Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötlet eladása

leXxa
Létrehozva: 2008. március 8. 17:50

Sziasztok!

Marketingesnek tanulok egyetemen, és emellett elég kreatívnak is tartom magamat. Megint eszembe jutott valami zseniális, és mindig az van, hogy előbb-utóbb valaki idősebb, pénzesebb megvalósítja helyettem, hiszen nem csak nekem juthatnak eszembe ezek az okos dolgok...

Szeretnék tanácsot kérni tőletek: kihez forduljak ha valami jó ötletem támad? Hogyan oldjam meg, hogy ne verjenek át? Ingyen mégsem adom az tippeket :)

Köszi szépen, leXxa

  1. 2017. július 30. 16:0713.

    Ha nincs kezdéshez se pénzed felesleges rajta agyalni. Ha jó is az ötlet s a vevő/befektető látja benne a lehetőséget, úgyis a saját hasznára fog játszani s nem a te "jól megfizetésedre" fog törekedni. Pont hogy az ellenkezője.


    Alkalmi pénznek jó, de gondolom te se akarod "alkotás-ötleteidet" odaadogatni másnak úgy, hogy az illető nagyot kaszál, neked meg ki lenne szúrva a szemed a számára apró pénzzel.


     


    Én úgy vagyok ezzel az "ötlet eladással", hogy mivel fiatal huszonéves vagyok összeszedek elég pénzt egy saját kisboltra s mindent elintézek (levédések stb) ha oda jutok. Saját ötleteimmel tisztába vagyok egészen a kivitelezés/megalkotásig. Gondolkodom mégegy szakmán is.


     


    Amíg nem tudom a bolt megnyitását megoldani, addig minden ötletemet papírra vázolgatom, amihez meg van kedvem kivitelezem. Egy kemény borítású "ötletek"-nek való vastag vázlatkönyvem van, ami lassan betelik. Az én agyam mindig jár. Megesik, hogy éjjel felkelek és papírt ceruzát ragadok vagy ami a kezembe akad.


    Szobrászat/geometria/grafika/szabás-varrás/ékszerek/bútor/ lakberendezés MINDET imádom *w*.


    Mondjuk néha napján olyan, mintha 30 kicsi én beszélne a fejembe különböző alkotások s azok kivitelezéséről - ilyenkor van az, hogy kivitelezek valamit, hogy csillapítsam az agyamat. ~0~"


    Igaz, amit az egyik kommentelő írt, hogy hiába az ötlet, ha nincs megvalósítva.:(


    De lerajzolhatom s modellezhetem. A többi pedig tőlünk függ mi lesz a sorsa. Eladás /megmarad ahogy van/befektetsz s megoldod magad.

  2. 2008. március 8. 20:1312.

    Te vagy Lelkes Emese?

    Gyuriur

    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  3. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2008. március 8. 19:0811.

    Hát igen, ezt az egy mondatot is meg kéne becsülni: a felhasználási feltételeket írásban rögzíteni, ez jó. Mondjuk nem lehet túl nagy az arcod, és így is bőven van esély rá, hogy átvágnak, és pénz híján még perelni se nagyon tudsz.

     

    Mindenesetre  hasznos, ha utánanézel a jogi részének, van a Szabadalmi Hivatalnak weblapja! Ez még később is, marketingesként is hasznos lehet számodra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (5)
    2008-03-08  18:23
  4. 2008. március 8. 19:0610.
    Ha olyan az ötlet, keress befektetőt és valósitsd meg !!
    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  5. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2008. március 8. 19:039.

    Ismerős a probléma. De valóban nem egyenlő az ötlet, és a megvalósítás, amit sok előzetes elméleti kutatómunka, több prototípus, és számos tesztelés kell kövessen adott esetben.

