Kedves Fórumozók!

A következő napokban némi ráncfelvarráson esik át az NLCafé, célunk a mostaninál könnyebben kezelhető felhasználói felület. Megeshet, hogy egyes funkciók átmenetileg nem érhetőek el, türelmeteket kérjük! A fórumon böngészni, hozzászólni, topicot nyitni természetesen továbbra is tudtok. Jó böngészést!

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

30015 hozzászólás
  1. 2017. október 22. 15:1930015.

Nincs mit megkérdeznem, mert más ismerőseim jelezték, hogy látják, és van aki kedvelte is. Azért meg fogom kérdezni Gabikától, hogy mi az ő véleménye. Többek között ő is kedvelte a tegnap feltett képeimet. Majd este, mert most el kell mennem, majd jövök.

Hú, szenzációs napom van ma. Természetesen ezt is elmondom. (és balról el.)

előzmény:
    tanaria (30014)
    2017-10-22  10:46
  2. 2017. október 22. 10:4630014.

Szép vasárnapot!

Remélem, mindenki jól van!

Itt még mindig tart a vénasszonyok nyara.

Nincs semmi új a fb oldaladon. Kérdezd meg a technikusodat, hogy miért van ez? Hiába próbálkozol mindig ugyanúgy, nem jelenik meg.

Újra felkeltetted a kíváncsiságomat, félek, hogy megint hiába....

előzmény:
    *Szigal* (30013)
    2017-10-22  06:49
  3. 2017. október 22. 06:4930013.

Szép vasárnap-reggelt! 

Csak jelzem, hogy vagyok. Több mint egy hete foglalkoztat egy téma, ha elég információm lesz róla, veletek is megosztom. Csak sajnos képek nélkül. Olyan téma, ami csak úgy szembejött velem, hálás vagyok érte a sorsnak. Csak annyit, hogy egy nőről szól, aki 500 évvel ezelőtt élt, és akár el is mehettem volna mellette, mármint a téma mellett. Igazán kár lett volna. Alig várom, hogy elmesélhessem. 

Tegnap feltettem néhány képet az FB-re, visszajelzést kérek, ha esetleg láthatóvá váltak volna. Ketten már jelezték, hogy igen. 

Számunkra újabb hét kezdődött, ez sem lesz unalmas. Indulok Klárikához, aztán baráti találkozóm lesz, majd vásárlás stb. Valamikor majd jelentkezem, addig is viselkedjetek az elvárásokhoz méltó módon! 

4. 2017. október 21. 19:5830012.

Nagyon örültem neked, Margaret. Látom komolyan készültök a télre. 

Köszönöm kedves üdvözletedet!

Örülnék, ha hamarosan újra jönnél, mesélnél.

előzmény:
    margaret3711 (30010)
    2017-10-21  17:48
  5. 2017. október 21. 18:0330011.

Margaret-Marika, drága vagy, hogy máris megnyugtattál. Csupa jó és hasznos elfoglaltságok várnak rád, majd azt is meséld el, hogy miket vásároltatok a lánykáddal, persze csak akkor, ha nem titok. 

Mindig szeretettel várunk ide, de ezt Te nagyon jól tudod!  Egy egész csokorral küldenék!

előzmény:
    margaret3711 (30010)
    2017-10-21  17:48
  6. 2017. október 21. 17:4830010.

Szervusztok,kellemes hetveget kivanok!

Koszonom Tanaria es Ibike,hogy gondotok ram.Nincs szukseg aggodalomra,itt faj ott fajon kivul nincs mire/kire panaszkodnom.

Nagyon elvagyunk foglalva a kerti munkaval,mielott a tel bekoszon.Kocsim keszen all,olaj csere /gumi csere.Eleg sok egeszsegugyi appointmentek kovetkeznek a kovetkezo hetekben. A karacsonyi vasarlast sem felejthetem. Hetfon lanykammal egesznapi vasarlas van tervben.Az idojaras mar bizonytalan.

Tanaria anyukajat is udvozlom.

előzmény:
    *Szigal* (30009)
    2017-10-21  07:38
  7. 2017. október 21. 07:3830009.

Szervusztok, jó reggelt!

