Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajszőkítés citromlével??

Torolt_felhasznalo_313307
Torolt_felhasznalo_313307
Létrehozva: 2004. július 19. 22:34
sziasztok!azt hallottam az egyik barátnőmtől, hogy lehet a szőke hajat, tovább világosítani, ha citromlevet, vagy vodkát öntünk rá, és kiülünk a napra vele. hallott már valaki erről?
  1. 2011. november 8. 19:1873.

    Szia,

    milyen lett az eredmény?:)

    előzmény:
    kisgal (72)
    2011-11-05  17:59
  2. 2011. november 5. 17:5972.
    ma vettünk az auchan-ban egy haj világosító sprayt (natural blond ) majd ma kitapasztalom és írom az eredményeket 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2004. december 20. 14:2171.
    Azt nem tudom, de észrevehetően vacakabb a minősége a hajnak, ha az ember 2-szer mossa meg (egyszer véletlenül még egyszer besamponoztam). És mindenhol azt olvasom, hogy rosszat tesz a hajnak és csak a sampongyártók próbálják forszírozni a dolgot. Én másodszorra balzsampakolást teszek rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652964 (70)
     
  4. Torolt_felhasznalo_652964
    Torolt_felhasznalo_652964
    2004. december 20. 14:1870.
    En - de gondolom masok is, akik nem naponta mosnak hajat - 2-szer mosom a hajam. A fodrasznal is igy csinaljak, nem?
    előzmény:
    Milu (69)
     
  5. 2004. december 20. 13:5069.
    Minek mosod meg kétszer?
    Többieknek. A Garniere cucc teljesen természetes színt ad, semmi sárga vagy vörös vagy nem tudom, milyen. És a haj tapintásán sem változtat, nem ragad vagy keményít. Én csak a haj tövét, frufrut szórom be, hónapokig vagy egy évig is elég egy flakon a hosszú hajamra. Nem is szárít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652964 (67)
     
  6. Torolt_felhasznalo_652964
    Torolt_felhasznalo_652964
    2004. december 20. 12:4868.
    . . . bocs az elirasokert:
    1. vilagos rozsaszin . . .
    2. a fodraszok nem szivesen reklamozzak e termekeket . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_652964
    Torolt_felhasznalo_652964
    2004. december 20. 12:4367.
    Az enyhen szokulni kivanoknak ill. a lenovo melir kamufalasara javaslom a "L'Oreal Professionnel" termekcsaladbol - amit biztosan Mo. -on is csak fodraszkellekesnel vagy e markaval dolgozo fodraszoknal tudtok megvasarlni - a "Shampoo Shine Blonde" sampont es a
    "Shine Blonde mousse" rogzito habot (mindkettonek volagos rozsaszinu muanyag a csomagolasa).
    En e 2 termekkel "megoldom" a "szokitest" (igy csak evi 2-szer meliroztatok) es mindenki dicseri a hajam szinet es csillogasat. Nem mereg draga termekekrol van szo (csak kicsit dragabbak egy jo samponnal), de kivalo minoseguek, "blokkoljak" a haj sargava valasat es csodas FENYT adnak a hajnak. Fontos, hogy e termekekkel nincs semmi veszely, mint a hidrogen-peroxidot tartalmazokkal, nem teszik tonkre a hajat.

    A masik trukkom - amivel gyakorlatilg "megduplazom a sampon mennyiseget" -, hogy az elso mosast hagyomanyos, atlagos pl. zsirosodas elleni samponnal vegzem es csak a 2. mosashoz hasznalom a "Shampoo Shine Blonde" , sot a rogzito habot kozvetlenul a melirozast koveto honapokban nem is hasznalom, csak jo par honappal utana, ahogy latszana a lenoves.

    Javaslom, hogy elobb probaljatok ki csak a sampont, mert neha eleg ez is. Persze ertheto modon a fodraszok nem szivesen reklamaljak e termekeket, mert a kliensek ritkabban fognak fodraszhoz jarni, legalabbis melir ill. szinezes/festes celjabol.

