Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Smink cuccok

Torolt_felhasznalo_971709
Torolt_felhasznalo_971709
Létrehozva: 2004. január 2. 11:21
Sziasztok!
Sajnos sok penzt feleslegesen költöttem smink cuccokra,mert nem tartosak, alig maradnak lathatoak rövid idö utan. Szemceruza,szemfestek,stb...
Milyen markat haszanaltok,illetve melyik marka az ami megfizethetö,es tenyleg eleg ha egy nap egyszer fested ki magad,es meg este is szep? Vagy ilyen nincsen?
  1. 2005. február 26. 22:45102.
    Kedves Britnike! Igazat adok neked, hogy szegeny allatok. . . Magam is onkentes voltam/vagyok kutyamenhelyen. A kozmetikai cegek almokat adnak el. Tizeneves lanyokkal reklamoznak szemranckremeket, perfekt arcu szuper manokenekkel dekor kozmetikumot. Az ember lanya bemegy egy parfumeriaba es azt hiszi, hogy a plakatokon szereplo lanyokat kepes lesz utolerni, de legalabb is a hatas kozelebe erni. Ellene vagyok a felelotlen allatkinzasoknak, de gondolj bele, ha nem kiserleteznek allatokon, akkor rajtad fognak. Gyakran magunk is kiserleti patkanyai vagyunk a kozmetikai cegeknek, tiz es husz szempillaspiralt, s zemfesteket probalunk ki, amig megtalaljuk az igazit. Sok ceg rairja a termekeire, hogy nem vegeznek allatkiserleteket. De akkor honnan tudjak meg egy termek hatasossagat? A Guerlain ceg evekkel ezelott fantasztikusan tartos parfumoket gyartott. . . allati mirigyeket (egy balna fajta es egy majom fajta mirigyei) hasznaltak, azota mar ok is laboratoriumban eloallitott elsodleges es masodlagos illatosszetevokkel keszitik termekiket. Hadd ne soroljam fel, hogy a L'Oreal ceg szarnyai ala hany masik hires kozmetikai marka tartozik. A vegen meg szappant sem hasznalnal.

    En kozmetikai iparban dolgoztam, sok termeket megismertem, gyakran azonban az ar tukrozi a minoseget is. En mindig is ugy voltam, hogy inkabb veszek egy igazan jo termeket (a parfumeriakban most mar mindent ki lehet probalni), mint sok gyengebb minosegut. Probalj mintadarabokat kerni vagy akciokkor vasarolni. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. február 26. 22:01101.
    Lehet, igazad van, bár én Miss Sporty szájkontúrt még nem próbáltam, csak azokat, amiket felsoroltam. Egyébként kösz a tippet!;)
    előzmény:
    Ametyst (100)
     
  3. 2005. február 26. 19:39100.
    Miss Sporty-ból a szájkontúrok jók. Abból egyébként amúgy is majdnem mindegy, milyen márka.
    előzmény:
    Jen1 (99)
     
  4. 2005. február 26. 19:3099.
    Sziasztok!Még jó, hogy van egy topic, ami ezzel a témával is foglalkozik!:)Ti biztos jártasabbak vagytok a sminkelésben, mint én, én csak nemrégóta festem magam. De azt én is megtapsztaltam, hogy általában az a tartós és szép, ami drágább. :(Elismerem, az ilyen márkanevű termékek, mint a Clinique, az Estée Lauder, meg a L'Oréal tényleg nagyon jók, csak sajnos elég drágák. :(Az első kettő különösen méregdrága. :(Én az Avontól szoktam, ha hozzájutok egy katalógushoz, de jó a Maybelline is meg a Rimmel. Egyszer csalódtam én is a Margaret Astorban, vettem tőlük szemhéjpúdert, és rá egy évre már elkezdett darbolódni, meg penészedni, dobhattam ki. :/Úgyanígy járt egy barátnőm egy Astor rúzzsal, hamar lejött és büdösödni kezdett hamar. A Constance Carroll nem olyan rossz, a körömlakkjukkal semmi bajom, a szájfényükkel sem, a rúzsaik nem tetszettek annyira, se a spiráljuk. A szemhéjpúderuk is tűrhető. És nem minden ismeretlen márka rossz, pl. én kaptam ilyen "Lizzi" rúzstoronyt, és abszulut tartós, nem jön le, és szép színe van. De megmondom, a Miss Sporty az, ahol semmi sem jó, minden termékük vacak, a körömlakkjuk hamar besűrösödik, a spriráljuk hamar lejön a szemee alá, a szemhéjfényük meg gyorsan elmaszatolódik. Nem minden olcsóbb, ismeretlen dolog rossz, a mintát (ha van) érdemes kipróbálni, és megnézni a márkanevet, meg hogy mikor jár le, mert sajnos képesek kitenni a legdrágább kozmetikumoknál a lejártat is. :/Egy kérdésem lenne:Ti kitől vennétek szemhéjtust?Met szeretnék venni, csak nem tudom, milyet, mert túl drágát nem tudok venni (sajnálok rá kifizetni mondjuk 1600 vagy 2000 Ft-ot), az olcsóbbtól meg félek, hogy nagyon rossz minőségű lesz és hamar lejön, az egész szemem olyan lesz. :(Tudnátok segíteni???Nagyon köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 16. 20:3498.
    A szivacs tényleg a legjobb megoldás, főleg kicsit nedvesen. De kimosni nem mosom ki, mert UNOM! Ráadásul csak én használom, úgyhogy nem is látom sok értelmét, hiszen ugyanaz a szin rajta mindig.
    előzmény:
    böbölyenke (94)
     
