Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DIY lakkozás

ÁgicaT
Létrehozva: 2014. március 21. 06:14

Sziasztok!

 

Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki mostanság kezd kísérletezni azzal, hogy minél szebb körmöket varázsoljon magának otthon.

És biztos vannak jó néhányan, akik már egész profin űzik ezt a műfajt.

És abban is biztos vagyok, hogy jó lenne megosztani egymással tippeket, trükköket, kérdéseket.

 

Én magam sosem voltam egy nagy körömnövesztős-lakkozós-dekorálós lány, mivel zongoráztam, és nem lehetett a körmöm se hosszú, se színes.

De most....! Kezdek beleszerelmesedni a szép körmökbe 

Egy ideig volt műkörmöm, de se pénzem nincs rá, és az időbeosztásomat is nehéz úgy alakítani, hogy beleférjek a műkörmösök munkarendjébe.

Nemrég kezdtem a gél-lakkozást próbálgatni itthon, de vannak kérdéseim. Egyrészt a technikáról, másrészt arról, hogyan lehet variálni, díszíteni, stb.

 

Ha bármelyik csoportba tartozol, gyere, beszélgessünk!

 

 

  1. 2014. Április 7. 14:5227.
    Én általában 1,5-2 hetente szoktam csinálni. Addigra kb. 1 mm a lenövés, ami valamivel többnek látszik, mert nem lakkozom tövig (már másodszor sikerült viszonylag szépen megcsinálni ).
    előzmény:
    natika75 (26)
    2014-04-07  14:42
  2. 2014. Április 7. 14:4226.

    Zselés lakkozásnál a csillámport sima 6-os ecsettel szoktam rászórni a topcoat előtt. Előtte nem fixálom, úgy szépen benne marad.

     

    Sima lakkba én még nem próbáltam csillámot szórni.

     

    Neked meddig bírja a gél lakk? Nekem sajnos az is csak 1 hétig, olyan gyorsan nő a körmöm, és utálom, ha lenőtt. 

     

    előzmény:
    ÁgicaT (25)
    2014-04-02  10:41
  3. 2014. Április 2. 10:4125.

    Elakadtam, de hátha ti tudnátok segíteni. 

     

    Vettem csillámport, csak nem tudom, hogyan, mikor, mivel tegyem a körmömre.

    Ahhoz hasonlóan szeretném felvinni, mint a 11. hsz-ben.

    De kérdésem: mivel? ecsettel? milyennel? vékony körömdíszítő ecsetem van, de az nem biztos, hogy alkalmas erre.

    És zselés körömlakkozás esetén mikor? a topcoat előtt vagy után? És kell előtte fixálni, vagy az pont jó, hogy még ragacsos, és abba tapad a csillámpor?

     

    A legutóbb már egészen jól sikerült egyébként a körömágynál is, és visszatértem a kocka formához. Ma vagy holnap már a 4. s.k. körmömet csinálom  

  4. 2014. március 21. 16:2024.

    Öööö, hát igen! Imádom!

    Nálam is most jönnek majd a tavaszi színek, virágok, pöttyök. Eddig inkább sötétet festettem.

    előzmény:
    ÁgicaT (23)
    2014-03-21  16:08
  5. 2014. március 21. 16:0823.

    200 db?!  Az már tényleg mánia 

     

     

    Én Pinterestre járok inspirálódni, és már rájöttem, hogy a nude és mindenféle pasztell áranyalatok lesznek a gyengéim mostanság   

