Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukrász szakma,milyen?

micimaci766
Létrehozva: 2009. szeptember 4. 18:43

Sziasztok!

 

Érdekel a cukrász szakma,erről szeretnék infókat,tapasztalatokat.

Érdemes ezt a szakmát 30 felett elkezdeni,vagy már idős vagyok hozzá,hiszen gondolom elég sok a gyakorlati idő,stb..?

Van valakinek ezirányú tapasztalata? Minden érdekel!

Láttam,hogy van OKJ-s képzés is..

 

Köszönöm!

  1. 2015. február 25. 15:4421.

    Sziasztok!


    Cukrász munkatársakat keresünk pilisvörösvári partnercéghez 1 műszakos munkarendbe (6:00-14:00) Amennyiben van cukrász végzettséged és szeretnél ilyen területen elhelyezkedni, jelentkezz a wf31108@hrszoftver.hu e-mail címen.


     

  2. 2015. január 22. 09:4320.

    Egy 5 részes sorozat a cukrász szakma rejtelmeiről, melyből kiderül miért jó illetve miért nehéz a cukrász szakma, mennyit dolgozik és keres egy cukrász, illetve hogy is néz ki egy napja. Találtok itt információkat cukrász képzésről, tippeket gyakorlati hely találáshoz és munkahely kereséshez is. Remélem tetszeni fog és hasznosnak találjátok majd! :)


    http://horsi-orsi.blogspot.gr/2015/01/cukrasz-szakma-rejt elmei-1-resz16.html


     

  3. Torolt_felhasznalo_522668
    Torolt_felhasznalo_522668
    2009. szeptember 18. 20:1119.

    Szerintem végezd el! Próbáld meg! Mi az hogy késő? Mikor akartad elkezdeni? hiszen még az életed felénél sem tartasz!! inbább kihagynál valamit egy "most már túl késő elkezdenem bármit is!" felkiálltással? És a maradék 40-50-??? évedben bánni akarod? És az ükunokáidnak meséled, hogy valaha cukrász akartál lenni? Én 18 vagyok (úgyhogy elnézést a tegeződésért) de eldöntöttem, hogy gyakorolok, és meg akarom csinálni, mert ezt akarom. Nem akartam mindig is ezt, tizennégy évesen, a középiskola kezdetekor még fotós- varrónő- esküvőszervező stb, szerettem volna lenni, (de már akkor is sütögettem.)

     A lényeg: ha érdekel, és örömet okoz - mint Rachel Allennek, Jamie Olivernek, az ausztrál Bill akárkinek, akkor nem számít, és le kell küzdeni az akadályokat. Mert a mai helyzetben tényleg reménytelennek tűnhet... (És nem akartam "kioktató" lenni, ez csak a véleményem)...

    előzmény:
    micimaci766 (18)
    2009-09-08  17:47
  4. 2009. szeptember 8. 17:4718.

    Szia!

     

    köszi az infót.ez nem jó hír,de nem lepett meg.bár gondolom ez is elég sok mindentől függ.

    én megrekedtem az álmodozás szintjén,pénzem sincs rá,csak érdeklődtem,hgoy mivel jár ez a szakma.

    mondjuk ez szerintem más szakmákkal kapcsolatban is igaz.sajnos túl későn jöttem rá,hogy más irányba kellett volna lépnem.

    előzmény:
    sidney06 (17)
    2009-09-08  17:39
  5. 2009. szeptember 8. 17:3917.

    Szia!

    Én vendéglátóipari szakközépben dolgozom. Egy kicsit informállak az elhelyezkedési lehetőségekről: Mivel hasonló sulikban nappalin több éven át tanulnak egy szakmát a diákok, inkább őket fogják választani, és nem azt, aki tanfolyamot végzett, mivel nekik sokkal több a gyakorlatuk. Pincérként, szakácsként, vagy cukrászként előny, ha van érettségid és nyelvvizsgád is, de így a középsuli 4+3 vagy 5+2 év. Szóval egy munkavállaló inkább azt az embert alkalmazza szívesen, aki 7 évig ilyesmivel foglalkozott, és minden nyáron gyakorlaton volt, nem pedig az egy éves gyorstalpalósat.

    De ha úgy érzed, hogy nagyon szeretnéd, akkor hajrá!

    előzmény:
    micimaci766 (14)
    2009-09-08  14:49
  6. 2009. szeptember 8. 17:2416.

    nekem időm mint a tenger (most),úgyhogy abszolút beleférne..

     

    viszont félnék,hogy felnyomnak a "jóindulatú" emberek.

     

    előzmény:
    titecs (15)
    2009-09-08  15:30
  7. 2009. szeptember 8. 15:3015.

