Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Moschus parfümolaj

RimS
Létrehozva: 2013. Április 8. 15:26

Sziasztok!
Régen édesanyám nagyon sokat használta a Moschus Wild love parfümolajat. Sajnos már nem lehet kapni. Most, hogy közeleg a születésnapja, szeretném meglepni őt egy üveggel. Sok helyen kerestem az interneten, de csak eBay-ről tudnék rendelni, viszont külföldi utalásokba nem szívesen megyek bele. 


Ha valakinek van ez a Wild love parfümolaja és eladná nekem, nagyon hálás lennék érte. 

 

Válaszod és segítséged előre is köszönöm! :)

RimS 

  1. 2013. Április 9. 23:027.

       Örülök, hogy felvetetted ezt a témát. Ez volt az igazi, a képen.

       Eszembe jutott egy kedves emlék:

       Barátnőm munkahelyemen megdézsmálta parfümömet. Aztán átment a szomszédos irodába, és valaki megjegyezte neki:

      - Micsoda Kláraillatod van! - szagot mondott, de ez a szó sehogy sem illik a mosúsz parfümhöz!

      

      

       Édesanyádnak jó egészséget kívánok!

    előzmény:
    RimS (6)
    2013-04-09  15:17
  2. 2013. Április 9. 15:176.
    Szia!
    Köszönöm, hogy írtál. Reméljük, előbb-utóbb megtalálják a megfelelő módját ennek az anyagnak az előállításához. 

    A White Musk-ot mindenképp ki fogom próbálni. :)
    előzmény:
    klára13 (5)
    2013-04-08  23:42
  3. 2013. Április 8. 23:425.

      Közben véletlenül rátaláltam egy régi hozzászólásomra, mert volt ez már téma a fórumon.

     

    klára13 2009-11-13 11:3815.

    "mósusz (pézsma)

    a pézsmaszarvas hímjének nemzőszerve melletti illatmirigyek átható szagú váladéka. Jellegzetes aromája, tartóssága miatt az illatszeripar a legjobb minőségű parfümök előállításában használja fel. Minősége az évszaktól és a váladékot adó állat korától függ. Indiában és a Távol-Kelet egyes vidékein szerelmi vágykeltő, élénkítő és görcsoldó hatást tulajdonítanak neki.

    A mósuszt a hím pézsmaszarvas hasán található, bőr alatti tasak fitymamirigyéből vonják ki. A váladék frissen félfolyékony, később szemcsés porrá szilárdul meg. A belőle készített tiszta alkoholos tinktúra néhány hónapi állás után jellegzetesen erős illatúvá válik."

     

    Az állatvédők száműzték a szarvas legyilkolásával nyert illatot. A Terebess hozzáteszi, hogy van már mesterséges változata. Szintén hiába keresem  kendvenc illatomat, a Law Mistic változatot.  Pedig jó lenne mesterségesen is, bár az EU egészségügyi bizottsága nyilvánosságra hozta a kutatások eredményét, hogy minden mesterséges illat rákkeltő. Hozzáteszem: többek között...

     

    előzmény:
    RimS (3)
    2013-04-08  20:42
  4. 2013. Április 8. 23:394.

     De jó, hogy szóba hoztad ezt a parfümöt, Rims! Volt olyan, hogy Moschus Mystic Love, ez volt kedvenc illatom. Jó emlékezni rá. Szép volt, jó volt, rég volt. Néha kezembe jön a kis üveg, és olyankor megszagolom. Isteni illat! Megértem édesanyádat, hogy nem felejti!

      Az állatvédők sikere, hogy eltűnt az igazi pézsma illat, mert meg kell ölni érte az állatot. Azt olvastam itt a neten, hogy remek, egészen igazinak ható mű  illatok vannak helyette.

      Több mosúsz összetevőjű parfümöt találtam a Régiposta utcában levő Luxus parfümériában,  meg lehet nézni kínálatukat. Fantasztikus fogalmazásaik vannak az illatokról! Luxus áraik vannak, persze, lehet, hogy csak nekem tűnik luxusnak egy kis üvegcséért a több tízezer forint. 

     

      Küldenek mintát, 700-1000 forinrért. 

    Itt egy példa ajánlatukból, nagyon aranyos!

     

    White Musk

    Ibolyalevek és ilang-ilang olaj vezeti fel a rendkívüli tisztaságú, ultrafeminin fehér mósuszt. A második bőr: oly puha és érzéki.

     

      Lehet, hogy igazi pézsma illat van benne, és feltételezhető hogy ezek a gyártók vásárolják fel az orvvadászok áruját, akik már a kihalás szélére sodorták a mosúsz 

    állatot. 

     

    előzmény:
    RimS (1)
    2013-04-08  15:26
  5. 2013. Április 8. 20:423.
    Értem. Azért köszönöm!
    előzmény:
    macskacsapda (2)
    2013-04-08  17:51
  6. 2013. Április 8. 17:512.

    Szia,

     

    sajnos kicsi a valószínűsége, hogy találsz, évek óta megszűnt a gyártása. 

    Az ebay-en levők is gyűjtemény-felszámolásból vannak többnyire.

    előzmény:
    RimS (1)
    2013-04-08  15:26

Címlap

top