    előzmény:
    büttyentő (17)
    2014-03-21  14:57
  6. 2014. március 21. 15:5022.
    Semmi komoly, csak egy vékony réteget használok. Így árulják: base coat, szinte minden márkának van. Én átkenem vele a körmeimet és utána mindjárt megy is a többi lakk, annyi bőven elég neki száradni, míg a végére nem érek.
    előzmény:
    natika75 (20)
    2014-03-21  15:33
  7. 2014. március 21. 15:4721.
    Én ollóval esek neki, aztán reszelek. Nincs türelmem csak reszelgetni. Szépek a körmeid. Én rövid kockát csinálnék belőlük, de látom, írtad, hogy Neked a kocka nem vált be. Általában nekem is kocka a körmöm, aztán a végletekig megnövesztem és ha alkalmatlan a mindennapokra, akkor levágom. De sosem teljesen rövidre. Szeretem a hosszú körmöket és a lakkozással tartóssá is tehető, hiszen min. 4 réteg van rajta. Én olyan géllakkot próbálnék ki, ami színtelen alap, és erre jönnének a színek, minták. De egyenlőre úgy érzem, felesleges. Egy UV lámpát szeretnék venni és olyan fedőlakkot, ami UV fényre szárad, azzal tartósabb lenne a belenyomkodott gyöngy, gumigyümölcs, ilyesmi, mint a sima fedőlakkba.
    előzmény:
    ÁgicaT (19)
    2014-03-21  15:23
  8. 2014. március 21. 15:3320.

    Köszi a linkeket! Nálam is mánia lett. Nem tudom azt sem elviselni, ha picit is nem tökéletes.

     

    Én alapozó lakkot nem használok. Az más, mint a fedő? Mennyi idő alatt szárad így meg annyira, hogy ne sérüljön már meg? 

    előzmény:
    büttyentő (17)
    2014-03-21  14:57
  9. 2014. március 21. 15:2319.

    Nekem még sokat kell ügyesednem, és hát az az igazság, hogy nem is olyan szép szabályos a körmeim formája, hogy egyszerű dolgom lenne velük.

    Még arra sem sikerült ráéreznem, milyen körömforma illik hozzám.

    Nagyon szerettem a szögleteset, amikor műkörmöm volt, de az egyrészt nagyon sérülékeny volt, másrészt némelyik körmöm ahogy nő, bepöndörödik a széle, és így hamar elvált.

     

    A gömbölyű véget meg nehéz magamnak egyformára megreszelni.

     

    Most ilyen van, de hát még elég gyerekcipőben járok a lakkozás területén is, és az is látszik, hogy ahány körmöm, annyi forma  

    előzmény:
    büttyentő (18)
    2014-03-21  15:00
  10. 2014. március 21. 15:0018.
    1 hét után már csúnya volt, lehetett volna menni újra műkörmöshöz. Úgy voltam, szívesen elszöszölök vele, aztán valahogy mánia lett belőle. :D
    előzmény:
    ÁgicaT (16)
    2014-03-21  14:48
  11. 2014. március 21. 14:5717.

    Hát nekem kb 200 db lakkom van, vegyesen, de olcsók. Mivel úgysem fogy el soha, nem használom ki, ezért nem éri meg a drága. Egy-két drágább van csak, pl. decemberben megtámadtam a Naillandot, ott lőttem olyat, ami 1000 ft felett van, egyébként alatta szoktam vásárolni, mindig vadászok a Rossmannos, DM-es kosárkás akciókra, ott potom pénzekért szoktam venni. Essence, Avon, Lovely a legjellemzőbb, de kínai üzletekben is kincseket lehet találni, pláne effect, vagy fedőlakkokban. Lőttem már pl. tollasat 290 Ft-ért, mákosat, rengeteg csillámosat 190-300 Ft-ért. Fedőlakkban gyorsszárítót használok, most a NYC turbo dry top coat-ot, szuper, ha valami bonyolultabb mintát festek, vagy csak nincs időm, gyorsan megszárítja a lakkot, és gyönyörűen csillog. Alaplakkot is szoktam, hogy ne színeződjön el a körmön, az most pl. Avonos. Mivel én gyakran festek, 2-3 naponta biztos, nagyon max 4., addig bőven kitart szépen a lakk. Hétvégén mindig valami komolyabb mintát festek, hétköznap, ha nincs időm, csak valami szín kis csillámmal, mintával, matricával, de pl. az átmenetes is nagyon gyorsan megvan.

