Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr.Hauschka, más..

fagor
Létrehozva: 2008. január 13. 14:19
sziasztok,
kissé zavarban vagyok.
voltam Dr.Hauschkás arckezelésen, és ezzel kapcsolatos a zavartságom.
a kozmetikus szerint, tilos arckezelés előtt/után arcmasszázst végezni az arcon, mert így a krémmel/pakolással eltömjük a pórusokat, és nem tud lélegezni. egyébként imádom az arcmasszázst, szerintem ez a legjobb része az egésznek. személy szerint hiányzott is.
szóval más kozmetikus meg totál az ellentétjét állitja, miszerint masszirozni kell és jó, mert az bejuttatja a cuccot a bőr mélyebb rétegeibe, lazít..stb.

na? akkor most nem értem.

ez az egyik. a másik klasszikus meg, a nyomkodjunk/ne nyomkodjunk sztori. valaki állitja, h tisztittatni kell a bőrt időközönként, a másik meg kitart amellett,h nem szabad sose.

van még egy. a kozmetikus (Dr.H) kisregénybe foglalta azt a tévhitet, h éjzsakára tápláló, zsíros krém kell. nem kell. estére szabadon kell hagyni a bőrt szerinte. ha esetleg nagyon húzódik, akkor kell valami leheletnyi vizes krémmel bekenegetni. és mondanom sem kell, reggel kell a bőrt tápláló, vitaminos krémekkel kencézni, mert akkor fejti ki a hatását a legszembetűnőbben.

igazából kiváncsi lennék kozmetikusok véleményére.

hogy is van ez?


  1. 2017. február 24. 18:4959.

    Sziasztok!


    Dr. Hauschka sminkeket hol lehet kipróbálni? Most próbáltam hívni a honlapon megadott telefonszámukat, hogy megérdeklődjem, de nem vették fel. 


    Köszönöm,


    Adrienn

  2. 2016. december 5. 19:3158.

    Sziasztok,


    Ha valakit erdekelne, eladom bontatlan csomagban a Dr. Hauschka 100 ml-es arctonikomat . A bionom.hu-rol rendeltem belole kettot (http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/arcapolas/tonikok/ar ctonik-drhauschka.html) , az elsot majdnem teljesen elhasznaltam de most szaraz a borom es ez nem jo ra. A Hauschka tanacsado az erzekeny borre valo kurat javasolta helyette... 


    Szivesen tovabb adom valakinek kedvezmenyes aron. Budapesten es kornyeken szemelyesen is at lehet venni.

  3. 2011. február 9. 21:4357.
    Hopp, a link lemaradt, szóval kremmarka.blog.hu/
    előzmény:
    lollypoppy (56)
    2011-02-09  21:42
  4. 2011. február 9. 21:4256.

    Az ember mindig tanul valamit :)

    Eezen a blogon egyébként sok hasznos info van:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401774 (55)
    2011-02-09  17:28
  5. 2011. február 9. 17:2855.

    Nem is tudtam hogy az alkohol ilyen hatással van a bőrre 

    Megint tanultam valamit :) 

    Pedig lehetett olvasni hogy valakinek meg a hauschkás termékek segítettek ...Azért gondoltam hogy megér egy próbát..nembaj még nincs veszve semmi majd még próbálkozom ezzel egy kicsit aztán ha nagyon nem jó váltok :)

    előzmény:
    lollypoppy (54)
    2011-02-09  15:17
  6. 2011. február 9. 15:1754.

    Szerintem egyrészt két hét alatt látványos változást nehéz elérni, másrészt pedig az is gond lehet, hogy a Hauschkás termékek tele vannak alkohollal (a tisztátalan bőrre valók is), ami kiszárítja és fokozott zsírtermelésre készteti a bőrt. Régebben én is szemeztem a termékeikkel, de pont emiatt lemondtam róluk.

