Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alli

Torolt_felhasznalo_983393
Torolt_felhasznalo_983393
Létrehozva: 2008. február 16. 17:12

Sziasztok!

A topic címében is említett Alli nevű Xenical "utánzat" kapható már Magyarországon?

(Ez egy orlistat tartalmú készítmény, ami nem engedi felszívódni az elfogyasztott zsírokat.)

Köszi

  1. 2016. június 25. 18:3448.

    Ez jobb Thermacuts 

  2. 2009. november 1. 09:2547.

    Ne szedjetek ilyen szarokat!

    Először is, fogyni inkább a szénhidrát bevitel csökkentésével lehet, a zsír másodlagos. Ha pedig nem változtatsz életmódot, más kajálással, több sporttal, akkor szedheted egész életedben, mert ha abbahagyod visszahízol. És különben is, ki akarja felvállalni, hogy bármikor, bárhol befoshat? Ami ráadásul jó zsíros, csúszós, tehát vissza sem lehet nagyon tartani... nagyszerű.

    Ez a marketing a lustákat célozza meg, akik szeretnék hinni, hogy erőfeszítés nélkül is le lehet fogyni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_661587
    Torolt_felhasznalo_661587
    2009. október 31. 23:0946.
    Eldöntöttem végre leadom azt a pár kilót, amit az  utóbbi  idő alatt felszedtem. Végig néztem rengeteg intenetes oldalt ami a fogyókúráról ír. Természetesen a leghatékonyabb és a leggyorsabb módszert kerestem. A vége csak az ősrégi egyenlet lett, kevesebb kalóriát bevinni, mint amennyit felhasználok. Napi 7-800 kalória 1,5 óra konditerem. Na jó, mégis megvettem az Allit...de már a 2. nap rájöttem fölösleges, hisz fogyókúrázom, úgysem eszem zsírt napi 1 virsli vagy 10 dkg sovány sonka vagy csirkemell, zöldség, gyümölcs. Ebből nem sokat lehet kihajtani... Nálam semmi mellékhatása nincs, mellékhelységre is csak 2 naponta járok. Ma már biztos nem venném meg. 10 ezerből rengeteg zöldséget lehet venni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 7. 03:2645.

    Az eszenciális zsírok a fontosak.

     

    A szervezet nem tudja előállítani, de nélkülözhetetlenek a szervezet működéséhez, illetve a betegség megelőzésben.callurl("http://www.atkins.hu/index.php?option =com_content&task=view&id=113&Itemid=102");StartAdv(); Ugyan úgy, mint az eszenciális aminosavalkat sem tudjuk előállítani. 

    előzmény:
    dodócica (44)
    2009-06-05  10:24
  5. 2009. június 5. 10:2444.

    halihó, én is olvastam az alliról és néhányan elég cifrákat írtak a khm kellemetlen mellékhatásokról :D

    de szerintem elég sokan csak találgatnak...

    valaki tudja, hogy miben különböznek a normál és az esszenciális zsírok? nem értem, hogy melyik a fontos..

    előzmény:
    manci88 (43)
    2009-06-05  10:07
  6. 2009. június 5. 10:0743.

    sziasztok!

    az alliról én azt hallottam, hogy nagyon kellemetlen mellékhatásai vannak. ez igaz? van valaki aki átélte ezt? elég sokmindent lehet hallani. és amúg mitől függ, hogy valakinek van mellékhatása valakinek meg semmi? mert ilyenről is hallottam...

    előzmény:
    Adrenaleen (42)
    2009-05-31  00:52
  7. 2009. május 31. 00:5242.

    Sziasztok.

     

    Én a "konkurenciától":-) a Reductil-os topikból jöttem.Remélem nem baj? :-)

     

    Az Allie-t még nem próbáltam, de van ismerős aki próbálta. Van jó és rossz tulajdonsága, mint mindennek. A jó, hogy nem szívódik fel a szervezetben, viszont rosssz, hogy a székletet főleg, hogy ha több zsírt ettél nehéz kontroll alatt tartani. A msik nagy hátrány, amit nem nagyon írnak le, hogy az eszenciális zsírokra is ugyan olyan hatással van mint a normál zsírokra. Abból amúgy is keveset eszik az átlag magyar ember és annak a kevésnek is az X %-át nem engedi feszívódni.  :-(

    A későbbiek folyamán, amikor már hozzászoktál ahhoz, hogy kevesebbet eszel, ezzel együtt kevesebb zsírt is kevesebb lesz a széklet - ott jól jöhet az Allie segítsége. :-)

     

    A Red-nek is vannak hátrányai. Jóval több, mmint ennek a gyógyszernek. 

