Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hegek + lézer?

Torolt_felhasznalo_957896
Torolt_felhasznalo_957896
Létrehozva: 2004. május 8. 18:02
Kedves Mindenki!

A következő problémát illetően szeretném a segítségeteket kérni: pár évvel ezelőtt volt egy halom pattanásom, amelyeknek egy részét nekem sikerült "elintéznem", a másikat lehet, hogy kozmetikusnak. Ennek eredményeként ma jó pár ronda piros folt éktelenkedik az arcomon, amelyeket nagyon szeretném, ha eltűnnének.

Úgy tudom, hogy ezt - többek között - lézerrel tudják halványítani, de ezen kívül is nagyon megköszönném mindenkinek, akinek más ötlete is van.

A neten egy kicsit körbenéztem, ezeket a helyeket találtam:

Bársony lézerklinika: 2505505
Római klinika 1037 Budapest, Szentendrei út 208. Telefon:
06 (20) 333-8182

Lézermed
1126 Budapest, Böszörményi u. 13-15. (28. kaputelefon)
Telefon.: 1/224-7390, 1/224-7391, 1/224-7392, 1/224-7393
Fax: 1/224-7394

Akinek ezekkel vagy más klinikákkal kapcsolatban tapasztalata van, tudja, hol tudnak segíteni, esetleg körülbelüli árat is tud mondani, az jó lenne.

Ui: A Dermatix nevű krémet kipróbáltam, sajnos semmit nem használt.

Előre is köszönöm!

Juli_79


  1. 2016. szeptember 22. 10:4030.

    Üdv!


    Van a 13. kerületben egy plasztikai sebész, akinek az egyik szakterülete a hegek kezelése, ő dr. Kelemen Ottó.


    Ebből írta a PhD dolgozatát, és sokféle eljárással tudja elhalványítani a hegeket. Nem sorolom fel most itt, akit érdekel, el tudja olvasni a weboldalán, vagy időpontot tud kérni a +36 30 577-57-64 számon.


    Honlapja: http://xn--hegkezelsek-ibb.hu/-57-64 577-57+36

  2. 2015. november 1. 13:2229.

    Szia medi 


    Meg lehet esetleg tudni h melyik Dr nőnél voltál lézeres kezelesen?


    Én is szeretnék menni sok oldalt találtam ahol ezt a szendioxidos lézer kezelest csináljak de nem tudom melyik lenne a legjobb kinek van több tapasztalata


    Szeretnék olyanhoz menni ahol nem hetekig tartó gyógyulási folyamat van mert én külföldön élek és nem lenne annyi szabadidőm a munkám miatt


    Köszi válaszod 

    előzmény:
    Medi (24)
    2010-10-23  10:24
  3. 2010. december 10. 07:4628.
    Persze....10 évig nem volt öngyógyítás a szervezetemben...Legalább ne beszéljünk már nyilvánosan butuskaságokat...Fizikai sérülés, mint a heg 10 év után magától nem gyógyul be, ha minden bio terméket megeszel, amiről csak hallassz...Kb akkora butaságot mondtál, mint, hogy akinek levágja a vonat a lábát, visszanő, hisz a szervezetnek van öngyógyító képessége, csak vigyünk be elég homeopátiás anyagot...
    előzmény:
    bodzalma (27)
    2010-11-16  07:52
  4. 2010. november 16. 07:5227.

    Sziasztok

     

    A homeopátiát senki sem említi mint megoldást pedig sokkal olcsóbb ha a szervezeted öngyógyító funkcióit kapcsolgatod mint a gépeket ... nos aki kipóbálná annak ajánlom a Silicea 30ch illetve Graphites 30ch 2x 5-5 golyó

     

    Gyors szépülést mindenkinek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_957896 (1)
    2004-05-08  18:02
  5. 2010. október 31. 14:5526.

