Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Häny ora a 8 ora ?!

Torolt_felhasznalo_887764
Torolt_felhasznalo_887764
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 19:18
Sziasztok ! Munkahelyemen rendszeresen tuloräzni kell, na nem feltetlen azert, mert mindig rengeteg a munka... Egesz egyszerüen azert, mert nem illik elöbb eljönni. Mär kezd nagyon elegem lenni az egesz bagäzsbol,naprol-napra egyre keserübb szäjizzel megyek dolgozni.

Kiväncsi lennek, Töletek mit követelnek meg. Esetleg van olyan is köztetek, aki a hivatalos munkaidö leteltekor "tävozik", vagy talän elöbb is ?
Esetleg le lehet csusztatni a tulorät, vagy tän kifizetik ?

Nälunk sajnos egyik sem divat.
  1. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. szeptember 1. 20:5722.
    De jo, hogy itt vagytok !
    Ormika ! Nekem meg nincsen gyerekem, de sajnos akinek vannak, räadäsul ovis, ill. kisiskoläs, attol is elvärjäk, hogy ott ücsörögjön estig.
    Kär, hogy a fönök nem erzi otthon jol magät. Sajnos ez nem csak az ö problemäja.

    Elen ! Jo ötlet a tabletta, amit javasoltäl, de melyik patikäban äruljäk ?! Igazad van, valoban nem szabad, hogy lässäk rajtam, hogy kellemetlenül erzem magam.
    Pedig sajnos ez egyre többször van igy.
    Istenem, a regi szep idökben !

    Egyebkent azt hiszem sürgösen fel kell iratnom a häziorvossal, mert egyre egetöbb szüksegem van rä.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2004. szeptember 1. 19:2421.
    Persze!
    Én is azzal kezdeném, ahogy írtam is. Nekem még soha nem kellett durvulnom. Elmondtam, hogy így szeretném, és mivel nem volt ellenvetés, úgy is lett.
    Tudom az a legrosszabb amikor mondás nélkül elvárják és csak néznek csúnyán Rád, hogy mész. Volt benne részem. Ilyenkor be kell venni a leszarom tablettát, és fontos, hogy ne lássák rajtad, hogy kellemetlenül érzed magad. Hiszen lejárt a fizetett munkaidőd.

    Te ismered a helyzetet, csak te tudod mi a legjobb megoldás.

    ******************Sok sikert! *******************

    előzmény:
    Ammano (19)
     
  3. Torolt_felhasznalo_305598
    Torolt_felhasznalo_305598
    2004. szeptember 1. 19:2020.
    Szia!
    Hát nálunk sem fizetik a túlórát. Én elég erőszakosan le-leléptem fél-1 órával hamarabb néhanapján, és beszóltam, hogy ez a múltkori túlóra csúsztatása.
    De sokszor éreztem, hogy igazságtalanok: mindenki siet a gyerekért a suliba, oviba, neked, ha nincs gyerek, semmi dolgod nem lehet soha. . .
    A tanfolyam ötlet jó, mondd, hogy beiratkoztál valahova, és időben ott kell lenned. Ez rendszeres elfoglaltság, nem csak 1-1 alkalomra szól.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Ammano (19)
     
  4. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. szeptember 1. 19:1419.
    Szia Elen ! Köszi a bätoritäst. Azt hiszem egy darabig - ha birom meg - erlelem magamban az akciot, ugyanis nem szeretnem elragadtatni magam. Talän közben letisztulnak a dolgok is, es ugy könnyebb lesz ätlätni a helyzetet.
    Egy bökkenö van, nem ismerem meg elegge a fönököt es nem szeretnek tullöni a celon. Egyelöre nem tudom, hogy milyen modszerrel tudnäm elerni a helyzet normalizälodäsät. Lehet, hogy erdemesebb volna talän szep szoval kezdeni, bär nem biztos, hogy erti a "virägnyelvet". De azt is el tudom rola kepzelni, hogy csak ugy tesz, mintha nem ertene. Na, talän ekkor kellene bevetni a kemenyebb "fegyvereket", nemde?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200311 (18)
     
