Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztria

ditte1
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:20
Sziasztok, itt vagyok megint, hol vagytok, Kat, Mausi, Judyzsu es a többiek ?
  1. 2017. február 24. 09:4050452.

    Szia Grazban lakom és Avonnal foglakozom! ☺

    előzmény:
    kobasica (3073)
    2004-02-27  23:46
  2. 2017. február 24. 09:3550451.

    Sziasztok! 😘


    Most olvastam, hogy korábban többen is AVON tanácsadónőt kerestek ausztriában.😊


    Avonnal foglalkozom és Grazban élek! Nagyon sok szeretettel kiszolgálok minden kedves érdeklődőt. Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését irjon bátran! ☺


    Szép napot nektek! 😘

  3. 2014. május 4. 13:1850450.
    Üdv! a párommal át szeretnénk a közeljövőben költözni Oberösterreich-ból Bugenlandba. Jelenleg gyárban és raktárban dolgozunk. Az lenne a kérdésem hogy melyik városba/környékre érdemes költözni a határ közelében (Nickelsdorf, Parndorf, Mattersburg stb.) ahol gyárak és raktárak találhatóak (munkalehetőség miatt) és nem a vendéglátás és mezőgazdaság a túlnyomó. előre is köszönöm!
  4. 2012. december 30. 11:1750449.

     Tényleg nincs itt már senki???

     

    előzmény:
    Tornaanita (50448)
    2012-12-28  12:56
  5. 2012. december 28. 12:5650448.

    Szia Bambi!

     

    Hát jó sokáig ,és jól eltűntem. 
    Lehet már nem is emlékszel rám.  

     

    A pici fiad azóta már biztosan az oviban kergeti a lányokat ...

    Azóta már te is rég visszamehettél dolgozni .

    Láttam egy magazint  , amiben egy cikket írtál arról , hogya  sikerült "bécsi diétával " lefogynod. Sokat gondoltam rá , hogy írok neked és gratulálok hozzá( a cikkhez és a sikeres fogyáshoz is ) , de a Mókusörsön keresztül már  nem tudtam , az Ausztria topic pedig teljesen kihalt...

     

    Üdvözlet Gabinak ,Dorotkának  Halacskának .....és a többieknek is .

     

     

     

    Nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!! 

    előzmény:
    Bambi1978 (50442)
    2010-12-14  14:09
  6. 2010. december 16. 11:5550447.
    Nagyon szép!!Ügyes vagy , látszik, hogy sok munka és kreativitás van benne ! Mindent bele , szorítok neked, hogy nyerj !!
    előzmény:
    nucko (50446)
    2010-12-16  11:41
  7. 2010. december 16. 11:4150446.

    Sziasztok, rég jártam errefele. Mi a férjemmel Linz mellett élünk, ő szoftverfejlesztéssel foglalkozik, én mézeskalács készítéssel.

     

    Pl. ilyeneket készítek:

     

    http://www.nosalty.hu/tornyay_erna_mezeskala csa_jatek_34897

     

    ez most pont versenyben van dec.20-ig és lehet rá lájkolni.:)

     

    Nézegettem a linzi vásár mézeskalácsosait, végül is árusítanak. Mindegy. A hangulat ebben a vásárban is óriási.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 16. 11:3550445.

    Aranyosak vagytok!!

     

    Jó érzés, hogy még emlékeztek ránk. A nyáron műtöttek , januártól már dolgozom. Az idegsérülések miatt nehezebb volt a regenerálódás, de a sportos múltam miatt , az átlagos felépülési idő töredéke alatt sikerült.

     

    Martinnak arcidegbénulása volt , amiatt került kórházba( Januárban), ezért hanyagoltam az elején az orvost.

    Szegénykét steroidokkal kezelték , így valószínűleg  emiatt vannak még mindig migrénes fejfájásai.

     

    Olyan iszonyú volt,  annyira megijedtünk , először azt gondoltuk , hogy agyvérzést kapott ( 1 héttel ezelőtt a dolog előtt esett össze és halt meg 1 vele egykorú kisfiú a tesi órán). Már újra vízilabdázik, bár iszonyúan féltem , mert csak valószínűsíteni lehet, hogy huzatot kapott.

     

    Úgy hallottam, hogy az Adventi időszak gyönyörű Bécsben . Sétáljatok sokat és nézelődjetek az én szememmel is !! 

     

    sziasztok ( azért választottam ezt a kis kopaszt , mert kiszőkítettem a hajamat és a gyerekek szerint úgy nézek  ki , mintha kopasz lennék - így tehát hiteles a puszi) 

     

     Ja, és minden jót , kerüljenek el titeket a rossz dolgok !! 

    előzmény:
    dorotka (50444)
    2010-12-15  17:38
  9. 2010. december 15. 17:3850444.

    Szia Anita! En is bekes es boldog karacsonyt kivanok nektek, es jo egeszseget a következö evre!

