Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyaság után munka

Torolt_felhasznalo_670398
Torolt_felhasznalo_670398
Létrehozva: 2004. július 9. 18:35
Sziasztok!
Azt hiszem nem vagyok egyedül a problámámmal,nevezetesen, nagycsaládoa anya munkát keres! Hát ez nagyon nehéz, nekem még nem is sikerült.Összesen 11 évet voltam itthon a gyerekekkel, ezért /gondolom/nem vesznek fel sehová.
Indoklást nem mondanak sehol, csak annyit: az Ön által meghirdetett állásra nem vesszük fel,miközben azóta is hirdetik a felvételt!!!
Ha gyereket nevelsz, neveltél, nem tudsz elhelyezkedni, ha nem maradsz otthon a gyerekekkel, rossz anya vagy!!!
Elkeserítő ez az egész, főleg, ha betöltöd nemsokára a 4.-ik ikszet!!!
Szóljatok hozzá, hátha tudtok megoldást, várom a jó ötleteket!!
  1. 2006. augusztus 28. 16:1239.
    Az origo forumán feltettem ugyanazt a kérdést, mint a topikindító. Érdekes válaszok jöttek. kb 4-5 hozzászóló egybehangzóan azt mondta, hogy a kisgyerekes anyukák az otthon töltött idő alatt elbutulnak. Mélységesen felháborodtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_174858
    Torolt_felhasznalo_174858
    2004. október 14. 15:0438.

    OFF

    Sziasztok,

    angol nyelvű allásinterjúra felkeszítő tanfolyamot indítunk, azoknak, akik félnek az ilyesmitől, mert passzív a nyelvtudásuk, nincs alkalmuk gyakoroloni, stb. A jelentkezés feltétele kb. középfokú meglévő nyelvutdás. Skót és kaliforniai tanáraink vannak, a cél, hogy a tanfolyam végére a résztvevők folyékonyan tudjanak beszélni eddigi munkáikról, arról, hogy miért jelentkeznek egy adott állásra, legyen egy jól megírt angol nyelvű cv-jük, stb.

    Akit érdekel, a 06 20 965 7124-es számon érdelkődhet Szilvinél (vagy emailben a szilvi@mimox. com-on)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_300812
    Torolt_felhasznalo_300812
    2004. július 26. 22:2337.
    Halihó! Itt egy "vénember"! Csatlakozom hozzátok, u. is én a ti - jogos - problémátok miatt talán soha nem leszek nagymama. 3 nagy fiam van, 2 nős (5-5 éve), de az általatok említett okok miatt nem akarnak gyereket - egyet sem, A 3. fiam, aki egyedülálló, velünk lakik és véleménye (sajnos, de igaz) u. az, mint nektek, a mostani kor nem családbarát. Talán a legkisebb fiaméknál - akik a jobb élet reményében harmadik éve élnek Kaliforniában - beköszönt a gólya, csakhogy szalad az idő (s ők mindketten 31 évesek), előbb tanulnak, "megszedik magukat" (ő szavaik), s utána talán. . .
    Ugyebár én is reményekkel indultam az életbe. . . ÉS???? És 3 gyermek felnevelése, taníttatása után olyan nagy kérés, kívánság lenne a sorstól, hogy szeretnék egy kicsit unokázni. . . s lehet, nem fogom megérni. . .
    Ettől független - bár ez nem a hírdetés helye - szívesen vállalok megőrzésre kisgyermeket, a tapasztalat és a szeretet úgy érzem, megvan.
    előzmény:
    Juczkó (35)
     
  4. 2004. július 26. 22:1736.
    Szivemből szóltál de sajna ebbben az országban semmi sem szent!!!!!!!!!!szomorú nemis merek belegondolni hogy mi lesz tiz-husz év mulva
    előzmény:
    Juczkó (35)
     
  5. 2004. július 26. 21:4335.
    Nem értem, miért állnak így hozzá a kisgyermekes anyákhoz. Elvégre húsz év múlva is el kell tartsa valaki a nyugdíjasokat. Nem? Hát tényleg csupa vénemberből álló ország leszünk, ha így halad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. július 26. 20:2534.
    Milyen végzettséged van?
    előzmény:
    Lillaréka (33)
     
