Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vörösből szőkét hogyan?

kola
Létrehozva: 2007. július 8. 21:33
Sziasztok!Sötét vörösböl,hogy lehetek szőke?Vagy barna?
  1. 2015. Április 22. 16:2444.

    szia, latom ertesz ehhez nekem olyan kerdesem lenne hogy sotet vorosbol (mahagonival van festve kicsi barnaval keverve) ha vilagosabb barnát szeretnek(amilyen az eredeti hajszinem) de azért kicsi vorosos beutessel akkor ha koktelozzuk utána mit javasolnal milyen festekkel fessuk be? Köszi a választ elore is

    előzmény:
    Christienna (38)
    2011-11-10  18:47
  2. 2011. november 27. 15:5843.
    Ha fodrász vagy akkor azt is tudnod kell,hogy tilos lefedni a szőkítést....
    előzmény:
    Christienna (42)
    2011-11-26  16:09
  3. 2011. november 26. 16:0942.

    Szia!

    Sokmindentől függ ez is. én leírom ahogyan csinálom, fodrász vagyok... Viszont lehet hogy a te fodrászod erősebb oxival szivatta, vagy nem koktéllal hanem sima szőkítőpor-oxival, sokmindentől függ, hogy birja-e a hajad. Lekopogom, de elég sok hajat szőkítettem, koktéloztam és mindenkinek megmaradt a haja, és általában olyan lesz amilyet akar.

    Tehát azért, mert a Te fodrászod elrontotta a hajad, nem kell lebecsülni a másikat... Köszi

     

    előzmény:
    Nusi85 (41)
    2011-11-22  15:13
  4. 2011. november 22. 15:1341.
    Sziasztok! Olvastam  a hozzszólásokat! Nekem egy fodrász így cseszte e l hajamat Christienna leirta! Nejlon sapkát húztak rá és 5 perc múlva gözölgött a fejem konkrétan le égettte a hajamat! nem ajánlom,hogy otthon csináld de válássz egy olyan fodrász aki ért is hozzá!i
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. november 22. 07:5740.
    HA szeretnéd, hogy maradjon hajad, inkább bízd egy hozzáértő fodrászra. Nem értem, hogyan ajánlhatja bárki, az otthoni szőkítést, koktélozást. Ugyanis az, hogy utána milyen árnyalatot kenünk rá utána, leginkább attól függ,mennyire alaposan sikerült egyenletesen leszívatni -és persze milyen árnyalatiga színt.Tehát előre nem lehet kijelenteni, hogy az x árnyalat jó lesz!!! Gyakran a tőre más szín kerül, mint a hajhosszra, mert nem egyenletesen szívja le a már többször festett (hossz) részt illetve az 1-2 x vagy egyáltalán nem kezelt (tő) részt!
    előzmény:
    ritababi (39)
    2011-11-22  07:40
  6. 2011. november 22. 07:4039.

    Szia! HAjfestős, szőkítős témában lenne pár kérdésem. Alaphajszínem sötét barna, de évek óta festve van sötét (4.2) vörössel. Most ismét kitaláltam, hogy szeretnék világosabb hajat, valami ilyesmit:

     

    http://www.mon.hu/liptai-caludia-meg-egy-kis babat-tervez/news-20110223-08411097

     

    Egy szőkítésen túl vagyok, majd befestettem 7.6 szőkével. Mivel elég sötét a hajam, a szőkítés nem lett tökéletes (mondjuk ez enyhe kifejezés), most a hajtőtől haladva sárga-narancssárga-sötét narancs színben "pompázik" a hajam.

    Hogyan tovább? Gondoltam pár hét (kb. 4 ?) múlva újabb szőkítésre... Utána milyen festékkel, színnel fessem be a hajam? Egyáltalán jó úton haladok?

    Olvastam itt a koktélozásról. Szőkítés helyett az kellene?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    Christienna (38)
    2011-11-10  18:47
  7. 2011. november 10. 18:4738.
    Szia!