     

    Ha valóban jónak tartod az ötletet, legalább az első, elméleti részébe bele kellene fognod, annyit kidolgozni belőle, amit marketinges irányultsággal sikerül. Ha például egy termékötlet, akkor írni egy marketingtervet, az elején piacelemzéssel, majd a termék bemutatása, mi a hozzáadott érték, vagy a megkülönböztető jellemzők, mi a célcsoport és hogyan kommunikálnád feléjük a terméket, környezetvédelem és újrafelhasználás szempontjából hogyan értékeled stb. 

     

    Hogy ne dolgozz feleslegesen, előtte nem árt megkeresni olyan céget (ha van, akkor a cég marketingesét), amelyiknek a profiljába belefér a termék. Szerintem az e-mailes megkeresés célravezetőbb, mint a telefonos. Fél/egy oldalban akkor is kell írnod valamit, ha nem is a konkrét ötletről, de legalább behatárolni, hogy milyen terméket/piaci ágat forradalmasít.

     

    Túl sok pénzre ne számíts, ez amolyan marketinges bedolgozás, amivel magadat is bedolgozhatod. Persze, lehet, hogy pont te fogod meg az isten lábát.

    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  6. 2008. március 8. 18:508.
    Milyen egyetem ez, ahol ezt nem tanítják marketingeseknek?
    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  7. 2008. március 8. 18:377.

    Nekem is ez volt az első gondolatom.

     

    Amúgy meg azt gondolom hogy egy zseniális ötlet annyit ér amennyi megvalósul belőle. Ha nincs pénz a megvalósításra akkor be lehet tenni a sarokba. Arra nincs garancia hogy bárki fizetni fog az ötletért. Mi a garancia rá hogy valóban annyira jó???

    előzmény:
    Tündemanó (3)
    2008-03-08  17:56
  8. Torolt_felhasznalo_552564
    Torolt_felhasznalo_552564
    2008. március 8. 18:346.

    hali!

    Rossz hírem van: ilyen, hogy ötletet "levédeni", egyáltalán nem lehet.

    Az ötlet az csak egy ötlet, jól mondtad, az bárkinek lehet.

     

    Mivel még egy franchise rendszerben kidolgozott, holt biztosan működő bizniszbe is simán bele lehet bukni...

     

    Viszont olyan lehet, hogy pénzért adsz ötletet, kérdés, hogy ki fizet érte. Ha van rá fizetőképes kereslet, akkor ne fogd vissza magad, kérd meg az árát.

    Utána ha az illető megvalósítja és milliárdos lesz belőle, egy szót sem szólhatsz, hiszen tiéd csak az ötlet volt. A nyereségig elég rögös út vezet, az ötlet nem viszi el a hátán a "balhét"...

     

    Ha az illető semmit nem valósít meg belőle (másik véglet), akkor meg ő nem szólhat egy szót sem, elvégre nem módszert kapott, csak egy ötletet:)

     

     

    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  9. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2008. március 8. 18:235.
    Írásban adj ötleteket és legyenek benne a felhasználási feltételek. És tanulj jogot is :)
    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  10. 2008. március 8. 18:014.
    :-D ez jóó
    előzmény:
    Tündemanó (3)
    2008-03-08  17:56
  11. 2008. március 8. 17:563.

    Szia!

     

    Viccnek vedd, mert annak szánom - de először ez jutott eszembe, amikor elolvastam az indítódat:

    "Szerinted erre neked fog adni bárki is ingyen tanácsot/ötletet?"

     

    Egyébiránt biztos van valami szellemi szerzői jogi hivatal, ahol le lehet védeni az ilyesmit, vagy azt is meg tudják mondani, ha nem te vagy az első, aki kitalálta, ami eszedbe jutott.

     

    Szóval az én tanácsom: tájékozódj! 

    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50
  12. 2008. március 8. 17:562.

    Jó kérdés.

    Erre nincs ötleted?

    Attól függ,hogy az ötlet megvalósítható e egyáltalán. Ha van pénzed védesd le. Ha nincs akkor vidd be valahova és add el.

    előzmény:
    leXxa (1)
    2008-03-08  17:50

Címlap

top