Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol vásároltolk

Majmócica
Létrehozva: 2014. október 26. 09:32

Sziasztok!


Kispénzű nőként mindig odafigyelek, hogy milyen áron vásárolok ruhákat. Ehhez mindig megtaláltam a pénztárcámnak és stílusomnak megfelelő üzleteket. Ezek közé tartoztak: jobb minőségű kínai ruhák, turik. Plázákban maximum leárazásokon vásároltam. A minap körülbelül 2 órát töltöttem az egyik turkálólánc üzletében és semmit nem tudtam venni magamnak. Rongyos cuccok voltak, semmi elegáns, vagy szebb holmi.


Tudnátok olyan, akár plázás, akár jobb turikat, üzleteket ajánlani, ahol viszonylag olcsón vannak lazán elegáns, irodai ruhák? Régóta keresek pamutblúzt például, de mindenhol csak nejlonost találok. 


Hol érdemes vásárolni szerintetek? Stílusomról néhány "kulcsszó": szűk farmer egy szép felsővel, blézerek minden mennyiségben, szövetkabát, blúzok, magassarkú.


28 éves lány.

  1. 2015. Április 16. 10:4721.

    Itt vásároltam nagyon jó és minőségi cipőket:


    http://fashionoutlet.hu/


    Lassan egy éve, de idén is kitart a körömcipő :-) 


    Nemrég egy bőrtágító spray-t vásároltam, amiről eddig nem is tudtam, és naaagyon jó.

    előzmény:
    Majmócica (20)
    2014-11-13  10:06
  2. 2014. november 13. 10:0620.

    Cipőt illetően én is minőségit, bőrt veszek:


    Medicus nekem is van, Ezen kívül  Lehel téren van egy klassz cipőbolt. Ott vettem máskor leárazva, kívül-belül bőr csizmát.


    Batznál fogtam még ki máskor féláron magassarkú cipőt.


    Azt nem mondom hogy nem csábulok el egy extrább pár ezer forintos magassarkúra a Deichmannban, van onnan pl lila bársonyos magassarkúm, fekete szandim, piros balerinám, mind kb ennyiért.


    A mindennapi cipőviseleteim, ami zárt, az kizárólag bőrből vannak.


    Régen vettem kínaiban, de amióta egyszer elkapott az eső és lemállott a cipő a lábamról, azóta be sem teszem a lábam :D


     


    Envy valóban nagyon klassz, de picit drága, Győr meg messze van, de ha egyszer arra járok, benézek.

    előzmény:
    tünde78 (17)
    2014-11-01  19:22
  3. 2014. november 13. 10:0019.

    Sziasztok ismét!


     


    Köszönöm a szuper ötleteket. Néhány tapasztalatot szeretnék megosztani.


    Érdemes nagyon nézni az Orsay leárazásokat. Most 7000 helyett vettem 90%-os pamutblúzt 4000Ftért, valamint egy business ruhát ami szintén magas pamuttartalmú féláron (nincs benne neylonbélés, jeee).


    Másik hely: Szöszy Fashion Újpesten. Télikabátot néztem, rengeteg szép, jó minőségű kabát van 15-20 ezerért és vastagok a kabátok, divatosak. Voltak leárazva megmaradt szoknyák, blézerek.


    Elegáns, vastag téli szoknya, 4-5000 maximum.


    Pamut blúzok, felsők: 4000 körül.


    3 részes kosztüm: 13 ezer körül.


    Most éppen a téli cuccok vannak kirakva, de felül rengeteg nyári ruha lóg. Egyáltalán nem öregesek. Szép színek, fiatalosak. Kabátból pl a legtöbb fekete, de van mellette krém, lila, homok, piros színű is.


     


    Camiue-t pedig jövő héten nézem meg.


    Illetve még egy hely: Lakatos Márk új turija. Szebb ruhák, mint a Háda, picit drágább is, de tényleg klassz. Olyan sikkes, franciás dolgok vannak nagyrészt.


    Üdv!

  4. 2014. november 1. 22:4218.

    Ez mostanaban nagy problemam, egyre kevesebb ruham van es nem talalok olyan elyet, ahol ezekt megvehetnem. Hasoloakat keresek amugy, mint te. Turkalo regen nagyon bejott nekem, de az utobbi par evben nem talalok kb semmit. Ami tetszik, az mincs a meretemben (S), ami van a meretemben,maz meg nem tetszik, nem kell. Olyan ruhakat keresek, amit munkahelyre (irodai) es munkan kivl is tudok viselni.


    Mondhatnam, hogy vegulis meg tudom fizetni a dragabb dolgokat, de egyszeruen azok kozott sem talalok jot. Pl egy elegans de fiatalos uzletben ha latok is jot, elvből nem fizetek 8-10 ezret egy felsőert. Ami olcsobb tomegtermek, annak a minosegen latsik is! Szar az anyaga, kirivo, extrem mintakkal, vagasokkal. 