    Ha kicsit visszaolvasol leírtam, hogyan csináld.
    Elméletileg ha a vöröset lekoktélozzátok úgy, hogy 30g szőkítőpor, 60 g 9% oxigenta 10ml sampon vagy balzsam és 10 ml forró vizet összekevertek, rákenitek a hajra, majd egy nejlon sapkát húztok rá, mert a hőtől mégjobban beindul a folyamat, akkor az leszivja a vöröset. Ennek hajtól függően de olyan 15-20 perc nagyjából elegendő. Nem kell megijedni, amikor lemossátok, mert lehet hogy narancssárgás a haj színe. A nagy könyv szerint a sárga pigmenteket a kék semlegesíti, ezért ha szőkék akartok lenni mindenképpen hamvas festéket kenjetek rá. Pl ha egy 8-9es szinmélységű szőke megfelel azt később lehet világosítani, de első lépésnek is nagyszerűen világos lesz a vöröshöz képest. Szóval vegyetek egy 8.0-t és egy 11.11-et ami nagyon hamvas és keverjétek össze 2/3 8.0 és 1/3 11.11et 9%os oxival. Ez a 11-es színmélység miatt 9es lesz kb és ha minden igaz, nem lesz olyan sárga a szőkétek sem. Mindenkinek jó kísérletezést, remélem tudtam segíteni, aki kipróbálta írja meg, hogy hogyan működött!

    Ezzel volt, aki nem értett egyet,mert elméletileg .21-es festéket kellene felvinni, hogy kioltsuk a sárgát a hajból. Viszont kipróbáltam a hajamon, nekem is sötét vörös volt, leszedtem koktéllal, és rákentem egy 8.11 szinmélységű szőkét és elég szép lett. Persze nem hamvas, de valamit szedett a narancsos színből, most olyan arany szőke. Viszont a frufrumba 7.1-el festettem egy részt, az nagyon szép lett, tehát ha megfelel neked, hogy középszőke hajszíned legyen, akkor inkább azt válaszd. Azt később lehet világosítani is...
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  8. 2011. november 1. 15:2937.
    Igen, a kulcsszó a türelem. Aztán a haj állapota sem mellékes, meg a felhasznált anyagok minősége sem. A szakértelemről nem is beszélve...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185917 (35)
    2011-11-01  15:23
  9. 2011. november 1. 15:2736.

    Igen, én fodrász vagyok.

    előzmény:
    Christienna (34)
    2011-11-01  15:18
  10. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2011. november 1. 15:2335.

    Nekem rövid hajam van, vörös voltam, most szőke. 3 alkalom kellett hozzá. Elsőre szőkítőve leszívta a fodrász, majd ráfestette a színt, ami most lett.

    MOndjuk nekem sokat vágott, szóval alig maradt vörös rész.

     

    2. alkalom 1 hónap múlva ismét egy kis szőkítés és a hamvasszőke festés.

     

    Végül rá 6 hétre már csak a festék. Most már gyönyörű. Türelem kell hozzá. 

    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  11. 2011. november 1. 15:1834.

    Szia!

    Ebben is van igazság, tehát ha a vöröset kioltja a zöld, ami ugye szivatás nélkül kevés, a narancsot pedig a kék, viszont akinek csak narancsra szivja a festék a haját annak nem elég ha egy .0-át kenünk a hajára, mert nemfog semmit oltani rajta, az is biztos. Én a gyakorlatban is .1-est tettem mindig rá, de még soha nem lett zöld, hisz az szürke bázis is. Viszont az is igaz, hogy a sárgát a lila bázis, az írisz, a .2 semlegesíti. A gyakorlatban próbáltad igy? Gondolom te is fodrász vagy...

     

    előzmény:
    Anda39 (33)
    2011-11-01  13:47
  12. 2011. november 1. 13:4733.

    Kedves Christienna, hülyeséget írtál. Még ha a "nagykönyvből" idéztél is... a sárga kékkel keverve ugyanis zöld lesz.

    A sárga komplementer színe, ami azt semlegesíti, a lila. Mint ahogy a vörösé a zöld, a narancsé a kék.  

    Zöld haja azért lehet az ember lányának,  mert a kék és sárga pigmentek összeadódnak a hajban.  

    előzmény:
    Christienna (31)
    2011-11-01  12:33
  13. 2011. november 1. 12:3532.
    Ha viszont barnák akartok lenni, a folyamat a koktélozásig megegyezik, aztán 7.1. 6.1 vagy 5.1 -es festéket kenjetek rá, mert abban is ott a hamvas,tehát ez sem lesz vöröses.
    előzmény:
    Christienna (31)
    2011-11-01  12:33
  14. 2011. november 1. 12:3331.
    Sziasztok!