    Szia Kedves Medi,

     

    Az életem tette tönkre idáig a az aknés pattanások után visszamaradt hegek. Szó szerint már én is mindent kipróbáltam a lézer kivételével. Többféle lézerről hallottam, de drasztikusnak tünt mindegyik, ráadásul amelyik hatásos is volt a páciensek visszajelzése alapján, azzal majd 1 hónapig otthon kellett maradni, és kötözgélni. Mesélnél egy kicsit többet erről a Fraxel lézeres kezelésedről? Hol csinálták Neked, és mély régi csúnya aknék után visszamaradt hegek ellen valóban ez ér is valamit? Egy szegényebb ember is megengedheti magának? Az orvosok szó nélkül lehúztak eddig, de egyik sem ért el még csak javulást sem. Segítséged előre is köszönöm...

     

    Üdv:

    Timi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928152 (24)
    2010-10-23  10:24
  6. 2010. október 23. 10:3025.

    Remélem segíthettem ezzel a pár sorral VALAKINEK!

    (Az előző hozzászólásom javítására...!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  7. 2010. október 23. 10:2424.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék egy pár dolgot írni a lézeres kezeléssel kapcsolatban.

    Nekem tegnap volt Fraxel lézeres kezelésem aknés hegekre a két orcán.Egyáltalán nem kibírhatatlan érzés,olyan mintha kis akupunktúrás tűkkel szúrkálnának.Pedig nekem az átlagtól mélyebbre kellett hatolni a lézerrel.(Egyébként elég jól tűröm a fájdalmat,tehát egyéni dolog,hogy ki miként éli meg a procedúrát.)De mindenképpen kibírható.

    Mielőtt belevágtam,rengeteg beszámolót olvastam amerikai páciensektől,akik rendkívüli fájdalmakról írtak...Emiatt kicsit tartottam tőle,pedig volt már részem részleges lézeres hámlasztásban,ezért volt elképzelésem arról,h mi vár rám.Azt gondolom,hogy aki nem "wellness masszázsra" számít,azt nem érheti akkora meglepetés....

    Ma van az első napom a kezelés óta,és egyáltalán nem fáj,húzódik stb...

    Kicsit piros és duzzadt,de nem rémisztő.

    Ajánlott a doktornő egy hámosodást elősegítő krémet,illetve 50+-os napvédő krémet is vettem mellé.

    Még 4 kezelésem lesz és már várom nagyon a következőt.Remélem látványos lesz a végeredmény,de csodát nem várok...

    A doktornő és az asszisztens is rendkívül kedves és segítőkész.

    Remélem segíthettem valaminek ezzel a pár sorral.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_568162
    Torolt_felhasznalo_568162
    2010. augusztus 3. 19:0223.
    Nekem nagyon-nagyon sok heg van az arcomtol a labujjamig, igaz, nem pattanasok hegei. Szerintem legjobban a ido az ami segit elhalvanyitani oket. A vekonyabb hegek nekem kb. 8 ev utan lettek szinte alig lathatoak.
    előzmény:
    juli_79 (1)
    2004-05-08  18:02
  9. 2010. augusztus 3. 18:5022.

    Sziasztok!Remélem tudok segíteni azoknak akiknek pattanásokból visszamaradt hegei vannak.

    Én voltam kémiai mélyhámlasztáson ami nem volt olcsó de az eredménye nem elég látványos és drága is,ráadásul nem érdemes csakis dokival csináltatni.A gyógynövényes és az efajta kence.ficék hiddjétek el erre nem jó és nem oldja meg a problémát.

    Szóval nekem volt kémiai mélyhámlasztásom aztán 4hét után voltam első bioliftingen amiből minimum 5-6kezelés javasolt.

    Már az 5.nél járok.Valóban szebb lett a bőröm de azt koránt sem jelethetem ki hogy a hegeim drasztikus mértékben csökkentek,mert akkor hazudnek.A bőrképem szebb lett,simább de nem olyan amiket egyes hírdetéseknél reklámoznak.Kombináltan a mélyhámlasztások ezzel a bioliftinggel jobb lett de ugy tervezem erre a problémára a leghatásosabb és amit a dokim is mondott az a fraxel lézer.A másik amit tudni kell hgy a hegeket eltüntetni teljesen bármilyen eljárással is SOHA NEM LEHET.sjnos:(((((de lehet egy majdnem tökéletes állapotot elérni.Remélem tudtam segíteni ha valakinek kérdése van írjon nyugodtan Zsanett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 31. 22:3421.