  6. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. február 16. 14:2697.
    Én nem mosom ki mindig a szivacsot, csak időnként, de én lusta vagyok. Kidobni akkor szoktam, mikor már viseltes. . .
    előzmény:
    böbölyenke (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. február 16. 14:2596.
    Igen, arról beszélek. Én vettem magamnak, de nem egy nagy minőség. Mondd meg a barátnődnek, hogy tegyen alá szemhéjalapozót, vagy vizesen kenje fel!!! Bár egy barátnőm is vett, de ő nem panaszkodott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552058 (95)
     
  8. Torolt_felhasznalo_552058
    Torolt_felhasznalo_552058
    2005. február 16. 13:5795.
    Arrol a kis sminkes dobozrol beszeltek, amiben sok szin van szemre, szajra, es a douglasban lehetett kapni karacsony elott 2e-ert? Mert azt kapott baratnom ajandekba, es nagyon nem orulnek, ha nem tapadna a festek. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514663 (90)
     
  9. 2005. február 16. 13:5294.
    Sziasztok!

    Tanácsra lenne szükségem. Nemrég kezdtem el alapozószivacsot használni a folyékony púder felviteléhez, és meglepett a változás. Sokkal egyenletesebben el lehet vele kenni a púdert. Azt olvastam, kicsit vizesnek kell lennie és úgy lesz tökéletes. Kérdés:Ti utána kimossátok a szivacsot, vagy nem?Mennyi ideig elég egy szivacs?Egy két tanácsnak nagyon örülnék!Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_447702
    Torolt_felhasznalo_447702
    2005. február 10. 14:1493.
    Sziasztok!

    Én nagyon szeretem a kozmetikumokat és egy vagyont vagyok képes elkölteni szemspirálra, festékre, rúzsra. . . stb.
    De nem minden áron! Mert az állatokat is nagyon szeretem és láttam a neten olyan képeket állatkísérletekről, hogy sírva fakadtam.
    Ezért gondoltam, hogy aki hasonlóan érez, nézze meg a www. gportal. hu/portal/greenpeaces honlapot (vannak durva képek, nem muszály megnézni!) és ott fel vannak sorolva az állatkísérleteket végző és nem végző cégek!
    Én képes voltam lemondani a kedvenc L'oreal termékeimről emiatt. Már a Max factor szemspirálját sem szívesen kenem föl, mert eszembe jutnak a képek, hogy hány állatot kínoztak halálukig, hogy én szép lehessek. És ott van egy csomó másik cég (Avon, Clinique, Lancome, Estée Lauder. . . ), akik nem végeznek szadista kísérleteket, tehát kínálat van bőven. Ha már többet nem tudunk tenni, próbáljunk meg így segíteni. Attól még továbbra is szépek lehetünk, de talán a lelkiismeretünk is megnyugszik egy kicsit.
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. február 8. 12:4692.
    Te hol láttál ilyen terméket???? Honnan ismered?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388027 (87)
     
  12. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. február 8. 12:4091.
    A göndörítő szempillaspirál szerintem nem ér semmit. Szerintem. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552058 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_514663
    Torolt_felhasznalo_514663
    2005. február 8. 12:3990.
    Nekem úgy rémlik, hogy a Douglasban tartanak ilyen márkát, legalábbis egyszer láttam egy sminkkészletüket, megvettem, de nem volt nagy durranás, alig tapadt az ember bőrére a szemhéjpúder, vizesen használtam. Viszont pozitív, hogy 2000 volt, és rengeteg szín volt benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_388027 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_552058
    Torolt_felhasznalo_552058
    2005. február 2. 12:2289.
    A legjobb, bevalt, gondorito szempillaspiralt keresem! Segitsetek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_902606
    Torolt_felhasznalo_902606
    2005. február 2. 12:1988.
    Az Estee Laudernek is van egy vízálló, hosszabbító/dúsító szempillaspirálja, nekem az jön be, persze csak alkalmakra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (28)
     
  16. Torolt_felhasznalo_388027
    Torolt_felhasznalo_388027
    2005. január 30. 14:3987.
    Sziasztok! Ismeri esetleg valaki a The Color Institute cuccait?Nagyon megtetszett, de félek, nem biztos, hogy jó a minősége. Köszi a segítséget!j
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. november 8. 09:3486.
    Szia Tamara! Ugy olvastam, hogy az Ó utcában van egy MAC névre hallgató sminkcuccokat árusitó üzlet és ott lehet kapni ilyen alapozót.
    Van honlapjuk is ezen a néven.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_190732
    Torolt_felhasznalo_190732
    2004. november 7. 18:0385.
    Sziasztok lányok!

