Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartós smink

buborék25
Létrehozva: 2003. október 13. 13:03
Sziasztok!

Lehet, hogy van már ebben a témában topic, akkor 1000 bocs, én nem találtam meg. Szóval véleményeket szeretnék kérni, kinek mi a véleménye, esetleg tapasztalata. Én a szemöldökömet szeretném tetováltatni, ha esetleg tud valaki jó szakembert, annak nagyon örülnék. Mindenképpen valami természeteset szeretnék, nekem ugyanis elég világosa bőröm, a hajam is szőke, ehhez elég hülyén nézne ki a csont fekete. Vagy tévedek? Köszi előre is mindenkinek.
  1. 2006. november 6. 16:35285.
    Sziasztok.

    Én Budapesten járok tetováló (kozmetikus OKJ.) tanfolyamra és modelleket keresek. A részletekben priviben megegyezünk...mindenesetre fontos, hogy olcsón dolgozom és tanár mellett - többen megnézik a munkát és a cél minél fájdalom mentesebben szépíteni

    Várom a lelkes jelentkezőket.
    Köszi előre is.
    Üdv.
    zorcsa
    előzmény:
    buborék25 (1)
    2003-10-13  13:03
  2. Torolt_felhasznalo_292684
    Torolt_felhasznalo_292684
    2005. július 4. 12:01284.
    Sziasztok!!! Kecskemeten keresnek jol bevalt sminktetovalot. Jo lenne, ha tudnatok kuldeni nevet es elerhetoseget es arat is persze. Szeretnem ujra megcsinaltatni a szemem es a szamat. Elore is nagyon koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_994425
    Torolt_felhasznalo_994425
    2005. február 16. 17:48283.
    Sziasztok!
    Én tegnap csináltattam meg a szemöldököm. Másfél éve volt először és azóta elhalványodott. Most egy árnyalattal sötétebb lesz, és talán tartósabb! Ja és kézivel van csinálva, nagyon profi! Nagyon tetszik, remélem ha lejön a pörk akkor is szép sötét lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 9. 17:44282.
    várhatóan 1-2 héten belül megyek "kézi" szájkontúrtetoválásra, majd ha valaki kíváncsi, írjon, elmesélem, hogy milyen volt. . . .
    Egy mesterkozmetikus hölgyhöz megyek Bp-en, és ő is azt mondta, hogy sokkal kíméletesebb, mint a gépi. . . összehasonlítási alapom nem lesz, de hogy túléltem-e szívesen megosztom veletek. . . :-)
    üdv:

    da
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 3. 16:42281.
    Mind a két módszernek van előnye, te melyiket ajánlod jobban?Köszönöm a segítségedet, Debrecenben nem tudsz ajánlani valakit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652964 (280)
     
  6. Torolt_felhasznalo_652964
    Torolt_felhasznalo_652964
    2004. december 3. 11:45280.
    Mi a különbség a Softap módszer és Long Time Liner modszer közt?
    1. Mi a SofTap Ž eljárás?
    Ez az eljárás egy Amerikában kifejlesztett és bevált, nálunk még kevésbé ismert új módszer.
    A SofTap Ž módszerrel végzett tartós sminknél KEZI eljárással történik. A SofTap Ž a SofTap Cosmetics cég bejegyzett védjegye. A módszer során különféle, apró, különálló tűk sorozatát használjuk, amelyet a pigmentkeverékbe mártunk, majd bejuttatjuk a bőrbe a vendég kívánságának megfelelő kivitelben és formában.
    A SofTapŽ technika más módszerekkel összehasonlítva egy rendkívül kíméletes, jól kézben tartható és biztonságos módszer. Olyan kíméletes, hogy legtöbbször felületi érzéstelenítésre sincs szükség.
    Miért részesítik a vendégek előnyben a SofTapŽ eljárást más tartós smink eljárásokkal szemben?
    Ez a legkíméletesebb és legkényelmesebb eljárás, és a leginkább természetes eredmény érhető el vele.
    A friss pigmentet a tűk juttatják be a bőrbe, miközben gyengén a bőrhöz nyomva mozgatjuk őket, így érjük el, hogy a festékanyag tartósan a bőrben maradjon. A hagyományos tetováló eljárásoknál egy rezgő tű nyomja a pigmentet a bőrbe. A SofTapŽ eljárásnál a tűt kíméletesen érintjük a bőrhöz, így juttatjuk be a pigmentet. Határozott különbség van a vendég által érzett fájdalom nagyságában! A legtöbb vendég, akinek korábban hagyományos tetováló készülékkel végezték a tartós sminket igazolja azt a tényt, hogy a SofTapŽ eljárás messze kíméletesebb, és a bőr is gyorsabban gyógyul.