Egyik kedves, sajnos már hűtlenkedő topiktársunktól kaptam az FB-n egy kedves  kis Kányádi-verset, csupa zene minden szava: 

Kányádi Sándor: Jön az ősz

Jön immár az ismerős 
    Szél lábú deres ősz. 
    Sepreget, kotorász, 
    Meg-megáll, lombot ráz.

Lombot ráz, diót ver, 
    Krumplit ás, szüretel. 
    Sóhajtoz nagyokat, 
    S harapja, kurtítja a hosszú napokat.

Évekkel ezelőtt őt is Nobel-díjra jelölték, az egyik ajánlás még benne van a számítógépem adattárában. Van annak már jóval több, mint tíz éve. Mint tudjuk, nem kapta meg, pedig az én nemzedékem számára mindig a legkiválóbb költő, emberileg  követendő példa marad. 

Nemsokára indulok, "indulászok" , ahogyan Y. kollégám mondaná, aki - már annyiszor meséltem - hat évesen jött az országba és egészen sajátos,  mondanám kreatív módon őrzi anyanyelvét. Ma is Klárikánál van jelenésem. 

További szép napot!

Úgy, de úgy szeretném már képekkel fellendíteni a topikot, mert csak gyűlnek, egyre gyűlnek a képek, és az NLC-t illetően egyre szkeptikusabb leszek. Tanaria naplementéi is érdekelnének, mert a telefon éppen annyit ad vissza, amennyit kell. Talán?

Alsórákosi-Marikának azt üzenem, hogy már a képregényei is hiányoznak, szövegekről ne is beszéljek, például a legutóbbi élményei a pártkányi Simon és Juda vásárról… Margaret-Marika elhúzódó hiánya mindig aggodalmat ébreszt bennem (is)…

előzmény:
    tanaria (30008)
    2017-10-20  08:50
  8. 2017. október 20. 08:5030008.

Szép napot!

Ez szomorú vers, de szép. Anyukámnak is felolvastam, egy mosollyal jutalmazta.

Még mindig a gyönyörű őszi erdőt élvezem. Ritka-szép őszünk van. A naplementék is pompásak! Minden nap ajándék.

A bánatom csak az, hogy a telefon nem adja vissza a színeket.

Jó, hogy elmondtad a szerzőnek is, mert megérdemli, hogy örüljön!

előzmény:
    *Szigal* (30007)
    2017-10-20  07:33
  9. 2017. október 20. 07:3330007.

Kosztolányi Dezső: Őszi reggeli

Ezt hozta az ősz. Hűs gyümölcsöket
    üvegtálon. Nehéz, sötét-smaragd
    szőlőt, hatalmas, jáspisfényü körtét,
    megannyi dús, tündöklő ékszerét.
    Vízcsöpp iramlik egy kövér bogyóról,
    és elgurul, akár a brilliáns.
    A pompa ez, részvéttelen, derült,
    magába-forduló tökéletesség.
    Jobb volna élni. Ámde túl a fák már
    aranykezükkel intenek nekem.

Kicsit szomorú ez a vers. de olyan ködös a mai reggel, hogy ez illik a hangulatomhoz.

Tegnap is elszállt az idő, Klárika se volt a legjobb formában, szenved, fájdalmai vannak. 

Tanaria, én köszönöm, hogy tetszésedet ilyen szépen írtad le. El is meséltem a riport szerzőjének, ő is örült szavaidnak. 

Tegnapelőtt egy kígyófiókával találkoztam, akár vipera is lehetett! Sötétszürke színe volt, le is fotóztam a mobillal, aztán véletlenül ki is töröltem. Fenyegetően emelgette fejecskéjét, és ott tekergőzött a házunk alsó teraszán. Cseppet sem féltem tőle. Jut eszembe: valamikor rengeteg  mongúz volt a környékünkön, de már évek óta nem találkoztam velük. Kedden, miközben Timrátba repített a busz, megálltunk egyik stoplámpánál, és egészen az út szélén megjelent egy jól fejlett példány, zavartalanul táplálkozott, biztosan zsákmányra lelt. Netán kígyóra? Ő volt Rikki-Tikki-Tavi izraeli hasonmása!