  7. 2004. július 26. 19:4833.
    Szerintem ilyen nincs. . . . . . Most tiszta ideg lettem. . . . amugy sem voltam nyugodt. Márciusban leját a GYET. Nem tudom mi lesz velem. . . . . . Talán valami protekció segithetne, de az nincs.
    Mihez kezdjen egy 3 gyermekes anya, akinek középfokú végzettsége és ilyen számitógép kezelöi papirja van??
    előzmény:
    vera70 (32)
     
  8. 2004. július 26. 17:1032.
    Sziasztok! Érdeklődnék hogy van-e valaki köztetek olyan anyuka akinek három gyermeke van és sikerült visszatérnie a munkába. . . ????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. július 26. 08:5331.
    Én is hallottam már olyat, hogy megkérdezték a hölgytől, hogy mikor tervezi a szülést. . . eléggé szemét dolog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_761018 (30)
     
  10. Torolt_felhasznalo_761018
    Torolt_felhasznalo_761018
    2004. július 23. 23:3130.
    Ebben az egész hülyeségben az az érdekes, hogy amikor még nem volt gyerekem és munkát kerestem, férjes néven, akkor azért nem akartak felvenni, több helyen közölték is, mert biztos nemsokára szülni akarok. Szóvak az is baj, ha nincs gyereked, az is, ha van. Akkor most?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 23. 20:2129.
    úgy hallottam, hogy legalább 50 év kell, hogy utolérjük az uniós munkabéreket. Az én unokámnak sem lesz jó, hiszen már 4 éves :(
    előzmény:
    szyl75 (27)
     
  12. 2004. július 15. 15:5128.
    Meg még azt szerettem volna mondani, hogy még nálunk nem elég a rátermettség, a gyakorlat. . Egy átlagos állásnál már hihetetlen miket kérnek. Az hogy hétnyelven beszélsz, isten tudja hány diplomád van, és jelenleg is képzed magad már nem lesz elég. . Mi van a gyengébb képességüekkel. Miért nem azt a szintet kérik meg ami ahhoz az álláshoz kell, nem értem. Szegény gyerekek mit kell még tanulniuk, hogy vigyék valamire, vagy ne adj munkájuk legyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_154317
    Torolt_felhasznalo_154317
    2004. július 15. 13:4627.
    Szerintem sem lesz jobb a helyzet az unió miatt, sőt. . .
    Mondjuk sok más választása nem volt az országnak csak a belépés.
    Én is pesszimista vagyok, mert ha megnézzük a munkalehetőségeket, hát sirvafakasztó. Diplomások munka nélkül, vagy megalázóan alacsony bérért stb. Jobb lesz legalább a gyerekeinknek?
    előzmény:
    bezomi (26)
     
  14. 2004. július 15. 10:5326.
    Ne higyjétek hogy UNIÓ ellenes vagyok, de semmit sem tudtak az emberek amikor megválasztották a belépést. Senki nem mondta nekik, hogy a mi bérezésünkre a kinti árakat, és juttatásokat fogjuk kapni. . Ott nincs ilyen szociális háló. Ezek leépítése alapkövetelmény a felzárkózáshoz. . Mondjatok olyan országot, ahol eddig jár a gyes, és ennyi segélyt adnak. . Ezeket szépen le fogják építeni. Azt szeretnék bevezetni mint kint, hogy amilyen szolgáltatás után fizetsz, olyat kapsz. . Azért állami kórházak is maradnak. . Háromszor meggondolja az ember szül-e. Az hogy alacsony a magyar bér nem számít. A nőknek sem kell dolgozni. . . Nálunk nem is tud majd mert nincs hol. . Én ilyen pesszimistán látom. Voltam a munkanélküliben, majdhogy nem kinevettek mit keresek ott. Eléültettek a TV-nek, és megmutatták a kínálatot, kértem akkor szakképzési hozzájárulást, annyit mondtak csak a szakmanélkülieknek tudnak adni, vállalkozási támogatáshoz pedig min. 6 hónap munkanélküli kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 15. 09:3625.
    Az Esélyegyenlőségi Minisztérium semmilyen eredményt nem tud felmutatni. A lakástámogatást megszüntették és a pénzt áttranszponálták ebbe a minisztériumba(egyeseknek ezzel állást teremtve). De most jön még csak a java, mert a családi támogatások megszüntetését is tervezik jövő évtől. És ennek a pénze hova fog menni????
    előzmény:
    szyl75 (20)
     
