Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dauer vagy nem dauer?

angyalka16
Létrehozva: 2011. november 15. 19:15

Kedves Fórumozók!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Erősen gondolkodom a daueroltatáson. Sosem csináltattam még, nem tudok ezzel kapcsolatban semmit. Azt mondják nagyon tönkreteszi a hajat. Ez biztosan igaz, de mostanában létezhet olyan technológia, ami segítségével ez elkerülhető vagy mégsem? Aki csináltatott már ilyet annak mi a tapasztalata? Továbbá az eredménnyel mindig elégedett volt az illető? Teljesen egyenes hajam van, és elég vékonyszálú, ezért szeretnék valamit kezdeni vele. Jobban tetszene a göndör, de a hajcsavarás nem elég. Nem ér semmit, egy óra múlva megint egyenes a hajam. Semmi sem használ.. Szeretnék tapasztalatokat hallani ezzel kapcsolatban, hogy könnyebb legyen a döntés. Előre is köszönöm a válaszokat! 

  1. 2015. november 6. 07:0357.

    Nekem tobb mint 40 eve van dauer a hajamban. sotetszoke az eredeti szinem de melirozva is van mert most mar oszul es azt nem szeretem.


    Eleg suru es jominosegu a hajam de teljesen egyenes szalu es az nekem nem tetszik legtobb embernek a fejere lapul.


    Persze ahogy az idok valtoztak mas formaju hosszasagu stb a dauerem.


    Volt amikor a hatam kozepeig ero gondorre volt csinalva de akkor 30 korul voltam. Most lepcsozetesre van vagva es a fodrasznom ugy dauerol hogy nem tekeri az egeszet fel hanem mintha loknikat csinalna ugy csavarja fel az oldalat meg a hatuljat  es nagyon jol nez ki. Tobbek kozt azert is szeretem mert az egyenes haj hamarabb zsirosodik igy meg szinte egyaltalan nem zsiros a hajam. evente ketszer rakatok bele dauert es ketszer meliroztatom , szerencses vagyok jol tartja a hajam a dauert. szerintem akinek nagyon lapul a fejere a haj annak mindenkinek jo legalabb egy enyhe dauer ami ad egy jo kis tartest a hajnak.


     

  2. 2015. október 26. 15:3756.

    Szia!


    Nekem rendszeresen dauerolták a hajam még 14 éves korom előtt, úgy 12-13 évesen, aztán ahogy középsuliba kerültem csak festettem feketére legtöbbször. Jelenleg 30 éves vagyok, a saját hajszínem van már kb 1 éve, ami mogyoró barna, illetve most csináltattam meg a hajam megint dauerral. Személy szerint imádom, imádtam mindig, és SOHA nem roncsolta a hajamat. Akinek zsírosodik a haja, annak nagyon tudom ajánlani, mert nagyon jó 

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  3. 2015. szeptember 23. 21:5255.

    Nos, megcsináltattad a dauet, Angyalka? Jó lett?


    Én úgy érzem, hogy sajnos mostanában nagyon kevés fodrász ért igazán hozzá. Mert régóta "nem divat". 

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  4. 2015. május 28. 13:4754.

    Nekem sok év után újra dauer van a hajamban. 4 hete készült és nagyon jó lett. Kb. 10 évvel ezelőtt rendszeresen daueroltattam. Teljesen fejre lapuló, tartás nélküli hajam van, amit minden reggel hajvasalóval próbáltam göndöríteni. Sok időt takarítottam meg. Reggel csak megrázom a hajam és elindulok. Mindenki dicsérte. Állítólag szexi lett. Hajszínem természetes barna. Én mindenkinek csak ajánlani tudom a dauert. 

  5. 2013. január 25. 02:4553.

    Sziasztok!

     

    Nekem is ismét időszerű lett a göndör haj, de jól szeretnék válsztani. Most szögegyenes, jó állapotban van, nyilván telhetetlen vagyok, dehát kell a kaland na ;)

    Melcseee, kérlek, elárulnád, hogy neked hol csinálták meg ilyen klasszul? Hátha szerencsém van, és valahol Budapesten :)

     

    Köszi szépen!