    A helyedben nem próbálkoznék vele tovább, inkább a patikákban kapható termékek között keresgélnék (pl. Bioderma, La Roche-Posay. ilyesmik), azokból tudsz mintát is kérni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401774 (52)
    2011-02-09  12:56
  7. 2011. február 9. 13:1753.

    Szia!

    Az én mitesszereimen nem segített a Hauschka speciál tonik, sem az olaj, sem a mélytisztító krém.

     

    Nem Hauschka, de egy próbát megér: Az Alverdének van a clear-családja, a peelingje szerintem első osztályú, az arctonik is.

    Arckrém is van, arról nem tudok véleményt mondani.Az én bőrömnek a peeling és a toniknagyon tetszik.

     

    Tonik, mosakódókrém van próbakiszerelés a dm-ben. Nekem már egy-két nap után szebb lett a bőröm tőle. Próbáld ki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401774 (52)
    2011-02-09  12:56
  8. 2011. február 9. 12:5652.

    Sziasztok!

     


    2 héttel ezelőtt vettem egy hauschka próbaszettet tisztátalan bőrre mert nagyon mitesszeres az orrom meg az állam és tágak a pórusaim és érdekelt ez a termék. Eleinte nagyon szépnek tűnt tőle a bőröm de most már nagyon hámlik az orrom és kiszáradt néhány részen az arcom. 

    Mellesleg még mindig ugyanolyan, tele mitesszerekkel és pár pattanás is kijött  

    Mondjuk talán nemsokára meg is jön és nem is használtam az utóbbi napokban rendszeresen...
    Most nagyon gondolkodom hogy érdemes-e beruházni erre vagy nem tudom mit tegyek .

    De most már nagyon szeretnék valamit mert borzalmas ahogy a bőröm kinéz  

    Tudnátok tanácsot adni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2010. október 19. 12:0451.

    Sziasztok Lányok!

     

    Beruháztam egy Hauschka alapozóra (folyékony translucide), de a színét nagyon benéztem.

     

    Az állaga, meg úgy általában a termék szuper, de egyel sötétebb kellett volna :(:(:(

     

    Szóval most eladó, ha valakit érdekel. Ez a 02-es szín. A Szabolcska utcai bioboltban vettem 4900 Ft-ért, de 3000-ért adom, ha valakit érdekel. Kétszer használtam.

     

    Szép napot!

     

    Üdv,

     

    Kinga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  10. 2010. október 17. 08:0650.

    Már én is kipróbáltam a sampont. Nem jött be nekem sem.

    Az ajakbalzsam szerintem klassz. 

     

    Az arcápolási termékeket kétszer is kipróbáltam (mindkétszer kb. fél évig). Eleinte mindig lelkes voltam, szebbnek láttam a bőröm, de utána azt vettem észre, hogy kezdett a bőröm nyúzottá válni...Nem tudom megfogalmazni, valahogy nem volt jó.

     

    Rendszerben használtam, előírásnak és a a bőrömnek megfelelően, mégsem lett jó. Kár, mert amúgy nagyon szimpi márka.

     

    DEKORBAN viszont verhetetlen. Nem találtam jobbat, csak azt használom. Természetes, szép...

     

    A szembalzsam meg kiváló szemről smink eltávolítására. (de a sima mandulaolaj is kiválóan megfelel erre a célra...)

     

     

    előzmény:
    bea0001 (49)
    2010-10-16  23:21
  11. 2010. október 16. 23:2149.

    A legjobb termék a világon(nekem)!

    Én már próbáltam szinte mindent amit a drogériákban árulnak+clinique,vichy,gigi.De egyik sem vált be.

    Csak ajánlani tudom a zsíros bőrre való termékeit.

    Viszont a sampon és az ajakbalzsam nem a legjobb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  12. 2010. január 8. 17:5048.
    A Hauschka samponokkal van valakinek tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. január 3. 09:2847.