    Tavaly a Westendben levo Amica uzletben talaltam par dolgot de mostansag az ottani kollekciok sem vmi jok. 


    Sima kardiganom C&A-ból van, farmert is multkor ott talaltam. De egy vasarlas csak kuzdelem nekem az utobbi idoben. Nem is tudom hova kellene még turkalnlm menni. 


    Igyekszem csere időpontjara idoziteni egy latogatast, hatha akkor még lesz vmi jo a meretemben :(

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32
  5. 2014. november 1. 19:2217.

    Szia!


    Fehérneműket egy jó ideje Lidlben veszek az egész családnak, szerintem jó minőségűek: főleg melltartót éri meg ott venni jó szabás, tényleg jó minőség alacsony áron.


    Sportruhákat Dechatlonban, hát az is jó sokáig bírja.


    Farmert, nadrágot: H&M, Zara, C&A. Nekem az a gondom alacsony és vékony vagyok, így nagyon sok nadrág hosszú, így inkább ott, ahol van rám jó méret.


    Kötött felsők, felsők az Hádás, egyetértek antironiával váltáskor kell menni, leginkább mellényt, hosszított mellényt találok ott, vagy kötött felsőt azok tényleg szépek de ki kell fogni. Inget is szoktam itt venni, azt is lehet találni főleg ősszel, télen.


    Van felsőm Lidlből is, amikor nemrégen volt XS méret is, a sima S nagy rám. Az is bevált jó minőségű.


    Camelieu is biztos jó, van is onnét felsőm, de teljes áron nem nagyon szoktam ott venni semmit, de tetszik szép dolgok vannak ott, Orsay ugyanez. Amim onnan van kaptam.


    Győrben van egy Envy nevű bolt, de csak az outlet boltját szeretem, mert különben drága, tavaly mikor leárazás volt szép felsőket vettem ott, főleg vékoyn kötött garbót.


    Cipőt cipőboltból, jó minőségűt bőrt, nincs sok cipőm, de mind szeretem. Rieker, Medicus ezek kényelmesek, bár kényelmi cipők, szerintem csinosak, és felveszem és tudok benne járni, ez a lényeg. 


    Igazából annyi női ruhát lehet venni, gyerekruhával ellentétben, hogy kis időráfordítással lehet jókat találni jó áron. Általában sokáig kitartanak a cuccaim, lassan mennek tönkre. Inkább néha azért veszek egy-két újat, mert megtetszik egy szín vagy fazon, és ez is inkább Hádában fordul elő, ahol nem is olyan drága egy-egy darab, és csak vállfásba megyek, mert annyira azért nem szeretek vásárolni, de ott legalább van olyan érzésem, hogy ez legalább jó bolt volt! 


    Engem az érdekelne alacsonyak, vékonyak hol szoktatok vásárolni? 


    Táskát, normális bőr, hol vesztek? 


     

  6. 2014. október 27. 15:5816.

    Nekem a Camaieu jön be mostanában... Elég sok dolgot vettem ott, és szinte mindig van 30-50%-os leárazás. NEehezen tudok kijönni onnan vásárlás nélkül. :))))


     


     

    előzmény:
    Majmócica (12)
    2014-10-26  17:03
  7. 2014. október 27. 15:5715.

    Hol állítottam, hogy nem műszál a polyester...???


     


    Azt írtam, hogy NEM nejlon.


    A nejlon az polyamid66. Ez a hivatalos szakneve.


     


     

    előzmény:
    KN18 (11)
    2014-10-26  15:29
  8. 2014. október 27. 15:5614.

    Lurdy- Corvin Plaza - Campona.


     


    Ezt a hármat szoktam "végigturnézni" az első-második napon. Nem mondom, hogy mindig találok ínyemre valót, de van úgy, hogy a józan eszemet kell elővenni, és visszapakolni a kosár tartalmának felét a vállfákra....


     


     

    előzmény:
    Majmócica (8)
    2014-10-26  14:36
  9. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 27. 11:0813.

    Orsayt nem szeretem, nagyon erősen műszállas. Ami nagyon alacsony árfekvésű az ilyen. Benettonba nézz szét, ott jó minőségű igazi pamut és gyapjú dolgokat fogsz találni.

    előzmény:
    Majmócica (12)
    2014-10-26  17:03
  10. 2014. október 26. 17:0312.

    Körbenéztem néhány üzlet online választékában. Stílusra nagyon tetszenek az Orsay és a Camaieu kínálata tetszene nagyon. Ezek milyen minőségű ruhák? Megéri őket megvenni, elsőre picit drágának tűnnek.


    Átlagos magasságú vagyok, olyan 175, 65 kilóval, a gyerekméretek kilőve. Viszont egyik barátnőm alacsony és vékony, neki felvetem mint ötlet.

  11. 2014. október 26. 15:2911.