    2. Long Time Liner Conture Make Up
    A Long-Time Liner az eddigi tartós sminkelési módszer továbbfejlesztése és tökélestsítése.
    A látható különbség az, hogy a Long-Time Liner esetében az epidermisz második rétegéig megyünk le, hátrányos következmények nélkül. Az eddig szokványos módszerekkel ellentétben nincs fájdalom, vérzés és nincs duzzadás!!!
    1997 óta a Long-Time-Liner Conture Make-up magyarországi megjelenése forradalmi változást hozott a sminktetoválás területén. Ez az új módszer egy komputer vezérelte tű segítségével fájdalommentesen juttatja a teljesen antiallergén festékanyagot a bőrbe.
    A CONTURE 2000 gép az orvosi gépgyártás szabványai szerint készített pigmentáló gép. A szemöldök, szempilla és ajak pigmentálása a beépített programok segítségével nagy pontossággal elvégezhetők. A festékmennyiség adagolását, a beviteli melységet a beépített programok automatikusan biztosítják. Lényeges előny, hogy a kezelőfejben lévő egyhegyű akupunktúrás tű percenként 2500 -as löket sebességen dolgozik, ami biztosítja a karcolás és roncsolódásmentes pigmentálását. A kezelőfejbe épített automatika érzékeli a bőr tűre gyakorolt ellenállása alapján, hogy a tű milyen mélységben jár, és a tűt nem engedi csak a hámréteg aljáig, ahonnan visszahúzza. Ezáltal nincs vérzés, nincs fájdalom, egyenletes, tökéletes festékbevitelt biztosít még az ajak területén is, ahol a legvékonyabb és a legérzékenyebb a bőr.

    Diohejban ennyi informaciot gyujtottem a 2 modszer osszehasonlitasara.
    előzmény:
    Manóka22 (273)
     
  7. 2004. december 3. 10:51279.
    Sziasztok!
    Akinek volt szem tetoválása kérem ossza meg a véleményét velem. Én most szeretnék elmenni tetováltatni. Nem árt neki a hideg levegő? Nagyon fáj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. december 3. 09:18278.
    Szia!
    A Long-Time-Linernek, úgy tudom, szabott árai vannak. A szájkontúr és a szemöldök 35e Ft, a szem alul felül 46e (vastagítással 54e), a teljes szájsatír 95e, a félsatír 60e Ft.
    előzmény:
    doandy (277)
     
  9. 2004. december 3. 07:45277.
    sajna bp-i vagyok, nem hiszem hogy mostanában járok arra felé! :-( :-(
    arrafelé egyébként milyen árak vannak?

    Azért nagyon köszönöm a segítséget. . . . ! :-)
    da
    előzmény:
    Petra-22 (276)
     
  10. 2004. december 2. 20:36276.
    Szia!
    Én tudok Neked szuper kozmetikust ajánlani, de Győrben. Ha így is érdekel, írj!
    előzmény:
    doandy (274)
     
  11. 2004. december 2. 18:03275.
    Nem ad tanácsot nekünk senki!Brühühü
    előzmény:
    doandy (274)
     
  12. 2004. december 1. 14:27274.
    Sziasztok Lányok, lécci segítsetek, újra rámjött a láz, hogy szájkontúr tetoválást csináljak, és ezerrel keresek referenciákat. . . .
    sajna én is herpesz vírusos vagyok, egyébként mindenkinek tudom még az ISOPRINOSINE nevű bogyót ajánlani, egy dobozzal kell beszedni, 3X1, vagy 3X2-t és iszonyú sokáig nyújt védelmet. Én utoljára 3 évig tünetmentes voltam. . . .