    Jaj, bár úgy lenne, de sajna én már a harmadik x-et taposom.:-(((

     

    A körömvirágos szappan kisbabáknak való, tehát nagyon-nagyon gyengéden tisztít és ápol. Fórumon olvastam róla, gondoltam egy próbát megér, és már hónapok óta használom, egyre szebbé tette a mindenféle biokencékkel hazavágott arcbőrömet.

     

    A Hauschka szemápolója jó? Németek is dicsérik. Miért jó? Kis ráncokat simítja? Vagy feszesít is?

    Olyat is olvastam már többektől, hogy a szemkrémektől még nyúzottabbak lesznek hosszú távon. Tehát elég a sima arckrém szem köré is...

     

    Nekem a szembalzsam van. Nos, az is gazdagon ápl, de annyira sok cucc van benne, hogy le kell törölni a felesleget. Szemfestéket viszont szuperjól leszedi. Nem  is használok mást szemsmink eltávolítására, csak azt.

    előzmény:
    Cirbi (46)
    2010-01-02  20:13
  14. 2010. január 2. 20:1346.

    Frue,te még nagyon fiatalka lehetsz,ha elég este egy körömvirágos szappanos arc mosás.:))Én vakolok mindennel,amiről úgy gondolom,segít.

     

    Csak mondom,hogy egyébként azon túl,hogy gyulladáscsökkentő a körömvirág,szárító hatású is,úgyhogy csak óvatosan,bár biztosan van még benne adalék,amitől komfortosnak érzed a bőrödet.

     

    Én nagyon vágyom a Hauschka szérumra,egyszer volt belőle teszterem,na,az ütős volt,és nem bántotta a bőrömet.Nem olyan rég jelent meg,talán egy éve? Viszont nagyon drága,bár mivel szérum,biztosan kitartana egy ideig. A citromos tusfürdőjével szemezem még,és a szemkörnyék krémje is isten!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. január 2. 19:3545.

    Nekem működik a víz és babaszappan:-))) Mondjuk weleda körömvirágos babaszappan. Este csak ezzel mosom aza rcom és nagyon szép lesz tőle. Reggel ugyanez plusz egy hidratáló.

     

    HA VALAKINEK VAN TAPASZTALATA, TANÁCSA A HAUSCHKÁVAL, írja meg!

    előzmény:
    Cirbi (44)
    2010-01-02  17:46
  16. 2010. január 2. 17:4644.

    Sajnos manapság már nem működik a viz/babaszappan kombináció. Mivel egyébként is stresszes életet élünk,belevésődik az arcunkba életünk minden periódusa. Nyilván szeretnénk finomítani rajta,ezért próbálunk ki minden olyat,ami segíthet.

     

    Szerintem a kozmetikában pont a masszázs az a jó dolog,amit ki nem hagynék.El sem mennék olyan helyre,ahol ez nincs.

     

    A Hauschka minták tényleg szégyentelenül drágák,nem is tudom,hogyan gondolták.. A patikákban meg hiába állnak ott szakemberek,ők inkább a gyógyszerekhez értenek,a krémekhez inkább azok,akiket érdekel is ez a terület. Annyira széles a paletta,mire megtanulják,lemegy a nap. Addigra már elszúrtak jó pár információt,rábeszélték a beteget az "azisnagyonjó" krémre,de gőz sincs,honnan gondolják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 2. 12:1243.

    Szia! Én nem próbáltam még a Hauschka termékeket, számomra rendkívül drágák, de nagyon sok logika van abban, amit mondtak Neked. Ha a bőrt úgy fogod fel, mint egy szervet, akkor érthető, hogy az egészséges önálló működése a cél, ideális esetben krémek, kencék nélkül is szépnek, egészségesnek kellene lennie, amilyen pl. gyerekkorunkban volt, amikor főleg tiszta vízzel, ill. babaszappannal mostunk arcot.

    A masszázs önmagában szerintem nincs tiltólistán a Hauschkánál sem, csak nem közvetlenül nyomkodás után - egyébként sok kozmetikus is inkább nyomkodás előtt végzi, hogy azzal is felmelegítse, puhítsa a bőrt, de lehet, hogy a nagyon feltöltött, krémezett arcot aztán nehezebb kitisztítani.