    Az egyik legnagyobb hátránya, hogy csak egészséges (?), 30 feletti BMI-vel rendelkezőnek írja fel az orvos. Az agyra hat. Nem vagy éhes tőle. 

    Van még hátránya, érdemes bele olvasni abba a két topikba is. 

    Ami jó benne, hogy szomjas vagy folyamatosan és sokat iszol. Kevésbé viseli meg a fogyás a bőrőd, mert bellülről megfelelően hidratálod. Kikapcsolja az éhseged és nem vagy "kivánós". Nekem ha elmentem egy pékség mellett összefutott a számban a nyál. Most nincs mi összefusson. :-)

     

    A végére egy kis humor: 

    A beteg elmegy az orvoshoz, hogy nagyon köhög. A szórakozott doki köhögéscsillapító helyett hashajtót ír fel. Egy hét múlva találkozik az orvos a beteggel.  Megkérdezi:

    - Na köhög még?

    - Nem merek. - válaszolja elhaló hangon a beteg. 

     

    Nekem ez a vicc jutott az Allie-ről az eszembe. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 29. 14:2841.

    Sziasztok!

    Nekem is felkeltette a figyelmemet az Alli, de elmentem a patikába, és beszéltem a patikussal és hát ő nem igazán győzött meg

    Sok a mellékhatás, és kérdem én ha olyankor nem kell bevenni, ha nem eszek zsírosat, akkor amig fogyozóm nem eszek olyat és máris olcsón megusztam a dolgot.

    Viccet félre téve, én reductilt szerettem volna, de a házidokim a rossz vérkép miatt nem javasolta.

    Szóval terhesség elött volt rajtam 5 kiló plussz, aztán szülés után 4 maradt, de....... mivel ikreket szültem, ezért az első félévbe nem tudtam velük kimozdulni, így sikerült 18!!!! kilót felszednem. Most jött az elhatározás és próbálok "egészségesen" enni.  Semmi bogyó nélkül. Zöldség leves állandóan, rettenetesen hajtja a vizet, és mellette sok sali natur húsok, virsli, tojás stb. Lisztes cuccok, kenyér , tészta semmi.

    Light cola ömlik belém, arról nem tudok lemondani, meg néha egy két bűnös falat, de ennyi. 2 és fél hét alatt 4 kilo, szerintem ez nem rossz.

     

    Szóval lehet bogyó nélkül is, pedig én is nagyon abba hittem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983393 (1)
    2008-02-16  17:12
  9. 2009. május 29. 09:3940.

    Háát, azt a nagy kitartást hagyjuk! Ha lenne, nem híznék folyton visszaÉn is gondolkodtam az Allin, de egy másik fórumon, annyi mellékhatásról számoltak be, hogy nem merem...

    Én almaecetet és CLA kapszulát szedek, így vmivel gyorsabban megy, de én is hamarabb hízok mint fogyok Azt nem tudom, hogy igazából mennyire hatásosak, lehet, hogy csak a lelkem erősítem velük!

    előzmény:
    Jodaaa (36)
    2009-05-28  11:30
  10. Torolt_felhasznalo_351531
    Torolt_felhasznalo_351531
    2009. május 28. 16:2739.

    nem még nem próbáltam, de szeretném kipróbálni.

    egyenlőre engem eléggé meggyőzött

    előzmény:
    Jodaaa (38)
    2009-05-28  14:23
  11. 2009. május 28. 14:2338.

    Szia Furi !

     

    És esetleg már használod is ? Vagy csak tervbe vetted ?

    Anyukámat most próbálom rábeszélni,hogy együtt kezdjük el a szedését:) 

    Neki picivel többet kellene leadnia,de akkor a diétát is csinálhatnánk együtt :) hiszen minden sokkal nehezebb ha egyedül van az ember ...

    Az oldalt átböngésztem :) Köszi a segítséget !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351531 (37)
    2009-05-28  12:17
  12. Torolt_felhasznalo_351531
    Torolt_felhasznalo_351531
    2009. május 28. 12:1737.

    Szia Joda!

    Én ismerem az Allit!!!

    Na ennek röviden annyi a lényege, hogy diétázol és mellette szeded ezt az bogyeszt és 50%-kal többet tudsz így fogyni. De persze ez nem csodaszer, csak rásegít egy csöppet

     

    Én már regisztráltam a honlapjukon, tedd te is!