    Barátok , ismerősök, barátok ismerősei:)

    Ezt csinálnám én is, csak nincs rá időm.

     

    előzmény:
    micimaci766 (14)
    2009-09-08  14:49
  8. 2009. szeptember 8. 14:4914.

    igazság szerint nem mélyültem el a témában,ez egy hirtelen jött ötlet volt.aztán amikor megnéztem,hogy mennyibe kerül,el is ment a kedvem,mert sajnos nincs most munkám,így fizetni nem tudnám a tanfit.

    munka mellett meg nagyon nehéz,minden tiszteletem aki munka mellett végez el egy képzést.

     

    ha újra mehetnék szakközépbe v. szakmunkásba,akkor vendéglátóipariba mennék v.színűleg.

    olvastam,hogy elég kemény fizikai munka..

     

    az otthoni cukrászat jó ötlet,de ahhoz kell egy üf.kör..

     

     

    előzmény:
    titecs (13)
    2009-09-08  14:14
  9. 2009. szeptember 8. 14:1413.

    Hát igen, az így elég költséges.

    Nekem anno az osztálytársaim közül kettő szüleinek cukrászüzeme van, ők még most is dolgoznak a családi váll-ukban cukrászként, 1 osztálytársam külföldre költözött, ott van egy cukrázdája, ő is ebben melózik.

    Sokan pedig otthon cukrászkodnak, bár ez nem éppen legális...:)

    Viszont laza napi 6 órás munkájukkal megvan nekik pár minimálbérnyi pénzük.

    Ehez viszont kellenek az alapok, persze nem erre bátorítalak!!!

    Csak inkább azt írnám le hogy amit hobbi szinten szeretsz sütögetni, az a talán 3 %-a annak amit egy üzemben dolgozni kell.

     Nem a kedvedet akarom én elvenni, de látom neked ez "álom munka" . Ha cukrász vagy akkor van rá lehetőséged hogy egy termelőüzem munkása legyél:)

    Hogy otthon sütsz az teljesen más, de egy üzemben nem fogsz kikapcsolni, össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

    Hát hogy milyen...nem egyszerű, idegileg /mert stresszel a megrendelés ha nem vagy kész vele időben, 1 üzem kiszolgál 4-5 szállodát alig néhány cukrásszal /és fizikailag is nehéz, alig fizetéssel, ünnepek nincsenek.

    Pont olyan mint a legtöbb meló, meg kell tanulni, és dolgozni ahogy elvárják. Ha jó munkatársaid lesznek akkor fix hogy fogod szeretni

    fogod.

    És milyen ez a tanfolyam?

    Itt a városban most indul OKJ-s képzés cukrász, januárban kapnak bizonyítványt, heti 2 alkalom.

    Ez nagyon kevés!

    előzmény:
    micimaci766 (12)
    2009-09-08  10:00
  10. 2009. szeptember 8. 10:0012.

    szia

     

    én semmiképp' nem mennék el úgy egy ilyen tanfira (horror ár),hogy a saját magam ill. a család szórakoztatására csináljak sütiket,ahhoz túl drága és nehéz,ahogy hallom..

     

    előzmény:
    titecs (11)
    2009-09-08  08:32
  11. 2009. szeptember 8. 08:3211.

    Szia!

    Én is 30 éves vagyok, most szeptember közepétől fogok tanulni eladó szakmát, hogy utána tanulhassak boltvezetőként.

    Kell hozzá sajnos a kereskedelmi végzettség.

    Ha boldogulni szeretnék, tök mindegy mennyi idős vagyok!:)

    A szakmáim felszolgáló és cukrász!!!:)

    Azokban nem tudnék elhelyezkedni a 3 pici gyerekem miatt, a felszolgáló nyitástól zárásig dolgozik, a cukrásznak pedig nincs karácsony, húsvét....szinte semmi ünnep.

    Én nagyon becsülöm az üzemben dolgozó cukrászokat, én nem bírnám.

    Hozzáteszem hogy egy multi cégnél dolgozom eladóként 10 órás műszakban ahol 20 perc pihenőm van egy nap, mégis inkább ezt csinálom. Szörnyű nehéz. Amit szeretsz benne, a kreatívkodás, díszítés az a meló kb. 3%-a. Minket beállítottak másodiktól hogy csináljuk 200 beiglit másfél óra alatt, ez csak második osztály volt 16 évesen, harmadikban mégnehezebb, mégtöbb mindenből, kikapcsolódás volt az a hét mikor a suliba jártunk.

    Én csak rosszat mesélhetek,macerás, nehéz, főleg ünnepeken volt teltház mikor százasával rendelték a mézest, a beiglit, és nincs szünet mert karácsony után jön a szilveszteri hajcihő.