    Például Jane Fildermann mesterkozmetikus és tanítványai is az éjszakai krémek és a bőrradírok, tonikok elhagyását javasolják, ugyanígy azért, hogy a bőr önállóan működjön. Az igazi zsíros bőrre nem javasolnak egyáltalán krémet, de alkoholos tonikokat sem! És szerintük hidratálónál a T-vonalat nyugodtan ki lehet hagyni, elég zsiradékot termel ez a zóna anélkül is, kivéve a száraz bőrt. Szóval a kevesebb sokszor több, akár Hauschkát, akár kommerszebb márkát használ valaki. 

    előzmény:
    fagor (1)
    2008-01-13  14:19
  18. 2010. január 2. 11:3142.

    Teljesen igazad van. Voltam egy vidéki patikában, (a hauschka oldalán fel vannak tüntetve a forgalmazó boltok, patikák), javítóstiftet szerettem volna venni. A csaj azt sem tudta, miről beszélek. Állította, hogy olyan nincs is. Mire én csak erőétettem, erre megnézte a katalógust. Ha, tényleg van. Mondom, akkor mutasson már tesztert, mert nem mindegy, hogy most sötétet vagy világosat veszek ennyi pénzért. Jaaaa, hát az nincs. Mondjam meg, mit akarok, és megrendeli.

    Mondtam, köszike, azt én is meg tudom csinálni...

     

    Ez PATIKÁBAN történt. Van szakértelem...sajnos ez nagyon nyomasztó.

     

    Bioboltokban ugyanezt csinálják. Nincs teszter, nincs semmi. 1-2 termék üldögél a polcon, és mindig csak azt hajtogatják, hogy majd rendelnek.

     

    Így mit csinál a szegény egyszeri vásárló? Leül a net elé, olvasgatja a fórum hozzászólásokat, a termékleírásokat, és ezek alapján rendel valamit.

     

    Amúgy a Hauschka próbái irreálisan drágák. 

     

     

     

    előzmény:
    Cirbi (41)
    2010-01-02  11:13
  19. 2010. január 2. 11:1341.
    Tudod,Frue,sokan rákantattak a bio dolgokra,és meggyőződésük,hogy attól nem lehet bajuk. Én már láttam bedagatt fejű nőt,iszonyat volt. A másik dolog,hogy szegény magyar hogyan tudná elsajátítani a benyomkodós arctisztítót,amikor sokszor a "rendest" sem tudja normálisan használni,nem beszélve arról,hogy már az alapoknál megdől a dolog. Nevezetesen, egy csomóan használnak zsíros bőrre valót,holott nem kellene. Sajnos nagyon sok helyen képtelenek a normális tanácsadásra,termékismeret nuku,max. felhasználói szinten.és mégis osztják az észt. Ó,mennyi ilyet láttam!Oda sem engedném azt,aki nem tudja megkülönböztetni a zsíros,pattanásos bőrt a rosaceától,vagy a szeboreától,vagy akár a kombinációin.Pl. teszter nélkül nem is engednék venni krémet senkinek sem,a saját érdekében. Sajnos a Hauschka b..szik adni tesztert,vedd meg az 5ml.szánalmas. Hiába veszel 20e-ért terméket,nagy ritkán adnak ajándék pakolást,oszd be alapon. Milyen dolog ez? Jaj,jaj,már megint elszaladt velem a ló...De én csak korrekt értékesítést és tanácsadást szeretnék mindenhol.ami ugyebár lehetetlen. Silány a felhozatal sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 2. 10:4740.

    Sajnos elég hosszú ideig tart, amíg rátalálunk a megfelelő natur/bio-kozmetikumra, éppen a finom növényi összetevők miatt.

