Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

IPL villanófényes szőrtele

vadmira
Létrehozva: 2007. január 10. 10:24

Sziasztok,

IPL villanófényes szőrtelenítés -végleges.

probálta már valalki? hatásos? én az elsőn vagyok túl bikinivonalon csináltatom, a kozmetikusom szerint 5-6 kezelés lesz összesen szükséges.

igzából útánaolvastam a neten és szinte csak jót írnak, de ezek az oldalak(klinika, kozmetikák) ezzel foglalkoznak  volt aki valamely testrészén végigcsinálta a szükséges mennyiségű kezelés? bevált?

köszi, mira

  1. 2015. március 14. 17:52346.

    Sziasztok!


     


    Most találtam ezt a cikket, elég részletesen össze van hasonlítva a lézer és az ipl. Mit gondoltok erről? 


     


    http://techkalauz.hu/elektro/cikkek/lezeres-dioda-es-vil lanofenyes-ipl-szortelenites-melyik-a-hatekonyabb-es-vajon-v egleges-e-180

  2. 2014. november 9. 09:53345.

    Jó régi fórumot élesztettél fel :)


     


    Na szóval szerintem nagyjából hasonlóak ezek a gépek. Az egyik barátnőmnek egy Remington i-Light PRO van, nekem meg egy Silk’n Glide. Nem egyszerre vettük, előbb volt neki, és mivel neki bevált ezért én is vettem egyet. Azért nem ugyanazt vettem, mert én sajnáltam rá annyi pénzt kiadni. Így utólag: teljesen jó döntést hoztam mert hatékonyságban pont ugyanazt tudja, sőt, villantásszámban az enyém sokkal-sokkal többet és kb. feleannyiba került. Ha kiszámolom a villantásonkénti költséget, akkor meg kb. negyvened(!!) áron van az enyém. :) Viszont ne az első 1-2 kezelés után várd a hatást, használni kell, neki is és nekem is ez volt a tapasztalatunk, hogy több hét vagy inkább hónap volt mire érdemi eredmény volt, de utána már tényleg tartós a dolog. (de nem végleges, kb félévente kell emlékeztető kezelést csinálni) de azért az elég kényelmes, félévente azért ez vállalható…. Én nem tudom elképzelni, hogy a szalonos megoldás ne működne mert azokat még durvább gépekkel végzik, szerintem ott is az lehet, hogy megfelelő számú kezelésre el kell menni, ahogy az otthoni gépnél is ez a kulcs.

    előzmény:
    GabiPecsi (344)
    2014-11-05  13:56
  3. 2014. november 5. 13:56344.

    Sziasztok,


    Csak a szalonos IPL-ről van tapasztalatotok?
    Engem az otthoni villanófényes szőrtelenítők érdekelnének inkább, gondolkodom, hogy venni kellene egy ilyet és akkor nincs az, hogy abbahagyom menet közben a kezelést: ha már megvan a gép, végigcsinálom. Van valakinek tapasztalata? Mit érdemes venni (ha érdemes) Remington, Silk'n, Philips vagy valami mást? Van elég sok márka... Mit nézzek vásárlásnál, elég a jó márkára figyelni vagy márkán belül is eltérések vannak?

  4. 2011. augusztus 18. 23:28343.

    Sziasztok!

     

    Én ugyan még nem voltam kezelésen, de megkérdeztem pár dolgot a kozmetikusomtól. Aki azt mondta, hogy először is nagyon fontos, hogy milyen minőségű géppel csinálják, másodsorban a 10-12 alkalom hozza meg a kívánt változást. Szó szerint azt nyilatkozta, hogy "Aki mást mond, az hazudik." Bár nem olvastam végig a hozzászólásokat, de úgy látom, hogy a nagytöbbség néhány alkalom után abbahogyta, szóval lehet, hogy mégiscsak igaza van a kozmetikusomnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. szeptember 4. 11:56342.
    Sziasztok. Van valakinek pozitív tapasztalata  arcon (bajusz v. pajesz tb...) világosbarna szőrök ipl szőrtelenítéssel kapcsolatban? Nekem most azt mondták, hogy  nyár miatt ki van szőkülve  és hogy  ha visszasötétedik kicsit akkor menjek vissza, bár én így is barnának látom a tükörben és nagyon zavar. Szerintetek érdemes belevágni? Nekem azt mondták hogy arcon kevesebb kezelés kell, és hogy évente meg kell ismételi de csak egy alkalommal, nem kell újra végigcsinálni a kezeléssorozatot. Elég évente egyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2009. szeptember 18. 16:07341.

    Mosómaci, akkor neked szerintem nem hűtötték le rendesen a bőröd. Ha alaposan csinálják akkor nem fáj. Ja és bármilyen fura, attól is függ h épp hol tartasz a ciklusodban.

    Egyébként én 12 alkalomról tudok de ez egyéntől függően lehet több és kevesebb is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842427 (339)
    2009-08-03  22:02
  7. 2009. augusztus 31. 17:32340.

    Sziasztok!!

     

    Én is régen voltam már itt, volt egy (vagy több, már nem tudom) hozzászólásom.

    A lényeg, én kb. 2 éve voltam 5 alkalommal, aztán abbamaradt, aminek az lett az eredménye, hogy az átmeneti sikerek után visszatértünk a kezdeti állapothoz, annyi különbséggel, hogy a pénztárcám nem lett újra olyan vastag.

    Akkor, frissiben jó volt, pár nap után tényleg olyanok voltak a szőreim, mint amit jól megpörköltek, aztán kézzel ki lehetett szedni a szálakat. De ennyi idő elteltével olyan, mintha nem is csináltunk volna semmit.

    A kozmetikusom (nem az, aki az IPL-t csinálta) azt mondja, hogy 10 alkalom MINIMUM kell, hogy eredménye legyen, annál kevesebb alkalom csak kidobott pénz. Azt hiszem igaza van.

     

    Ennyi, de sajnos többet nem hiszem, hogy megyek, túl drága, és számomra még mindig kétséges a kimenetele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_842427
    Torolt_felhasznalo_842427
    2009. augusztus 3. 22:02339.

    Sziasztok! Ahogy olvasgattam a topikot látom, hogy több a kérdező mint a válaszoló. Igazából senki sem írta le, hogy milyen az IPL kezelés folyamata. Én 2 napja voltam először lábszár és intim szőrtelenítésen. Fehér a bőröm és elég sötét a szőrzetem ahhoz, hogyműködjön nálam ez a technológia. Egy német klinikaMo.-i kihelyezett"rendelőjében"  zajlott a kezelés. 

    A tévhitekkel ellentétben azt kell mondanom, hogy nem, nem fáj a kezelés. Hanem naaagyon fáj. Olyan, mintha tüzes lánggal pörkölnék az embert 1-1 lövés erejéig. (Mellékesen nálam több, mint 500 lövés volt egy session :-) )De pozitív, hogy rögtön utána már semmit sem érzel, csak a lövés pillanata... Huhhh... Főleg az intim területen...Ááááá!

    De most túl vagyok az elsőn és 8 hét múlva megyek megint. Pár napig a kezelés után még nő a szőr, de állítólagmost esik ki a kiégetett szőr.Egyenlőre nem látok eredményt, devárok türelemmel. CSak 2 nap telt el.

    Ha van rá igény, szívesen  írok "helyzetjelentést" rendszeres időközönként azoknak, akiket édekel.

    Azt tudni kell, hogy a már kiégetett szőr sosem nő vissza, de a női ösztrogén miatt új szőr képződik kb. 10 év múlva, tehát idővel a 6-8 kezelés után is kell néha IPL-re menni.

    Ha van kérdésetek,csak írjatok bátran.

     

    előzmény:
    hasütanap (338)
    2009-06-27  11:24
  9. 2009. június 27. 11:24338.

    Sziasztok!

    Írtátok hogy lassan kihal a topik.......hát majd én felélesztem!! ;)

     Most június 25-én voltam az első kezelésen (bajusz)......a következő majd júli 27-én lesz. A kozmetikus csaj azt mondta hogy kb. 10 kezelésre számítsak...hát nem tudom hogy majd mennyi kell mert ahogy a többi kommentnél is olvastam, volt olyan, akinek elég volt 5 is. Majd reménykedem :D. Én is olyan valódi mediterrán típus vagyok, sötét szőrrel és világos bőrrel. Mindig nézegetem magam a tükörben, hátha már potyog valami, de még semmi jel.....:'(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_493035
    Torolt_felhasznalo_493035
    2008. augusztus 13. 21:27337.

    Sziasztok!

    Kihalt ez a fórum, remélem lesznek új érdeklődők és újra beindul, olyanokkal, akik valóban végigcsinálták az egész kezeléssorozatot, mert az majdnem egy év ugyebár. Én nemrég voltam az első bikinivonal ipl-en, elég jó lett az eredmény, kb. 60-70% kihullott. A gép is elég jónak számít a piacon, és nem olyan nagy a feje, mint amikről képeket láttam fent itt. kb. negyed akkora csak. nekem őszintén megmondta a csaj aki kezel, hogy 8-10 kezelés kell általában. És hogy a 3-4. kezelés után  várhatóan újra beindulnak a szőrtüszők, és eredménytelennek látszik majd a kezelés abban a szakaszában. Sokan voltatok akik akkor abbahagytátok. 

    Én már most annyira örülök, hogy nem viszket a bikinivonalam borotválás után annyira mint régen, és nem látszik át a vékony bőrön a szőr még akkor is, ha le van borotválva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. február 10. 21:07336.
    jah és még annyi, hogy nekem elég sötét volt, mivel előtte muszáéj volt sport miatt borotválni a hascsíkomat..és eléggé fekete lett ott az a 30 db szőrszál..és ha nem is mind hullott ki eddig, de világosodtak és sokkel kevesebb is van és ami visszanő az szőkés lett..de szerintem ez változó hogy kinek hogyan reagál a bőre..
    előzmény:
    dorci8 (335)
    2008-02-10  21:04
  12. 2008. február 10. 21:04335.
    sziasztok!

    én voltam ilyen kezelésen, a hascsíkomat csinláta a kozmetikus..hát hogy is mondjam..alkalmanként 5ezer forint volt, és van eredménye, de még csak 4 kezelés volt, nekem is 5-6 kezelést mondott, de van amikor csak 3percet voltam ott..és van eredmény, de szerintem ez nem 5-6 kezelés lesz..szerintem nagyobb eredménynek kéne látszódnia..
    előzmény:
    vadmira (1)
    2007-01-10  10:24
  13. Torolt_felhasznalo_749296
    Torolt_felhasznalo_749296
    2008. február 9. 17:22334.

    Sehol senki?

    A legutóbbi tapasztalatok leírása óta egy csomó idő eltelt..

    Ne haljon ki a topic!

    Aki volt ősz óta kezelésen bárhol, és leírná, hogy mennyire vált be, vagy sem, annak nagyon örülnék 

    sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_749296
    Torolt_felhasznalo_749296
    2008. január 31. 23:53333.

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a www.szortelen.hu -s szalonnal?
    Én most készülök oda, tök jó árai vannak.

    Előre is köszi,

    Fermina 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_555163
    Torolt_felhasznalo_555163
    2007. október 5. 11:18332.

    Szia Mismo!

     

    Engem érdekelne, hogy azóta mi történt? Visszanőttek e szőröcskék? És voltál e újra kezelésen?

     

    előzmény:
    Mismo (327)
    2007-07-06  17:40
  16. 2007. szeptember 26. 13:47331.

    Sziaztok, sajna nincs idpm végigolvasni az összes hozzászólást, de leírnám a tapasztalataimat!

    Tavaly nyáron kezdtem az IPL-t, a hónaljam csináltattam. Már amikor odamentem azt mondták ők nem vállalnak felelősséget, mivel elég világos a szőrzetem, ill. hónalj és bikini szőkés-barna és a gép inkább a sötétebb szőrzetre lett kitalálva..Mondtam nem baj, 1-2 próbát megér.  3X voltam, úgy láttam elég szépen kikopott, de aztán volt egy műtétem és nem tudtam a karom felemelni egy jó darabaig, így nem mentem egy darabig. Idén újra elmentem, már a bikinimre is kértem villantást. 2X voltam. A hónaljnál nem lett semmi változás, de bikininél már az első után szép "foltos" lettem, tehát hatásos volt látszólag! Többet nem mentem, mert aki csinálta eddig az megszüntette a szalonját, gondoltam keresek vki mást aki ezzel a fajtával dolgozik, szóval 1,5 hónapja voltam utoljára és azt vettem észre u.úgy nő a bikinimnél, szóval én többet nem megyek. Kiadtam kb. 90 ezret és u.annyi szőröm van, mint előtte.. Bikinin 2 X, hónaljon 6X voltam egybknt.

    Persze lehet, h tényleg számít, h kinek mennyire sötét/világos a szőrzete, de az a gép amire idén jártam (epilight), kifejezetten úgy lett kifejlesztve, hogy a világos szőrűekre is hatásos legyen..

    A lényeg, hogy jó kis tanulópénz volt számomra.. 

    előzmény:
    vadmira (1)
    2007-01-10  10:24
  17. Torolt_felhasznalo_140688
    Torolt_felhasznalo_140688
    2007. szeptember 23. 21:58330.

    Sziasztok

    Én arra lennék kiváncsi hogy hanyadik kezelés után kellene elvileg kihulljanak a szőrszálak? Múlt héten voltam az elso kezelésen a lábszáron és kb minden órában figyeltem azóta hogy történt-e valami, de az égvilágon semmi. Ugyanúgy nőnek tovább mintha mit sem csinaltunk volna nekik. Mondta az orvosnő hogy türelem. Türelem van, pénz nemigen, szóval én nem szeretnék úgy járni h 150ezer ft ot kidobok és utánna semmi erdemény. Szerintetek hány kezelést érdemes ténylegesen végigcsinálni hogy valami kis reménysugár felcsillanjon, hogy ez nem kamu és megéri a pénzt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. szeptember 5. 23:32329.