    Elméletileg ha a vöröset lekoktélozzátok úgy, hogy 30g szőkítőpor, 60 g 9% oxigenta 10ml sampon vagy balzsam és 10 ml forró vizet összekevertek, rákenitek a hajra, majd egy nejlon sapkát húztok rá, mert a hőtől mégjobban beindul a folyamat, akkor az leszivja a vöröset. Ennek hajtól függően de olyan 15-20 perc nagyjából elegendő. Nem kell megijedni, amikor lemossátok, mert lehet hogy narancssárgás a haj színe. A nagy könyv szerint a sárga pigmenteket a kék semlegesíti, ezért ha szőkék akartok lenni mindenképpen hamvas festéket kenjetek rá. Pl ha egy 8-9es szinmélységű szőke megfelel azt később lehet világosítani, de első lépésnek is nagyszerűen világos lesz a vöröshöz képest. Szóval vegyetek egy 8.0-t és egy 11.11-et ami nagyon hamvas és keverjétek össze 2/3 8.0 és 1/3 11.11et 9%os oxival. Ez a 11-es színmélység miatt 9es lesz kb és ha minden igaz, nem lesz olyan sárga a szőkétek sem. Mindenkinek jó kísérletezést, remélem tudtam segíteni, aki kipróbálta írja meg, hogy hogyan működött!
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  15. Torolt_felhasznalo_732349
    Torolt_felhasznalo_732349
    2007. július 17. 15:4830.

    Húha, ez borzasztó  Velem is történ hasonló eset tavaly áprilisban: a Hajas szalonban!  Úgy leégedte a fodrászlány a hajamat, hogy a vállig érő hajamból pár centis lett  

    Amúgy az, hogy a szőkítés után narancssárga lett a hajad az nem a fodrász hibája, az mindig ilyen! Az már megint más kérdés, hogy bezöldítette a hajad és tönkretette. Sajnálom  

    Én éppen tegnap váltottam amúgy sötétbarnás-vörösesről világosbarnás-bronzosra és gyönyörű lettem.  Pedig le kellett szívatni a régi színt és úgy tette fel az új színet. A hajam nem ment tönkre, szép fényes maradt! A mostani fodrászomat imádom, pedig nem "sztár" és "mesterfodrász"  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (29)
    2007-07-16  20:36
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 16. 20:3629.

    szia!

    Én is pont így szerettem volna, de  a következőképpen jártam:

    Mahagóni színnel elmentem a fodrászhoz, hogy szőkésbarna szeretnék lenni. Ugye én, mint laikus, azt hittem, hogy lehet, és a fodrász sem ellenkezett.

    Első körben leszívatta és szőkítette, ettől szó szerint narancsszínű lett a hajam. majdnem rosszul lettem, majd erre ráment egy sötétbarna árnyalattal, gondolom azt hitte, hogy a világos szín átüt majd rajta és így kb világosbarna lesz az eredmény. Nem így történt... Szó szerint hamvas zöld színű lett a hajam, amitől zokogásban törtem ki.

     A fodrász is sík ideg volt, mert másnapra várta a kellékest és már alig volt festéke, záróra előtt. Nem tudott a hülye mit kitalálni, ezért én mondtam, hogy ha jól emlékszem, van otthon egy doboz Belle Color festékem, sötétbarna színben, talán az elfedi a zöldes árnyalatot. Nagyon bánom, hogy nem borítottam a rohadt kis szemét fodrászra az egész üzletét, hanem ennek ellenére még kifizettem egy kisebb vagyont, mivel minden festéket, munkadíjat felszámolt, amit szerintem nem az én hibámból kellett a hajamra kenni, mert ha mondja az elején, hogy nem tudja megcsinálni, akkor azt is elfogadom. Még rá is kérdeztem, hogy nem lesz-e káros ez így a hajamnak és hogy egy lépésben leszek vörösből szőke?? Erre azt mondta, IGEN!!   Hihetetlen hülye voltam!!!!   