    Innen szoktam ötletet szerezni:

    http://thimmykevilaga.blogspot.hu/

    http://ma nnakormok.blogspot.hu/

    http://angeldesign77.blogspot.hu/

    előzmény:
    natika75 (15)
    2014-03-21  14:29
  12. 2014. március 21. 14:4816.

    Mit értesz az alatt, hogy 1 hét alatt lenőtt?

    Nekem sem túl lassú a körmöm, illetve azt mondom, átlagos: heti 1mm-t nő. Ez műkörömnél annyi volt, hogy épp elvált a körömágytól. Mondjuk nekem sosem volt teljesen színes, hanem francia vég, vmi díszítéssel. 2 hét után összereszeltem, húztam rá otthon átlátszó fedőlakkot, és még bírta legalább 1-1,5 hétig. Aztán már tényleg ronda, közelről főleg.

    De attól is függött, hogy milyen púposra csinálta a körmös. Volt olyan, ahol tényleg már az 1mm is ronda volt, de olyan körmöm is volt, aminél még 5 hét után is összesimult a saját körmömmel.

     

     

    A pici kihagyást értem is én, csak nekem sosem sikerül túl szépre, inkább hullámos lesz.

    Ha meg nem hagyom ki, akkor meg "pereme" lesz, ami gél lakkból különösen ronda, főleg pár nap után, mikor kezd nőni.

     

    Hallottam olyat, hogy rózsapálcával le lehet húzni a felesleget, mielőtt lámpáznám, most ez lesz a következő próbálkozásom.

    Amíg viszont rózsaszínnel nem tudom szépre csinálni, addig nem merek erősebb színekkel kísérletezni. 

    előzmény:
    büttyentő (14)
    2014-03-21  14:20
  13. 2014. március 21. 14:2915.

    Nekem is lenőtt 1 hét alatt a műköröm, mondjuk a gél lakk is. Szerintem azt is túl sűrűn csináltam (hetente) ezért ment tönkre a körmöm.

     

    Neked hány napot bír a sima körömlakk? Milyet használsz? Igaz az, hogy a fedőlakknak kell jó minőségűnek lenni, akkor tovább tart?

     

    Nekem másnap már kivillan a széle elöl, következő nap meg már ronda mindig. Pedig amikor jól sikerül, úgy hagynám még...

    előzmény:
    büttyentő (14)
    2014-03-21  14:20
  14. 2014. március 21. 14:2014.

    Szia!

     

    Én is nagy körömfestő vagyok. :D Régebben volt műkörmöm, de olyan gyorsan nő a körmöm, hogy 1 hét után már csúnya volt, nem győztem járni. A géllakkot még nem próbáltam, mert nekem erősek is a körmeim, és 2-3 naponta úgyis újra festem. Én legtöbbször körmös blogokból lopok ötletet, vagy a youtuberól. Virágokat, átmenetet, egyszerűbb csillámost szoktam festeni, nem kell nagy dolgokra gondolni. Én egy pici részt mindig kihagyok a körömágynál, így szebb.

  15. 2014. március 21. 12:4613.

    Neeeem 

    pinterest-en találtam  

    előzmény:
    natika75 (12)
    2014-03-21  12:06
  16. 2014. március 21. 12:0612.

    Ha a 2. színes rétegbe nyomtam, akkor nem hagytam el.

     

    Nekem nagy kedvencem: fekete lakk + lila glitter. 

     

    Az is szép, amit feltettél. Te csináltad?

     

    előzmény:
    ÁgicaT (11)
    2014-03-21  12:04
  17. 2014. március 21. 12:0411.

    Most ez a nagy szerelmem:

     

     

    Egyébként épp csillogós maga a lakk is, ami a körmömön van: MasterNails baby pink diamond. De egy matt rózsaszínen, vagy ami a képen van, nagyon jól mutat.