     

    -nika 

    előzmény:
    melcseee (47)
    2011-11-16  10:09
  6. 2013. január 11. 23:1652.
    Én is szoktam daueroltatni, de nem az igazi. Elkérhetném a fodrászod nevét, elérhetőségét? Főként a tő dauer érdekelne. Előre is köszi.
    előzmény:
    melcseee (47)
    2011-11-16  10:09
  7. 2011. november 16. 20:1651.
    Most egyre több pozitív visszajelzést kapok, úgyhogy erősen gondolkodom, hogy belevágok. Köszönöm a válaszodat, és főleg azt, hogy még azt is leírtad mire kell odafigyelni, ha megcsináltatom. Nagyon hasznos volt nekem a hozzászólásod, mert így azt is tudom mérlegelni, hogy mennyi macerával jár :)
    előzmény:
    melcseee (47)
    2011-11-16  10:09
  8. 2011. november 16. 20:1450.

    Húha, hát köszönöm. Igen szerettem az egyenes hajat, de tudod az a baj, hogy az enyém nagyon egyenes akar lenni. Hiába csavarom be, egy órán át sem képes úgy maradni. Sehogy se akarja :/ Lehet, hogy nem megfelelő hajcsavarót használok, nem tudom mivel lehet a baj. Mindenesetre sokszor jólesne, ha azt látnám a tükörben, hogy váóó göndör hajam van! De ez sajnos sehogy sem lehetséges :(

    De azért köszönöm, ez is elgondolkodtad :) 

    előzmény:
    Gólyakalifa (45)
    2011-11-16  09:37
  9. 2011. november 16. 20:1249.
    Hát ez jól hangzik! Igazából a fodrászom nem sűrűn csinál dauer-t és elég sokszor le is beszélt róla, gondolom ő nem olyan jártas ebben. De igazán jó fodrászt másikat meg nem ismerek. Szóval ha találnék egy jó fodrászt, akkor könnyebb szívvel vágnék bele :)
    előzmény:
    Katica# (44)
    2011-11-16  08:05
  10. 2011. november 16. 19:3848.

    Szia!

    Nekm körülbelül 1 hónapja volt bedauerolva  a hajam. Elötte én is kikértem mások véleményét és elolvastam nagyon sok mindent róla. Voltak ellen vélemények is és melette is álltak.(azt tudni kell h nekem olyan hajam volt mint a reklámokban h megmososd és másnap felekelek és tökéletes, persze nem voltam vele elégedett mert jobban etszetta göndör, igaz a régi ahajmban is voltak nagyobb loknik) Szóval a lényeg az h életem legrosszabb döntése volt.leégette a hajam elöl kb 1 cmre. és csak itt ott lett göndör.igy egszerűen szörnyű. Én gyümölcs savas dauerrel csináltattam... Aztán visszamnetem a fodrászomhoz és nem hitte el, utána járt a dolgoknak és kiderült, h a gyárban elrontottak valamit. ezért még több más nőnek is ilyen lett. Lényeg a lényeg ez 1 hatalmas balszerencse volt, de én igy h kapnék ingyen dauert biztos h nem vállalom be még1x.

    szerintem nem éri meg h bedaueroltasd a hajd.:))

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  11. 2011. november 16. 10:0947.

    Nekem 3 évig volt dauerolva a hajam. imádtam!

    és tényleg úgy van, hogy 20 perc után mindig megnézte a fodrász, hogy jó-e már, aztán meg kaptam 20 percre fixáló pakolást. 

    Igaz az is, hogy utána viszont nincs fésülködés!!! 

    Csak hajmosás után, vizesen.

    Viszont én azt vettem észre, hogy könnyebben csinálok belőle frizurákat. minden reggel előrehajoltam, előredobtam, kicsit bevizeztem, és göndör hajra való hajhaboztam. attól nem birkás volt, hanem nagyon szép hullámok voltak benne!