    Mikor hazaértem, rákentem azt a doboz  festéket is, amitől végre emberi kinézetem lett ( kávébarna lettem).

    Mondanom sem kell, hogy milyen ijesztő állagú, sprőd lett a hajam. Darabokban töredezett, alig mertem megtörölni, kifésülni, mert maradt minden a kezemben. A legdrágább krémekkel pakoltam, vitaminampullát masszíroztam a fejembe. Iszonyatos volt!!!

    Ezt csupán azért írtam le, hogy nagyon gondoljátok meg, hogy kire bízzátok magatokat fodrász ügyileg (is).

    Közvetlen utánam egy csajról hallottam, hogy feketéből szeretett volna szőkét és barom fodrász azt is bevállalta, nem mondta, hogy nem lehet egy lépésben , hirtelen, komoly károk nélkül! A szerencsétlen vendég nem úszta meg olyan "könnyen", mint én, neki a hátközépig érő hajából fül alattig érő lett és sebekkel a fején járt bőrgyógyászhoz.

    Úgyhogy ezúton üzenem kedves VARGA ERIKA, nevű fodrász vendégeinek, hogy messze kerüljék el!!!!!!!!!(Nyírgyházára költözött a "baleset" után)

    Jó tanács:

    Én a helyedben először barnítani próbálnám, aztán FINOMAN szőkíteném, mindig csak 1-1 árnyalattal ( 1,5-2 havonta), hogy ne roncsolja a hajad, mert mit is ér egy szőke haj, ha az nem egészséges és élettel teli!

    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  17. 2007. július 16. 20:0128.
    sziasztok!
    bocsánat, hogy a témával ellentétes kérdést teszek fel, de látom itt vannak tapasztalatok, ezért kérem a segítségeteket. Én szőkéből szeretnék vörös hajat...Természetes vöröshöz hasonló hajszínt szeretnék, hasonlót mint pl. Lily Cole vagy Julie Verhoeven haja...Unom a szőkét, viszont félek, hogy a vörös a már festett hajamon más hatású lenne, mint a fodrász színskáláján vagy a bolti hajfesték dobozán.
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  18. 2007. július 16. 19:1427.

    sziosztok ,nekem is van egy problemam most eloszor a hajammal.

    szoval ma elmentem fodraszhoz es hajam elvileg szép voros volt de kicsit mar lenott igy gondoltam atfestetem,Szoval vettem Kallos voros festeket 8.szamut +meg voros mixtont is hozza+9%hidrgon..es a hajam nem is vilagosodott hanem meg sotetebb lett majdnem fekete!!Majdnem rosszul lettem..mivel eddig szép voros voltam..es nem ertem ,hogyan let ilyen!!
    Segitseget kerem ,hogy lehetek sotet barna ,feketes hajbol megint szép voros!!

    nem tudom ,hogy mi a leggyorsabb megoldas,de nem hiszem ,hogy sokaig  fogom birni ilyen hajszinnel..

    Mondjuk msot mg megyek nyalarni igy sokat leszek napon..de nem birom ezt a szint!..szerintetek mehetek mar fodraszhoz jovoheten, példaul max voros csiko melirozasara talan akkor kicsit igy mar jobb ..mert lesz benne nehany voros vilagos tincs is..

    Ki MIT TUD AJANLANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2007. július 9. 09:2126.

    Szia!

    Épp ezzel a "gonddal" küszködtem egy hete...Eredetileg szőke melírozott hajam volt, de egy kósza ötlettől vezérelve befestettem világosabb rézvörösesre. Nagy hiba volt, mert senkinek nem tetszett, nekem sem. Sötét volt nekem az alaptónus is és rondán állt  a rezes vörös..eredetileg is szőkés vagyok és túl fehérbőrű és szeplős a vöröshöz. Nagyon meg akartam szabadulni tőle, és bejelentkeztem fodrászhoz.