    Szóval abban szeretném segítségeteket kérni, ha van valaki, aki így herpesz vírussal csináltatott mostanában kontúrt, és meg van elégedve a kozmetikussal, adjon nekem legyen kedves elérhetőséget. . . . .
    elég sok helyet felhívtam, árban eddig 20 ezer körül volt a legolcsóbb, a drágább 40. 000, - körül. . . .
    Milyen árak vannak mostanában????

    előre is köszönöm,
    üdv: da
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. november 30. 22:43273.
    Most jutott eszembe hogy sok helyen a Softap módszert említik. M a különbség e közt és Long Time Liner közt?Tud valaki segíteni ebben?
    előzmény:
    Petra-22 (270)
     
  14. 2004. november 30. 22:30272.
    Neked jól sikerült?
    Nincs képed róla?
    előzmény:
    Petra-22 (270)
     
  15. 2004. november 30. 22:29271.
    Köszi!Akkor megnyugodtam!Egyébként szerinted a Long Time Liner módszer jónak számít?
    előzmény:
    Petra-22 (270)
     
  16. 2004. november 30. 21:51270.
    Szia!
    Én január végén csináltattam, és semmi baja nem lett a hidegben! Talán még jobb is volt, mintha meleg lett volna (napsütés, izzadás, stb).
    előzmény:
    Manóka22 (269)
     
  17. 2004. november 30. 10:54269.
    Sziasztok!Szeretnék szemöldök tetoválást csináltatni, de nem tudom hogy ilyen hidegben érzékenyebb utána bőr, érdemes belevágni?Van olyan aki télen csináltatott magának?Köszi előre is a választ!
    előzmény:
    Manóka22 (268)
     
  18. 2004. november 1. 19:54268.
    Debrecenben tud valaki jó kozmetikust?
    előzmény:
    hangyalány (3)
     
  19. 2004. június 1. 09:05267.
    Kristie én a 200mg-t szedtem, kérdezz meg egy orvost v. szakembert hogy neked melyiket ajánlja. Nekem nem volt elég a 200mg a szájtetóhoz. Szombaton csinálta a számat a sógornőm, 3. napon leesett a varrat, tök szép színe lett, de most a negyedik napon elég sok kis herpeszem jött ki. (3 napig bioptron lámpával lámpáztam) Egyébként miközben csinálta a számat nekem is vérzett, mondta a sógornőm hogy ez egyénre válogatja és előfodulhat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 27. 16:03266.
    Itt a fórumból egy lány. . . Mindenkinek egyénre szabottan, fél arcod kifesti, másik felén Te tanulsz. . . :)1500 ft.
    előzmény:
    Nikol75 (265)
     
  21. 2004. május 27. 15:55265.
    Szia,
    Hol, ki tarja, milyen jellegű és mennyibe kerül?
    előzmény:
    pitak (264)
     
  22. 2004. május 27. 14:59264.
    Sziasztok. . . jövő szerdán sminkoktatás lesz Budaörsön ha vkit érdekel. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 27. 14:10263.
    Szia!
    Van egy rossz hírem: a herpesz kiszedheti, vagy legalábbis elhalványíthatja a színt. :(
    Telvirant kellett volna szedned elötte. Nekem szólt a kozmetikusom, hogy 1 nappal elötte kezdjem el szedni a gyógyszert, és 5 napon át szedjem, napi 5 db-ot (a legkisebb dózisúból). Így nem is jött ki a herpesz, pedig nagyon hajlamos vagyok rá! És állítólag féléves védettséget is ad!
    előzmény:
    nagynéévic (260)
     
  24. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 25. 09:24262.
    Szia!
    Nem annyira ide tartozó téma, de te a telviran gyógyszert kezdted el szedni ugye? Abból van különböző azt hiszem telviran 400-as meg ilyesmi. . .
    Te melyiket szeded? Én csak szimplán a herpeszemre akarom kiiratni, de nem tudom, hányas lenne jó.
    előzmény:
    cyntii (261)
     

Címlap

top