    és tök jól tudtam variálni, sokféleképp összefogtam, mindegyiken dobott az, hogy göndör!

     

    és a fodrászom arra is ügyelt, hogy ne törje nagyon, mivel nagyon jól fogta a dauer, csak hamar lenőtt, ezért olyankor mindig tődauert csinált. így nem tört a vége, de a lenövést eltüntettük.

     

    aztán nemrég meguntam, nagyon váltani akartam, most levágta rövidebbre, és ugyanúgy dauer segítségével visszaegyenesítette. így nem kell megvárni, míg teljesen lenő, olyan, mintha természetesen egyenes lenne. nna jó, nem szögegyenes :) 

     

    szóval nekem pozitív tapasztalatom van vele!

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  12. 2011. november 16. 09:4746.
    És én végig használtam jó minőségű sampont, balzsamot, hajvégápolót és hajpakolást (hetente egyszer), és így is borzalmas volt!
    előzmény:
    Gólyakalifa (45)
    2011-11-16  09:37
  13. 2011. november 16. 09:3745.

    Szia.

     

    Nekem is nagyon egyenes hajam volt, és 6 éve kipróbáltam a dauert. Először habdauerom volt, az nagyon tetszett, nagyon szép lett az eredmény, és nem károsította a hajamat. Sajnos maximum 2 hónapot bírt.

     

    A következő alkalommal sima dauerra mentem, hogy tovább bírja (olcsóbb is ez a fajta). Sajnos ez teljesen tönkretette a hajamat. Meg kell(ett volna) várni, míg lenő, de az az idő ezerszer hosszab, míg szépnek tűnik.

     

    Sajnos utána újradaueroltam, hogy ne legyen ilyen nyomott... Nem kellett volna. Több mint 3 évig küzdöttem, hogy teljesen lenőjön és visszakapjam a nagyon egyenes hajamat.

     

    Szerintem nagyon gondold át, melyik éri meg jobban. Mellesleg a göndör hajjal sokkal kevesebb frizurát tudsz csinálni, mert gyakorlatilag "mindig ugyanúgy áll". És az sem véletlen, hogy az arcodhoz ezt a hajat adta a jóisten Biztos, mert ez áll a legjobban!

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  14. 2011. november 16. 08:0544.

    Szia!

     

    Nekem 20 éve dauerolva van a hajam. Vannak alapszabályok amiket be kell tartani.

    Csak olyan fodrászhoz menj aki rendszeresen csinál dauert. A hajvégekre mindig tegyen papírt, és a csavaró és a gumi közé kis pálcikát. Ha ezeket kihagyja felejtsd el. 15-20 perc után mindig meg kell néznie hogy mennyire "fogta" meg a hajadat. Soha többet nem szabad kifésülni csak mosás után vizesen és csak nagy ritkafogu fésüvel. De legjobb ha csak az ujjaiddal átgereblyézed. Szártítani csak tárcsával szabad és mindig kell rá jó minőségű göndörítő hajhab. Több ápolást fog igényelni (pakolás, vágás). De egy igazán jó fodrász ezt mind el tudja mondani neked dauer elött.

    Ha ezeket betartod akkor csodás sörényed lesz ami után megfordulnak az utcán :)

     

    Kati

     

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  15. 2011. november 16. 07:2543.
    Örülök, hogy te is jó tapasztalatot írsz le, mert most már egyre erősebben gondolkozok azon, hogy a volumennövelést bevállalom :)
    előzmény:
    CapuccinO (40)
    2011-11-15  21:52
  16. 2011. november 16. 07:2442.
    Hát ez jól hangzik! És Te hol csináltatod meg? Bár valószínűleg nem egyfelé lakunk, de azért megkérdezem. :) Nagyon bennem van, hogy ebbe a volumennövelésbe belevágok. Mi baj lehet? Azt mondják az nem olyan káros, mint a dauer. És valószínűleg tetszene a végeredmény. Ennél, ami most van, csak jobb lehet!
    előzmény:
    barát (41)
    2011-11-15  22:12
  17. 2011. november 15. 22:1241.