  5. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2004. szeptember 1. 19:0118.
    Szia!
    Egységben az erő!
    Az ilyen főnöknek tök mindegy szerintem mit mondtok. Esetleg sikerül kifogni egy jó pillanatát érdemes vele a családról beszélgetni. Képek a gyerekekről, férjről az asztalra, jól látható helyen. . .
    Esetleg szóbahozni, egyikőtök dolgozik 8-16-ig míg a másik 10-18-ig hetente felváltva. Így mindig lenne ott valaki vele, ha ez a mániája.

    És ha van aki veled egyetért, akkor szervezzétek úgy, hogy ne legyen mi miatt ottmaradni. Vagy egymás között osszátok fel, egyszer te egyszer ő.

    Először szépen beszélgetnék a kis "eminenssel" is. Ha ez nem segít:
    Én tuti elkezdeném égetni a banyekot mások, főnök előtt, hogy azért marad, mert nem képes koncentrálni a munkára, ha én is privát ügyeket intéznék én sem haladnék, titeket szerető család vár, a munkahely nem = otthon család. . . , a fölös energiáit vezesse le valamilyen továbbképző tanfolyamon, kung-fu edzésen, jótékonykodjon - persze ki kell választani a megfelelőt(én tuti bedurvulnék, ha harc, hát legyen harc és észrevenné magát)

    Én pl. bevezettem azt az előző helyen, hogy a munkaidő előtt 1 órával már csak a S. O. S. ügyekkel foglalkoztam és ezt tudtára adtam a főnöknek is. Nekem olyan volt a kolleganőm, hogy szó nélkül maradt, én jöttem.
    Aztán volt, hogy beiratkoztam egy tanfolyamra és közöltem, hogy hetente 3x pontosan el kell indulnom ezt vegyék figyelembe. Végül elmaradt, de ők ezt nem tudták.

    Nálunk is van olyan aki nagyon jól el tudja magát adni és eközben semmit nem csinál egész nap. Nagyon jól járt, mert amíg én nem jöttem ide, addig a főnökkel volt egy szobában, utána a szomszéd szobában, most pedig egy másik folyosón van.
    Állandóan azt halljuk, hogy mennyi munkája van. . . Én tudom, hogy 1/2 9 előtt soha nincs bent, és 4 körül már elhúz. A főnök nem foglalkozik vele. Nincs szem előtt, szerintem sokszor fel sem fogja. Napközben képes 2-3 órára eltűnni. . . és állandóan a fizetésről beszél brrrrr
    Persze a másik témája, hogy xy semmit nem csinál, és mindig az az aktuális xy aki nincs ott. Mártogatni ő is nagyon tud.

    Jó sokat írtam, és lehet, hogy néha durva ötleteket vetettem fel, de mivel a munkahelyen töltjük életünk nagy részét, itt is normális körülményeket kell teremteni. Jogszabály ide vagy oda, senki nem kaparja ki helyettünk a gesztenyét. Ilyen világban élünk.
    előzmény:
    Ammano (17)
     
  6. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:3417.
    Hät, mi sem eppen agymüteteket hajtunk vegre. Simän be tudjuk osztani az idönket. Jo, persze van, ami nem tür halasztäst. De hät rangsorolni kell. S ami värhat meg, azt mäsnap lerendezzük. Inkabb iparkodunk, hogy idöben pucolhassunk, minthogy elnyammogjunk rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (8)
     
  7. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:2916.
    Szia Kremes ! Hät igen, pär követöm talän lenne, de azt hiszem nem mernek eljönni. Vannak olyan reszlegek nälunk is, ahol elöbb lelepnek.
    A legmurisabb, hogy a "mintakep" mäs területen dolgozik. De azert ahhoz veszi a färadsägot, hogy azzal legyen elfoglalva, hogy mi meddig maradunk. Es persze mivel elöbb eljövünk, ezert kevesebbet is dolgozunk näla. Szerinte.