    Rengeteg pénzt áldoztam már arra, hogy megtaláljam a megfelelő alapozót, krémet stb-t problémás bőrőmre. A T vonalban erősen fénylik, elmentem és megvettem a clinique olajmentes alapozóját és sajnos semmi érdemi változás nem történt ráadásul nem is túl szép a bőrőn. (közben a boltban a magukat tökéletesnek gondoló, eladólányok ill. asszonyok fitymáló pillantását szenvedtem el, pedig nem úgy nézek ki mint egy hajléktalan:))
    Most legutóbb rendeltem az Avontól a bőrszínhez igazodó alapozót, és úgy néz ki nagyon jó, és csak kb. 1000 ft körül volt a legutóbbi katalógusban! (vitaminok is vannak benne)
    Szép a bőrőn és nem is fénylik annyira tőle mint a többitől, fixálónak a Manhatten olajmentes porpúderét használom.

    Remélem segítettem valakinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. november 7. 15:2084.
    sziasztok!
    Camouflage alapozó---> hol tudnék ilyet venni? tényleg nagyon jól fed? lehet kapni nagyon világos árnyalatban is? körülbelül mennyibe kerül? előre is köszi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. június 4. 12:5183.
    Kiöntök a doboz tetejébe egy kicsit, onnan pedig vattakoronggal felviszem az arcra, nagyon picit belenyomkodom az alapozóba, a maradékot meg nagy púderecsettel "lesöpröm". Szoktam tenni a szemhéjamra is, jobban fennmarad a szemhéjpor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (82)
     
  21. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2004. június 3. 19:3082.
    Nekem is fehér kőpuderem, de nem tudom mihez lehet kezdeni vele. Írod, hogy rögzít. Te hogy használod????????
    előzmény:
    Tyulimanó (81)
     
  22. 2004. június 3. 18:1781.
    Sziasztok! Én is betévedtem már párszor az Ó utcába, nagyon jó kis dolgok vannak! Ami csak ott kapható pl. , a Carmex szájápoló, az valami isteni. Nekem a Labello rettenetesen kiszárította, egy sminkes tanácsára vettem meg - 1 hét alatt rendbe hozta a számat. Meg nagyon jó élénk színeket is lehet kapni. Fixáló púdert (a fehéret, ami sokáig megtartja a sminket) Artdecósat használok - lehet kapni a Douglasokban. Ami még nagyon szuper: a szemhéj bázis. Először buliba próbáltam ki, reggelig fent volt a szemhéjpor, nem csíkozódott be, nem mászott el. Nagyon pici elég belőle, nincs 2000 Ft, nekem kb. másfél évig elég. Amiért szintén nem kell az Ó utcába menni, az a Camouflage alapozó, ami nagyon erősen fed. Én 7köznapra fel nem tenném, max. néha korrektornak - ez is olyan profi féle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. június 3. 15:0580.
    Tityo mégegyszer köszönöm. Most már nagyon felizgatta a fantáziámat az az Ó utcai üzlet. Remélem a jövő héten lesz időm és betérek oda. Imádok ilyen helyeken nézelődni, vásárolni, persze szerintem a nők 99 %-a igy van ezzel. Olvastam valahol hogy nem is tul drágák a cuccok. A szinezett hidratáló nekem kevés, mármint hogy nem fed eléggé, mert amikor pattijaim vannak /nem sok, de szinte mindi/ akor olyan piros, kellemes gutaütéses szinü a környéke, hogy azt csak az alpozó képes valamennyire eltüntetni.
    Szia, köszi mégegyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (79)
     
  24. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 2. 19:4979.
    bocs, az előbb rossz címet adtam meg: www. makeupartistCENTER. hu
    /szóköz nuku/

    Ercsa, ebben sajnos nem tudok segíteni, nekem is T vonalam van, de én nem használok alapozót, csak púdert, ill. korrektort. Nekem az alapozó csak ront a helyzeten, ami pati kijön néha, arra teszek egy pötty alapozót, máris beleolvad az arcomba. Persze, ehhez az kell, hogy tökéletesen egyszínű legyen az alapozó a bőrrel, nekem itt segítettek kiválasztani, még az üzlet elé is kivittek, hogy milyen természetes fényben. Jó lett a szín, mert amikorhetek óta nem vagyok napon, akkor is jó, meg heti egy szolis arccal is. De sajnos szárít:(

    A szemfestékek szerintem tartósak, és szépek:) Van matt, fényes, gyöngyázas. Spirált nem néztem, mert maradok a beváltnál, nekem nagyon bejön, nem is olyan nagyon drága, és tényleg nagyon jó, állandóan dicsérik a szempilláimat, sz'al a Max Factor 2000Calorie az:) Én azt ajánlom. Nem ragad össze, nem szárad ki, hosszít, nem is kicsit, és vastagít is. Van fekete, feketésbarna, barna, két kék. Ja, és ne vízálló legyen, azt nehéz lemosni:)

    Ha nagyon nem muszáj, szerintem felesleges az egész arcra alapozót használni mindennapi szinten. Próbálj esetleg színes hidratálót.
    előzmény:
    ercsa1 (78)
     

Címlap

top