én.
    És figyelj a világos színekre a sminkelésnél. Sztem ez is elvonja a figyelmet a bőr hibáiról. Nem kell, hogy rikityós (pl. vörös) legyen az ajak.
    Este viszont mindenképpen alapos bőrtisztítás. Ezek csak az én tapasztalataim, persze!
    előzmény:
    katus85 (12)
     
  7. 2004. október 26. 14:1912.
    Sziasztok!

    Nagyon aranyosak vagytok, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar és ilyen sokan válaszoltok nekem. Megfogadom a tanácsotokat és sminkeshez fordulok. Tudtok esetleg ajánlani valakit? (Ha árat is tudtok írni az még jobb :-D)

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_763199
    Torolt_felhasznalo_763199
    2004. október 26. 10:0311.
    Kedves Katus! Nemrég ismerkedtem meg az Oriflame termékekkel. szeretnék segíteni neked is, mert nekem segített. Még van időd és a problémád garantáltan addigra megfog oldódni. Purifying készítményeket erre a problémára fejlesztették ki. A novemberi katalógusból akciósan tudod megrendelni. Ha érdekel írok bővebben, vagy látogasd meg a /www. oriflame. hu/ Esetleg tudok mintát adni belőle. üdv. zsebtigriske
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  9. 2004. október 26. 09:5610.
    Szia!

    Ne aggódj! Menj el egy kozmetikushoz. Ő feltesz neked egy próbasminket is. Nekem is így volt tavaly, egyébként nekem is problémás a bőröm, mindíg is az volt. A nagy nap előtt pár héttel voltam nagy kezelésen, és a smink csodát művelt az arcommal, mintha mindíg is makulátlan lett volna. Hajnalig bírta!
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  10. 2004. október 26. 09:569.
    Szia!

    Ne aggódj! Menj el egy kozmetikushoz. Ő feltesz neked egy próbasminket is. Nekem is így volt tavaly, egyébként nekem is problémás a bőröm, mindíg is az volt. A nagy nap előtt pár héttel voltam nagy kezelésen, és a smink csodát művelt az arcommal, mintha mindíg is makulátlan lett volna. Hajnalig bírta!
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  11. 2004. október 26. 09:538.
    Szia!
    A sminkes mindenképp tud majd segíteni. A saját esküvőmön én sem próbálkoztam saját sminkkel.

    Egyébként amikor magad sminkelsz, akkor ajánlom a Clinique Pore Minimizer T-Zone Shine Control nevű készítményét. Pici kis 15 ml-es tubus (cserébe viszont sokáig elég), és kb. 4500 forint körül van. Ezt az alapozó alá, vagy fölé kell kenni (én inkább alá szoktam, az jobban bejött). Én csak a T-zónára szoktam, nekem az állam meg az orrom zsírosodik ki hamar. Ezzel egy teljes estét kibír a pofázmányom anélkül, hogy kizsírosodna.
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_312945
    Torolt_felhasznalo_312945
    2004. október 26. 09:477.
    A zsepivel pont ezeket az anygokat törlőd le :(((
    Mi régebben válltunk néhány esküvői fotózást, de a párom mindig magával hurcolta a sminkest, aki folyamatosan mattitott. És ne felejtsük el a völegényt se !!!
    előzmény:
    +Tirsa+ (4)
     
  13. Torolt_felhasznalo_312945
    Torolt_felhasznalo_312945
    2004. október 26. 09:456.
    Sziasztok ! Egy nyári napon semmi esetre sem próbálkoznák saját sminkkel, pláne nem az esküvömőn! A professzionális sminkes mielőtt az arcomra tenné az alapozót, letisztítja a bőrödet + vannak olyan krémek amik kifejezettem izzadás gátló mattitók. Erre jön az alapozás, amit lefixál por púderrel, és egy speciális fixáló spray. Még, ha ezt mind meg is vásárolnád akkor is többre jönnél ki, mint , ha a legdrágább sminkessel dolgozol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 26. 09:415.
    Nyugi , nekem is nyáron volt ! A sminkesek nagyon profik , igaz egy jó sminkes elér kb. 10 000 -t egy ilyenért , de hidd el megéri :)))) Ja és ebben benne van a próbasmink is , tehát le tudod előtte chekolni .
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_577132
    Torolt_felhasznalo_577132
    2004. október 26. 09:374.
    Szia Katus!

    Én is hasonló problémával szenvedek, tudom, milyen kellemetlen. :(((( Sajnos eddig semmilyen 100%-os megoldást nem sikerült találnom. Amikor kisminkelem magam az alpozóra mattosító púdert szoktam használni, de kb. egy óra múlva már megint csillog a bőröm. Nekem maradt a zsepi+törölgetés. Illetve lehet kapni (asszem Avonos is van) mattosító lapocskákat, amivel át kell törölni az arcbőrt, és nem fog annyira csillogni.
    Húha, nyáron lesz az esküvőd? Akkor méginkább leolvad a smink. . . .
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  16. 2004. október 26. 09:363.
    Ha amúgy nem sminkeled magad, kár erre beruháznod. Inkább keress fel egy profi kozmetikust, sminkest, aki biztosan gyakorlott már ilyen kérdésekben. Esetleg előzőleg kérhetsz próbasminkelést, és látni fogod, hogy bírja fényesség nélkül. Kár lenne emiatt izgulnod a nagy napon.
    előzmény:
    katus85 (1)
     
  17. 2004. október 26. 09:342.
    Estee Lauder alapozó+ púder. Elég utána púderezned időnként.
    előzmény:
    katus85 (1)
     

Címlap

top