    Magam sem hittem, de olyan "eredménnyel" jöttem ki a szalonból, hogy döbbenet. Hál istennek pozitív értelemben. A fodrász azt mondta, hogy csinál bele egy sűrű szőke melírt és utána áthamvasítja az egészet. Nem akarta az egészet leblansolni, mert azt mondta, hogy attól lehet, hogy sárga lesz és nagyon tönkrevágja. Nem nagyon hittem neki, hogy ez célrevezető, mert azt hittem, hogy attól még ronda vörös marad a tövénél az arcom közelében. De nem!! Olyan szőke lettem, mint előtte! És megmaradt a hajam melírozott hatása! Egyáltalán nem lett sárga vagy répavörös,hanem  nagyon szép szőke árnyalatú!Hihetetlen profi volt ez a lány, és valami eszméletlen mennyiségű fóliát tett a hajamba, komolyan, legalább 60-70 darabot! Ilyet még nem láttam,eddig mindig minden lusta és spórolós fordrász 20-25 db-ot rakott bele.

    Az igaz, hogy nem volt olcsó mulatság, de nagyon megérte, és még mindig nem térek magamhoz, hogy hogy tudta elérni a kiinduló állapotból ezt az eredményt. Hozzáteszem, hogy az én hajam, csak egyszer lett vörösre festve, és nem  sötét árnyalatú vörösre.

    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  20. 2007. július 9. 09:0125.
    nekem is volt vörös hajam, le kellett szívatni, utána rákenték a szőke festéket, de ez nem sikerült elsőre. min. 2-szer mentem vissza a fodrászhoz...
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  21. 2007. július 9. 08:1224.
    Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.Eredetileg világos szőke vagyok.Azért szeretném visszafesteni mert iszonyat csúnya ahogy nő le.Ma elmegyek fodrászhoz,majd kiváncsi leszek mit tud majd tenni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212624 (12)
    2007-07-08  22:13
  22. 2007. július 9. 08:1123.
    Szia!

    Én is intenzív vörös voltam most szőke melírok vannak benne mert én is vissza akartam állítani az eredeti szőkét, de "nagyközönség" leszavazott mindenkinek tetszik ez a melíros haj úgyhogy egy darabig marad így...tegyük hozzá most eléggé kiszívta a nap is az intenzív színt így egy világos vöröses barnás szőkés árnyalata van
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  23. Torolt_felhasznalo_741939
    Torolt_felhasznalo_741939
    2007. július 9. 07:0922.
    ne legyél azonnal szőke, mert ha eredetileg nagyon sötét a hajad, akkor a hirtelen kiszőkítéstől akár ki is hullhat! melíroztass bele csak és kizárólag fodrásszal szőke csíkokat, fél év melírozás után teljesen ki tud szőkíteni kockázatmentesen!
    barnát csinálni: arra kell vigyázni, hogy nehogy fekete legyen belőle! ( én régebben répavörösre öntöttem sötétbarna festéket és fekete hajam lett! )
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33
  24. Torolt_felhasznalo_470335
    Torolt_felhasznalo_470335
    2007. július 9. 00:4221.
    Hát, elég nehéz lesz megcsinálni. Ha rögtön leszívatod és befested, elsőre akkor sem lesz még meg a kívánt eredmény, de két-három festés után biztos... Vagy csinálhatod úgy ahogy én, de az nagyon lassú, nekem kb. 6 hónapba telt mire teljesen szőke lettem nagyon sötét vörösből. Nekem dauer is volt a végében és amúgyis gyenge a hajam, így nem lehetett egyszerre leszívni, úh. csak nagyon lassan haladhattunk... Mindig melírcsíkok lettek belerakva és egyre világosabbra lett festve. Hát érdekes volt, mert bizony voltam közben még narancssárga is és elég extrém élénk színek is sikeredtek, na meg kb. 3 hetente jártam fodrászhoz. De volt közben pár kiborulásom is, amikor sírtam miután hazaértem, a narancssárga hajszínemtől és akkor azonnal újrafestettem anyukámmal, vagy max. egy hét múlva mert nem bírtam ki... Aztán hiába lettem szőke, pár hajmosás után mindig csúnyán besárgult, úh. az még plusz egy évbe telt, mire sikerült elérni h. ne jöjjön elő újra és újra a vöröses (sárgás, narancssárgás) árnyalat a szőke alól. Azóta már három éve szőke vagyok, most meg ezt kezdem megunni és néha elgondolkozom azon h. ne legyek-e újra vörös   Kitartást Neked!  
    előzmény:
    kola (1)
    2007-07-08  21:33

Címlap

top