    Nekem csupa jó tapasztalatom van a volumennöveléssel. Mondjuk azt is el kell ismerni hogy törődést igényel.

    Az én hajam szögegyenes. Megcsináltuk akkor az első mosásig nagyon bongyi volt, utána viszont nagyon jó. Mivel nagyon egyenes a hajam így kb másfél hónapig nem volt macera vele. Után úgy 1 hónapig minden hajszárítás úgy zajlott hogy tárcsás hajszárítóval szárítottam (előtte csak símán). Utána még fél hónapig bírta valahogy de ha őszint akarok lenne akkor 2,5 hónapig oké aztán újból csinálni kellett. Én 4x csináltattam + folyamatosan festettem is mellette a hajam és semmi baja nem lett a hajamnak. Másfél éve megint egyenes  a hajam de most megint érlelődik bennem a gondolat hogy újra belevágok. 

    Szóval szerintem bátran csináltasd meg, ez csak haj és én úgy mondom ezt neked hogy nap mint nap emberekkel foglalkozok (szóval ciki ha nem annyira áll szuperul) és már volt göndör - egyenes, szőke-vörös-fekete, rövid és hosszú is a hajam és egyiket sem bántam meg. Addig nem tudod milyen lenne amíg ki nem próbálod.

    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  18. 2011. november 15. 21:5240.
    Nekem is vékonyszálú, egyenes hajam van. Azért daueroltatok, hogy valamit kezdeni tudjak vele. Mosás után nagy csavarókra csavarom és úgy nem lesz "pulikutyás", csak jóval dúsabbnak tűnik és megtartja a frizurát. Soha nem égette el a fodrász, nem törik ahajam.
    előzmény:
    angyalka16 (1)
    2011-11-15  19:15
  19. 2011. november 15. 21:4239.

    Nem tudom, egy fodrász tudná megmondani, hogy melyik ---melyik. Szerintem jól mondom, de csuda tudja..

    Azért arra ne vegyél mérget, hogy ezt nem kell melegíteni, ha nem fogta a hajat, símán bedugtak vele a búra alá, na akkor büdös nagyon.

    előzmény:
    floryka (37)
    2011-11-15  21:21
  20. 2011. november 15. 21:2538.
    Szerintem vágj bele nyugodtan, akármilyen göndör is lesz divatban leszel. Vasárnap voltam egy fodrászbemutatón, és szinte az összes bemutatott frizura göndör vagy hullámos volt. Ha nem tetszik az eredmény, utána maximum berakod, és az legalább tovább tart majd benne.
    előzmény:
    angyalka16 (35)
    2011-11-15  21:08
  21. 2011. november 15. 21:2137.
    Az az ősrégi a meleg dauer lehetett... Ami azóta van az a hideg dauer. Mert ugye nem kell melegíteni...
    előzmény:
    eda-1952 (28)
    2011-11-15  20:34
  22. 2011. november 15. 21:1436.
    Nem, sőt, kifejezetten széppé tette. De ez is már 10-15 éve volt, úgyhogy nem mostani infó, viszont mostanában is mindig megszívom a fodrászokkal... Annyiban volt nehéz, hogy kell hozzá valaki, aki segít becsavarni, hiszen magának nem tudja megcsinálni az ember. És gyakorlatlanul elég sokáig tart a becsavarás:-)
    előzmény:
    angyalka16 (34)
    2011-11-15  21:07
  23. 2011. november 15. 21:0835.
    Hát igen én döntök, csak nagyon nehéz.. Ez a volumennövelő nagyon szimpatikus, de nem ismerek senkit, aki tud ilyet csinálni, és nem tudom milyen lenne rajtam a hatása. Bevállalós vagyok, de azért ettől tartok kicsit :)
    előzmény:
    esjé (27)
    2011-11-15  20:30
  24. 2011. november 15. 21:0734.
    És az otthoni dauer nem tette tönkre? Mi volt vele a tapasztalatod? Nehéz elkészíteni magadnak?
    előzmény:
    Milu (33)
    2011-11-15  21:02

Címlap

top