Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Swarovski ékszer kérdés

Csokitorta
Létrehozva: 2010. július 20. 13:46

Sziasztok!

 

Milyenek a swarovski ékszerek? Nagyon tetszenek, de nem tudom mennyire tartósak. Márkaboltos ékszerek érdekelnének. Bementem körbenézni és az eladó azt mondta, hogy ródium bevonatúak és titánium van alatta. Kérdeztem mennyire kopik le a bevonat, azt mondta nem kopik. HÁááááát nem tudom el lehet-e hinni.

Kinéztem egy-két péndányt ami tetszik, na nem a horribilis összegűeket. Az egyik ami egy szivecske talán rózsaszín a kő, vagy fehér színű, ennek a hátoldalán láttam, hogy van valami fém színű valami, na az mennyire bírja a mindennapokat? A képen láncon van, de az üzeletben valami bőr láncon volt. Az eladó azt mondta, ha csak ez tart vissza, nyugodtan vegyem meg még nem hozott vissza senki reklamálni amiatt, hogy kopott volna, meg a főnöke allergiás és ilyet kell hordania és nincs baja vele.

Meg láttam sima kövecskét amin nem volt semmi fémes izé. Ezek ha jól emlékszem egy bőr láncon voltak.

Szóval szerintetek?

Meg ami csak sima kövecske nincs mögötte fémszínű valami, azon mennyire látszik, ha esetleg egy póló fölé veszem fel? Átüt a póló szín?

Köszi

  1. 2015. július 28. 20:4959.

    Sziasztok!


    Röviden: swarovski ékszereket ne vegyetek!!!


    Én a feleségemnek vettem házassági évfordulókra swarovski ékszereket, amit már megbántam. 2,5 és 1,5 éve vettem egy-egy nyakláncot és utolsó alkalommal egy gyűrűt is. A tapasztalat, hogy a régebbi kettő szíves nyakláncot az elmúlt fél évben hordta rendszeresen, addig csak a dobozban voltak és ünnepnapokon hordta őket. 


    Amikor észrevettük a szivecskés nyakláncon, hogy az odafigyelés ellenére (ne érje víz és krém) kiestek a kövek, megnéztük a másik "love"-os nyakláncot és a gyűrűt. A gyűrűnek semmi baja, de a szintén dobozban tartott másik nyakláncból kiesett pár darab kő. Ezt a nyakláncot kb 4x viselte száraz időben.


    Ezekre az ékszerekre kb 65 ezret költöttem, ami most már nem ér semmit. Úgy gondolom, hogy ezt az összeget másik, tartósabb ékszerre is költhettem volna. Ebbe az átverésbe csak egyszer esik bele az ember, és remélem a környezete is, mert akinek csak tudom, annak elmondom, hogy ilyet ne vegyen!

    előzmény:
    Csokitorta (1)
    2010-07-20  13:46
  2. 2010. július 26. 12:0958.

    Nem én hobbi gyöngyfűző vagyok,és azért kapcsolódtam be ebbe a topikba, mert én is szeretem a swarovski-t persze alapanyagnak.Szoktam a "termékeimből" továbbadni. (ajándékozni) és ilyenkor elmondom, hogyan maradhat sokáig szép.

    Mogy miért kopik? Mert a fém nem titán, hanem titánnal, ródiummal bevont, és a bevonatok egyszer lekopnak. Ha tényleg nem hordod minden nap, ill. vigyázol rá, sokáig szép lehet.  Épp csak iszonyatosan drágák, és bizony nem egyedi darabok, hanem sorozatban gyártott termékek.

    Őszintén szólva szívesebben hordom a saját kreálmányaimat, azokból biztos hogy csak egy van.

    előzmény:
    Csokitorta (57)
    2010-07-24  21:01
  3. 2010. július 24. 21:0157.

    Szia!

    Te ilyen helyen dolgozol? A válaszod erre utal

    Igazából azt furcsálom, hogy az üzletben titánium anyagot mondanak, meg hogy orvosi célra is olyasmit használnak, akkor miért kopik, néhányan írták, hogy bizony kopik, színeződött, hogy lehet? Egyébként gyönyörűek és nem vette el a kedvem.

    Nyilván nem minden nap hordanám télen meg amúgy is magasnyakút hordok, így akkor úgysem venném fel.

    előzmény:
    Rókamóka (55)
    2010-07-23  17:28
  4. 2010. július 24. 08:0356.

    Szia nekem a képen látható van, fémes rész nyaklánc végein van meg a fülbevalón nem kopik.

     

    Ezek az ékszerek elég meghatározóak így nem hiszem hogy mindennap ezt hordanád, tehát hosszú ideig szép maradhat.. de minden ékszerre vigyázni kell, én szoliban, strandon stb. nem hordom max  a valódi arany vékony láncot.

    előzmény:
    Csokitorta (1)
    2010-07-20  13:46
  5. 2010. július 23. 17:2855.