    Es szerintetek ? Hol volna celszerü kezdeni a "rendrakäst" ? Az "etalon"-näl vagy a fönöknel ?
    Bär nem biztos, hogy megerti. Tartok töle, hogy nem erti(k) meg. A fönököt ugyanis ket pici gyerek värja haza, ami öt egyältalän nem hatja meg.
    előzmény:
    kremes (2)
     
  8. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:2215.
    En bizony kiegyeznek 15-20 perccel is. Tudniillik nälunk olyan mäsfel-ket orätol minösül elfogadhatonak a tulora. Persze kifizetni, csusztatni NUKU.
    Igaz, hogy a fönök sokkal kesöbb szokott beesni, mint mi ca. 1-1, 5 ora, de ettöl függetlenül elvärnä, hogy ott ücsörögjünk mi is, amig nem tämad kedve hazamenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200311 (13)
     
  9. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:1714.
    Istenem, de irigyellek !!!
    előzmény:
    lina29 (11)
     
  10. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2004. augusztus 31. 20:1513.
    Szia!
    Ismerős a dolog, de én már leléptem egy ilyen helyről. Kis cég 9 fővel, ebből 2 főnök + 1 főnök tesó, minden nap 8. 30-17. 00-ig dolgoztunk, az ebédidőt le kellett dolgozni azért ennyi, de soha nem volt időm több mint 10 perc rohanva bekapni az ebédet.
    Azt is elvárták, hogy munkaidő után menj a postára átlag 10-15 levéllel, számlát kérni. . . gondolhatod, hogy milyen sor volt fél 6 körül a Nyugatinál vagy a Blahánál a postán. . .
    És szemrebbenés nélkül elvárták, hogy sokszor 7-8-ig maradj. Én voltam a feketebárány, mert csak az elején maradtam (vár a férjem felkiáltással), fizettek is valami aprópénzt pluszba, de utána már azt sem.

    A jelenlegi főnökömnek pedig kötetlen a munkaideje. Szerencsére nem kell megölni az ördögöt. . . de a 5-10 perc itt is elvárás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:1512.
    Hät igen, nälunk az a helyzet, hogy van egy venläny köztünk, akinek nem akarodzik hazamenni, mivel neki se kutyäja, se macskäja nincsen. Jobban mondva a szüleivel el együtt, kepzeljetek majdnem 50 eves fejjel. Szerintetek normälis dolog ez ?! Pedig anyagilag megengedhetne magänak, hogy független legyen. Persze akkor nem tenne ele senki otthon a kajät, meg nem mosnänak, vasalnänak rä.

    Szoval visszaterve a lenyegre: reggel 7-re elsökent jön es este 1/2 7-7-ig marad. S mindezt rendszeresen. Es ami a legszomorubb az egeszben, ö lett a merce.
    Elöadja magät, hogy annyi munkäja van, hogy mär nem is lehet birni, aztän meg napközben elszüttyög, eljopofizik. A telefonrol alig lehet levakarni. A fönöknek meg ränkbeszel. Holott mi is megcsinäljuk a munkänkat, sö-ö-öt! Szerintem többet leteszünk az asztalra, mint ö. Csak eppen nem tudjuk tälalni, nekem valahogy nem veszi be a gyomrom az ilyesmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814684 (5)
     
  12. 2004. augusztus 31. 20:0911.
    Köszönöm . )
    Olyan helyen, ahol ha most nem vagyok résen, szokássá válhat a túlóra.
    Végülis azzal nincs baj, de akkor fizessék meg!!!
    Eddig ez elmaradt :)
    Úgyhogy most jön a főnökszelídítés :)
    Egyébként imádom a főnököm, úgyhogy nem lesz gond :))))))
    előzmény:
    Ammano (9)
     
  13. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. augusztus 31. 20:0410.
    hajrá:)
    előzmény:
    lina29 (6)
     