    Sziasztok! Kamaszkori pattanások után visszamaradt hegeket/gödröcskéket szeretnék eltüntetni. Kb 8-10 évvel a pattanás/akne elmúlása után vagyok most, de most két éve kezdett el igazán zavarni a visszamaradt állapot... Namármost, sok mindenkinek hittem, és jól lehúztak...Ezeken vagyok túl eddig feleslegesen: 

     

    Dermarolleres kezelés 2X

    Bőrcsiszolás/Mikrodermabrázió 3X 

    Bemer fénykezelés 20 alkalmas

    Kála krém 2X 

    Green Peel mélyhámlasztás 1X

    Fotorejuvenáció (IPL) 5X

    ismét Dermarolleres kollagén indukciós terápia 5X

     

    Na ezek csak a pénzt vitték, úgyhogy azt szeretném kérni, aki tud olyan lézeres (és már csak a lézer érdekel, elegen húztak le)megoldást, amivel nem kell 2 hónapra karanténba vonulni, és netán tapasztalata is van, legyen szíves segítsen egy kis tájékoztatással...Pl ez a FRAXEL lézer érdekelne, van valakinek személyes tapasztalata? A weben én is megtalálom, de mint általában mindegyik kezelés dícséri magát, csodát ígér de ezeknek én már nem hiszek...

     

    Köszi és Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_869003
    Torolt_felhasznalo_869003
    2009. október 29. 11:1220.

    Sziasztok!

    Már régen írtatok ide, de hátha:)

    Nekem volt egy pajzsmirigy műtétem, ami miatt a nyakamat fültől-fülig elvágták. A vágás nem sikerült túl szépre és nehezen is gyógyult. Először körömvirágkrémmel kentem, majd a bőrgyógyászom javaslatára vettem dermatix krémet. A körömvirág krémet 5,5 hónapig kenegettem a vágásra. Javult-javult, de ennyi idő alatt magától is javult volna ennyit szerintem. A dermatixet 2 hónapig kenegettem magamra. 6 gr-os kiszerelést vettem, így ennyi időre volt elég napi 1x-i kenésre. Ezt a krémet csak rá kell kenni a heggre, amitől egy szilikon réteg alakul ki. nem kell bedörzsőlni, stb.

    Már az első hónapban jelentősen szebb lett a heg, a második hónapba még többet szépült.

    Igaz az én műtétem helye csak 5 hónapos volt, amikor elkezdtem a dermatixet használni, lehet ezért segített.

    Tehát nem hiszem, hogy a krémmel van a gond, hanem a szervezet reakciója más mindnkinél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_444350
    Torolt_felhasznalo_444350
    2008. augusztus 29. 15:3219.

    Sziasztok!
    Én is azzal a problémával küzdök,hogy foltok és apró kis hegek vannak az arcomon.Tudtok segíteni?Nekem nincs pénzem kezeltetni,még annyi sem,hogy egy dermatixet megvegyek.HA valakinek van megmaradva egy kicsi a dobozban akkor én szívesen kipróbálnám.HA lenne olyan aki ideadná nekem a maradékot az szóljon már nekem légyszi,mert én már bele vagyok betegedve hogy néz ki az arcom.

    Előre is köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_886120
    Torolt_felhasznalo_886120
    2005. október 26. 11:1218.
    Sziasztok! Az a problémám, hogy a mellem felett volt egy anyajegy amit levettek, de a heg kelloidosan gyógyult kaptam szteroid injekciókat, de így sem szép látvány.tudtok valami megoldást???
    előzmény:
    juli_79 (1)
    2004-05-08  18:02
  14. Torolt_felhasznalo_701420
    Torolt_felhasznalo_701420
    2005. október 26. 10:5117.
    szió! mit jelent az hogy nem volt túl olcsó? és hol volt ez a kozmetika, esetleg nem tudnád nekem attól kozmetikustól megkérdezni hogy Borsod megyében nem e tud hasonló kozmetikát mert nekem is ugyanez a problémám. S neked teljesen eltűntek ezek a hegek és méklyedések? köszike válaszoj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999315 (11)
    2005-04-04  16:08
  15. Torolt_felhasznalo_190995
    Torolt_felhasznalo_190995
    2005. október 25. 12:5716.
    Szerintem semmilyen mellékhatása nincs, semmit nem vettem észre, és az orvos is azt mondta, hogy mellékhatások nincsenek, mivel csak ott, lokálisan hat a szteroid, ahová befecskendezik. Nem tudom milyen hegeid vannak, ezt keloidnál (túlburjánzott, kemény, kiemelkedő, kóros, vöröses színű heg) szokták használni.
    Egy kúra viszont a bőrgyógyásztól függ, hogy mennyibe kerül. Ha magándokihoz mész, biztos hogy drágább, de talán fájdalommentesebben tudják megoldani.

