Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karóra márka

kislinda
Létrehozva: 2009. május 11. 08:05

Szeretnék karórát venni, de nem vagyok egyszerű eset...

Első kérdésem az lenne, hogy melyek azok a gyártók és márkák, amelyek között érdemes szétnézni? Tudom, hogy vannak márkák, melyek most nagyon divatosak, és személy szerint nekem is tetszenek, (pl. DKNY) ezek többsége viszont nem is óragyártó cég, hanem designer márka. Arról sehol sem találtam infórmáiciókat, hogy pl. ezek az órák milyen óraszerkezettel működnek, és mennyi az élettartamuk?

Anno 10 éve kaptam egy akkor nagyon drágának számító 22 e Ft-os Swach órát, ami 3 év után felmondta a szolgálatot, és nem lehetett javítani...Ha most egy nagyobb összeget költenék egy órára, nem szeretnék hasonlóképpen járni...

Szóval megbízható, ha lehet nagyobb múlttal rendelkező óragyártótól szeretnék órát.  Tudnátok márkákat vagy konkrét típusokat ajánlani?

 

A külsővel kapcsolatosan: Ne legyen ódivatú, strasszkövektől, csilli-villi részektől mentes legyen, és inkább előnyben részesítem a férfiasabb, sportosabb vonalvezetésű órákat. 

  1. 2016. január 25. 11:3814.

    Óra vásárlásban segítséget itt találtok:


    www.werkmania.hu


    Tesztek, hírek, tanácsok, fórum, minden az órákról!!


  2. 2009. május 12. 18:1513.

    amit márkásnak ismersz (tissot, rado, roamar, certina,!doxa az nem biztos!, zenith, movado stb) abban 99 százalékig mindegyikben ETA van.

    a divatmárkákés a "második vonal " (pl festina) esetében meg kell kérdezni a boltban és mutassanak is róla valami gyári papírt hogy mi van benne.

    (egy óra árának nagy része ma már a reklámköltség, áfa stb. a szerkezet maga nem túl drága, ezért a "márkás" óragyártókban fel sem merül a kérdés hogy még 1-2 ezer ft-ot nyerjenek valami olcsóbb szerkezet beépítésével).

     

    (az ETA egy svájci alkatrészgyártó. gyakorlatilag egyeduralkodó a minőségi szerkezetgyártás terén. tőle veszik az óraszerkezetet ezek a fenti "márkás" órát gyártó óragyárak-legfeljebb kicsit díszítik vagy minimálisan átalakítják-de ezt leginkább a mechanikusokkal).

    van még ez felett is minőség és ár: a manufakturális szerkezetek. ezek kivétel nélkül mechanikus órák (pl Patek), és az árcédula legalább 6 nulla.

    /minőségben , tartósságban ezek sem jobbak érdemben-de a presztizsértéküknek ára van/

    előzmény:
    kislinda (12)
    2009-05-12  09:42
  3. 2009. május 12. 09:4212.
    Azt honnan lehet megtudni, hogy mely márkákban van ETA óraszerkezet?
    előzmény:
    lovenyista (11)
    2009-05-11  19:17
  4. 2009. május 11. 19:1711.

    ETA (ez a fő svájci szerkezetgyártó) szerkezetű, acéltokos, acél csatos és zafir üveges órát ha veszel , az elméletileg 10-20 év között elketyeg.

    ezekhez a nagy sorozatban gyártott szerkezetekhez akkor is lesz tartalék alkatrész, a tokról és az üvegről meg írtam az első részben:)

    ezen túlmenően azt kell megvenni amelyik tetszik:) 

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  5. 2009. május 11. 13:1110.
    Szia, rado, Casio, Omega, de sok jó van. Nekem egy Fossil órám van, olyan amilyet leírtál, hogy szeretnél:) Nagyon jó kis óra.
    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  6. 2009. május 11. 13:079.
    Hát ez márkától függ...de 60-70-nél nem többet.
    előzmény:
    tuncee00 (3)
    2009-05-11  09:18
  7. 2009. május 11. 10:268.
    Ha mar svajci orak honlapra linkeltel, akkor ne Breitlinget, hanem igazi svajci orat Persze, tudom, izles kerdese. De ha mar ebben a kategoriaban vagyunk, akkor IWC
    előzmény:
    .Mania... (7)
    2009-05-11  09:42
  8. 2009. május 11. 09:427.

    Szia!

     

    Kérdés, mennyit szánsz az órára?

    Nekem nagy álmom volt kb 17 éves korom óta, hogy egyszer legyen RADO órám 14 évvel később teljesült, ennek 5 éve és azóta is imádom.

    Sportos órában nagyon tetszenet a Breitling órák, de egyik sem a Swatch árkategóriába tartozikDe érdemes megnézni:

    http://www.svajciora.com/svajciora.php/ora/ora k/nyelv/magyar/kat/5/f/1/Svajci_Orak/Breitling.html

     

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  9. 2009. május 11. 09:416.

    Nekem egy Astron titánium márkájú karórám van. Nagyon strapabíró, kb.: 10 éve megvan, néha elemet kell benne cserélni 3-4 évente...ennyi.

    Itt meg tudod nézni...pont ilyen az enyém

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  10. 2009. május 11. 09:375.

    szia

     

    nekem ilyen van, nagyon szeretem. bár még csak 1 éves, így nem tudom, hogy meddig működik, de remélem a Doxa kitesz magáért...

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 11. 09:284.

    Szia!

     

    Kb. 3 éve kaptam a páromtól egy DKNY órát. Soha semmi baj nincs vele, pár hónapja cseréltettem benne elemet és megy tovább!

    Ami még fontos, hogy én nyúzom is rendesen, tehát soha de tényleg soha nem veszem le, a nap 24 órájában rajtam van (mert elfelejteném visszavenni reggel).

    Szóval én teljes mértékig elégedett vagyok ezzel a "divatórámmal"! Előtte volt egy sportosabb Nike órám, azt is szintén nyúztam, 2 év alatt tönkre ment!

     

    Üdv!

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  12. 2009. május 11. 09:183.

    Mekkora osszeget szannal ra?

     

    Latatlanban annyit mondanek, hogy en soha nem vennek DKNY, Gucci, ilyesmi orakat. Ezeknek a cegeknek nem az oragyartas a foprofilja, ahhoz meg azok is dragak, hogy silany minoseget vegyel ertuk. Tehat kenyeret pektol, orat, orastol...

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05
  13. 2009. május 11. 08:172.

    Szia.

    Nekem is volt egy Swach órám, nagyon szerettem, bírta is, csak a szíja ment tönkre, de mivel divat óra volt, ugyanolyat nem tudtak rá adni. Jelenleg Casio-m van, ezt is szeretem, nincs vele gond. Amit még nagyon jónak tartok az a Doxa. Férjem azt kapott annó eljegyzési ajándékként (nem a 100 ezres kategória), nagyon jó minőségű, pontos, egyszerű és szép óra, és a női fazonok közöt is vannak szépek.

    Jó vásárlást!

    előzmény:
    kislinda (1)
    2009-05-11  08:05

Címlap

top