Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Érzékeny bőr smink???

Sügérke
Létrehozva: 2004. szeptember 8. 10:50
Sziasztok!!!

Totál ki vagyok akadva, mert rendkívül érzékeny a bőröm...úgy két hónapja hámlik a szemhéjam és viszket, nagyon kellemetlen :-((( rászántam magam elment bőrgyógyóhoz és egyértelműen ilyen kozemetikumok okozzák az allergiát nálam.
Na most, nagyon karikás a szemem és nem tudom..ill. akarom megtenni, h ne használjak dekorkozmetikumokat...na értitek :-))
Viszont már a következők nem jöhetnek szóba: Astor, Maybelline, Clinique(!!!), Oriflame, Avon, Max Factor..kb. ennyit próbáltam, de egyik sem vált be :-(( és most el vagyok keseredve....ha valaki tud még ajánlani vmit, tegye meg!!!
Köszönöm

Ui: és ne gyertek a hiúsági kérdéssel...harminc fele már nem változik meg az ember lánya :-)))
  1. 2019. Április 1. 22:1732.

    Bőrgyógyásszal beszéltél már? Dr. Bálint Ágnes tudom ajánlani. 

  2. 2005. Április 5. 14:4131.
    La Roche Posay-t próbáltad már? Írtad, hogy a Vichy nem jó, de ez talán. . . Ha külföldön jársz, nézz körül gyógyszertárakban vagy nagy bevásárlóközpontokban, ahol van önkiszolgáló gyógyszertár, mert neki is vannak dekorkozmetikumai.
    előzmény:
    Sügérke (25)
     
  3. 2005. Április 5. 11:3630.
    A smink pontos neve

    i. d. Bare Escentuals Makeup
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 5. 11:3329.
    Bare Escentuals dekor kozmetika van Magyarorszagon? Ugy tudom az szuper erzekenyeknek is jo. . . Legalabbis mar hallottam nagyon erzekeny börut aki agyon dicserte.

    En magam nem tudom milyen, az en böröm nem reagalt meg eleteben sminkre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 5. 11:3128.
    Az Oriflamenek van egy új kráme:Swidis Care érzékeny bőrre. Azt próbáltad már?Nincs benne se tartósítószer, se színezék, se fényvédő pontossan az iritációk és allergiás panaszok miatt.
    Szia, klandika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780571 (27)
     
  6. Torolt_felhasznalo_780571
    Torolt_felhasznalo_780571
    2005. Április 5. 11:2127.
    Sziasztok, én már rengeteg arckrémet kipróbáltam, Vichyket, Amwayt, Avon, Lorealt, Garniert, mindegyiktől kiütéses lettem.
    Ajánljatok valamit, de csak úgy, ha ki lehet próbálni és nem kell megvenni súlyos ezresekért, hogy utána vagy a kukában landoljon vagy valamelyik barátnő élvezze:)))
    Legutóbb egy 6300. -Ft-ot Vichyt (Myokine)próbáltam ki, két percen belül kiütött, pedig állítólag hipoallergén. A gyógyszertári krémek is csak ideig-óráig használtak. . .
    Várom a tanácsokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_838440 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_838440
    Torolt_felhasznalo_838440
    2004. szeptember 8. 15:2326.
    :-))))
    előzmény:
    latsia (22)
     
  8. 2004. szeptember 8. 14:0625.
    köszönöm a soke kedves hozzászólást :_) éséésés jöhet még. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_182390
    Torolt_felhasznalo_182390
    2004. szeptember 8. 13:3824.
    Nekem az érzékeny vegyes bőrömre, a Chanel hidratáló alapozója a legjobb, a szememre pedig a Lancome Hydra Zen, szemránckrém. Hypoallergén termék sajnos nem jelenti az, hogy nem reagálhat a bőr allergiával a használatára. Ezért legjobb mindenből termék mintát kérni és csak utánna megvenni, csak sajnos itthon sok helyen nem adnak vagy nincs is adott termékből minta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 8. 13:3723.
    Próbáld a dr. Hauschkát, www. drhauschka. hu. Sminkjét még nem használtam, de az arcápolói nagyon tutik érzékeny bőrre. De azért egy bőrgyógyász is nézzen Rád. .
    előzmény:
    Sügérke (1)
     
  11. 2004. szeptember 8. 12:5122.
    Legy udvozolve korunkben gorog kiralylany:O)

    Igy van, ez igaz, nem zarjak ki, csak kevesebb bennuk az irritalo anyag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_838440 (20)
     
  12. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. szeptember 8. 12:3321.
    Thermal S Yeux. Mindennapos életmentőnek nagyon jó. Én 33 éves vagyok, a bőröm vegyes, nem vagyok túl ráncos. Lassan viszont aktuális lesz valami komolyabbat nézni heti egy-két alkalomra.
    A Reti-c-t szeretném majd kipróbálni.
    előzmény:
    dodu (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_838440
    Torolt_felhasznalo_838440
    2004. szeptember 8. 12:0220.
    Sziasztok,
    azért vigyázni kell ezekkel hypo-allergén termékekkel is, mert ezek sem zárják ki az esetleges bőrirritáció veszélyét!
    előzmény:
    latsia (16)
     
  14. 2004. szeptember 8. 11:5419.
    Szia!

