Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Controller munka

babyvera
Létrehozva: 2004. szeptember 22. 13:21
Sziasztok!
Én Budapesten vagy környékén szeretnék controlleri munkakörben elhelyezkedni. Gyakorlatom még nincs ezen a területen, de közgazdászként végeztem 2 éve és most csinálok egy controller tanfolyamot. Hol,melyik cégnél lehet érdemes keresgélni? Illetve ha valaki ilyen munkakörben dolgozik, akkor szívesen vennék pár hasznos információt, tanácsot a szakmáról?
  1. 2004. szeptember 23. 09:0216.
    Köszi a bíztatást. Folyamatosan küldözgetem a pályázatokat, de nekem az sem mindegy, hogy hol van a munkahely, mert nem Pesten lakom, hanem egy közeli városban, és nem mindegy , hogy Pest melyik részén lenne a munkahely, mert ha naponta több órát kellene utazni, akkor már nem biztos, hogy megéri.
    előzmény:
    zsizzsik (15)
     
  2. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 23. 08:3815.
    Amúgy a pár év gyakorlattal rendelkezőknek sincs könnyű helyzete, mert őket meg fizetésileg kezelik úgy mint egy kezdőt. Aztán vannak a 3-5 vagy még több év tapasztalattal rendelkezők, ők meg túl sokat kérnek már. Ehh, sokszor nem is tudom, hogy milyen stratégiát vegyen fel az ember az álláskeresésnél. De ez már egy másik történet.
    Ne szegje a kedved ha sok állást kell megpályáznod, manapság ez igazán nem megy könnyen sajna. . .
    előzmény:
    babyvera (14)
     
  3. 2004. szeptember 23. 08:0614.
    Gondolom a 180-200e-et bruttóban értetted. Én is kb. ennyire gondoltam.
    Az a baj, hogy nagyon kevés cég vállalja, hogy felvesz olyan embert, akinek nics gyakorlata ugyan, viszont ambíciózus, és sok szorgalommal meg tud tanulni mindent.
    Az angol nyelvet is a jelenlegi munkahelyemen nem tudom használni, ezért ugye nem vagyok benne a gyakorlatban, de ez ugyanígy van a némettel is. Viszont , ha olyan helyre kerülhetnék, ahol tudnám használni, akkor pár hónap alatt belejönnék.
    Csak a cégek nem adnak időt, mindjárt mindenben profinak kell lenni.
    előzmény:
    zsizzsik (11)
     
  4. 2004. szeptember 22. 16:1513.
    Attól függ mennyi év gyakorlattal jössz és hova, nálam 5 évvel ezelőtt 150/hó + éves fizetés 25 %-a prémiumként volt az indító. és nem multicég hanem csak közepes (de vidéki) Azóta . . .
    előzmény:
    Vé78 (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_269586
    Torolt_felhasznalo_269586
    2004. szeptember 22. 15:2412.
    Hát ez most szerintem tényleg nagyon cég-függő. Elég változó számokat hallottam én is a környezetemben. De kezdőként (legalábbis ebben a pozicióban) ez nagyjából reális kérés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 22. 15:2011.
    180-200e ??
    De majd a többiek kijavítanak, ha nem értenek velem egyet. Ha jól értettem nem vagy teljesen pályakezdő, viszont lehet hogy fizetés szempontjából úgy fognak kezelni.
    előzmény:
    babyvera (10)
     
  7. 2004. szeptember 22. 15:1110.
    Na igen, a fizetésekről. . . Mennyit lehet reálisan kérni, ha az ember elmegy egy interjúra? Persze tudom, hogy ez attól függ, hogy milyen cég, de mégis úgy kb.
    előzmény:
    Vé78 (9)
     
  8. 2004. szeptember 22. 14:579.
    Sziasztok !