    Remelem a citromos-napozos modszert atvalthatjatok egy kenyelmes, hajkimelo/fenyesito olcso es hazilag megoldhato szokitesre.

    Sikeres szepulest/szokulest az unnepekre!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 17. 23:0466.
    De hülyeségeket írok! BOCS! száraz, és nem száros v. mi!
    előzmény:
    hpzsu (65)
     
  9. 2004. december 17. 23:0365.
    Sziasztok! Én is szőke vagyok. . Ez télen besötétül, amit szívesen hoznék vissza a nyári állapotába: Ez a spray, amiről beszéltek nem szárítja a hajat? Mert az enyém sajnos eleve nagyon száros?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. december 17. 21:4664.
    A kamillázás milyen? Gőzölni kell vele a hajat, vagy leönteni? Akkor is kell utána szárítani?
    előzmény:
    drBlondie (63)
     
  11. 2004. december 7. 16:2763.
    sziasztok!
    használni úgy kell, hogy mosás után még törülközőnedvesen rá kell fujkálni a hajra, majd jó hosszan megszárítani, ugyanis a hajszárítás közbeni hőhatásra fejti ki a szőkítő hatást.

    A lenövéseknél nem feltűnő, amolyan fokozatos. Tehát nem egyből sötétszőke (mint az eredeti hajtövem).

    A hatása egyébként változó a tincseknél: ahol egyébként is szőkébb minden természetes szőkénél, tehát az elől lévő tincsek illetve a hajvégek: ott jobban szőkít. A fej közepén, vagy hátul a tarkón szinte nem szőkít (legalábbis nekem) semmit. De szerintem pont ettől van a természetes hatása, tényleg olyan a hajam mint egy jó kis nyaralás után.

    Brijou, a szőkítő samponokról ugyanaz a véleményem, én kipróbáltam a Sunsilket meg a balzsamot is és jó nagy semmi hatást tapasztaltam. A kamillázás jó, csak vigyázni kell, hiogy ne áztassuk sokáig, mert akkor sötétít. A természetes módszerek közül nekem még a citromleves dolog működött, főleg nyáron, ha utána erős napsütésben szárítjuk.

    Ennek a topic-nak kb. a közepén didis ír még egyéb szőkítőspray-kről ami állítólag jó (Rossmann-os pl. ) Én csak ezt a Sun-In spray-t próbáltam.
    előzmény:
    Brijou (62)
     
  12. 2004. december 2. 12:1462.
    És mi van a lenövésnél? Nagyon észre lehet venni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. december 2. 11:0761.
    Blondie egy hajszőkítő spray-ről mesélt; most erről próbálok meg többet megtudni. Eddig kamilláztam a hajam, de vhogy nem vált be, a hajszőkítő samponokról meg eddig nem sok jót hallottam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 2. 10:4860.
    mi ez a csodaszer amirol itt beszeltek?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 2. 10:3259.
    Sajnos nekem is sokat sötétedett a szöszke loboncom- el is voltam miatta keseredve!! Nyaralás után 1-1, 5 hónapig még OK, de aztán rohamosan kezd "barnulni" :-((( Azt mondod, ez a spray tényleg kivilágosítja a hajat? És hogyan kell használni? Megmosom, ráfújom és kész. . . vagy???
    Brijou
    előzmény:
    drBlondie (58)
     
  16. 2004. december 2. 09:5558.
    nem! én is féltem tőle, hisz mégiscsak hidrogén-peroxid van benne. Sőt, azért is nem festettem soha a hajam, mert vékonyszálú és féltem hogy a festés vgy dauer tönkretenné.

    ez a szőkítőspray nagyon alacsony koncentrációban tartalmaz hp-t, és meglepetésemre nagyon finom tapintású utána a hajam. Selymes és fényes! amellett hogy szépen kivilágosítja.

