Keresés a fórumban

Kezdjuk ujra (
54
 embernek tetszett)
Több Trend topik »
»

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

1. 2014-09-19 12:4022624.

Az előbb kifelejtettem, hogy nekem a modern részek is tetszenek, a híd, az új villamos, amin utaztam is, a kormányzati negyed. A rózsakert a Kneszettel szemben, ahol életemben először láttam nevető jóga csoportot. ettől Pannival mi is dőltünk a nevetéstől!

2014-09-19  12:35
    visszatérő (22623)
    előzmény:
  2. 2014-09-19 12:3522623.

Irtam, itt is, hogy a forrás a Népszava és feltettem a másik közösségi oldaladra is, ott mindig minden oda kerül, ahová szánom. Bocsi.., tudom, hogy nem kedvenced.

A jeruzsálemi séta szép volt, jól esett látni a számomra ismerős helyeket. a múltkor gondolkodtam el rajta, hogy mennyi élménnyel gazdagított ár eddig is a gyerekek új hazája.

2014-09-18  22:54
    *Szigal* (22621)
    előzmény:
  3. 2014-09-19 08:5222622.

Szép napot!

Lenyűgöző séta volt. Köszönöm.

2014-09-18  22:12
    *Szigal* (22620)
    előzmény:
  4. 2014-09-18 22:5422621.

Mielőtt beköszöntene nálunk a holnap, megköszönöm Visszatérő-Zsuzsának a mai szellemi csemegét. 

Interjú egy örök túlélővel

Van egy-két-sok véleménye, amivel nem értek egyet, de a zömével nagyon is!

Köszönöm, Zsuzsa, most már nyugodtan alszom, ugyanis kerestem és ott találtam meg, ahol nem is gondoltam volna…

♥  ♥  ♥  ♠  ♠  ♠  ♥  ♥  ♥

2014-09-18  21:58
    *Szigal* (22619)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    ,,Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre." Albert Einstein
  5. 2014-09-18 22:1222620.

1. És itt is vagyunk a Szemét-kapunál, ahol éppen egy komoly idegenvezető terelgeti a turistáit. 

2. Velünk szemben magasodik ay Óváros zsidó negyedének egyik tanintézete. 

3. - 4. Már a Nyugati Fal előtti téren vagyunk, másokkal együtt,

de most elbúcsúzom a holnapi folytatás ígéretével.

Jó éjszakát! 

2014-09-18  21:58
    *Szigal* (22619)
    előzmény:

6. 2014-09-18 21:5822619.

A Templom-hegy látnivalói külön tanulmányt igényelnének, ezért a Szemét-kapu előtti, William Davidson nevét viselő archeológiai park látványait csupán képekkel illusztrálom. A második kép közepén a falból kiemelkedik a híres Robinson-ív maradványa, de

beszéljen erről a mellékelt leírás második bekezdése. Csakis ha valakit érdekel. És van egy nem kevésbé híres Wilson-ív is…

A harmadik és negyedik képen láthatóbbá válik az Olajfák hegyének kiemelkedő tornya, amely a Miatyánk-templomhoz tartozik.  

2014-09-18  21:27
    *Szigal* (22618)
    előzmény:

7. 2014-09-18 21:2722618.

Továbbra is csak az első képet látom a szerkesztés ablakban, de remélem, hogy átmegy a következő, vakon feltett három kép is. 

1. Nagyon szép látvány volt a zöld kerítésvásznon kirajzolódó sok-sok kairói hajnalka, kár, hogy a kép nem lett a legjobb…

2. Még egy városfal.

3. - 4. Az említett 1-es autóbusz végállomása a Szemét-kapu közelében van, de mielőtt a Nyugati Falhoz sétálnék, még elidőzök egyéb látnivalóknál is. A lényeg angolul olvasható. 

2014-09-18  21:14
    *Szigal* (22617)
    előzmény:

8. 2014-09-18 21:1422617.

Eyek szerint feltette, háromszor is, csak éppen én nem láthattam, most már nagyon fogytán van a toleranciám.

Az előbb háromszor is megismételt kép az Olajfák hegyét mutatja, legszívesebben letörölném mind a hármat és újrakezdeném. Mindegy már, csak annyit még, hogy előtérben a Getszemáni-kert és a Nemzetek temploma látható, kocsit fennebb pedig a Mária-Magdolna ortodox templom, amelyet III. Sándor cár építtetett 1886-ban. 

A következő két kép az Olajfák hegyének zsidó temetője, ahová - a jövendőlések szerint - majd megérkezik a Messiás. 

2014-09-18  20:58
    *Szigal* (22616)
    előzmény:

9. 2014-09-18 20:5822616.

Jobb később, mint soha, mert aztán a mai élményeknek is helyet kellene csinálnom, feltéve, ha érdeklődést tapasztalok. 

Tehát folytatom, és nemsokára egy sorozat következik az Olajfák hegyéről, buszból, madártávlatból.

Kirándulás Jeruzsálembe VIII.

1. Itt a Damaszkuszi, vagy más néven Shem-kapu, sőt Nabluszi-kapunak is mondják, sajnos elég messze volt a lencsémtől. 

És itt megáll a tudományom, mert nem engedi feltölteni a második képet, pedig lekicsinyítettem.

Macerás lenne egyesével, így én feladom. A csoda vigye el! 

2014-09-15  21:27
    *Szigal* (22603)
    előzmény:

10. 2014-09-18 18:5122615.

Lám-lám, és ezt egy jóbarát mondja. Vajon mit mondanának az ellenségeim? Igaz, nem is érdekel. 

Ahogy mondod: Hál'Istennek!

A munkámat se fejeztem még be, ma valahogy nem vagyok ura az időnek. -:(((((((((

2014-09-18  18:38
    tanaria (22614)
    előzmény:

11. 2014-09-18 18:3822614.

Jó estét!

Most hirtelen csak annyit, hogy neked sose nő be a fejed lágya. Hál'Istennek!

2014-09-18  14:20
    *Szigal* (22613)
    előzmény:
  12. 2014-09-18 14:2022613.

Jobban vagyok, Tanaria és köszönöm, hogy aggódsz értem, bár korrektebb lenne, ha azt mondanám, hogy nincs időm szédelegni. Megszédülni pedig mitől? Vagy kitől? -:)))) Ez a micsoda állítólag másfél hónapig tart, és még csak egy hónapja körülbelül, hogy elkezdődött. Gabi lányom szerint, az is lehet, hogy valamilyen vírus okozza. 

Köszöntések átadva. 

♥  ♥  ♥  ♣  ♣  ♣  ♥  ♥  ♥

2014-09-17  11:32
    tanaria (22609)
    előzmény:

13. 2014-09-18 14:1322612.

Zsuzsa, köszönöm az ajánlatot, elolvasom és véleményt is mondok alkalomadtán. Ugye emlékszel, hogy nem is olyan régen, talán áprilisban mindketten ott voltunk a vele rendezett találkozón? Ez is kellemes emlékem maradt és a dedikált könyve ugyancsak. No és persze, hogy Veled is találkozhattam… 

Nálunk még nincs ősz, de lesz-e vajon, valaha? Mára több fok lehűlést ígértek a meteorológusok, de én Istenbizony nem éreztem semmit. Nagyon meleg van, és a tegnap már-már kibírhatatlan volt. Mikor látok már egy szivárványt??? 

2014-09-18  06:58
    visszatérő (22610)
    előzmény:

14. 2014-09-18 14:0622611.

Szervusz, Topik!

Ma reggel végre felfedeztem a privát üzeneteimet, sőt egyikre hosszasan válaszoltam, de azt hiszem, hogy nem jutott a címzetthez, hanem az űrben röpködő virtuális madarakhoz csatlakozott. Hajaj, ha annyi tízesem lenne, ahány elszállt levelem volt az internet létezése óta… Most nagyon gazdag lennék. 

El kellett mennem a gép mellől, mert a mai nap nagyon izgalmas programot ígért és meg is valósult: Rubik Ernővel (és persze másokkal) látogattuk meg a fantasztikus, MADATECH-nek nevezett tudományok múzeumát, itt Haifán, a régi Technion épületeiben. Egyszer, nagyon régen, talán húsz-huszonöt éve jártam már ott, de a mait össze sem lehet hasonlítani az akkorival. Még egy ok, hogy büszke legyek a városomra, a befogadó országomra. Majd mesélek, de a jeruzsálemi kaland elsőbbséget élvez, és munkám is van, amit estig be kellene fejeznem. Rubik Ernő pedig maga a megtestesült szerénység! Élmény volt egy levegőt szívni vele…

A csodáknak még nincs vége, mert az utcánk sok-sok magnóliájából egyik ismét virágzik, de csak egyetlenegy!!! Botanikus legyen a talpán, aki ezt megérti!

Szóval, nincs időm unatkozni, vagy betegeskedni, mert zajlik az élet körülöttem. A tegnap is jól telt, így hát minden ilyen szép, jó és élménydús napért köszönetet mondok!

A privát üzenetekre és e-mailekre válaszolok, ha nem ma, akkor holnap, csak kis türelmet kérek a várakozóktól! 

2014-09-18  06:58
    visszatérő (22610)
    előzmény:

15. 2014-09-18 06:5822610.

Szép napot!

Ma állítólag nálunk is kora ősz lesz, eső nélkül végre. Aki szereti Ungvári Tamást, az a Népszava mai számában olvashat vele egy remek interjút!

2014-09-17  05:58
    *Szigal* (22607)
    előzmény:
  16. 2014-09-17 11:3222609.

Megkönnyebbülve hallom, hogy jobban vagy.

Minden jót a mai napra!

Mindenkit köszöntök!

2014-09-17  09:27
    *Szigal* (22608)
    előzmény:
  17. 2014-09-17 09:2722608.

Ismét a tengerpart mentén robog velem a vonat, a látvány most is lenyűgöző. Sajnos felszállt egy lármás csoport, már az egész vonat megtudta, hogy Görögországba utaznak, jópofák, tele vannak érthető utazási lázzal. De jó lenne a bőrükbe bújni!

Folytathatnám a jeruzsálemi beszámolót, ha a képeket ide is letöltöttem volna. No, majd holnap. Szeretném még Alsórákosi-Marika elutazása előtt befejezni, tehát csípkednem kell magam!

Még egyszer: kellemes napot!

2014-09-17  05:58
    *Szigal* (22607)
    előzmény:

18. 2014-09-17 05:5822607.

Napsugaras reggelt! (Bár nálunk ez is túltengésben van.)

Sajnálom, hogy nem tartottam be a szavam, de a szédülés erősebb volt az akaratomnál. Ma reggelre hál'Istennek sokkal jobban érzem magam, és most már utazhatok is, szóval ma sem leszek gépközelben, de remélem, hogy holnaptól már ismét Veletek lehetek.

Legyen nagyon szép és eredményes napunk! 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥

2014-09-16  21:00
    Alsórákosi (22606)
    előzmény:

19. 2014-09-16 21:0022606.

Boldog estét kívánok!

Köszönöm ezeket a csodás jerusalemi képeket, életem végéig a szívem csücskében őrzöm azt a várost.

Sajnálom ami kimaradt és amit már soha nem pótolhatok (nem az én hibám!)

Köszönöm, hogy gyakran idézed felejthetetlen emlékeimet, olyan jó, hogy vannak! "Gazdaggá" tesz a mult! 

Nyugodalmas jó éjszakát Mindenkinek, álmodjatok szépet és gyertek holnap is!

*Szigal* (22603)
    előzmény:
  20. 2014-09-16 15:5322605.

Lehet, persze, hogy lehet, de így olyan mintha műmézet ennél. Ennek a városnak olyan légköre van, olyan kisugárzása, hogy azt érezni kell! Nemsokára folytatom, mert a java még hátra van, de most éppen a konyhában munkálkodom. Ez pedig nem éppen leányálom ebben a még mindig nagy melegben. -:((((( Ráadásul ma rettenetesen szédülök, remélem, hogy csak a vertigo miatt. 

2014-09-16  15:30
    tanaria (22604)
    előzmény:

21. 2014-09-16 15:3022604.

Köszönöm a veled utazást. Látod, így is lehet.

Nagyon tetszettek a városi részletek és a falak előtti pálmafák.

Mindenkinek szép napot!

*Szigal* (22603)
    előzmény:
  22. 2014-09-15 21:2722603.
    Azt hiszem most befejezem ezt az első adagot, mert valószínű a fáradtság miatt az "elküldöm" helyett a felső jobb sarokban lévő X-re kattintottam. Megismétlem, de a többi holnapra marad.Vagy máskorra.

Kirándulás Jeruzsálembe VII.

1. A Damaszkuszi kapuhoz érkeztünk, de én a végállomásnál, azaz a Szemét-kapunál szálltam le. Onnan a legkönnyebb megközelíteni a Nyugati Falat. 

2. - 3. Még mindig az Óváros falai mentén, már Kelet-Jeruzsálemben. 

4. A falak tövében "piknikező" asszonyok Alsórákosi-Marika számára ismerős látványt jelentenek, ugye? -:)))))))

Most már jó éjszakát kívánok és elnézést a túl-ten-gés miatt. 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥
    2014-09-15  21:03
    *Szigal* (22602)
    előzmény:

23. 2014-09-15 21:0322602.
    Kirándulás Jeruzsálembe VI.

Nem tagadhatom meg önmagamat, minden virág látványára felcsillan a szemem, a második képen például a hófehér murvafürtre.
    A harmadik és negyedik képen már feltünedeznek az Óváros falai. 
    2014-09-15  20:57
    *Szigal* (22601)
    előzmény:

24. 2014-09-15 20:5722601.
    Mindenféle egyéb elfoglaltság akadályozott a folytatásban. Most még egy darabig Veletek maradok, de csak addig, amíg be nem megyünk az Óvárosba, az a rész ugyanis holnapra marad, hiszen még csak 16 kép került ide fel, a tervezett 72-ből. 

Ha úgy gondoljátok, át is lehet ugorni az egészet. Többször jártam már Jeruzsálemben és az óvárosban, sokszor fényképeztem is, de minden alkalommal más és más részlet ragadta meg a figyelmemet - tehát: türelem, ez más lesz, nem éppen ismétlés. 

Kirándulás Jeruzsálembe V.

A keddi munkatalálkozó után felpattantam az 1-es autóbuszra, a további képeket onnan követtem el, főleg utcarészleteket, épületeket, sorban, ahogyan az Óváros irányába haladtunk. 
    2014-09-15  18:04
    *Szigal* (22600)
    előzmény:

25. 2014-09-15 18:0422600.
    Nálunk pedig már szinte teljesen besötátedett. Hiába, Ti jóval északabbra vagytok az Egyenlítőtől.

Folytatom:

Kirándulás Jeruzsálembe IV.

Megérkezünk és máris szívmelengető üzenet fogad: "Jeruzsálem magához öleli védelmi hadseregünk katonáit." Ez a felirat áll az óra alatt (2. kép).

Továbbhaladva, közös kedvencünk, a Húrok hídja magaslik előttünk. 

2014-09-15  17:51
    tanaria (22599)
    előzmény:

26. 2014-09-15 17:5122599.
    Eddig is élvezettel kísértelek, szép, gazdag táj, vatta-felhők.

Itt most megint lángra kapott az ég. Csodálatos égi színjáték, mindig ajándéknak érzem!

Mindenkinek szép estét!
    2014-09-15  17:00
    *Szigal* (22597)
    előzmény:
  27. 2014-09-15 17:0222598.
    Még mindig utazunk, de a folytatás csak egy óra múlva lesz esedékes. 

2014-09-15  17:00
    *Szigal* (22597)
    előzmény:

28. 2014-09-15 17:0022597.
    Kirándulás Jeruzsálembe III.

Közben egyre zordabbá változik a táj. 
    2014-09-15  16:55
    *Szigal* (22596)
    előzmény:

29. 2014-09-15 16:5522596.
    Kirándulás Jeruzsálembe II.

Láthatóan felfelé visz az út, fel a Júdeai hegyekbe, illetve Jeruzsálembe, amely 800 méterrel van a tenger szintje fölött. 
    2014-09-15  16:41
    *Szigal* (22595)
    előzmény:

30. 2014-09-15 16:4122595.
    Az előző hozzászólás első szava javítandó (szervusz), a "hezzánkvaló" pedig tájszó. 

Időutazást javasolok, de csak hat nappal megyünk vissza az időalagútba, és csakis egy jeruzsálemi séta kedvéért.

Többeteknek - remélem - kellemes emlékeztető, néhány topiktársnak pedig - mondjuk így - kedvcsináló. 

Kirándulás Jeruzsálembe I.

Kezdjük az odavezető úttal, illetve az út mentén látható ezzel-azzal: távoli városokkal, illetve mezőgazdasági ültetvényekkel. 
    2014-09-15  08:12
    *Szigal* (22594)
    előzmény:

31. 2014-09-15 08:1222594.
    Syervusz, Marika, köszönjük a "hezzánkvalót"!

Ez is milyen érdekes, látod, hogy szinte ugyanazon időben látogatunk ilyen helyekre - egyikből se legyen részünk! Mondd, ott fenn a felhőkben fényképeztél vajon? Nagyon remélem, hogy igen…

Jaj, mennem kell, de később kukkantsatok még ide, mindenkinek lesz valami szép! 

Előlegként a Margaret-Marikától fokföldi ibolya - gyönyörű! 
    2014-09-15  07:43
    Alsórákosi (22593)
    előzmény:

32. 2014-09-15 07:4322593.
     Szervusztok, fogyasszuk együtt!

Elegem van a napok óta szinte folyamatos esőből!
    Hét végén a Medves fennsíkon voltam 540 m magasan a felhőkben. Nagyon érdekes volt már a 21-es úton a busz tetejére "lógott" a felhő, a magaslaton pedig bene jártam. Szerencsére egész nap nem esett ki belőle  semmi és hideg sem volt.
    Kényszerű beteglátogatást tettem a salgótarjáni "súlyponti" kórházban, ami kívül-belől gyönyörű,  feltünt a modern  tálcás szekrény az ágyak mellett. Azonnal a szeretkórházi jutott eszembe, amelyiknek a furnér ajtaja éppen lapjaira foszlik!
    A vacsora 1 vékony  szelet felvágott, fél tenyérnyi kenyér és 1/6-od paprika + tea. A nővérek betegekhez viszonya csapnivaló!  Nem szeretném "kipróbálni" egyik helyet sem, bár ki tudja mit tartogat a sors!

Legyen vidám és napsugaras hetünk!
  33. 2014-09-15 07:1622592.
    Jó reggelt! 
    Addig vacakoltam a ma reggeli felkeléssel, amíg, lám,  Zsuzsa megelőzött, de ennek csak örülni lehet, annál is inkább, mert arról az eseményről mesél, amelyen magam is részt vettem volna, ha Pesten élek. Igaz, remélem egyszer majd itt Izraelben is láthatom-hallhatom őket élőben! 
    Ciss-Ági Neked-nektek most is csak gratulálni tudok, Zsuzsának pedig köszönet a tudósításért!
    Tanaria, neked köszönöm a mosolyt, amely pontosan jókor, a tegnapi feszültségek jótékony lazulásakor érkezett!
    Julika, látod, bármilyen rosszul hangzik, én ilyen halált kívánok magamnak, mert a szabad szellemnek semmi sem lehet fájóbb, terhesebb, mint a kiszolgáltatottság, a lassú halál. Szeretteinknek is. 

Most mennem kell, de később jövök. 
    2014-09-15  00:18
    ny62 (22590)
    előzmény:

34. 2014-09-15 06:3722591.
    Jó reggelt Mindenkinek!

Itt napok óta esik, olyan magas a páratartalom, mintha Ázsiában lennénk monszun idején (bár azt még nem tapasztaltam, csak olvastam róla). Tegnap szép élményben volt részünk,a mint Ciss-Ági is írta nektek a Goldmark kórus adott koncertet a Hegedűsben. Ági szerint a kórus nem volt formában, de szépen, átéléssel énekeltek örömet lopva sokunk délutánjába.
    Kellemes meglepetés is ért a kórus kapcsán, egyik kedves szomszédom, akit leginkább baloldaliságát egyre nyiltabban vállaló ügyvédként ismertem csak eddig, most kórustagként (mint megtudtam több évtizede) is szerepelt a koncerten.

Soha nem gondoltam, hogy az eső mekkora zajt tud csapni, ahogy az üvegtetőre esik. A zajtól nem volt csoda, hogy néha a kórus hibázott.

Izgalmas munkahét kezdődik sok eseménnyel és remélem kevés konfliktussal.
    Nehéz megélni, hogy barátaink mennek el örökre, sajnos egyre többen, szinte minden hónapban részt veszek egy-egy temetésen. 
    2014-09-15  00:18
    ny62 (22590)
    előzmény:
  35. 2014-09-15 00:1822590.
    Szigal, van rosszabb az öregek otthonánál, és ez - fiatalon meghalni.
    Egy nagyon kedves kolléganőm haltz meg az elmult napokban, telejesen váratlanul. Munkából hazamenet már nem érezte jól magát. Hazaért, hívtak ügyeletet, az adott valamit. Éjszaka még egyszer ki kellett hívni az ügyeletet. Reggel hívták a saját orvosukat aki azonnal sürgősséggel kórházba vitette rohammentővel. Délután meghalt.
    56 éves lett volna a héten, Szombaton temettük.
    Nagyon a hatása alatt vagyok, fel akarom hívni - hihetetlen...
    Persze magatehetetlennek, kiszolgáktatottnak lenni, az is borzasztó lehet...

Tudod, gyakran megyek el Évuskánk utcájában, háza előtt. Úgy felszólnék a kaputelefonon: felugorhatok egy kávéra?
    Mennyien, és mennyire hiányoznak már közülünk is!

2014-09-14  15:56
    *Szigal* (22587)
    előzmény:
  36. 2014-09-14 18:4522588.
    Jövőre, amikor jössz nem hagyjuk ki!

Képzeld a mókusok a fűben voltak, két lábon állva figyeltek, majd tovább futottak a földön.Na, kaptam egy  mosolyt?

Köszönöm, ez megvan nekem is, de még sem hoznak virágot.

2014-09-14  15:56
    *Szigal* (22587)
    előzmény:
  37. 2014-09-14 15:5622587.
    Szervusztok!

Tanaria, nekem még nincs tapasztalatom a fokföldi ibolya gondozásában, de találtam valami 

idevágót.

Remélem, segítségedre lesz. Nekem azt mondták a virágüzletben, hogy hetente egyszer és alulról kell öntözni, ne érje erős fény, inkább árnyékos, de ne sötét helyen tartsam. 

Úgy elgondolkoztam az erdei sétád kapcsán. Vajon megérem még, hogy egyszer Veled sétálhassak abban az erdőben >>>>,
    ott a Monostori út végén, ahol mókusok ugrálnak a fákon? Ma nem túl jó a hangulatom, de lesz még jobb is! Mindenképpen köszönöm a bátorítást. 
    2014-09-14  09:43
    tanaria (22586)
    előzmény:

38. 2014-09-14 09:4322586.
    Szép napot!

Nekünk is van fokföldi ibolyánk. Én szaporítottam levélről már vagy két éve sokat, sokfélét. Az idén virágzott először két fehér. A többi semmit sem csinál csak van. Esetleg valami tanács, hogy miért nem akarnak virágot hajtani?

A tegnap sétáltunk egy jó nagyot az erdőben. Csodálatos hangulata van ilyenkor, ősszel. Láttunk két mókust. Menet is jövet is ott voltak. :)

Szigal, veletek vagyok gondolatban.

Mindenkinek szép vasárnapot!
    2014-09-13  17:03
    *Szigal* (22584)
    előzmény:
  39. 2014-09-14 09:3422585.
    Kitöltöttem. Sok sikert!
    2014-09-13  10:46
    erzsebet.nyakas (22581)
    előzmény:
  40. 2014-09-13 17:0322584.
    Inolyavásárlás - nahát!
    2014-09-13  15:59
    *Szigal* (22583)
    előzmény:

41. 2014-09-13 15:5922583.
    Inolyavásárlás közben felfigyeltem ezekre a színes madarakra - olyan szépek! >>>>

(Kicsit zsúfolt volt a hely és csak ennyire tudtam közelhozni őket.)

42. 2014-09-13 15:5522582.
    Kedves Erzsébet, válaszoltam a kérdőívére, noha kicsit zavarosnak tűnik a cél, illetve nem látom a kérdések és az elérendő eredmények közötti kapcsolatot. Ennek ellenére sok sikert kívánok a diplomamunkájához! 
    2014-09-13  10:46
    erzsebet.nyakas (22581)
    előzmény:

43. 2014-09-13 10:4622581.

Kedves Fórumozó!

Tisztelettel megkérem Önt, hogy a diplomamunkám kutatásához szükséges, pár perc alatt kitölthető kérdőívet legyen szíves kitölteni és megosztani üzenő falán.
    A kérdőívem célja, felmérni azt, hogy hogyan változtatja meg a média a nők fogyasztói szokásait, illetve hogyan hat a testképükre. Továbbá szeretném megvizsgálni azt, hogy a médiaeszközök civilizációja hogyan módosította a nők szokásait és énképét.

A kérdőív a következő linken érhető el:http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/759607349/1/

Köszönöm szépen előre is a segítségét!

44. 2014-09-13 09:3522580.
    Szép napot!

Ez nagyon jó-szép. Köszönöm, mert eszembe juttatta, hogy milyen jó, hogy nem rossz!
    2014-09-13  08:58
    *Szigal* (22579)
    előzmény:
  45. 2014-09-13 08:5822579.
    Az előző beírás ellensúlyaként jó is történt velem, de csak most fogom fel a valódi értékét.

Levelet kaptam "55 éve barátnőmtől", aki - mily csoda! - alig néhány háznyira lakik Tanariától. Különböző újságcikkeket küldött borítékban, postán (mert ő elvből nem internetezik), és ezek közül az egyik annyira megragadta a figyelmemet, hogy rákerestem a világhálón. Jól jön néha, akár a reggeli ima helyett. 

"Olyan jó, hogy nem rossz"

Szintén az előző beírásban melléütöttem a betűt, és természetesen nem kompizició… 

2014-09-13  08:38
    *Szigal* (22578)
    előzmény:

46. 2014-09-13 08:3822578.
    Jó reggelt!

Adalékok a tegnapi beírásomhoz:

- Nagyon szép, gondozott a hely, és a benne lakók (élők?) is kitűnő kezelést-ellátást kapnak;
    - A bejáratnál ízléses kertészeti műalkotások, de nem vitt rá a lélek, hogy fényképezzek;
    - Ugyanott egy szocreál stílusú, borzalmas szoborkompizíció: két életnagyságú alak, idős hölgy könyvvel a kezében, vállát átkarolja egy öregúr, másik kezében pipa. Padon ülnek, arcukon átszellemült mosoly. Olyan rossz látvány volt, hogy megörökítésére nem is gondoltam.

Azt hiszem, hogy a fentieket elterelő hadműveletként írom, hogy ne a többi szomorú benyomásra emlékezzek. 

És az az, amit se magamnak, se másnak sohase kívánnék… Egy temetés sem lehet ennél szomorúbb. 

Beszéljünk másról, ne az elmúlásról. 

2014-09-12  22:43
    *Szigal* (22577)
    előzmény:

47. 2014-09-12 22:4322577.
    Továbbá elnézést kérek, hogy csak most, késő este léptem be, de mint említettem, látogatásra készültem, ami végül szó szerint a padlóra tepert.

Nincs szomorúbb látvány, mint az idősek otthonának elfekvő részlege. Ráadásul nem kívánt lehetőségeket vetít elénk. 

Sürgősen el kell felejtenem! 

Jó éjszakát és kellemesebb élményeket!
    2014-09-12  22:35
    *Szigal* (22576)
    előzmény:

48. 2014-09-12 22:3522576.
    Jó estét!

Jaj, lányok, hiszen ezt már tisztáztuk! Julika mentségére szóljon, hogy éppen akkor készült, majd ment el Szarvasra, a senior-táborba. 

Ez volt a 22470-es hozzászólásomban: "Dsida Jenő sírjának a témáját Julika vetette fel, és ennek kapcsán csak annyit sikerült kiderítenem, hogy 2010-ben összeállítottak egy listát mintegy 200 házsongárdi sír műemlékké nyilvánítása érdekében. Közöttük volt Dsida Jenő síremléke is."
    Erre reagált Tanaria, hogy fel is vették a műemlékek listájára (22490), sőt a felsoroltakhoz továbbiakat is javasoltak (?)

Reméljük, hogy nem háborítják híres halottaink nyugalmát, és emléküket a következő nemzedékek is kegyelettel őrizhetik.

Szép az Áprily vers, de lehet már röviden is linkelni, igaz, kicsit másként, mint eddig. 

Julika, Tanaria, Marika köszönöm, hogy Máriaként is eszetekbe jutottam, és 

magam is boldog névnapot kívánok Alsórákosi-Marikának és Margaret-Marikának, kedves druszáimnak,
    a mellékelt fokföldi ibolyával, amiből két cserépnyit is vásároltam tegnap, magunknak, névnaptól függetlenül. 

Mielőtt elfelejteném: Julika, nem írtál a tábori élményeidről, pedig nagyon vártuk!!!

Tanaria, köszönöm a linket, tovább lehet onnan menni és ki lehet nyitni egy térképet, amelyet kinagyítva érdekes információkhoz juthatunk. 

2014-09-12  21:36
    tanaria (22575)
    előzmény: