Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. Torolt_felhasznalo_143723
    Torolt_felhasznalo_143723
    2005. február 7. 14:443466.
    Hűűűha!

    Mindebből fene sem tudja kibogozni, mi is volt a kiinduló dolog. .
    Mi volt? Mi ez a 4 napos diéta? Valaki le tudná írni? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 20. 20:413465.
    hali
    olvastam a net címet de nem hozza be az expoler!
    ilyenkor mi a teendö hogy lehet megnézni??
    segítségeteket elöre is köszi

    csáóó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 14. 13:473464.
    Sziasztok!
    Lufi: gratula, hogy kibírtad a 90 napot! Én nagyon megingok néha napján és 5 lóval sem lehet olyankor visszatartani a hűtőtől. :o)
    Viszont akár bűnözök, akár nem, tartom a -3 kilót.
    Ez most jó, vagy rossz?
    "Lassan" vége az én kúrámnak is, az 57. napot taposom. De már nagyon nehéz!
    Alig várom a kúra utáni első vacsimat: carbonárás pizza! Nyami-nyami!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 14. 12:563463.
    Egészségedre. :)) Akkor is nagyon ügyes vagy, mert 3 hónapig betartottad a kúrát!!!! Az 5 kg is fogyás, még ha nem is olyan sok mint amennyit szerettél volna.
    Nem vettem a lelkemre, elmegyek a helyi fogyi klubba ezen a héten. Bár lehet, hogy a sok dagi angol csaj kinéz majd. :)) Rémes, hogy a helyiek, hogy tudnak kinézni. . .
    A képre nagyon kíváncsi vagyok, dobom az email címem. :))
    előzmény:
    lufi (3462)
     
  5. 2004. június 14. 11:013462.
    Édes-kedves Vankaa, igen, megvolt a disznósajt. Meg más is: szóval a fogyikúra utáni napon már hajnalban megettem a maradék sós sütit. Jó, az csak pár falat. De a melóhelyen 9-kor már bűnöztem, annyira ki voltam éhezve. Nem megéhezve, KIéhezve. Befaltam 5 db fasirtgolyót (a buliból maradt, hazavittem, de nem köllött a családnak), szóval meg két pogácsát. Ami a candida-nak is bűn. . . Délben ettem krumplistésztát kolbásszal. Igen, ez is bűn. Hazamentem, megettem két minibagettet, (kb. 25 cm hosszú egy!), egyiket a DISZNÓSAJTtal, másikat tejjel. Mindezt összevetve halmazati bűnsorozatot követtem el, de legalább a lelkem rendbejött. Csak aznap volt bűn, másnaptól már úgy ettem, hogy tésztanap, utána rizsnap, tehát egy nap próbálok csak egyfélét enni. De nem is igen kell a kaja, viszont nem is fogyok. . . Összesen írd és mondd, 5 kiló ment le, ami túró mákkal, három hónap alatt. Mindegy, boldog vagyok, jó a 42-44 méret, elég ez nekem, vigye kánya a 75 kilót. Drabál csontozatom van, betudom annak.
    Örülj neki, hogy nem kellettél, ha adsz egy emilt, elküldöm a fényképem, azon van egy kövér csaj mellettem, na, őt biztos felvették volna. . . és a fő: mellette olyan sovány vagyok, de olyan. . . Valami mást kéne kitalálnod, remélem, nem vetted túlságosan a lelkedre őket, ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3461)
     
  6. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 14. 10:083461.
    Lufi, vége van már a kúrádnak? Mennyit fogytál? Ettél disznósajtot?:)))
    Nem kellettem nekik, azt mondták, hogy már van részvevő a környékről ahol lakom. :( Persze az is lehet, hogy nem vagyok elég duci és túl egészségesen étkezem. :)) Mert szerintem nekik az a bulin akin sokat kell változtatni.
    Mindjárt neki is esem a müzlimnek. :)) Tegnap is jó voltam, ebédre salit ettem, vacsira meg fajitas-t. Imádom. :)))
    előzmény:
    lufi (3460)
     
  7. 2004. június 14. 08:063460.
    Szia, drága, most tudok jönni, pénteken a fiam kizárt a gépből. . . ez tényleg igaz, hogy több színes kaját főzzünk együtt, ezért fogok én most estére lecsót főzni, abban van piros, zöld, sárga, stb. stb. . . .