     

    Tényleg jó lenne, ha valaki, aki ért hozzá, leírná a javaslatait. Ma egyre többen bukkannak rá ezekre a termékekre. Mondjuk egyénfüggő is, kinek mit bír a bőre.

     

    Jaj, igazad van! Tényleg, a rózsakrém az érzékeny bőrre van, megnéztem a lapon. Normálla a birskrémet ajánlották, de egy ismerősöm rendelt, és szörnyű zsírosnak találtuk. Nem volt jó az sem.

     

    A tej sem működött nálam. Nyúzott lett az arcom tőle.

     

    A youtube-on találtam vidot, hogyan kell használni a mélytisztítót. Hiába írják rá a dobozra, hogy nem peeling, és csak nyomkodjuk bele a bőrbe, majd mossuk le, eszembe nem jutott volna olyan technikával csinálni, ahogy a videon van.

     

    Szóval a Hauschka-ápolás valószínűleg némi szakértelmet kíván.

     

    Tapasztalatból...nálam sem sztár. Szerinem ez nem utálatos, csak őszinte.

     

     

    előzmény:
    Cirbi (39)
    2010-01-02  10:15
  21. 2010. január 2. 10:1539.

    Szia Frue,sok mindenben igazad van! A rózsadeo tényleg öregaszony szagú,a zsályása viszont kellemes,de karakteres.

     

    Normál bőrnél mélytisztító-tej-tonik beitatása van,rózsakrémet nem használnék,iszonyat zsíros. Ha mindenképpen akarsz használni,keverd tejjel,akkor kapsz könnyű rőzsakrémet. Egyébként sokan csak ide látogatnak el,azért javasoltam,hogy írja be az,aki evvel foglalkozik.

     

    A "csak ezt használom" dolgot más kozmetikai márkáknál is előszeretettel használják a hölgyek.erről inkább nem mondanék véleményt. Az igazi ráfaragás az,amikor mégsem jó a termék,és ki kell dobni. Tudom,kevés embernek jó a Hauschka,nem is eröltetném én igazából. Egy-egy termékét szeretem,de sosem venném meg a teljes arcápolását,pont azok miatt,amit te is írtál. Én még nem vettem a fáradtságot,hogy megnézzem a honlapjukat,annyira nem sztár nálam.:) Hú,ez eléggé utálatosnak hangzott,bocsánat.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 2. 09:4738.

    A Hauschka oldalán (www.drhauschka.hu) szépen részletezik a bőrtipusokat, és az is le van írva, hogy nem szabad radírozni, nyomkodni stb. Szóval ezzel semmi baj nincs. Ott ajánlották a normál bőrre a rózsakrémet, tonikot, mélytisztítót. 

     

    A bio/natur deok egytől egyig csak a szagot szüntetik meg. Pl. nekem volt Hauschka deom, baromi büdös volt, rózsa illatot vártam, de inkább öregasszony szagom lett tőle, és persze a parfümöt már utána esélytelen volt használni, mert még annyak is elnyomta az illatát. (HELAN parfüm, tehát az is natur).

     

    DE azt mondják, hogy a rózsaillatú deo minden bőröm máshogy hat. Valakinél állítólag kimondottan finom az illata...hát nálam nem volt az.

     

    Szóval a Hauschka deohoz képest filléres Alverde deo sokkal jobb, mert kellemesebb az illata, és ugyanaz a hatásmechanizmusa!

     

     

    előzmény:
    Cirbi (36)
    2010-01-02  09:36
  23. 2010. január 2. 09:4237.

    Szia!

    Én hónapokig, kitartóan, kizárólag Hauschka termékeket használtam, és egyre lestrapáltabb lettem tőle.

     

    Ha a hauschka oldalán végigolvasod a termékeknél feltüntetett ajánlásokat, láthatod:  száraz vagy érzékeny vagy zsíros bőrre ajánlott használni.

    Normál bőrre melyik jó? Nagyon úgy néz ki, hogy csak problémás bőrre vannak arckrémek.

