Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pannon Kincstár Tanoda

cabir
Létrehozva: 2009. szeptember 24. 11:19

Azért nyitottam ezt a topicot, mert a fent nevezett iskolába szeretnék tanulni szociális gondozó-ápló szakon, és szeretnék tájékozódni róla.

http://www.pktanoda.hu/

 

Az iskoláról várok véleményeket, tapsztaltokat, pl. megbízható-e az intézmény, színvonalas-e az oktatás, stb.

A honlap alapján megbízhatónak, és meglepően olcsónak tűnik, mikor beadtam a jelentkezési lapot, jók voltak a benyomásaim, de szeretem jól körüljárni, mibe is vágok bele!

 

Előre is köszönöm a véleményeket!

  1. 2017. október 1. 21:2119.

    Szerintem tök korrekt az iskola. Nálunk a szociális szakgondozó képzésen a csoportban a gyakorlat során többen kaptak állásajánlatot is. Az oktatók többsége is jófej. Az adminisztráció pedig semmivel nem rosszabb, mint bármelyik másik iskolában. Nyugodt szívvel tudom ajánlani.

  2. 2017. május 3. 10:2818.

    Szia! Én is ugyanabban a cipőben járok, mint te. Én is félévnél járok, sok időt, pénzt fektettem bele, ezért nem hagyom ott. Senkinek nem ajánlom a sulit. Mielőtt jelentkeztem volna kisgyermekgondozónak, felhívtam őket a gyakorlatokról, hogy lehet-e majd munka mellett, rugalmasan kezelik-e, stb. Majd elkezdődött novemberben az oktatás és február-márciusban derült ki, hogy kötelező gyermekotthoni gyakorlat lesz, amiről semmit nem tájékoztattak már a beiratkozásnál se. Leginkább vasárnaponként tudja megoldani egy dolgozó ember, hogy elmenjen gyakorlatra, mert hétfőtől péntekig dolgozik, szombaton 8-18-ig oktatás. Az ügyfélszolgálaton nem tudnak semmit a most(2017. évi) novemberi szakvizsgáról, beadandókról, hanem mindent a csoportban innen-onnan (előzőleg végzettektől) mazsolázzuk össze az információkat. Más: az április 8-ai modul szintvizsga eredményét még nem tudjuk, peddig lassan 1 hónap(!) eltelik. Voltam már pár OKJ-s képzésen, de ilyen szintű tájékozatlansággal(nemtörődömséggel?) még sehol nem találkoztam, pedig ez egy szolgáltatás. Mi havonta fizetjük a tandíjat, elvárnánk, hogy 100%-ot vagy a lehető legjobbat nyújtság. Én is szolgáltatásban dolgoztam/ dolgozom és mindig a vendég az első. Kicsit hosszúra sikerült, de szeretném, ha más nem kerülne ilyen helyzetbe.

    előzmény:
    Katia (17)
    2016-04-05  11:26
  3. 2016. Április 5. 11:2617.

    Sajnos az utolsó hozzászólónak igaza van. Gyakorlati oktatási színvonaluk elég gyér - tényleg könyörögni kell, hogy valamit mutassanak már és azt se a megfelelő oktató teszi. A gyakorlaton az tanul, aki élelmes -a többi meg csak ágyazgat. A gyakorlati helyekről van címlistájuk, de nem mindenhol fogadnak minket szívesen. (..) Most már csak azért nem hagyom ott, mert a nagyobbik részét megcsináltam....

    előzmény:
    cilke65 (16)
    2015-11-27  09:17
  4. 2015. november 27. 09:1716.

    Sziasztok!


    Én végig jártam a Pannonban az Egészségügyi Asszisztens képzést,megbuktam a záróvizsgán nemcsak én hanem az osztály fele,és nemcsak ebböl buktak hanem irásbeli és szóbeliböl is.Itt a számok beszélnek ahol az osztály fele megbukik ott olyan az oktatás is!!!Ezenkivül nem segitenek gyakorlati helyet keresni,nem készitenek fel a gyakorlatra se semmire,a tanfolyam vége felé úgy kellett könyörögni a tanárnönek hogy mutasson már valamit gyakorlatból ,megmutatott 1-2 dolgot és ennyi volt..


    Az oktatás 000,viszont a tudást megkövetelik a záróvizsgán!!Aki jót akar az ne menjen ide!!!!!

  5. Torolt_felhasznalo_745162
    Torolt_felhasznalo_745162
    2014. december 19. 21:4715.

    Ennyi hazugságot összehordani. Egy ismerősöm is oda járt és nagyon dicsérte.  Magánkórházban dolgozik és 8 ember közül választották ki. Az pedig kizárt, hogy aki itt végzett esélytelen lenne egy felvételnél. Ez nem igaz.


    1 hónapig jártál oda, aztán mellé ....


    Biztosan veled volt a baj. 

    előzmény:
    JJJ (10)
    2012-11-01  21:50
  6. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2014. december 19. 21:1714.

    Ezt a választ nagyon jó volt olvasni, mert én is a PKT-nál akarok februártól tanulni és infót kerestem.Gyakorló ápoló képzésről mit tudtok még?

    előzmény:
    monyoci (13)
    2013-01-08  12:29
  7. 2013. január 8. 12:2913.
    az ápoló képzés kiemelkedő, nem is indul máshol, mert mindenki a pkg-nál tanul.
    6 félév helyett 4 félév, ingyenes szervezett gyakorlat-jegyzet-állami támogatás...diákigazolvány.
    Nyugodtan írjatok az online érdeklődő felületen, 24 órán belül választ kaptok
    előzmény:
    szasszi87 (11)
    2012-12-14  08:23
  8. 2013. január 8. 12:2612.