    Mi, köszönjük jol vagyunk, munka es iskola, szoval a szokasos. Szerencsere semmi rossz dolog nem törtent velünk ez evben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2010. december 14. 22:3350443.

    szia Antám!! gondoltam, hogy veled futok itt össze, hogy mi leszünk az elsök, akik reagálnak Anitának :)

     

    igazából minden (majdnemminden) régi fórumosunknak boldog ünnepeket kivánok!!!!

    előzmény:
    Bambi1978 (50442)
    2010-12-14  14:09
  11. 2010. december 14. 14:0950442.

    Szia Tornaanita!

     

    Persze, hogy emlékszünk Rád.

     

    Látom, nagyon összejöttek a rossz dolgok nálatok, de reméljük, hogy most már csak jó dolgok jönnek az új évvel!

     

    Kellemes ünnepeket kívánok én is Neked és az egész családnak, nagyon vigyázzatok magatokra!

     

    Néha jelentkezz, ha gondolod, jó olvasni Rólad/Rólatok!

    előzmény:
    Tornaanita (50440)
    2010-12-10  16:06
  12. 2010. december 14. 10:3650441.

    jaj Tornaanita, hát hogy ne emlékeznék!!! s nem csak a névadásom miatt :))))

    remélem a pilates és a body-ball is kielégíti mozgásigényedet, s már rendben vagy azért mind fizikailag, mind lelkileg

    nagyon szép ünnepeket kivánok én is nektek!!!

    előzmény:
    Tornaanita (50440)
    2010-12-10  16:06
  13. 2010. december 10. 16:0650440.

    Sziasztok  Bambi,   Gabee,   Dorotka,   Halak,   Alma! 

     

    Lehet, hogy már nem is emlékeztek rám . Kb 2 éve "befogadtatok" a topicba, akkor úgy volt, hogy  a férjem Ausztriában fog dolgozni, sikerült is , de egy rossz szeletelőgép majdnem levágta az újját.

     

     

     Lassan 1 év telt el azóta , hogy utoljára írtam.

    Gabi köszike a névadást!!...ha még emlékszel rá.  

     

    Szóval , sok-sok rossz dolog történt velünk azóta ,ezért  nem akartam írni ide (és a mókusörsbe  sem) panaszkodni állandóan. Beteg lett a fiacskám, aztán én is. Pár hónapja műtöttek gerincsérvre (  kiszakadt a sérvem és lebénult a jobb lábfejem). Majdnem fél évig mászkáltam a háziorvoshoz , aki nem igazán vett komolyan, meg is lepődött , mikor megtudta , hogy mentő vitt a kórházba , mert egyáltalán nem tudtam lábra állni. Iszonyú volt. ....ja és az én hülyeségem!!! 

     

    Már jól vagyunk , én újra tornázom, bár a kick-box aerobikot és a stepet is el kell felejtenem. Van helyette pilates és body-ball gerinckoncepció. Ja iszonyú mennyiségű gerinctornával spékelve.

     

    Remélem ti jól vagytok,  milyen nagyok lehetnek már a gyerkőcök!!!!  Lehet, hogy azóta bővült is a kis társaság??

     

    Üdvözlet Sárospatakról : Anita 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. november 24. 14:5650439.

    Köszönöm szépen a választ!

    Megnéztem a honlapokat... Ahogy láttam, kb. ugyanolyan tarifával dolgoznak, szóval majd kint még megérdeklődöm, melyiket ajánlják lefedettség stb. szempontból... De így már legalább van min elindulni...

    előzmény:
    dorotka (50438)
    2010-11-20  14:16
  15. 2010. november 20. 14:1650438.
    Szia! A kerdesed masodik felere tudok valaszolni. Igen, itt is van minden mobilos cegnel feltöltökartyas mobil. A tarifak dzsungeljeben a honlapokon tudsz eligazodni. Ha a honlapok cimet nem is, de a cegek neveit meg tudom adni, aztan majd a google segitsegevel ugyis megtalalod öket. Szoval: orange, A1, telering, 3. Most ezek jutottak eszembe hirtelen, ezek a legelterjedtebbek. Sok sikert a munkadhoz!
    előzmény:
    csao11 (50437)
    2010-11-18  12:49
  16. 2010. november 18. 12:4950437.

    Sziasztok!

     

    Tanácsot szeretnék kérni, elsősorban azoktól, akik kint vannak, vagy voltak már kint szezonmunkásként vendéglátásban.

     

    Szerencsére sikerült munkát találnom, így nemsokára utazom. Viszont most megyek először, és egyedül, ezért szeretnék hasznos tippeket kapni.

    Mi az amire kint oda kellene figyelni, mi az amit mindenképpen el kell intézni, magammal kell vinni… Olyan dolgokra gondolok, ami mondjuk anno titeket is meglepetésként ért, vagy amire alapvetően nem gondol az ember, esetleg elsiklik feleltte…

     

    A másik kérdésem pedig a mobilinternettel lenne kapcsolatos… Mivel csak egy fél évre megyek, így az előfizetés nem megoldható… Milyen más megoldás jöhet szóba kint? Létezik ez a feltöltőkártyás megoldás? Ha igen,akkor melyik szolgáltatónál kedvező? Bármilyen ötletre vevő vagyok…

    A segítséget nagyon megköszönném… J

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  17. 2010. szeptember 23. 06:0350436.
    Szia, a Helpfamily foglalkozik osztrak babysitteres munkákkal, azt hallottam korrektek..
    előzmény:
    Gabryela74 (50431)
    2010-07-01  09:28
  18. 2010. szeptember 23. 05:4650435.