    Ez a munka-dolog, szerintem lehetséges, hogy nem vagy nekik elég túlsúlyos, már bocs, hogy megírom, de egy ötös (mármint kiló) az nem egy tragédia, meg nem elég látványos. Lehet, túl csini vagy nekik. Mindenesetre próbáld meg, drukkolok neked!
    Szerdától szabin vagyok, utána majd jelentkezem, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3458)
     
  8. 2004. június 13. 14:053459.
    Sziasztok! Nincs meg véletlenül valakinek a fórumon leirt ételek receptjei?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 11. 11:013458.
    Most próbálok jelentkezni egy TV műsorba a Discovery Health-en. Nem tudom, hogy jó ötlet-e, de a konzultáció a nutritionist-tal ingyen van és biztos motiválna a dolog. Annyi a gond, hogy én nem vagyok feltűnően túlsúlyos, mert ők ilyet keresnek. Van rajtam egy jó 5 kg. Majd meglátjuk. :))

    Mindent pici olíva olajjal kell főzni és ha az nem elég akkor vízet alá. Minnél többféle színű ételt kéne kombinálni, mert abban más-más tápanyagok vannak és kívánatosabb is. :)

    Végetért a móka mára, zárul Vankaa mókatára. :))
    előzmény:
    lufi (3457)
     
  10. 2004. június 11. 08:153457.
    Igen, hasznos, és annak örülök, hogy lehet magokat enni. Imádom a szotyit, tökmagot, kesudiót meg diót meg stb.
    Most megyek, a fiam beterpeszkedik a gépbe (bejött internetezni), most nekeim "coki" van. . . Hétfőig gutbáj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3454)
     
  11. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 10. 15:133456.
    Azt nem tudom neked mit mondana, meg ez nem is igazán fogyis.
    A kivizsgálás szerint minden rendben van veled és mégsem tudsz fogyni?:((

    Még eszembe jutott, hogy reggelire mindenféle gabonaféle megteszi, ami nem nagyon feldolgozott és nem tartalmaz cukrot. Szal corn flakes nem jó, de zabpehely vagy puffasztott rizs igen.

    Majd kuksizok, hogy van-e szó fogyásról is.
    Sok egyéb fogyi program van, de ott a "páciensek" mindig esznek egy csomó vackot, te meg nem. . .
    Van még egy sorozat, ott olyanokat mutatnak akik vészesen kövérek és gyomor biopsziát csinálnak náluk. A műtét hatásos, de nagyon veszélyes. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3455)
     
  12. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 10. 14:563455.
    Hasznos volt. Nálunk sajnos csak sima Discovery van.
    Majd mindig mondd el, hogy mi volt benne.
    Kíváncsi lennék velem mit csinálna a csaj, hogy alig eszem rossz dolgokat és mégis dagi vagyok. Ráadásul kivizsgáltak és nincs semmi bajom. Úgyhogy még erre sem tudom fogni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 10. 13:033454.
    Bizony külfödiül van. :)
    A legutóbbi egy amerikai csajjal volt, mert mindig egy emberke életét javítja. :) Ő nagyon sok hamburgert, sült krumplit, pizzát és csokit evett. Neki reggelire zabpelyhet "rendelt" gyümölccsel, joghurttal, magokkal, gyümivel. Ebédre salit, de lehetett benne krumpli és husi is. Vacsira halacska zöldséggel. Rágcsának magokat, kesudió, mogyi ilyesmi. Mozognia is kellett és állítólag majd kicsattant az energiától a 6. hét végére. :)
    Ehetett még tojást, de csak főzve és bármi mást, a lényeg, hogy ne tartalmazzon "rossz" zsírokat és ne legyen olajban sült.
    Hasznos volt a beszámolóm?:)
    előzmény:
    lufi (3453)
     
  14. 2004. június 10. 12:223453.
    Hát, akkor lehet, hogy nem magyar nyelven megy ez a műsor, ugye? Akkor mégiscsak azt kéne, hgoy elmeséled, az érdekesebb részeket. . .
    Amúgy meg ne hagyd magad dolgoztatni, jó? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3451)
     
  15. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 10. 12:193452.
    Lufi, remélem túl éled a víznapot. Éltessen a holnapi disznósajt. :)
    Jaj, szaladnom kell. Dolgoztatnak még ilyet. :)
    előzmény:
    lufi (3450)
     
  16. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 10. 12:183451.
    Lehet, hogy ott volt a baj, hogy egyke vagyok. :)) Ha Anyukám megkért mosogassak el akkor szépen megkértem Apukámat. :))
    Mondjuk felmosni és porszívózni szerettem, azt megcsináltam, meg a kertben is pepecseltem, csak a mosogatás volt a mumus. :)

    Külföldön élek, ezért nem tudom, hogy felétek van-e Discovery Health. Ha úgy jó akkor elmesélem majd, hogy milyen okosságokat mondott a csaj. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3447)
     