    ÁÁÁÁ, én semmi pénzért nem csinálnám mert már láttam mivel jár.

    Viszont sokmindenre megtanít ha áldozol a tanpénzre, és időd is van . Nagyon hasznos egy ilyen tanfolyam már a családodnak is, rengeteg dolgot tanulhatsz.

    Pl. Tegnap csináltam barackos rácsos rétest, semmit nem mértem, minden ahogy anno a suliban tanultam szemmérték, és egy marok-5 deka....a 3 rétesből egy fél maradt reggelre, + az egész sütéssel eggyütt másfél óráig tartott.

    előzmény:
    micimaci766 (1)
    2009-09-04  18:43
  12. 2009. szeptember 4. 21:2210.

    Soha nincs késő!!!!! Jobb most mint soha!

    Az embert belekényszerítik, hogy 14 évesen meg 18 évesen már tudja h mit akar... Lehetetlen! És egyébként is: Jó pap, holtig tanul!!! :D:D:D

    előzmény:
    micimaci766 (8)
    2009-09-04  20:28
  13. 2009. szeptember 4. 21:149.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 4. 20:288.

    ez a piackutatás jó ötlet,köszi!

     

    a képzés 1 év,elég drága,most inkább az a bajom,hogy mivel nem dolgozom még úgysem tudnám finanszírozni,hogy részletekben fizetem a sulit..úgyhogy kemény dió..

     

    vicces,hogy most jöttem rá,ha "újrakezdhetném" egészen más irányba mennék,másként csinálnék dolgokat.persze ezt 14 évesen még nem tudtam..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207627 (4)
    2009-09-04  20:00
  15. 2009. szeptember 4. 20:257.

    ez elég spontán jutott eszembe,amikor rájöttem,hogy kell valamit tanulnom ahhoz,hogy el tudjak helyezkedni..mondjuk a nyelv az alap,azt mindenképp' kéne,de önmagában szerintem az is kevés,ezért szerettem volna valami teljesen más dolgot,amiben kipróbálhatnám magamat.

     

    ahogy nézegettem a hirdetéseket cukrászt,szakácst jóval több helyen keresnek,és talán könnyebb elhelyezkedni,bár lehet,hogy hiú ábránd..

     

    még csak most kezdtem sütögetni hobbiból,nagyon kikapcsol és leköt,nagyon oda tudok koncentrálni,jobban mint eddig bármire..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207627 (4)
    2009-09-04  20:00
  16. 2009. szeptember 4. 20:236.

    én még csak álmodozom,de azért köszi!

    én is sok sikert kívánok Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696072 (3)
    2009-09-04  19:34
  17. 2009. szeptember 4. 20:225.
    én is ettől tartok..eddig irodában dolgoztam,de most elég nehéz elhelyezkedni..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211216 (2)
    2009-09-04  18:59
  18. Torolt_felhasznalo_207627
    Torolt_felhasznalo_207627
    2009. szeptember 4. 20:004.

    Először nézz körül a szóba jöhető cukrászdákban, hogy tölthetnéd-e ott a gyakorlatod, felvennének-e ha elvégzed a sulit. Szóval előszőr piackutatás. Nézz utána ha saját üzletet nyitnál, lenne-e kereslet rá, vagy van már a településen 15 cukrászda és az ott élő cukrászok is munkanélüliek...Szóval mérd fel a helyzetet.

     

    De ha cukrásznak születtél és eddigi életed is sütéssel telt, akkor nincs mese, neked kell a legjobbnak lenned és bele kell vágnod bármi is történjék a világban. Új dolgokkal kell előrukkolnod, sajátos stílussal, elhivatottsággal, prfizmussal.

    előzmény:
    micimaci766 (1)
    2009-09-04  18:43
  19. Torolt_felhasznalo_696072
    Torolt_felhasznalo_696072
    2009. szeptember 4. 19:343.

    szia

     

    bar en nem tudom hogy milyen lehet de tetszik hogy mersz ujat csinalni.

     

    en is ezt teszem 27 eves vagyok eredetileg kozgazdasz de most kezdtem el egy chef kepzest itt angliaban mert rajottem nem vagyok az irodaba valo.

     

    szoval sok sikert!!!

    előzmény:
    micimaci766 (1)
    2009-09-04  18:43
  20. Torolt_felhasznalo_211216
    Torolt_felhasznalo_211216
    2009. szeptember 4. 18:592.
    Nem gondolná az ember, de kőkemény fizikai munka.
    előzmény:
    micimaci766 (1)
    2009-09-04  18:43

Címlap

top