Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haj festés , tapasztalatok

sweet.gaboca
Létrehozva: 2017. március 12. 13:36

Sziasztok!


Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.


Félhosszú , barnára festett hajam van , rezes árnyalattal. Festem, mivel fejtetőn kb 50%ősz, halántéknál viszont szinte teljesen ősz vagyok. Utóbbi időben fodrász festette, de mivel a kért barna hajszínem minden alkalommal túlságosan sötét barna lett , ami szerintem amiatt történt, hogy a tőfestés után a  hajhosszra felvitt festék ideje 10 perc helyett, sokszor 25, 30 perc volt. Mivel a fodrász lány kimet telefonálni, hiába szóltam, hogy letelt az idő, a válasz - Mindjárt jövök-  volt. Persze ugyanúgy kint cseverészett tovább. Így a vége sokkal sötétebb lett, mint a töve...


Ezt megelégelve, vettem fodrászcikk boltban, Wella koleston hajfestéket. 6/00 és natúr barnát , ami ősztakaró, és mellé egy doboz mahagóni árnyalatot.Felesben szeretnénk kikeverni. évekig festettük itthon is, de csak sima6/0 - al, ami nem ősztakaró. (akkor még nem volt ilyen sok ősz hajam)


Videókat néztünk az interneten és ott a fodrászok ősztakaró festéket  csak  a lenőtt festetlen hajtőre kennek,  ugyanabból az árnyalatból nem ősztakaró festéket tesznek a már festett hajra.


Kérdésem az lenne, hogy probléma lenne e abból , ha a már festett részre is az ősztakarót tennénk,  például, sokkal sötétebb lenne e a már festett rész, mint a lenőtt festetlen? Vagy ha betartom a 10 perces hatóidőt akkor nem probléma?


Köszönöm előre a segítségeteket!


Gabi


 

  1. 2017. március 16. 13:448.

    Mindenkinek másfajta hajfesték jön be....Pl ami nekem jó és nem lesz vörösárnyalatú a barna hajam az a barátnőmnék, kb teljesen vöröses. Vagy ami nekem tartós az a barátnőmnél, hamar kikopik. Tesztelgetni kell saját hajadon, mert tényleg mindenkinek másik vállik be. Pl. nekem a Loreal prodigy-je jön be a legjobban , pedig sokan szidják...

  2. 2017. március 12. 19:057.

    Nekem ezzel szep sotetbarnas, voroses arnyalatura sikerul, aztan fokozatosan mosom ki, persze, es vilagosabb lesz. Azt s szretem. Egy ismerosom ugyanilyet akart, az o haja vilagos, voroses lett tole. Az sem rossz. De nekem ez a jo.

    előzmény:
    Sissi52 (6)
    2017-03-12  19:02
  3. 2017. március 12. 19:026.

    Loreal, Exellence, medium reddish brown. Elol kezdem, bemazolom az egeszet oldalt, hatul, nem csinalok belole ugyet. Elol meg elol a pajesznel vigyazok, hogy jol befogja. Mindig jol sikerul ezzel a hajfestekkel, sok kiserletezes utan.

  4. 2017. március 12. 16:015.

    Garniert

    előzmény:
    sweet.gaboca (4)
    2017-03-12  14:39
  5. 2017. március 12. 14:394.

    Zsánna megkérdezhetem, hogy Te milyen hajfestéket használsz?

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2017-03-12  14:23
  6. 2017. március 12. 14:353.

    Köszi, ez igaz.


    Amikor itthon festettük, az én hajamra is mindenki azt hitte, hogy nem festet, olyan természetesnek hatott.Nem szeretem az erős művinek ható hajszínt. Nem menne a természetemhez , az egyéniségemhez sem. 


    Hát lassan neki kezdünk, mielőtt besötétedik.

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2017-03-12  14:23
  7. 2017. március 12. 14:232.

    Biztosat akkor tudsz, ha kipróbáltad!


    Ugyanaz a festék minden hajon egy kicsit más. Sokaknak tetszik a hajszínem, hogy teljesen természetes hatású, és hiába kenik fel, ugyanazt, nem lesz olyan, mert más az alap, amire felviszik.


    Veszíteni való nincs, magadnak a legcélszerűbb kikísérletezni, hogy neked mi a legjobb.


    Jó munkát hozzá!

Címlap

top