    Sziasztok!

     

    Segítéget szeretnék kérni!

    Úgy néz ki, hogy a férjemnek sikerül megkapnia a munkavállalási engedélyt és tud menni Bécsbe dolgozni. Az első hónapot az apjánál tudja tölteni, de majd keresnie, kell szállást. Milyen lehetőségek vannak és milyen áron? Mennyibe kerül egy albérlet? Kb milyenek a rezsi  költségek?

     

    Köszönöm, Mari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 12. 20:5550434.

    sziasztok!

     

    szeretnék csatlakozni a topikba :)

    Novemberben tervezzük a költözést Oberösterreichba. Kis városba szeretnénk, Linz mellé elsősorban. 

     

    jópár hónapja tervezzük, utánanéztünk dolgoknak, félretettünk pénzt.... és remélem, hogy összejön, és ki tudunk alakítani egy életet ott is.

     

    németül beszélünk(németül, nem osztrákul...sajnos még kell kérnem, hogy deutsch aber langsam :D )

     

     azt hiszem,elsőre ennyi... :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. szeptember 10. 20:1850433.

    Szia! Azt hiszem, erre gondolt a baratnöd: http://www.textil-mueller.at/filialen/zentrale__kritzendo rf.php

     

    Mar en is hallottam a hatalmas valasztekrol. En ugy tudom, hogy mindenfele anyagot arulnak.

    előzmény:
    KatJudit (50432)
    2010-09-03  21:39
  21. 2010. szeptember 3. 21:3950432.

    Sziasztok!

     

    Egy kis segítséget szeretnék kérni az Ausztriában élőktől.

    Szeretek varrni, de itthon nem nagy a választék a méteráruk terén. A minap beszélgettem egy ismerősömmel, aki Badenben lakik, és Ő említette, hogy - és itt kérek segítséget, mert a város nevére nem emlékszem pontosan -  Kirkensdorfban van egy - talán több emeletes épület - ahol nagyon nagy a választék.

    Kérlek benneteket, ha valaki tudja, hogy mi a város pontos neve, és ez merre van az segítsen. Talán valaki azt is tudja milyen anyagok vannak, -selyem, karton, szövet, stb.-

     

    Előre is köszönöm

    KJ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. július 1. 09:2850431.

    Sziasztok!

    Segitseget szeretnek kerni töletek! Nem ismer veletlen valaki közületek olyan magyar vagy reszben magyar csalädot akik Aupairt keresnek Becsben vagy környeken ?

    Elöre is köszi mindent, igerem ha összejön valami, meghälälom !

     

    Üdv: Gabi

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2010. június 27. 10:2950430.

    Sziasztok ausztriai magyarok!

     

    A húgom a héten kezdett egy Gasthofnál pincérkedni, és a szobájában van vezetékes telefon.

     

    Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetöség Ausztriából valamilyen elöhívószámmal olcsóbban telefonálni? Mo.-on van a felezö, azt hiszem így hívják, hogy beüt 4 számot, és olcsóbban beszélhet, vagy Németböl van sok-sok elöhívószám, amivel tényleg pár forintokért lehet beszélni, de van-e ilyen Ausztriában is?

     

    Bármilyen ötletet várunk, mert azért csak jó lenne vele néha beszélni, meg hogy ö is hívhatná pl. a barátját, stb.

     

    A gépem nem hajlandó szmájlikat beszúrni, különben tennék egy bólógatós-köszönöset, vagy ilyesmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. június 21. 20:5350429.

    Sziasztok!!!

     

    Egy óriási kéréssel fordulnék hozzátok és a tanácsotokat szeretném kérni, ha van köztetek olyan aki bécsben szült!

    Mi bécstől nem messze élünk, jelenleg 4hónapos terhes vagyok és lassan átkell gondolnunk melyik kórházban legyen a nagy nap,

    elsősorban bécsben szeretnénk, mert az orvosom is ott van és vállalná a szülést, de kezdek elbizonytalanodni vele kapcsolatban, vannak néha fura dolgai, szóval néhány kérdés: milyen tapasztalataitok vannak?kórház?érdemes orvost a szüléshez fogadni?vagy 1 saját szülésznő elegendő?ismertek esetleg magyar szülésznőt?(orvosom magyar, és lehet nyugodtabb lennék ha aki tényleg ott van a szülésnél magyarul is beszélne:-) bár ha mégsem úgy alakulna, akkor sem ijednénk meg, lényeg, hogy jó szakember legyen!

     

    Válaszokat nagyon köszönöm!további szép hetet Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top