    Sajnálom hogy hamarabb nem találtam rá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651588 (57)
     
  17. Torolt_felhasznalo_651588
    Torolt_felhasznalo_651588
    2004. december 1. 21:1657.
    és egyáltalán nem roncsolja a hajad? neked milyen az eredeti szin?
    előzmény:
    drBlondie (56)
     
  18. 2004. december 1. 20:1556.
    szia Missp1!

    a vámház körúti fodrászkellékes boltban vettem, de szerintem a sunin. dimensions. hu honlapon lévő telszámot ha felhívod, jobban jársz, mert a fodrászkellékesben 1900 ft volt, a honlapon meg akciósan 1450 ft!

    azóta is használom és tök jó! egy-egy mosás utáni spray-zés egy halovány árnyalatnyit világosít. Annyira boldog vagyok!

    neked is sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651588 (55)
     
  19. Torolt_felhasznalo_651588
    Torolt_felhasznalo_651588
    2004. november 24. 12:2455.
    fu ez jÓ! és hol vetted?
    előzmény:
    drBlondie (54)
     
  20. 2004. november 24. 07:3654.
    sziasztok, csak most fedeztem fel a topicot, remélem nem késő:

    http://www. sunin. dimensions. hu/ - Sun-In szőkítőspray, gyártja: Chattem Ltd. UK

    ez egy szuper hajszőkítő spray, 1500 ft, 3, 4% H-peroxid, tehát igen enyhe. Tényleg napszítta hatást fejt ki, mintha egy tengerparti nyaralásból jöttem volna haza. Természetes szőke vagyok, ami az idő előrehaladtával barnul. . . :-( Jelenleg közép/sötétszőke vagyok. Ezzel a spray-vel visszaszőkültem világosszőkévé! És természetes színt ad, nem naposcsibe szőkét, mint a hajfestékek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313307 (49)
     
  21. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. augusztus 11. 22:1653.
    A hajhullásod oka nem feltétlen kóros. . . Tavaly nyáron én is nagyon megijedtem, mert iszonyúan hullott, napi 200 szál. . . Ez attól is lehet, hogy egyszerre sok hajnak "lejár az ideje" , egyszerre esnek ki. Elmúlt egy-két hónap alatt. De ha nem hagy nyugodni, a Varga -cseppek jók, herbáriában kapható. Egyél sok-sok halat, sovány csirkét, sajtot, gyümölcsöket, igyál zöld teát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749529 (50)
     
  22. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2004. augusztus 11. 22:1252.
    Keress egy másik fodrászt is, nem biztos, hogy le kell erősen szívatni. . A húgomnak tavaly ugyanez volt, sötétbarnás fekete volt a haja, és közép-világos gesztenyét akart. Olyan lett és gyönyörű fényes. Loreal szalonban csinálták és egy valag pénzbe került(16ezer). . . . :)Azóta nem festi sötétre. . :))Mert anyagilag nem lehetne bírni a világosításokat. De ha kell ennek a fodrásznak a telefonja, meg tudom adni priviben. A Nyugatinál dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749529 (50)
     
  23. Torolt_felhasznalo_354741
    Torolt_felhasznalo_354741
    2004. augusztus 11. 15:2151.
    Szerintem vágasd le picire, s várd meg míg az eredeti hajad lenő, időnként vágasd vissza, gyorsan lenő.
    Ne terheld semmivel, mivel hullik.
    Kezd el a kivizsgálási folyamatot, hogy kiderüljön, mi az oka a hullásnak! (bőrgyógyász, fogorvos, nőgyógyász stb. . )
    Ne késlekedj, minden perc sokat jelenthet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749529 (50)
     
  24. 2004. augusztus 9. 22:5350.
    Nekem egy kérdésem lenne: most sötétbarna (majdnem fekete) a hajam és szeretném visszafestetni az eredeti hajszínemre, ami gesztenyebarna. Voltam a fodrászomnál, de ő azt mondta, hogy nem meri leszívatni, mert utána "széttörne" a hajam. . . Akkor hogy lehet az, hogy nagyon sokan feketéből szőkévé válnak egy nap alatt? Én csupán barna akarok lenni! =( Kérlek segíts, hogy mit tegyek, mert ez a lenövős állapot elég gáz. . . Nem szeretném tönkretenni a hajam, nincs a hidrogénezésen kívül valami kevésbé radikális módszer? Ja, és a másik fontos dolog, hogy hullik is a hajam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top