     

    A kövek nem szerepelnek a repertoárban, mert az a férjemnek se nagyon tetszik, és én még műkörömből is hamar elhagyogattam. De a csillámpor szuper!  

    előzmény:
    natika75 (10)
    2014-03-21  12:00
  18. 2014. március 21. 12:0010.

    Igen, az átlátszó réteg előtt. Nekem van 3in1-ben géllakkom, azzal nem kell csinálni semmit.

    A másikat előtte fixáltam, különben lecsúszott róla a matrica. Meg a díszítőlakk is. 

     

    De én sem vagyok ám körmös, csak amire magamtól rájöttem, úgy csináltam.

     

    Ami még szerintem nagyon szép: a 2. színes rétegbe beleszórsz csillámot, UV, utána fedőlakk. Nem lesz rücskös és igazán szép tud lenni.

    előzmény:
    ÁgicaT (9)
    2014-03-21  11:57
  19. 2014. március 21. 11:579.

    A matricát mikor teszed rá? Az utolsó átlátszó réteg előtt? És előtte fixálod a színeset?

    Vannak matricáim, de legutóbb csak akkor használtam, amikor az egyébként halvány rózsaszín géllakkot átfestettem normál piros lakkal. Arra matrica + színtelen fedőlakk.

    De hogy van ez a géllakk esetében? 

    előzmény:
    natika75 (8)
    2014-03-21  11:50
  20. 2014. március 21. 11:508.

    Én is géllakkoztam itthon, de nekem is nagyon tönkrement a körmöm. Nem tudom azért-e, vagy volt egyéb oka. Tisztára feljött az egész, kb fél cm volt a körömágytól, ami ép volt, utána mindig feljött.

     

    Most rendbe jött pár hónap nem lakkozás után, bár szedtem is vitamint. 

     

    szerintem kézügyességgel és kellő gyakorlással lehet festeni ilyen szép szélt. 

     

    Én sima díszítőlakkal díszítettem, vagy követ nyomtam bele.

    De a matrica is ok.

    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2014-03-21  11:22
  21. 2014. március 21. 11:227.

    Egyébként nem a műköröm, gél lakk, UV-fény, lakkozás káros hatásairól szeretnék beszélgetni, köszönöm, tisztában vagyok ezzel a részével. 

     

    A kérdésem arra irányult, ki hogyan készíti, hogyan díszíti, milyen anyagokat használ, milyen praktikái vannak.

     

     

     

     

    Nekem például az okoz egyelőre gondot, hogy a körömágynál szép legyen a széle. Erre van valakinek használható tippje, hogyan oldható meg?

    Nem hiszem el, hogy csakis photoshoppal lehet ilyen szép vonalat készíteni, mint pl. a képen. 

  22. 2014. március 21. 11:166.

    De a köröm nem a végénél nő, hanem a tövénél. Ha én egy bizonyos részét megreszeltem, az semmilyen hatással nincs - nálam legalábbis - az utána növő részekre.

     

    Egyébként a műköröm alatt nekem sokkal jobban meg volt reszelve a körmöm - ahhoz alaposabb előkészítés kell, különben hogyan tapadna?! Nem elég, ha csak egy kicsit visszamattítják az előző zselérétegeket.

     

    A gél lakkozáshoz viszont tényleg nem reszelem durván a körmömet, épp csak bolyhozom, és a színes lakk alá felvitt átlátszó réteget meg is hagyom nagyjából.

     

    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2014-03-21  10:43
  23. 2014. március 21. 10:435.

    A gél lakk még jobban megviseli a körmöt, mint a műköröm.

     

    Géllakozásnál a köröm felszínét csiszolod le előtte, műkörömnél a feltvitt réteget.

    Minél többször csinálod, annál inkább.

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-03-21  08:41
  24. 2014. március 21. 09:094.

    Mikor éppen nem volt lakkozva, akkor töredezett, barázdás volt a felszíne, szóval nem szép egészséges és erős.

     

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-03-21  08:41

Címlap

top