     

    www.alliprogram.hu

     

    Ha kipróbáltak és sikert értél el akkor légyszi tájékoztass az emailemen! Köszi

    Sok sikert!

    előzmény:
    Jodaaa (36)
    2009-05-28  11:30
  13. 2009. május 28. 11:3036.

    Szia Gigi !!!

     

    Köszönöm,hogy válaszoltál....Neked nagyon-nagy kitartásod lehet !

    Én már most unom ezeket a dolgokat...

    Kár,hogy nem megy gyorsabban a fogyás...

    Még nem adom fel,csak valami plusz segítségre gondoltam

    ami hatása lehet(ezért kérdeztem itt az alli tpoikban)...

     

    Remélem tényleg sikerül és nem adom fel !

    előzmény:
    Gigi* (35)
    2009-05-28  11:10
  14. 2009. május 28. 11:1035.
    Szia, az Allit nem ismerem, de: én akárhányszor fogyókúráztam, az első két hónapban semmi nem ment le, pedig volt hogy én is csak kefíren és almaecetes vizen éltem, heti 5x tornáztam. Aztán a második hónap után hirtelen beindultak a dolgok és egy hét alatt 4kg fogytam! Úgyhogy szerintem kitartás!
    előzmény:
    Jodaaa (34)
    2009-05-28  10:27
  15. 2009. május 28. 10:2734.

    Sziasztok !!!

     

    Többen írták az oldalon,hogy a táplálkozás minősége és mennyisége sokkal fontosabb mint bármi szer...

     

    Nem tudom mit csináljak....

     

    Hetek óta alig eszem és ha eszem is akkor zöldséget,diétás cuccokat,számolom a kalóriákat folyamatosan...már csak ekörül forognak a gondolataim...

     

    Azonban rettenetesen ideges vagyok,hogy ma csinálom ezt 18.napja és összesen 2 kiló ment le és szerintem ez is víz,nem zsírt.Már inni sem merek...(már az is ,,hízlal,, )...

     

    Szóval,láttam a tv-ben ezt az allit és nem tudom mit kezdjek vele ...

     

    Valakinek van valami tapasztalata ?

    Ezzel vagy bármilyen hasonló készítménnyel kapcsolatban ?

     

    Nem szerettem volna,ilyen eszközökhöz folyamodni,de látva,hogy nincs eredménye a puszta akaratnak...így ezt kell tennem....

     

     

    Írjatok légyszi !!!!

     

     

    Köszönöm !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983393 (1)
    2008-02-16  17:12
  16. 2009. május 15. 16:4533.
    Annyi miatt  semmiképp! Valószínűleg fel sem írná neked az orvosod, de a Reductil, a glucobay meg tényleg specifikusan cukorbetegeknek szánt. Meg azt azért érdemes tudni, hogy ami nem szívódik fel, az kijön, mert az anyag nem vész el, ugye :), ezért akár akár a zsír, akár a szénhidrátok lebontása gátolt, valószínűleg számolni kell gyomor-bélrendszeri kellemetlenségekkel.
    előzmény:
    énke6 (32)
    2009-05-15  14:13
  17. 2009. május 15. 14:1332.
    Azért ez a cukorbetegség gyógyszer ijesztően hangzik. Amúgy én elég zsirszegényen táplálkozok, viszonylag rendszeresen mozgok, mégis mindig van rajtam pár kilócska. De valószínűleg ez alkalti dolog. Éhen halni nem vagyok már hajlandó (19 évesen úgy fogytam le, hogy szinte tényleg semmit nem ettem), több mozgás nem nagyon fér bele az időmbe, ezárt gondoltam, körüljárom ezeket a cuccokat. De talán 3-4 kiló kedvéért nem érdemes belekzdeni egy Reductil kúrába. edig amúgy tényéeg nem akar lemenni.
    előzmény:
    eszen (31)
    2009-05-15  14:03
  18. 2009. május 15. 14:0331.

    Szia! 

     

    Létezik hasonlóan működő, azaz az enzimatikus lebontást gátló szer, csak épp nem fogyáshoz, hanem cukorbetegségben használják, ez az Acarbose (glucobay). Ez nem szívódik fel, helyi hatása van. Népszerű még a Reductil is, ez felszívódik, és központilag csökkenti az éhséget.

    Alapszabály azonban minden ilyen gyógyszernél, hogy csak életmódváltással együtt működnek, elvileg nem is szabadna felírni előzőleg megkísérlett komoly testsúly csökkentő próbálkozások előtt, illetve nagyon fontos megnézni, hogy nincs-e olyan fennálló betegség, szedett gyógyszer, ami miatt kontraindikált a szedésük.