    Ez így igaz. Mi is fel szoktuk hívni a figyelmet, hogy a szappant, parfümöt, alapozót, egyéb kenceficéket,  dezodort, vizet nem nagyon szereti egyik bizsu, így a swarovski sem.

    Ezekről az "orvosi" fémekről már sokfélét hallottam, még olyat is, hogy esetleg rozsdásodik. Mondjuk ezt nem nagyon hiszem el, de az tény hogy a ródiumos bevonat nem minden allergiásnak jó.

    Valaki írta, hogy a kopás ellen körömlakkot javasolt az eladó. húúúú! Csak a csillogását, fényét veszti tőle, a fém bevonatos hátoldalról meg simán leszedi a foncsort.  Nehogy megpróbáljátok!

    előzmény:
    sandybaba83 (54)
    2010-07-22  17:58
  6. 2010. július 22. 17:5854.

    A Swarovski ékszerek orvosi fémből készülnek ródium bevonattal...a bőrszíjas meg amúgy pamutanyag. A kristály nem szereti ha víz, krém, izzadtság stb..tartósan éri, szóval a Balatonba meg az aerobik órára se ezzel menj, amúgy semi baja nem lesz, évek óta hordom az enyéimet. persze ahogy a cipődet is néha nem árt megtisztítani (van spec törlőkendő is erre az üzletben). Good luck!

    Hja a fehér kristályon (azaz színtelen) átmegy a fény ha nincs hátlapja így a környezete színeit is visszaaj, a színes nem annyra, a fémlapos egyáltalán. próbáld fel őket:)iiiii

    előzmény:
    Csokitorta (1)
    2010-07-20  13:46
  7. 2010. július 21. 12:4153.

    Ezek eredeti swarovski-k. "Alkatrészek" természetesen, Ausztriában a swarovski gyárban készülnek.

    Bár vannak viszonylag jó utánzatok, cseh és kínai is, -mert ólomkristályt sokfelé gyártanak- azért a swari színében, csiszolásában más.

    Épp most változtattak pl. a "bicone" gyöngyök csiszolásán, mert túl sok volt az egyre jobb utánzat. Egyébként én csak ott szoktam vásárolni, ahol eredetit árulnak.  Budapesten  a Nagymező utcai Kristálybolt a legjobban ellátott. Ha Pesten járok, oda mindig betérek. De miután vidéki vagyok, sokszor  egyszerűbb Franciaországból rendelni. 

     

    előzmény:
    Csokitorta (52)
    2010-07-21  11:16
  8. 2010. július 21. 11:1652.
    Néztem hobbybolt honlapon is ott is voltak ilyesmik, mondjuk ár nem, nem tudom azok mennyire eredetik egyébént, mert oda van írva,valami swarovski element vagy ilyesmi.
    előzmény:
    Rókamóka (49)
    2010-07-21  10:55
  9. 2010. július 21. 11:1351.

    Nem mondod, hogy azt a gépbe teszed????? Bár felmerült bennem, hogy vajon hogy lehet tisztítani azokat a karpántokat, mert persze a fehér tetszik, vagy még a rózsaszín ezek azért könnyen koszolódhatnak, főleg a fehér.

     

     

    előzmény:
    Chimney (50)
    2010-07-21  11:00
  10. 2010. július 21. 11:0050.

    Szia!

    nekem ilyenek vannak...konkrétan 4 db.

    3 éve hordom őket és még egy sem potyogott ki.

    Mosóhálóba teszem és be a gépbeCsillog villog...úgyhogy szerintem simán megveheted.

     

    előzmény:
    Csokitorta (48)
    2010-07-21  10:53
  11. 2010. július 21. 10:5549.
    Hogy megmutassam, mekkora különbség van a bolti árak és a nagyker. között, megnéztem kedvenc francia webshopomat, ahol garantáltan eredeti swarik vannak. Egy 50mm-s medál ára 11Euró, igaz kell még mellé foglalat és bőrszíj. Ha engedi az nlc, teszek fel képet is.
    előzmény:
    Rókamóka (47)
    2010-07-21  07:57
  12. 2010. július 21. 10:5348.

    Nézegettem a Syam silvert is, van üzletük a Westendben, elvileg azokba is swarovski kövek vannak, azok milyen minőségűek?

    Pl az a bőr karpánt amin pl 2-3 sorban vannak a kövecskék mennyire tartós, vagy az is potyog?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 21. 07:5747.

    Sziasztok Lányok!

    Bocs. hogy belekotyogok a beszélgetésbe, de évek óta használok EREDETI swarovski gyöngyöket, kaboshonokat fűzött ékszerek készítéséhez. Engem egészen egyszerűen felháborítanak azok az árak, amennyiért a boltokban egy szál bőrön árulják ezeket a kristályokat. Higyjétek el, rablás! Persze vannak olyanok, -pl. az apró köves termékeik- amiket nem lehet más technikával elkészíteni, de sajnos ezeket sem az örökkévalóságnak készítik.  Aki ennyi pénzt szán ékszerre, egyébként is jobban teszi, ha nemesfémből készült terméket vesz. Ne feledjétek, hogy ez a kristály nem ásvány, nem drágakő, hanem ólomkristály-féle, színezéssel, bevonattal, stb. Csodaszépek, de nem kell többet gondolni róluk, mint amik....

    Miért nem néztek be a "Gyöngyök" topkba, ott igazán szép és egyéni ékszereket láthattok. Van olyan topiktársunk a ki ad is el ezekből a gyöngyökból. 

    Persze ha valakinek a hattyú a fontos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (46)
    2010-07-21  06:02
  14. Torolt_felhasznalo_354806
    Torolt_felhasznalo_354806
    2010. július 21. 06:0246.
    én is ezt tapasztalom..........ahhoz túl drága hogy az ember folyton visszajárhon a boltba cserélgetni
    előzmény:
    BViki (26)
    2010-07-20  14:50
  15. Torolt_felhasznalo_354806
    Torolt_felhasznalo_354806
    2010. július 21. 05:5945.
    nekem van egy karkötőm azzal nincs gond, de az összes kolléganőm és barátnőm panaszkodik ezekre az ékszerekre, akár nyaklánc akár fülcsi, mindig van valami baj, főleg az hogy kiesnek a kövek a foglalatból.........
    előzmény:
    Csokitorta (1)
    2010-07-20  13:46
  16. 2010. július 21. 05:4944.

    Akkor az hasonlít amit feltettem a fórumra első hozzászólásomra.

    Egyébként nagyon szép!

    előzmény:
    Mukkacs (43)
    2010-07-20  23:01
  17. 2010. július 20. 23:0143.
    Ennek az elsö változata, jóval élénkebb színü kristályokkal és sötét zsinegekkel.
    előzmény:
    Csokitorta (41)
    2010-07-20  20:28
  18. 2010. július 20. 20:2942.
    swarovski (L)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. július 20. 20:2841.
    A heritage medál az melyik? Mert láttam egy olyat ami virág alakú és egy kis kövecske van a közepén, hátulján meg a fém színű lapocska bőr vagy pamut láncon.
    előzmény:
    Mukkacs (7)
    2010-07-20  13:57
  20. 2010. július 20. 20:2640.
    Nagyon szép tényleg!!!!
    előzmény:
    Caithleen (30)
    2010-07-20  15:32
  21. 2010. július 20. 19:4339.

    A medál hátulján van fém színű lapocska? Vagy csak egy kő? Az elszíneződés miatt kérdezem, mert az jó jel, ha nem színeződött el :)

    Pici köveset nem vennék, sokan írták, hogy potyog a kő belőle sajnos.

    előzmény:
    Évi* (38)
    2010-07-20  19:29
  22. 2010. július 20. 19:2938.

    Szia!

     

    Nekem van egy Swarovski gyűrűm, egy medálom és egy fülbevalóm, mindhármat a Swarovski Kristályvilágban vettem Ausztriában 3 évvel ezelőtt. Ezt a kristályvilág "bemutatótermet" egyébként ajánlom, sok szépséget lehet látni, na és utána az a hatalmas üzlet .

     

    Szóval, a medál és a fülbevaló azóta is szép, igaz ezeket nem gyakran hordom, a gyűrűből azonban kiesett már több kő is és be is feketedett, úgy kb. fél év alatt, azóta nem is hordom.

    előzmény:
    Csokitorta (1)
    2010-07-20  13:46
  23. 2010. július 20. 19:1137.

    Bementem egy üzletbe, meg is nézegettem amiket feltettem ide képeknek. Azt mondta az eladó,h ogy az elszíneződésre nincs gari, de nem szineződhet el. Én még mindíg kétlem, bár gyönyörű volt a szív medál, volt rajta egy ici pici pillangó is ami pár mm. volt egy másik annak nem volt fémes hátlapja és tényleg átüt a bőr színe vagy a póló színe. Volt egy virág mintás is az is szép. Szóval jól fel van adva a lecke, de egyszer tuti veszek, nagyon szépek!

    Az eladó mondta, hogy titánium a fém része, azt gondolom, hogy akkor eléggé jónak kéne lennie.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. július 20. 17:4136.

    Mit értünk, "nem mindennapi" használaton? A szív alakú függöt és a heritage medált is hetente többször hordom. Semmi bajuk. Jó nem alszok, mosogatok vagy fürdök benne, de elég gyakran hordom öket.

    Ha az ékszerárakat nézzük összessegében ez azért nem egy luxus márka, söt sokkal inkább megy közép kategóriában. (A magyar bér / ár aránytól most eltekintve).

     

    Én sokkal inkább arra gondolok, hogy a kereskedök higitják fel a készleteiket másolatokkal.

     

     

    előzmény:
    Rugove (33)
    2010-07-20  16:14

Címlap

top