  14. Torolt_felhasznalo_887764
    Torolt_felhasznalo_887764
    2004. augusztus 31. 20:019.
    Szia Lina ! Nagyon szoritok Neked. Remelem sikerül elerned, amit elterveztel.
    Ezek szerint most is olyan helyen dolgozol, ahol rendszeres a tulora ?
    előzmény:
    lina29 (6)
     
  15. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. augusztus 31. 20:008.
    Nálunk is illett még ottmaradni, és nagyon utáltam, hogy rossz néven vették, ha időben lelépek. Volt olyan kollégám, aki 4:00-kor vette a kabátját (nagyon fújt rá a többség emiatt!!!!), én átlag 10 perceket maradtam, gép kikapcs, bögre elmosogat, papírok egykupacba, stb. De két-három kolléga (családos pasi is!) képes volt este nyolcig ott ülni, és ha rákérdeztem, miért nem mennek már, mártír fejjel közölték, hogy milyen sok a munkájuk. Én csak akkor maradtam, ha tényleg nagyon-nagyon fontos volt valamit befejezni. Viszont pontosan kezdtem reggel, több kollégával ellentétben, akik 10-11-re estek be reggel ("mit csináljak, nem tudok korán kelni!!!"), és így hajlandóak voltak fél hat-hatig maradni. Na, ezek néztek a legcsúnyábban, ha valaki merészelt 4-kor hazamenni. . . . Ja, irodai munka volt, nem agyműtéteket hagytunk félbe!
    előzmény:
    Ammano (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_608355
    Torolt_felhasznalo_608355
    2004. augusztus 31. 19:567.
    párom 3 hónapig dolgozott ugyanilyen helyen. mindenki bement hétvégén dolgozni csak ő nem. egy idő után fellázadtak a munkatársak is és miután lelépett még 4 ember mondott fel rövid időn belül. de előtte ezt évekig csinálták szó nélkül.
    előzmény:
    lina29 (6)
     
  17. 2004. augusztus 31. 19:486.
    Szia

    Sokáig dolgoztam olyan helyen, ahol a túlóra természetes volt, és semmiféle juttatás nem járt érte.
    Mostanára tanultam meg, hogy a munka ellenértékét elkérni csak határozott fellépés és önbecsülés kérdése.
    Épp egy ilyen beszélgetés előtt állok, mesélek majd, sikerült-e kivívnom a munkám értékének gyümölcsét:)
    előzmény:
    Ammano (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_814684
    Torolt_felhasznalo_814684
    2004. augusztus 31. 19:395.
    Szia!
    Én is megyek mindíg, ahogy lejár a munkaidöm. . Néhányszor már a fejemhez vágták, de mindíg megmondtam, ha megfizetik maradok még. . :) Egyébként nálunk is páran maradnak meló után, sokan beülnek a fönökhöz dumálni. . én soha nem bírtam a s*ggnyalást:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_892156
    Torolt_felhasznalo_892156
    2004. augusztus 31. 19:314.
    Szia!

    Én is elmegyek ha lejárt a munkaidőm:))))Bár engem jönnek váltani, de soha egy perccel nem vagyok bent :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. augusztus 31. 19:313.
    Szia
    az első munkahelyemen rendszeresen megcsinálták azt hogy reggel 8-ra mentem és éjjel kettőkor jöttem el. :(((((
    de nem írom le hogy hol dolgoztam mert ismert állami intézmény, közhivatal. Mondanom sem kell, hogy a munkáért a köztisztviselői fizetés járt, ami nem volt nagy szám akkoriban, most nnem tudom milyen.
    úgyhgoy betelt a pohár és kalap-kabát, eljöttem. Nem szívesen engedtek el, de akkor sem maradtam volna ha 3x-os pénzt kapok.
    előzmény:
    Ammano (1)
     
  21. 2004. augusztus 31. 19:282.
    Nekem kiesik a toll a kezembol abban a percben, hogy vege a munkaidonek. Meg is orulnek, ha nap nap utan maradnom kellene csak azert, hogy jopofizzak.
    Lehet, ha Te elkezdened, elobb vagy utobb kovetokre talalnal.
    előzmény:
    Ammano (1)
     

Címlap

top