    Szerintem próbáld ki az Artistry-t az Amwaytől. Nem tudom, van-e Amway termékforgalmazó a közeledben, de itt az nlc-n pár napja láttam, hogy vki itt hirdeti magát ezzel.
    Az Artistry nagyon jó, bár meg kell mondjam, baromi drága. Viszont, ha nem jön be és eseleg okoz bőrpanaszokat, 90 napig vissza fogják adni a pénzedet. Remélem, tudtam segíteni.
    előzmény:
    Sügérke (1)
     
  15. 2004. szeptember 8. 11:5318.
    Ha jol emkeszem szinezett kreme van, alapozo helyett.
    előzmény:
    Sügérke (17)
     
  16. 2004. szeptember 8. 11:4817.
    a roc-nak vannak dekorjai is???
    előzmény:
    latsia (16)
     
  17. 2004. szeptember 8. 11:4716.
    Ja es szerintem nagyon jo a ROC termek is, szinten gyogyszertarban kaphato. En hasznaltam azt is. Persze ezek a hypoallergen dolgok, mindig dragak, mert extrak.
    előzmény:
    Sügérke (12)
     
  18. 2004. szeptember 8. 11:4515.
    Hat attol fugg. Annal olcsobb, minthogy kidobj egy kozepes dragat. De szerintem eloszor teljesen rendbe kellene hoznod az arcborodet, erre neagyon jok meglatod a gyogyszertari keverekek, es csak utana probalkozz mas sminkekkel. Nehez ugy ez, mert mindenkinek mas a bore, igy a velemenye is. A Lancome alapozo mondjuk olyan 8-10 ezer kozt van ha jol emlekszem, viszont szerintem sokkal kevesebb kell belole mint sok mas olcsobbol, igy tovabb is tart. A festekei pedig /ruzs es szemhej, vagy a spiral/ sokkal jobb minoseguek es tartosabbak mint sok mas, igy szinten tovabb tartanak, es kevesebb kell beloluk. En igy latom, de ez csak az en tapasztalatom. Evek ota ezt hasznalom. Szerintem a dragabb jobb es kifizetodobb, mint a sok olcso divatcucc.
    előzmény:
    Sügérke (13)
     
  19. 2004. szeptember 8. 11:3514.
    Vichy, melyik szemránckrémet használod a Vichytől, és mik a tapasztalataid? D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (10)
     
  20. 2004. szeptember 8. 11:3413.
    na ezt még nem próbáltam, meg az estee laudert sem. . . de ezek marha drágák nem??
    előzmény:
    latsia (11)
     
  21. 2004. szeptember 8. 11:3212.
    a vichy sem jött be. . . mert a víze sós alapú termál. . ááááááááááááááááááááááááá :-)) szal ne tudjátok meg :-)9

    Most ilyen gyógyóban kikevert lemosót, krémes lemosót és krémet kaptam. . . az egész került 168. - forintba ha bejön akkor ezeket fogom használni. . . de korrektort sajna nem tudnak keverni :-(((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (10)
     
  22. 2004. szeptember 8. 11:3211.
    Szia nekem is nagyon erzekeny a borom, az arcomon vegkepp. Amiota viszont Lancome termekeket hasznalok, a problema megszunt. /Marmint az erzekenyseg a sminkre/
    előzmény:
    Sügérke (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. szeptember 8. 11:2810.
    Nekem is ilyen problémám van. Sajnos a Dior sem jó, most próbáltam.
    Ami a szememre karikailag nagyon jó, az nem dekorkozmetikum ugyan, a Vichy.
    Dekorban minimálisat használok, ráadásul parlagfűallergiás is vagyok, így a szememre semmit. Nyugalmi időszakban kozmetikussal festetem a pilláimat, akkor nem kell spirál.
    Alapozóból bírom a Max Factort. Néha használom a L'Oreal Visible lift szinezett szemkarikátlanítóját, ami korrektorként is jó.
    Hátha. . . amúgy részvétem:((
    előzmény:
    Detti (9)
     
  24. 2004. szeptember 8. 11:159.
    Az okos net azt mondja, hogy a Dior készítmények hypoallergének. Nem tudom, hátha.
    előzmény:
    Sügérke (3)
     

Címlap

top