  16. 2004. július 15. 08:3224.
    pénzügyi területen dolgozom, (nem biztosítás)
    területi vezető vagyok, nagyon elcsépelten pénzügyi tanácsadó (hitelek, befektetések, megtakarítások stb)
    előzmény:
    szyl75 (23)
     
  17. Torolt_felhasznalo_154317
    Torolt_felhasznalo_154317
    2004. július 14. 08:5923.
    Leacska,
    Mivel foglalkozol pontosan? Persze csak úgy értem ami publikus, pl. területi képviselő stb.
    Bezomi,
    Pedig brutto 74 ezer sem elég semmire sem. Nevetséges.
    előzmény:
    leacska (22)
     
  18. 2004. július 14. 06:4922.
    a helyzet az, hogy én 15ezer ft-ból kezdtem a vállalkozásomat, (ennyi a vizsgadíj), és után akár
    70 000 ft gépkocsi támogatást is lehet kapni. Plusz kedvező percdíjas vodafon kedvező áron a telot. És a jutalék sem kevés. Persze attól függ, ki mennyit dolgozik naponta. Én egy jó 6 órás napi munkával, és ezt átlagban számolom, mert van, hogy 8-10 órát, de van, hogy semmit, havi 200-300 körül viszek haza.
    előzmény:
    bezomi (18)
     
  19. 2004. július 14. 06:4321.
    Örülök nektek, mert már kezdtem azt hinni csak én vagyok ilyen sírós. . . .
    Zsani, elmondtad a gondolataimat. Nekem még az is a szerencsétlenségem hogy 41 éves vagyok. A mentőállomásnál lett volna , szerintem pont rám illő munka és azért nem vettek fel mert a korom miatt bruttó 74 ezer forintot kelllett volna adjanak /közalk. bér. /, és voltak akik jóval kevesebbet kaptak volna, gondolom fiatalok, és ez a mentőknél számít nagyon. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_154317
    Torolt_felhasznalo_154317
    2004. július 13. 10:5920.
    Sziasztok,
    Sajnos ez aprobléma nagyon sok embert érint és én személy szerint rosszul vagyok amikor meghallom, hogy Esélyegyenlőségi Minisztérium stb.
    Szerintetek mi értelme van ennek? Milyen eredményeket tudnak elérni? Mármint ami nem csak papiron létezik, hanem a gyakorlatban is?
    nekem van egy 2, 5 éves gyerekem, 2 éves kora óta bölcsis és anyukám segit aki nyugdijas. Nélküle nem tudnék dolgozni. Hogyan oldanám meg ha beteg a gyerek, vagy most a nyári 6 hét bölcsiszünetet? Amig otthon voltam megszűnt a munkaköröm, vissza tudtam menni ugyan másik munkakörbe, de ez csak kényszer. Kevesebbet keresek mint előtte, de legalább ismernek és viszonylag rugalmasabban tudok mozogni mint egy új vadidegen környezetben. Ez az egyetlen előnye. . .
    Gondolkodom a váltáson, de nem is tudom mit tegyek, mert nem egyszerű. Vállalkozni pedig lehet, de pénz nélkül hogyan?
    előzmény:
    zsani1 (19)
     
  21. 2004. július 13. 09:1919.
    Sziasztok!