    A poliészter is 100%-ban műszál és nagyon kényelmetlen viselet, a viszkóz a természetes anyag, de mindíg keverik műszállal, mert önmagában az is drága. De ma már a jellemző a rayon, ami nagyon összetéveszthető a pamuttal. De mindre igaz, hogy a legselejtesebb és legrövidebb szálakból készült kelmékből vannak termékek, mert csak azt tudják olcsón adni. 

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-10-26  11:48
  12. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 26. 15:1510.

    Ha jó árakon szeretnél jó dolgokat kifogni sokat kell keresni.


    Nem tudom mekkora vagy/hány kiló. Ha alacsony és vékony akkor megéri elnézni a Zara kids részlegre is, sokszor a legnagyobb méretű gyerek kabátok jók 164 cmig. 10 ezerért lehet ballont kapni ami a felnőtt részen 25-30 ezer. H&M lehet kifogni jó dolgokat és a nagy áruháznak, mint a zara vannak special price kínálatuk is ami sokkal olcsóbb.

    előzmény:
    Majmócica (8)
    2014-10-26  14:36
  13. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 26. 15:119.

    A Joy valamivel kevesebb üzlettel szerződik kuponos ügyben. De a Westend most is benne van, náluk azt hisszem mindenhol 20 % lesz. Ott májusban is sokan voltak és szinte az összes üzletbe volt kedvezmény.


    De általában elég sokan vannak Joy napokon is.


    Nézz be a Van Graafba (Alle) is sokszor vannak nagyon jó dolgok kiárusítva, pár ezerért ami egyébként sokkal drágább.


     

    előzmény:
    Majmócica (8)
    2014-10-26  14:36
  14. 2014. október 26. 14:368.

    Szia!


    Te melyik Hádába jársz? Én a Duna plázásban sosem találok semmit.


     


    Ami még számomra kibírható: Blúzok, felsők max 3-4000, szoknya is kb ennyi. Nadrágot viszonylag könnyen kapok.


    Köszönöm az eddigi válaszokat. Biatorbágyra sajna ritkán jutok el, de ott pl a Calzedoniából szoktam kijönni 2 szatyor cuccal. Joy napokon kisebb a tömeg, mint a Glamour napokon vajon?

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-10-26  11:48
  15. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 26. 12:517.

    Biatorbágyi Outlet vagy esetleg a Bécshez közeli osztrák outletbe is érdemes elmenni.

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32
  16. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. október 26. 12:446.

    Ha tudsz várni Joy napok november 7 körül. De addig is nézz szét Zara, Mango ( most van netes leárazás 30%), H&M, Stradivarius, Pull and bear, Benetton. De jobban megéri a leárazásokkor vásárolni többet egyszere.


    Mennyi az olcsó számodra?


     

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32
  17. 2014. október 26. 12:435.

    Én ritkán járok turiba, az elmúlt évben talán  egyszer voltam, üres kézzel jöttem ki.  Turizni is tudni kell, én nem tudom meglátni egy gyűrött bálás ruhában a szépet. Nem egy ismerősöm kijön a turiból egy ócska rongynak látszó valamivel, aztán kimossa, kivasalja és felvéve olyan szuperül néz ki, hogy csak ámulok. Ehhez nekem nincs képességem. 


     


    Nálunk a városban márkás ruha üzlet talán van kb. 3 , az is inkább sportbolt. Kínai üzlettel van tele a város.  Igy aztán marad a kínai, vagy esetleg egy-egy leárazáskor felutazom a fővárosba, de ez is olyan ritka, hogy ilyenkor nem sajnálom a pénzt a jobb minőségű márkás ruhára.


     

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32
  18. 2014. október 26. 11:484.

    Háda.


     


    De csak kollekcióváltáskor érdemes menni (minden hó első péntek-szombatján van általában), akkor még jó a választék.


     


    999-1299 körül vannak a gyönyörű pamutblúzok, sok darabon még az áruházi címke is ott fityeg (store return darabok).


    Mit jelent az, hogy nejlonos...???? Szerintem blúzhoz nem is használnak nejlont (polyamid), legfeljebb néhány % elasztánt (ami a kényelmét növeli, hiszen picit rugalmas lesz tőle az anyag), vagy viszkóz , ill. polyester. Ezek semmiben nem befolyásolják az anyag hordhatóságát. Legfeljebb kevésbé gyűrődik.


     


     


     

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32
  19. 2014. október 26. 10:063.

    Ha nem is 100%-osra gondoltam, legalább olyanra, amik nem csupa nylon, mert abba belesülök.

    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-10-26  09:58
  20. 2014. október 26. 09:582.

    A valódi pamut az drága, turkálóban nemigen találsz + hamar veszíti a szinét, így használtan már nehéz eladni.

    előzmény:
    Majmócica (1)
    2014-10-26  09:32

Címlap

top