    Menj el egy bőrgyogyihoz, ő megmondja mit érdmes csinálni a hegeiddel. (Csiszolás, lézer, stb...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103329 (15)
    2005-10-24  16:43
  16. Torolt_felhasznalo_103329
    Torolt_felhasznalo_103329
    2005. október 24. 16:4315.

    Sziasztok!

    Kispinki! Bocs a sok kérdésért !

    A szteroidos kezelésnek nincsenek mellékhatásai? Vagy kis mennyiségben adják ezt a kezelés alatt? Javít az akne utáni hegeken is és mennyire tartós? Mennyibe kerül egy kúra és hol vált be Neked?

    Válaszodat előre is köszi dgaboca  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190995 (14)
    2005-10-21  15:04
  17. Torolt_felhasznalo_190995
    Torolt_felhasznalo_190995
    2005. október 21. 15:0414.
    Nekem is keloidosan gyógyulnak a sebeim, bár pár év múlva nekem elfehérednek és ellaposodnak- tehát megszűnnek. Ezt a folyamatot viszont fel lehet gyorsítani szteroidos kúrával. Szteroidot fecskendeznek be a hegbe több alkalommal, nekem már az első után ellaposodtak. Szerintem érdemes kipróbálni, ja és igen... A Contractubex és a Dermatix nekem sem sokat ér, csak felpuhítja kicsit a hegeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_103329
    Torolt_felhasznalo_103329
    2005. október 20. 16:2613.

    Sziasztok!

    Ma találtam rá erre a fórumra nagy örömmel. Sajnos én is küzdök a hegeimmel. Én a dermabrasion gondolkodom, a gyógynövényes mélyhámlasztásról csak rossz tapasztalatokat olvastam. Esetleg van valakinek ezekről vmi infója?

    Kedves gosigina!

    Említetted a kezelést, ami neked bevált, nem tűnt túl drasztikusnak. Ha nem gond lennél szíves és megadnád a kozmetikus nevét, stb., aki rajtad segített?  Utcára lehet a kezelés után menni, vagy szüks van zárkára 1 pár napra? Segítséged előre is köszi

    Üdv dgaboca

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_994164
    Torolt_felhasznalo_994164
    2005. június 13. 17:5212.
    szia! jó volt ilyen pozitív tapasztalatról olvasni. Sajnos nekem is vannak ilyen csúnya keloidok, ráasásul nagyon rossz helyen, a mellkasomon és piros is és viszket is, és még kivágott ruhát sem hordok, még nyáron sem, meg persze egy csomó komplexust is okoz. . .
    Szóval örülnék, ha megosztaná, akinek hasonló problémája van, volt. Én már 10-11 éve "takargatom", már a reményt is kezdtem feladni, hogy valaha jobb lesz a helyzet. De most rászántam magam a lézeres kezelésre. Remélem segít!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456495 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_999315
    Torolt_felhasznalo_999315
    2005. Április 4. 16:0811.
    Sziasztok!

    Nincs időm elolvasni az összes hozzászólást, ezért elnézéseteket kérem.
    Nem is vagyok nagy fórum-látogató, sőt ez életem első hozzászólása:-)
    Azért vetemedtem erre, mert a hozzászólokhoz hasonló problémáim vannak-voltak. (ti. : vizsgaidőszakokban véresre kapartam az arcom, az eredmény máig sem tűnt el)

    A kozmetikus, akihez járok, kb. egy hónapja új eljárással, lézeres módszerrel kezeli az arcom. Elméletileg 4-5 alkalommal kell menni, én most voltam másodszor és a kevésbé mély hegek már nem látszanak.