    Irigylem azt aki saját vállalkozásba bele mer fogni. De gondolom a semmiből az se megy, és a legtöbb embernek -kismamának- nagyon nincs kezdő tőkéje. Én 26 éves vagyok 2 gyerekem van. Nagyon nehéz volt a Gyes után munkába állni. Nekem ugyan volt munkahelyem, de ott hétvégén, ünnepnap -szóval mindig- 12 órát kellett dolgozni. Magyarul szóba sem jöhetett. Utolsó mentsvárként ugyan megmaradt, ha semmi nem jön össze, de tényleg csak legeslegutolsó lehetőség volt. Tehát elkezdtem állást keresni és bizony hiába volt középfokú német tudásom, számítógépes ismeretem, amint meghallották hogy 2 pici gyerekem van megfagyott a levegő. Volt ahol udvariasan elutasítottak, volt ahol még ott a helyszínen megmondták hogy nem akarnak gyerekes munkaerőt, mert azokkal csak a gond van, volt ahol válaszra se méltattak, gondolom a fenti okok miatt. De szerencsém volt. Majdnem 1 évi keresgélés után felvettek egy ker. kftbe ügyintézőnek. (Azért volt szerencsém, mert a főnök felesége akkor volt terhes és nagyon családbarát volt akkoriban) Itt dolgozok már másfél éve. Most váltani szeretnék és ismét találkozom ezzel a gonddal hogy gyerekem van -pedig már nem olyan picik- nem kellek. Hiába van gyakorlatom, + azóta van egy pénzügyi és számviteli képesítésem+angol tudás, ennyivel sem tudok boldogulni. Most ott tartok hogy örülök ugyan hogy van munkám, de elgondolkodtató az hogy érdemes-e tanulni, képezni magát az embernek ha egyszer eleve esélytelen mert gyereke van. Azthiszem valamit mi magyarok nagyon rosszul csinálunk. Mert ha egyszer állam bácsi szeretné hogy a népesség növekedjen, akkor tenni is kéne ezért valamit. Dehát ugye erre esély nincs, mert mint mindig elviseljük a sorsunkat és beletörődünk hogy ennek így kell lenni, ez így jó. Úgyhogy kedves kisgyerekes társaim, senki ne keseredjen el, de addig amíg a gazdaság nagyrésze bérmunkából él, és a multik diktálnak, addig nekünk jobb nem lesz. Mert nekik nem érdekük hogy jobb legyen. A politikusoknak meg pláne nem, mert ők is ugyanúgy tesznek arra hogy mi van a fiatalokkal, meg a kisgyerekesekkel.

    Üdv:Zsani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. július 13. 08:5418.
    Erre már gondoltam. Van nekem igen jó szakmám, és a férjem cégének az árnyékában el is kezdtem volna de az induló gép, és még anyagot nem vettem egy közepes kategória, 600000, -Ft plussz áfa. A férjem a családi helyzetünk miatt nem ad pénzt. Már azért kiírtama gépkocsira a feliratot, ami reklámoz, de semmi. A többiek a nagyok panaszkodnak nincs munka.
    előzmény:
    leacska (17)
     
  23. 2004. július 13. 06:4217.
    miért nem mertek saját vállalkozásba fogni? én is 10 évig voltam otthon, utána sehol nem kaptam állást. 2 éve vagyok vállalkozó, és sikeres háziasszony, anya, területi vezető a munkahelyemen. Tudom, hogy nagyon sokan félnek belevágni, de siránkozás helyett és megpróbáltam, és bejött. Szerintem ez mindenkinek sikerülne. Csak akarni kell. Így annyit vagyok itthon a gyerekkel, amennyit akarok, akkor van szabadságom, amikor a férjemnek, az időt magam osztom be.
    És ráadásul még jól is keresek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 12. 19:3116.
    Én félek az ilyen újságban meghírdetett, Küldj borítékot, otthon végezhető munkáktól. . . Olyan szélhámos íze van az egésznek. . Az más, ha a cég felajánlja, de itt a környéken ez csak álom. . Lassan ott tartunk, hogyhogy diplomát kérnek a takarítónői álláshoz is. Szalag mellett, vagy 3 műszakban lehetne elhelyezkedni, és ha nem lenne a picim meg is tenném, de nincs aki vigyázzon rá egy két óra még belefér, atestvéreknél, de 8 az megoldhatatlan. A nagyobbik Budapesten egyetemen van, a középső pedig érettségizik jövőre. . Szóval marad a depi, hogy semmi nem jön össze egy 40-es anyukának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top