     

    Aki nem pesti, és nem tud beesni egy Hauschka-kozmetikába, az sajnos netről tájékozódik. 

    Egyébként nagyon sok növényi olaj van az arcápoló készítményeikben, és nem bírja mindenkinek a bőre ezeket. Pl. a mandula/barack-pláne a sárgabarackolaj erős komedóképző egyeseknél. Ehhez még hozzá egy kis szója vagy avokádóolaj, és már kész is van a galiba. Sok termékük tele van ezekkel, és nem bírja mindenkinek a bőre.

     

    Nem feltétlen jelentkezik egyből a használat után, pl. kiütés, viszketés stb. formában, hanem hosszabb távon, hónapok után, mint pl. nekem.

     

    Én megvettem a próbakiszereléseket, és először a mélytisztító, a tonik és rózsakrém jónak tűnt. Megvettem nagy kiszerelésben is őket. Utána viszont sajnos jöttek a kis pattanás szerű kis valamik, (nem tudom meghatározni, nem az a kimondott pattanás volt), ekkorrendeltem arctejet, mert hátha a rózsakrém nem volt jó. Na attól meg annyira lelakott lett a kinézetem, hogy landolt a kukában az egész.

     

    Sokat olvasgatok német oldalakat, ott ugyanerről számolnak be a csajok. A száraz/érzékeny ill. ráncosodára hajlamos bőrre biztosan jók, de a normál bőrűek rendszeresen befürödnek vele.

     

    Biztosan van akinek nagyon bevált, az klassz. De a hölgynek nem biztos, hogy a Hauschka termékektől szép a bőre. Én ismerek olyan 50-es hölgyet, aki Helia D-t használt, de azt sem rendszeresen, és nagyon szép a bőre...

     

    Nem akarom senkinek kedvét szegni, de tényleg vigyázni kell velük, mert nagyon sok a hatóanyag bennük, és ez esetenként többet árthat, mint használ.

     

    Nagyon szerettem volna, ha bejön, mert tetszett ez a natur-vonal. Most más natur termékeket használok, és jobban kijövök velük.

     

    Most a smink-cuccokra vagyok ráállva. Rendeltem is pár dolgot, várom, hogy megérkezzen a csomag.

     

     

     

    előzmény:
    Cirbi (35)
    2010-01-02  09:15
  24. 2010. január 2. 09:3636.

    Bocsánat,még valami. A Hauschka azt vallja,hogy nem lehet mechanikai dolgoknak kitenni a bőrt,ezért sincsen bőrradírja pl. Beitatós a tej és a tonik,ampulla. A testápolásos termékeinél pl. a dezodor a testszagot hivatott megszüntetni,nem az izzadást. Vajon ezt hol mondják el?

     

    És azt,hogy az ampullákat hogyan,milyen időközönként kell használni? Olyan jó lenne,ha az a kozmetikus,aki olvassa ezt az oldalt,szépen beírná,milyen bőrtípusra hogyan,milyen sorrendben kell használni. És nem azt,hogy őt hogyan hívják... Lehet,hogy sokkal több vendége lenne. Már most bocsánatot kérek,ha megbántottam,természetesen nem szándékos.

     

    A kozmetikai kezelése egyedi,nem hasonlítható össze a hagyományos kezelésekkel,ez sem véletlen. Igen,elég sok a hókuszpókusz körülötte,de valljuk be,itthon nincsen valami nagy hagyománya semelyik kozmetikai eljárásnak. Mindenki úgy csinálja,ahogyan hite,tudása engedi. Láttam,tapasztaltam nagyon jót és nagyon rosszat is. Voltam külföldi kozmetikában,igen,nagyon drága volt,de olyan kényeztetést tapasztaltam,a fülem ketté állt. Ha valaha megtehetem,újra elmegyek,gyúrok rá,pedig nem vagyok sznob.

     

    Köszönöm,hogy meghallgattatok.

     

    Cirbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top