  17. 2004. június 10. 11:393450.
    Ez a sorozat engem is nagyon érdekel, tudod-e? Mikor megy? Rettegek, hogy visszamennek a kilók!
    Figyu, most az én szervezetem a disznósajtot hiányolja? Abban semmi vitamin, se nyomelem, se semmi tápláló és mégis reszketek érte, annyira kívánom. . . röhej, nem?
    Most épp vizet fogok inni, és utána választékbővítésnek egy kis vizet, és utána iszom rá vizet. . . itt meghalok, eltemettek?
    Igen, igen, minden apróságért dicsérni kell a párodat, mert az neki JÁR. Csak neked természetes, hogy megtett valamit. . . Amit te csinálsz, az meg a világon a legtermészetesebb, ha te gályázol. Nincs igazság a Földön!!!!
    Gyerekeket motiválni? Na neeee. . . Férjem tegnap ráreccsent a fiamra, hogy vigye le a szemetet, pedig ő ritkán ordibál. Hát itt tartunk. . . Lányom gumikesztyűben szokott mosogatni, szökőévenként, most nyáron muszáj lesz felidéznie, hogy is kell. . . de még nemtom, mivel veszem rá. Azzal henceg, hogy az iskolatársai se dolgoznak semmit otthon, sőt kiszolgálják őket. Brávó! Ott a minta. . .
    Ez nagyon tetszik, hogy nem tudsz olyan gyorsan pakolni, mint ő kupit csinálni. . . . ezt otthon elmesélem a páromnak. . .

    A partin is kopogott a szemem tegnap, fasirtgolyók voltak, abba is isteni fokhagyma (mint a disznósajtban - lehet, az hiányzik nekem, a fokhagyma???), friss kenyérrel, és lekváros fánk. . . Mondanom se kell, vittem haza, senki se ette, fiam fitymálva egy fánkot, csak mert éhes volt. Kár beléjük. . .
    Na, elég, ennyit írni, te jó ég, sorry!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3446)
     
  18. 2004. június 10. 11:333449.
    Figyuka, ne irigyeljél itten engemet a vacak 5 kilómmal 90 nap alatt, jó? És hallod, hogy kopog a szemem? Ez az utolsó víznap, éhendöglök mingyá! :))) Van otthon disznósajt, holnap igenis azt fogok enni!
    Én se tudok olyan gyümölcsöt, amire ne kapnék hányingert. Talán, a telkes cseresznye, most fog érni, mire befejezem a kúrát. . . na, olyat még idén nem ettem, még új íz. De szerintem mi hibáztunk, rosszkor kezdtük az egészet, most kellene kezdeni, amikor nagyobb a gyümölcsválaszték! Ja, egy ötlet: Auchan-ban van 160 pézé sárgadinnye. Na, az még elég elfogadható ízre is, meg még nem untam halálra. . .
    Takarításilag én valamit baromira elcsesztem, hogy otthon nálunk senki nem akar semmit csinálni, most kezdem a népnevelést, de lehet, már késő. . . . . )))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3447)
     
  19. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 10. 11:313448.
    Mikor van az a sorozat? Én is nézném. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3446)
     
  20. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 10. 11:293447.
    Sziasztok!
    Lufi: tök jó, neked mindjárt vége, nem? Irigyellek.
    Nekem ma gyümölcsnapom van, de már elegem van ebből is. Nem tudsz olyan gyümit mondani, amitől ne fogna el a hányinger.
    Vankaa: minket anyuék kiskoromban azzal motiváltak, hogy elmagyarázták, hogy milyen fáradtak, ha hazajönnek. Aztán beosztottuk a házimunkát és ha nem csináltam meg vmit, bizony az látszott. Nem csinálták meg helyettem. Pl a mosogatás volt rámbízva és mindenki nézett nagy szemekkel, ha már nem volt tiszta tányér a vacsihoz. Ilyenkor kénytelen voltam nekiállni, különben addig nem ettünk.
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 10. 10:303446.
    Szia, sajnos nem vagyok elég kitartó. De most elkezdtem nézni egy sorozatot a Discoveryn. Egy nőci ad táplálkozási tanácsokat, olyanoknak akik úgy érzik nincs elég energiájuk.
    Próbálom megfogadni a tanácsait és tényleg jobban érzem magam. :) Semmi extra csak elmondta, hogy mit mikor kéne enni és mit mivel lehet helyettesíteni.
    Úgy gondolom a nagy zabálhatnék azért van, mert a szervezetem hiányol valamit. Meglátjuk csökken-e az étvágyam. :)
    Fini gombapöri, jaj én is főzök majd egy adagot. :)
    Hogy megy az utolsó gyüminap?
    Még lehet, hogy a víznap miatt több is lesz a -. Drukk. :)
    Rendrakás. :(( Tudom, hogy meg kéne dícsérni, minden apróság miatt, csak valahogy nekem természetes, hogy megcsinálta. Majd igyekszem. :)
    Gyerekeket nem tudod valamivel motiválni? Mondjuk amikor én tini voltam semmivel sem lehetett rávenni arra, hogy megcsináljak otthon bármit is. A mosogatástól egyenesen undorodtam. Ez amint elköltöztem megváltozott és most már egész rendszerető vagyok. :)) A párom néha balhézik, hogy rendetlen vagyok, de ez nem igaz, csak nem tudok olyan gyorsan elpakolni, ahogy ő kupit csinál. :)