    Sziasztok!

     Olyan emberek tapasztalatai érdekelnének, akik végigcsinálták a kezeléssorozatot, és azóta már eltelt egy-másfél év minimum. Mennyire tartós? Hol éri meg csináltatni?

    Köszönöm

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. július 9. 18:01328.
    Mindenképpen elviszem a klinikára, egy próbavillantást megér.
    Az alkarján próbáltunk egy szőrtelenítő krémet, pár négyzetcentis darabon. de már egy krémezéstől két nap alatt szúrt a bőre, és erősebbek lettek a szálak :-((
    előzmény:
    Kerstyn (326)
    2007-07-03  21:28
  20. 2007. július 6. 17:40327.

    Sziasztok!

    Én most csatlakozom, nálam elég pozitívan a vélatozások. Én hónaljon és bikinivonalon csináltatom, 3-3 alkalmon vagyok túl, és már alig van szőröm. Bár most ugye a nyár kimarad, kíváncsi leszek, hogy az egyéb módszerek után is marad-e ez az állapot.

    A fájdalomról annyit, hogy hónaljban nekem alig volt érezhető, 1 pillanatig egy kis apró áramütésszerű csípés volt, de nem komoly, bikinivonalnál kívül ugyanez, kicsit beljebb már kellemetlenebb volt, de ezek 1-1 pillanatig tartanak. És gondolom a 7 éves gyereknél nem mélyen az intim területen kezded!

    Mismo  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. július 3. 21:28326.
    Szia!

    Teljesen átérzem a gondotokat, mivel én is kb. 10 éves korom óta szenvedek ebben a fránya "betegségben". Én amint lentebb is irtam már az 5. kezelésen vagyok túl és teljesen hatásos a kezelés, bár nem mindenkinek az. Szerintem sem fáj, hanem inkább kellemetlen egy kicsit, de nem éget, meg ilyenek, max. egy másodpercnyi csipést érez, de annyira sem fáj, mint egy szúnyogcsípés. Én 14 évesen próbálkoztam gyantázással egy kozmetikusnál, de azt mondta, hogy még túl fiatal vagyok ehhez és elzavart (persze ez 20 éve volt). Most nagyon jó, hogy van ez a gép, én csak ajánlani tudom. Természetesen a próbavillantást javaslom én is. Az egész testén van, vagy pedig csak 1-1 helyen? Nekem is sok helyen volt, illetve van, amennyiben tudok segíteni irj, akár privit is, nagyon szivesen teszem. Nekem is van egy 2 éves kislányom és nem tudom, hogy örökölte-e a betegségemet, ha igen, akkor nála is várhatóak ezek a tünetek.

    üdv.

    Kerstyn
    előzmény:
    ámornyila (325)
    2007-07-02  09:39
  22. 2007. július 2. 09:39325.
    Köszi:-)
    előzmény:
    doo-doo (324)
    2007-07-02  09:11
  23. 2007. július 2. 09:11324.
    Hát, ha orvos akarná ezt a próbavillantást (is) elvégezni, akkor azt mondom, hogy próbáljátok ki. Lehetőleg valami olyan területen, ami kevésbé érzékeny, de ezt a doktornő is nyilván tudja.
    Sok sikert a kezelésekhez!
    előzmény:
    ámornyila (323)
    2007-07-02  08:42
  24. 2007. július 2. 08:42323.
    Szia!

    Köszi, hogy válaszoltál.

    Hidd el, ha nem lenne ennyire szőrös, hagynám az egészet. De már az ovodában is csúfolták, most indul új közösségbe, iskolába, és én tudom, milyen lelki teher a fokozott szőrösség:-( Hiába értelmes, és magyarázom neki, hogy akik csúfolják, azok buták, és nem kell velük foglalkozni....szóval ez sovány vigasz.
    Amikor én 13 évesen beszőrösödtem, nem csúfolt senki, mégis talpig beöltözve jártam, kánikulában is, és hatalmas lelki teher volt végignézni magamon:-(

    Egy kilinikának írtam levelet, az ottani doktornő válaszolt, ő ajánlotta a próbavillantást. Ilyen fiatal páciense még nem volt, szóval mindenképp a kipróbálást javasolja, aztán meglátjuk.
    előzmény:
    doo-doo (322)
    2007-07-02  08:34

Címlap

top