    Teljesen egyetértek az előttem szólókkal !
    de talán arról is szó eshetne, hogy mennyit is lehet keresni controllerként . . .

    a controlleri állásra talán az is a legjellemzőbb, hogy szerintem nincs két controller, aki teljesen ugyanazt csinálná, annyira cég-, vezető, -cégkultúraspecifikus a dolog.
    előzmény:
    horpimama (7)
     
  9. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 22. 14:568.
    Ja igen, az is eszembe jutott, hogy határozottság is kell, mert sokszor kell megvédened az elképzeléseidet, a büdzsédet, ez gyakran csak komoly viták árán sikerül. Készülj fel arra is, hogy egy idő után belelátsz olyan dolgokba is, amit más nem lát, sokszor a kontrollert avatják be először a változtatásokba, ezért mindenképpen kell nagyfokú diszkréció. Számtalanszor átéltem, hogy én már előre tudtam, hogy x vagy y meddig dolgozik még az állásában és ennek ellenére együtt kellett vele ebédelni, jópofizni. Ez is hozzátartozik a szakmához sajna.
    Sok sikert kívánok !!
    előzmény:
    babyvera (6)
     
  10. 2004. szeptember 22. 14:437.
    Szia !

    Teljesen egyetértek Zsizzsikkel a nagyvállalatok és a multik lehetnek célpontok. A controlleri pozíció nagyon cégspecifikus és vezetőfüggő. Én is ebben a beosztásban kezdtem. Ami kell: közgazdász diploma, nyelvtudás (kettő előny), Excel vagy integrált rendszer ismerete, önállóság, kreativitás, jó helyzetfelismerő készség, molyolós szemilyiség illetve hajlam a Miértek okainak magyarázására, , a folyamatos önképzésre, diplomatikus kifejező készség (sokszor a legfelső vezetővel kell vitázni vagy megértetni vele a lehetetlent.
    Attól is függ, hogy hányan látnak el és milyen feladatfelosztás szerinti műveleteket. Lehet nagyon unalmas pepecs is vagy nagyon széleskörű és sokrétű feladat is. Sosem unatkozunk az biztos (legalábbis nálunk). Ha van kérdésed szívesen válaszolok.
    előzmény:
    babyvera (1)
     
  11. 2004. szeptember 22. 14:416.
    Helló!
    Köszi a válaszokat!
    Pesten a REFA-controlleri tanfolyamot csinálom és nagyon tetszik, színvonalas tanfolyam.
    Folyamatosan nézegetem a netet, voltam is pár állásinterjún, csak legtöbb helyen gyakorlat kellett volna. Nyelvtudás német van, az angolom rosszabb, de járok tanfolyamra. Épp jövő héten megyek egy interjúra, ahol viszont erős angol nyelvtudás kell, de azért megpróbálom.
    előzmény:
    zsizzsik (2)
     
  12. 2004. szeptember 22. 14:135.
    Szia,
    szintén szakmabeli vagyok.
    Ha keresgélni akarsz, akkor ajánlom a netet és a HVG-t.
    Egyetértek zsizzsikkel, tényleg csak kezdő pozíciót kaphatsz. . . Cégenként változó, hogy pontosan mit csinál a kontroller. Kell a nyelvtudás, az Excel és az Access, ha integrált rendszert is ismersz, az külön jó pont.
    A jobinfon most 2 junior controlleri állás is van, szerintem nézd meg őket.
    Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269586
    Torolt_felhasznalo_269586
    2004. szeptember 22. 13:594.
    Hát én szakmabeli lennék, mire vagy kíváncsi? Bár zsizzsik szerintem elég jól összefoglalta a lényeget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 22. 13:403.
    Amúgy elsősorban közép és nagy vállalatoknál vannak ilyen pozíciók, a multiknál szinte minden szakterületnek megvan a maga kontrollere. Tehát ha csak úgy, vakon szeretnéd bombázni a cégeket, akkor legnagyobb eséllyel a multiknál fogsz találni ilyen kiírást.
    Nagyon strapás meló, különösen a tervezési időszakok kemények, abszolut pontosságot, precizitást, jó analitikus készséget kíván, valamint azt, hogy szeress "molyolni". Alapkövetelmény szokott lenni az Excel vagy az Access jó ismerete is. A nyelvtudás is fontos, mert a kontroller legtöbbször a vezető mellé van közvetlenül rendelve, azok meg elég gyakran külföldiek.
    előzmény:
    babyvera (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. szeptember 22. 13:332.
    Rengeteg kontrolleri állás van a neten, junior állások is bőven. Mivel meglehetősen bizalmi állásról van szó, nagy valószinűséggel juniorként kell majd kezdened.
    Hol végzed amúgy a tanfolyamot ?
    előzmény:
    babyvera (1)
     

Címlap

top