    Milyen volt a party? Nem csábultál el egy kis pogira?:)
    előzmény:
    lufi (3445)
     
  22. 2004. június 9. 11:003445.
    Ne így fogd fel, hogy feladtad! Ha nem meggyőződésből csinálod, meg főleg ha szenvedsz tőle, hidd el, nem is hatott volna sehogyse, nem ment volna le a kiló, csak kínzod magad. A másik diéta is jó ám, meg maga az, hogy kevesebbet eszel (emléxel, mi nagyon sokat tudunk enni. . . ).
    Ügyes vagy, tele vagy energiával, mi kell még?
    Férjedet meg bizony-bizony, dícsérjed, minden piszlicsáré dologért! Akkor fellelkesedik, és hátha nagyot is alkot majd! Az csak természetes, hogy te miket meg nem teszel dicséret nélkül. . . értem én.
    Nálunk senki semmit nem takarít a családban, csak én, és kezdem unni marhára. De jön a nyár, a két gyereket megszivatom kissé, kis mosogatás, ez-az, porszittyó. . .
    A műzli tényleg jó, a lányom többet is megeszik egy nap, igazán nemes kaja. . .
    Tegnap ettem gombapörköltet, há-há-hát izé, há-három tányérral, de kis adagok voltak! Utána megkívántam három kalácsszeletet, ami négy lett, sajnos. De vacsira csak egy kis tönkölybúzalisztből sült kenyerecskét ettem, volt vagy 10-15 dkg liszt, fokhagyma, só, szárított snidgling, pici sütőpor, fini volt. De azért már ez se igazi diéta, már ami a mennyiséget illeti. De belefáradtam, mit mondjak.
    Ma gyüminap, holnap víznap és vége. És örülök, ha marad a minusz 5 kiló. Mindegy, már így is jó, ennek is örülök.
    Na, lassan elpályázom, valami hepáré lesz délben, koccintás, megyek készülgetni rá. Látod, milyen peches vagyok, ha tegnap van, legalább pogácsát ehettem volna. . . így csak gyümölcslevet ihatnék, ha szeretném, brühühü. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3444)
     
  23. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 9. 10:433444.
    Pasik. :)) Enyém férj kijelentette, hogy ő nem takarít, inkább keressek takarítónőt. . . Nem mintha megengedhetnénk magunknak. De nem panaszkodom mostanában van, hogy elpakol, rendberakja a konyhát ilyesmi. Csak akkor akad ki, ha nem dícsérem meg ilyenkor. Igyekszem, de nehéz minden apróságot észrevenni, főleg, hogy ahhoz képest, amit én csinálok ez semmi. Halkan megjegyezve. :)

    Én is olvastam rosszat a táplálék kiegészítőkről, de lehet kapni gyógynövényes bogyókat. Azoknak is van mellékhatása?
    Disznósajt 9-kor. :))
    Tegnap hazamentem farkas éhesen és bevágtam két müzliszeletet vacsi előtt. Ez úgy eltelített, hogy nem is ettem csak egy kis salit vacsira.
    Ma is ezt fogom csinálni ez tök jó, mert sokkal kevesebbet eszem és tele voltam energiával. Levágtam a fűvet és eltűntettem a maradék lébecoló dobozokat is. Yeeeeeeeeee

    Rád is fér egy kis pihenés. Nagyon ügyes vagy, hogy végig tudtad csinálni a 90 napot. :) Itt vagyok pl. én aki feladta a 3. gyümölcsnap után. :((
    előzmény:
    lufi (3443)
     
  24. 2004. június 8. 12:593443.
    Na, ez a tévé előtt döglés, mintha ismerős lenne. . . . Képzeld, volt olyan, hogy a férjem rokonait vártuk ebédre, karácsonykor, és a férjem közölte: zavarja a porszívó zaja, elmegy sétálni a fiammal. . . ahelyett, hogy kiporszívózott volna. . . most is inkább tévét néz, minthogy csinálna itthon valamit. . .
    A kutyu jó ötlet, már ha valóban lehet ilyet, mert az egy plusz gyereknek számít ám!
    Most annyi Sunrider cuccot ettem, meg ilyesmi marhaságokat, egy darabig elteltem velük, mindről olvastam annyit pro meg kontra, a fene se tud eligazodni rajtuk, melyik jó, melyik nem. Most a 90 napos kúra után pihenek egyet. . . . oké, lehet, lemondok a disznósajtról este 9-kor. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3442)
     

Címlap

top