    Két kezelés közt legalább 3 hétnek kell eltelnie. Úgy néz ki a dolog, hogy az arcodon lévő hegekhez érinti a gép fejét, és egy századmásodpercig forróságot érzel a bőrödön, fájni nem fáj (nekem legalábbis)

    A kezelés nem olcsó, de megfizethető, főleg úgy, hogy csak havonta/5 hetente kell menni.

    Ha valakit érdekel, szívesen megadom a nevet, címet.
    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_230355
    Torolt_felhasznalo_230355
    2005. február 17. 18:5210.
    Akinek régi hegek ill pigmentfoltok éktelenkednek az arcán, azoknak több lehetséges alternatívát ajánlok:

    1. Kozmetikai hámlasztókúra pl GIGI kozmetikákban ( kíméletes eljárás, kúraszerűen kell alkalmazni, min 4 alklaom, súlyosabb esetekben több kúra alkalmazandó egymás után, heti 1-szer)
    2. Mikrodermabrázió szintén kozmetikai eljárás, jelentése bőrcsiszolás (kíméletes eljárás, kúraszerűen alkalmazandó, heti 1 alkalom, kozmetikákban)
    3. Orvosi hámlasztás
    4. Gyógyszeres kezelés (Roaccutan) csak bőrgyógyász írhatja fel, és szigorú orvosi ellenőrzés mellett szedhető. - ez az eljárás a már kialakult hegekre nem alklmazható, csak a még folyamatban lévő gyulladásos pattanásos bőrre, ezáltal megakadályozható a heges bőr kialakulása

    Valamennyi eljárás garantáltan hatásos!!! De időre és türelemre van szükség, ill egy precíz és megbízható kozmetikus szakemberre!

    Mindenkinek tartós szépülést, és magabiztos megjelenést kívánok!
    előzmény:
    armandilo (9)
     
  22. Torolt_felhasznalo_392247
    Torolt_felhasznalo_392247
    2005. január 7. 14:219.
    Nem tudja valaki hogyan lehet a dermatix krémre elköltött rengeteg pénzünket valahogy visszaszerezni?
    4 hónapon keresztül, 4 dobozzal használtam el, erdmény nélkül, pedig mindent ugy csináltam ahogy a használati utasításban volt.
    Direkt megnéztem előtte a tájékoztatót, mert én pattanások után maradt régi hegeket szerettem volna vele legalább szépíteni. Azt irták, erre is alkalmas a készítmény. Legszivesebben beperelném őket, ha tudnám hogyan kell csinálni.
    És most odavan 40ezer forintom, ugy hogy közben munkanélküli vagyok.
    27 évesen, gyakorlatilag 1 barátnőm sem volt, a nők akkor fekszenek le velem ha előtte fizetek nekik
    Senkinek nem kell sebhelyes arcú ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 9. 18:218.
    ja és a dermatix és a contratubex valban egy nagy kalap szart ér!
    kenegetem már én is egy ideje.
    és a dermatix 10e ft volt!!
    egy kész átverés!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. május 9. 18:197.
    szia,

    nekem is hasonló a problémám- plusz még annyi, hogy a hegek körül én depigmentálódok-hol fehér hol barna foltok lesznek még körülötte!!!
    és ma én is rászántam magam a nagy lépésre. -elmentem a Bársony klinikához---
    nagyon kedvesek voltak, a doktornő hosszú ideig elbeszélgetett velem. eredmények:
    1. a lézer segít, leszedi a felső réteget
    2. hogy milyen mély rétegig szükséges a beavatkozás, az a heg mélységétől függ
    3. minél mélyebb heg, annál drágább a beavatkozás, én annál hosszabb ideig kell mumiaként, bekötözött fejjel /arccal otthon csücsülni
    4 ráérsz nézelődni, mert nyár előtt nem javasolt a lézeres beavatkozás, mert a bőr rendkívül fényérzékeny lesz
    5. én októberben megyek vissza

    Megoldások:
    a lézerpeeling csak nagyon felületi beavatkozás, 100e,
    hegkezelés mindkét orcán 150 e körül van (nincs benne a homlok, áll, orr. . . !)
    még nézegess te is, őszig van idő, ha valami jót megtudsz, írd meg nekem légyszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top