Ma reggel viszont egy mátyásmadár köszöntött rám, kék szárnytollai csak úgy virítottak! Persze, nem róla álmodták meg a boldogság kék madarát…

előzmény:
    tanaria (30006)
    2017-10-19  09:18
  10. 2017. október 19. 09:1830006.

Szép napot!

Nincs szavam rá, nagyon tetszett! S, hogy felismerhettem egy pár haifai képet, az már csak ráadás volt. A kezdés és a képekhez írt szöveg csak kiteljesíti az élményt. Nagyon köszönöm!

előzmény:
    *Szigal* (30005)
    2017-10-19  07:58
  11. 2017. október 19. 07:5830005.

Jó reggelt kívánok!

Már több mint két órája talpon vagyok, de még mindig bamba állapotban, pedig nemsokára indulnom kell, hogy hová? Klárikához, természetesen, hiszen tegnap délután-este is nála voltam, és mikor hazaértem, nemsokára kezdődött az izraeli X-faktor. Vessetek rám követ, de én kedvelem a műsort, csak azon csodálkozom, hogy mennyire nem ismerik az emberek saját magukat, illetve mennyit hisznek magukról, és elég gyakran minden ok nélkül. Azért is kedvelem, mert ezt a lányommal szoktuk nézni és a cicák is betársulnak - csudajó így négyesben!

Még csak annyit, hogy a tegnap nagy revelációban volt részem, egy kedves barát jóvoltából. A fotóriport értékét emeli , hogy a harmadik kép születésekor ott voltam a fotós mellett, sőt, nekem is van hasonló felvételem, mert azt a felejthetetlen látványt magam is megörökítettem. Timrát fölött történt, a Simron-dombon, talán két évvel ezelőtt. Érdemes elolvasnotok, szép az írás és a fotók is különlegesek. 

Máris indulok, de előtte még nagyon szép napot kívánok nektek! 

előzmény:
    tanaria (30004)
    2017-10-18  12:05
  12. 2017. október 18. 12:0530004.

Ez a szám is jól mutat!

Mindenkinek szép napot!

előzmény:
    *Szigal* (30003)
    2017-10-18  07:46
  13. 2017. október 18. 07:4630003.

No ez már a botrány tetőfoka, állandóan beíratják velem a jelszót, majd két-három szó után kirepítenek! Azt hiszem, most negyedszer próbálkozom, és minden alkalommal újra kéri a jelszót! Netán annak a jele lenne, hogy valaki(-k) éppen dolgozik(-nak) ezen a felületen? Éppen ideje lenne!  Ha egyáltalán…

Éppen arról szövegeltem,hogy milyen jó lenne látni Tanaria őszi képeit, mert feltételezem, hogy a csodás látványokat nem tartja meg, csak úgy, magának? 

Tegnap, újabb érdekes (egyre érdekesebb) munkanap után, már az esti sötétben újra egészségi sétára indultunk, természetesen ismét Náhálálra! Tanaria gondolatát folytatva, tényleg különleges kapcsolatunk alakult ki ezzel a településsel, és azt hiszem, hogy kevés ilyen van ezen a világon. Legközelebbi látogatásakor remélem, hogy a barátnőmmel, de bármikor, bármelyiketekkel szívesen körbejárom - a tegnapelőtti vendégek is el voltak tőle ragadtatva -, ahogyan láthatjátok is egy-két hozzászólással előbb. 

előzmény:
    tanaria (30000)
    2017-10-17  16:20
  14. 2017. október 18. 07:1530002.

Igen, Tanaria, szép kerek szám, és mindannyian megdolgoztunk érte. Gratulálok és örülök, hogy te lettél a harmincezredik hozzászólás "gazdája"! 

előzmény:
    tanaria (30001)
    2017-10-17  17:41
  15. 2017. október 17. 17:4130001.

Szép kerek szám, mi?

előzmény:
    tanaria (30000)
    2017-10-17  16:20
  16. 2017. október 17. 16:2030000.

Már napok óta kegyes velünk az időjárás. Csodaszép ősz van és pompás színekben sziporkázik az erdő előttünk. Minden nap csodálatos képekkel ajándékoz meg!