     

     

    előzmény:
    énke6 (22)
    2009-05-08  09:56
  19. Torolt_felhasznalo_321064
    Torolt_felhasznalo_321064
    2009. május 15. 10:3930.

    szia!

     

    nem tudom, ez mennyire segít neked, de a fogyásban az étkezésnek nagyobb a szerepe, mint a mozgának.. mind a 2 kell hozzá, ez nagyon fontos, de ugyanolyan kajákkal, és mozgással biztosan kevesebbet fogysz, mint egy kevés mozgással, de kalóriaszegény ételekkel...

    szóval ez jó hír, mert ugyan kell mozognod, de nem kell fitness-világbajnoknak lenned!

    szerintem amúgy ha nem nagyon jönnek be az eddigi módszereid, akkor próbálj ki mást, más testmozgást, más kajákat, esetleg teákat, léteznek elhízás elleni teák, meg mindenféle. 

    és ha már semmi sem akar segíteni, akkor jöhetnek a tabik.. igazából ugyanolyan hatása van, mint egy zöldteának szerintem, csak intenzívebb, ha érted, hogy mire gondolok... de sosem tudhatod, hogy neked mi fog bejönni, próbálkozni kell. szerintem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264649 (28)
    2009-05-13  11:45
  20. 2009. május 13. 11:4729.
    Igazából én is azt hallottam, hgoy jó, segít, de nem ettől fogsz le, hanem a diéta mellé kiegészítőnek jó. Meg persze a testmozgás is fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352938 (27)
    2009-05-13  11:05
  21. Torolt_felhasznalo_264649
    Torolt_felhasznalo_264649
    2009. május 13. 11:4528.

    Csodát már nem várok semmitől....

    Csak reménykedem hátha valami egy kicsit segít :) 

     

    A Diéta úgyis társult már életemhez !!! Már csak a mozgást kell jobban bevezetnem !!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_352938 (27)
    2009-05-13  11:05
  22. Torolt_felhasznalo_352938
    Torolt_felhasznalo_352938
    2009. május 13. 11:0527.

    Szia!

    Nagyon jókat mondanak az alliról. De ettől sem kell csodát várni. Ha nem diétázol mellette rendesen meg nem mozogsz ez se fog érni sokat :P Az sajnos mindenképp kell :F

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264649 (26)
    2009-05-13  09:28
  23. Torolt_felhasznalo_264649
    Torolt_felhasznalo_264649
    2009. május 13. 09:2826.

    Sziasztok!!!!

     

    Azt hiszem ezt nyomják most nagyon a tv-ben ! Ugye ?

     

    Igazából sok kérdés merült fel bennem....

     

    Én kb 15 kg-tól szeretnék megszabadulni...

     

    Több fogyiprogit próbáltam már,de egy sem vált be kellőképpen...

     

    Diéta,saláta undor :(  kis mozgás...

     

    Sajnos a biológiai dolgokhoz annyira nem értek...

     

    Nem tudom milyen anyagtartalom mit jelent...ez a sok latin :)

     

    Kíváncsi ennék hogy valaki használja-e az Allit és van-e eredménye ?

     

    Ha van akkor mennyi idő után ?

     

     

    Várom válaszaitok :)

     

    Üdv : 

    Zsanna

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983393 (1)
    2008-02-16  17:12
  24. 2009. május 12. 09:4325.

    Hát, anyukám is szedi a Reductilt, meg egy barátnőm is. Ők is fogytak tőle, de nekem csak monjuk kb. három kiló feleslegem van (de az tényleg van!), viszont anyu és a barátom azt gondolják, totál gáz vagyok, hogy ez zavar, és kinyírnának, ha Reductilt szednék.

    Titokban meg nem akarom... De azért köszi az infót, elraktáromom magamnak. :)

     

    Neked sok kitartást, szerintem menni fog, csak ha stagnálnál is, ne add fel. Anyu mondjuk lassan fogy vele, de már ő is leadott hét kilót, a barátnőm viszont, akinek kb. annyi súlyfeleslege volt, mint Neked, már majdnem "célba" ért, illetve egy másik lányismerősöm szerintem kb. húsz kilót adott le a R. segítségével. Mondjuk ő intenzíven mozog mellete.

    előzmény:
    Winnifred (24)
    2009-05-12  09:33

Címlap

top