    Ne terjessz olyat, ami nem igaz, sajnálom, hogy lehetőséged van rossz hírét kelteni az iskolának!
    A SOTE volt és jelentlegi oktatói tanítanak és intézményvezetők.

    Komplett gyakorlati demonstrációs berendezett fogászati rendelő, gyógyszertári labor, bölcsődei terem teljes felszereléssel,ingyenes gyakorlatok és jegyzetekkel várja a leendő hallgatóit.

    Saját vizsgáztatási joggal rendelkezik az iskola, azaz nem ETI vizsga, hanem a saját tanárok a kérdezőtanárok, minőségi mutató az eredménytábla, kukucskáljatok már rá:
    pkg.hu rólunk-eredményeink.

     

    Remélem sikerült azonban találnod számodra megfelelő iskolát...

    előzmény:
    JJJ (10)
    2012-11-01  21:50
  9. 2012. december 14. 08:2311.
    Én is itt néztem képzést, az ápolón gondolkodom. Elgondolkodtató amit írtál! Valaki esetleg tud ajánlani Bp-en intézményt, ahol jó az ápoló képzés? Általános asszisztensre jártál? Gondolkodtam azon is, de el lehet vele helyezkedni?
    előzmény:
    JJJ (10)
    2012-11-01  21:50
  10. JJJ
    JJJ
    2012. november 1. 21:5010.

    Én asszisztensi képzésre jártam a suliba 1 hónapig, aztán kiléptem mert.... tájékoztatás semmi,vizsgakövetelvémy semmi, oktatás sem produkált valami jól,gyakorlati helyet sem segítettek keresni, azt a választ kaptam keressek magamnak. Megnéztem a többi suli oktatási anyagát...igaz hogy drágábbak de többet tanítanak,jóval többre kiterjed mint a pk tananyaga.

    DE a legfőbb problémám az, hogy elkezdtem állásokat nézegetni és nem 1 helyen olvastam hogy aki ebbe a suliba tabnult ne is jelentkezzen!

    Nagyot csalódtam.

    Szép estét! 

  11. 2011. október 29. 19:349.

    Sziasztok,

    Én idén kezdtem el a Pannon Kincstár Tanodában egy fogászati asszisztensi tanfolyamot és eddig nagyon tetszik. Egy lány foglalkozik az irodából a tanulók ügyeivel, őt Sebő KAtának hivják, aki nagyon kedves és látszik, hogy érdekli, hogy mi van a tanulókkal és az ügyes-bajos dolgaikkal.

    Remélem a tanfolyam végén is ilyen jó véleménnyel leszek az iskoláról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2010. szeptember 16. 23:428.

    bár most elgondolkodtam.

    tavaly ilyenkor nem én voltam ár, pocakos voltam...............

    előzmény:
    monyoci (7)
    2010-09-16  23:41
  13. 2010. szeptember 16. 23:417.

    sajnálom, ha így éreztél, én vagyok az a csaj....

    SOSEM vagyok flegma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! én belőletek élek, nem beszélek magam ellen. szívesen válaszolok bármilyen kérdésre, akár emailben, akár telefonon, este 8kor is felveszem a telefont, szombaton és vasárnap is. éjjel is válaszolok emailre. ne haragudj de ne terjessz ilyet!!!

    telefonszámom 06 20 458 5700 

    06-1-769-19-40, 06-70-426-86-65

    monika.horvath@pkg.hu

     

    állok elétek.

     

    egyébként imádom a fiatalos lendületes oktatóinkat, de az idősebb kollégákat is folyamatosan figyelemmel követjük, volt már "leépítés" diáklázadás miatt :D

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821226 (5)
    2009-10-27  17:39
  14. 2010. szeptember 9. 15:296.

    Sziasztok!

    Vannak azóta tapasztalatok erről az iskoláról? Engem a kisgyermekgondozó tanfolyam érdekel. Milyenek az oktatók? Mennyire kötelező bejárni?

    Köszi előre is!

    előzmény:
    cabir (1)
    2009-09-24  11:19
  15. Torolt_felhasznalo_821226
    Torolt_felhasznalo_821226
    2009. október 27. 17:395.

    Nekem nincs jó benyomásom a suliról.

    Kb. lasszóval kellett állandóan megfogni a csajt, hogy végre ugyanmá, mondjon valamit a szakról, ami érdekelt. Nagy kegyesen, tök flegmán elmondta oszt csá.

    Úgy gondolom, hogy a mai világban eléggé a vásárlókból, ügyfelekből élnek ők is, tehát ezt nem igazán engedném meg a főnökség részéről.

    Ráadásul olyan szinten hadart és próbált lerázni, hogy szinte esélyem se volt többet kérdezni. Elvileg csak egy ügyintéző tud mindent (?!), más szóba se áll az emberrel.

    Jártam már pár suliba, de azért ez a nívó az elején, már elég gáz.

    Mi lesz később, ha konkrét probléma, ügyintézés szükséges a tanulmányaimhoz? Ezen elgondolkozhatnának a suli vezetőségéből is.

    Egyébként ez nem egyedüli vélemény, más fórumon hasonló sztorikat hallottam.

    No comment.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 1. 22:564.

    Köszönöm előre is!

     

    Jó lenne, ha minél töb véleményt írnátok, mert egy hét múlva kezdődik a tanítás - remélem, azért lesznek itt beszámolók, ne kíméljetek!

    előzmény:
    Kelly78 (3)
    2009-09-24  22:57
  17. 2009. szeptember 24. 22:573.

    Nekem holnap lesz az első tanítási napom ott!

    Én is kíváncsi vagyok... Majd beszámolok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 24. 22:102.
    előzmény:
    cabir (1)
    2009-09-24  11:19

Címlap

top