Margaret, sokszor eszembe jutsz, remélem, minden rendben nálatok!

előzmény:
    tanaria (29999)
    2017-10-17  13:53
  17. 2017. október 17. 13:5329999.

Szép napot!

Sajnos nem látszanak a képeid a fb-n.

Jó volt látni, hogy tegnap, végre, megint jó napod volt. Örülök neki! Nagyon megszerettétek ti Náhálált, biztosan, nem véletlenül... Lelki szemeimmel, most is látom fentről a kilátóról.

Engem is nagyon bosszant, hogy le sem ...nak.

előzmény:
    *Szigal* (29997)
    2017-10-17  07:12
  18. 2017. október 17. 07:1929998.

Tényleg-kényleg jó nap volt a tegnap! Kipróbáltuk az új izraeli vasútvonalat, Y. várt a Migdal Haemek-i állomáson, onnan egyenesen Timrátra utaztunk, megvolt a háztűznéző, mármint körbe jártuk gyönyörű házát, a lugasban kávé és sütemény mellett beszélgettünk - csuda jó volt! Aztán felmentünk a tetőre, mert jött az eső, és megnézegettük az emeleti szobákat, végül a dolgozószobában bemutattuk a családi, illetve a volt közös újságunk archívumának érdekesebb darabjait - nagy sikerünk volt ezzel! 

Már kora délután volt, amikor elindultunk, csak úgy, valamerre. Vacilláltunk a galileai Betlehem és Názáret között, de ebédelni is kellett, így Ramat Jisáj egyik vendéglőjében kötöttünk ki, ahol nagyon finomakat ettünk, majd Náhálálba indultunk, csak úgy, rövid sétára. Nem árultuk el a körbe-körbe-karikába útirányt, hanem csak mentünk és bámulgattuk a házakat, növényeket, virágokat. Tényleg varázslatos ez a hely! Már lement a nap és sötétedni kezdett, amikor Vera megkérdezte, hogy nem keressük meg az autót? - No akkor induljunk visszafelé, - mondta Y., pedig már ott voltunk az Audi mellett. Y. még húzta volna tovább, de én elröhögtem magam. Akkor esett le nekik a tantusz, hogy körbe sétáltunk a falun és mind a négyen jót nevettünk a jól sikerült "becsapáson". A két vendégnek, a natanjai barátnőmnek és pesti vendégének is nagyon tetszett a hely, utóbbi meg is fogalmazta, hogy miért. Szerinte, ha egy izraeli falunak főiskolája, mezőgazdasági továbbképzője, sőt még színháza is van, miközben áthatja a trágyaszag, de tele van virággal, egzotikus fákkal, szép házakkal, kerítés nélküli kertekkel és jól karbantartott utakon sétálhatunk, ez valahol az egész ország névjegye. Egy országé, amelyben dolgoznak, termelnek, élnek. Kedves volt tőle a fenti minősítés, jól is esett. 

Aztán elindultunk mindhárman Haifa felé, majd a vendégek továbbutaztak Natanjára. Igazi jó nap volt ez!

Most pedig Klárikához megyek, onnan pedig ismét Timrátra, mert munka van! 

Szép napot és jókedvet kívánok!

előzmény:
    *Szigal* (29997)
    2017-10-17  07:12
  19. 2017. október 17. 07:1229997.

Jó reggelt!

Feltettem egy képet a közösségi oldalra, látjátok? Kérek szépen pozitív vagy negatív visszajelzést és a téma lezárva. Elnézést kérek az előbbi beírásomért - teljesen fölösleges volt. 

Jó lenne ide feltenni képeket, ha lehetne. Nem is az bánt, hogy másfél hónapja egy félig lerombolt házban lakunk, inkább az, hogy az építőknek álcázott rombolók még csak nem is mentegetőznek, bizonytalanságban hagynak és magyarán: tojnak ránk. Minősíthetetlen, ilyenkor a humorom is cserben hagy. 

előzmény:
    *Szigal* (29996)
    2017-10-16  19:16
  20. 2017. október 16. 19:1629996.

Jó estét kívánok egy szép nap után!

Tanaria, drága barátnőm, még Te is hülyének nézel engem? Én nem azt kérdeztem, hogyan kell képeket felrakni, hiszen tudom, hanem azt, hogy miként lehet megosztani, hogy ne csak egyesek lássák azokat, hanem a kettesek is, mert például Te sem látod és Alsórákosi-Marika sem, mások viszont igen. Én azt akarom, hogy mindenki láthassa, ezt próbáltam megértetni veled. 

"Belépést a FB oldaladra, rákattintasz a fénykép/videó ikonra, kinyílik egy ablak és ott vannak a képeid." - mondod, de ki az ördög rakta oda azokat, ha nem én? 

Na majd megkérdezem Gabikát, a szakembert, ő biztosan eligazít, mindenképpen köszönöm a törődést, vegyük úgy, hogy ez egy újabb sajnálatos félreértés volt közöttünk. A kép, amit próbaként feltettél az oldaladra, nagyon szép, és köszönöm. 

És azt is remélem, hogy előbb-utóbb ide is lehet fotókat feltenni, mert a mai képeket is szeretném nektek megmutatni és nem az FB-n! Apropó! Láttátok a parttakarítás fotóriportját? Megosztottam az FB-n is, kíváncsi vagyok, hogy Te, Tanaria és Te, Alsórákosi-Marika látjátok az oldalamon? Vagyis inkább: az idővonalamon? Ki a búbánat találta ki ezt a nevet, és mi az, hogy idővonal? 

előzmény:
    tanaria (29995)
    2017-10-16  07:40
  21. 2017. október 16. 07:4029995.

Szia!

Jó, akkor minden marad, amit előbbi hsz-ban írtam, csak biggyeszd elé még ezt a mondatot: Belépést a FB oldaladra, rákattintasz a fénykép/videó ikonra, kinyílik egy ablak és ott vannak a képeid.

Mindenkinek jó reggelt!

előzmény:
    *Szigal* (29992)
    2017-10-15  18:11
  22. 2017. október 16. 06:5529994.

Szervusztok, jó reggelt!

Látjátok, milyen kevés kell a jókedvhez? Ma például csak annyi, hogy valaki megelőzzön! 

Alsórákosi-Marika, köszönöm, nagyon köszönöm és a küldeményeidet is. De miért vagy ilyen mérges? 

A fotók mindig ezer szónál is többet mesélnek a hangulatról - itt a példa, most már elhihetitek, hogy nagyon jól telt az a szemétgyűjtési akció a Pálmapartnak nevezett tiberiasi partrészen, ahol valami miatt leginkább eukaliptuszfák vannak! Engem hála Istennek csak egyetlen fotón fedezhettek fel, vigyáztam rá, hogy percre se legyek fókuszban! Hiszen annyi szép fiatal volt ott! Két közeli ismerőst mégis felfedezhettek, lássuk, kinek sikerül? 

Nemsokára indulok újabb expedíciómra, lehet, hogy estére az írásbeli beszélőkém is beindul? 

Legyen nagyon szép napunk! 

előzmény:
    Alsórákosi (29993)
    2017-10-16  05:40
  23. 2017. október 16. 05:4029993.

!

: , , ,!

.

előzmény:
    *Szigal* (29987)
    2017-10-14  07:41
  24. 2017. október 15. 18:1129992.

Szia! 

Hadd értetlenkedjek egy kicsit. Én lépéseket kértem. 1. .... 2. .... 3. .... x. .... 

Továbbá: kiválasztod a képet. A saját fotótáradból, gondolom. Rákattintasz kétszer - hol, mikor és miért? Elküldöd. Honnan és hová? Mindez szép és jó, de hogyan kerül a kép a saját FB oldaladra? Feltételezem, hogy kell oda némi copy-paste akció is, nem? Jó, mondjuk ott vagy már a saját oldaladon. Engem az ottani lépések érdekelnek, lépésről lépésre, mint egy hülye gyereknek, érted? A többit megoldom magam. 

Szép az őszi képed. Köszönöm, megőriztem! 

előzmény:
    tanaria (29991)
    2017-10-15  15:36
1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek