Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FM parfüm ki ismeri?

floryka
Létrehozva: 2006. december 14. 08:12
Sziasztok!

A minap megkeresett az egyik ismerősöm ezekkel a parfümökkel, hogy mennyire jók, és szálljak be az értékesítésbe. Mivel nem ismerem ezeket a termékeket, így nem mondtam se igent se nemet. Azt állította hogy ezek a termékek 95%-ban ugyanazok mint az eredeti, megvásárolta a cég az előállítás jogát minden illat esetében azzal a kikötéssel, hogy 100%-ban nem lehet ugyanaz, és nem árulhatják ugyanolyan üvegben. Egyébként ugyanolyan anyagokat használnak fel az előállítás során, tehát nem szintetikusak. Én ezt azért kétkedve fogadom, mert nehezen hiszem azt hogy ennyire bagóért adhatóak lennének a nem szintetikus úton előállított illatok, bár nem vagyok szakértő a témában.
Nektek mi a véleményetek róla? Ismeri valaki közületek, esetleg használja is ezeket a termékeket?
  1. 2019. december 7. 11:50228.

    2019-et írunk és az FM mai napig töretlenül dolgozik azon, hogy kielégítse vásárlói igényét. Én személy szerint imádom, használom, és ajánlom. Saját webshoppal rendelkezem és amíg tudom teszem a dolgom ezen az úton 🙏🙂

  2. 2015. március 14. 16:45227.

    Én több éve foglalkozok és használom az FM parfümöket!


    Sokkal erössebb mint a drogériás parfümök!mivel ezek 20%os parfümolajjal rendelkeznek!söt vannak HOT osak is ami +§%os


     


    Balog Éva

    előzmény:
    floryka (1)
    2006-12-14  08:12
  3. 2009. szeptember 5. 15:08226.
    Sziasztok.Szerintetek melyik az fm parfümök közül a legerösebb?Fölöslegesen ezért nem akartam topikot inditani.Karácsonyra kaptam kenzo amourt,az jó volt,csak sajna nem birok sokáig 1 illatot elviselni,ezért kérdem azoktól akik használnak ilyen parfümöt hogy melyik a nagyon tartós.Köszi a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. október 25. 23:46225.
    FM vagyis Frederico Mahora ( tulajdonképpen mit-kit takar ez a név?)
    Nem tudom mennyire köztudott, de egy L E N G Y E L vállalkozásról van szó, aki pár éve ügyes marketing fogással elinditotta ezt az FLM rendszert.
    ...és most olvasom, hogy végre betörnek Párisba, a parfüm őshazájába

    hát ez asztán már nekem is sok, pedig az ügyes marketing előtt én is fejet hajtok.
    Azt már lassan kezdjük megszokni, hogy mindenhol lehet kapni utánzatokat...ruhában,műszaki cikkben,élelmiszerben,parfümben..
    merhát könnyebb és olcsóbb vitorlát bontani ott, ahol egy nagy és tőkeerős cég komoly kutatással,ráfordítással és marketinggel elindít egy divathullámot, ami lehet egy új cipőmodell, új ruhadesign, vagy egy új parfüm..Igaza van annak, aki ezt gusztustalan lopásnak minősíti, merhogy az FM egy árva zlotyival sem száll be az új JLO PARFÜM reklámkampányába, akkor MILYEN JOGON? biggyeszti jelzőként a sorozatszámos ( ez is röhej...)parfümje mellé
    -megtévesztésül a JLO, CHANEL, DIOR..stb neveket ?
    Minden tiszteletem az AVON és ORIFLAME forgalmazóinak, akik saját designel szereznek piacot SAJÁT termékeiknek, s nem ÉLŐSKÖDNEK...
    s még vmi ..a vásárlás öröme önmagáról szóljon, s ne önbecsapásról, mert magadat csapod be egy ál-termékkell...hogy érthetőbb legyen..romantikus séta után nem a benzinkútra megyünkmirelitpizzázni, hanem egy pizzázóba..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. október 11. 16:54224.
    Arra nem válaszoltál hogy hol lehet elérni bármiféle kommunikációt az Fm és pl a Dior ház között hogy átengedik az illatesszenciájukat vagy annak összetételét a ti használatotokba hogy kicsit változtatva rajta olcsón piacra dobjátok... ilyet én még soha nem láttam pedig sok sok fórumon kérik ezt az FM-esektől de valahogy ilyenkor mindig eltűnnek. Vagy ilyen nem is létezik ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500637 (222)
    2007-10-11  12:14
  6. Torolt_felhasznalo_449954
    Torolt_felhasznalo_449954
    2007. október 11. 15:06223.
    Mert könnyű becsapni az embereket "megkapod az eredeti alternatív illatát egyenüvegben, az eredeti árnak a töredékéért" szöveggel!

    Szerintem a FM vásárlók, az a réteg, aki többnek akar látszani, mint ami...Mert muszáj megvennie a Gucci vagy Chanel alternatív illatát, hogy elmondhassa, hogy márkás parfümöt használ, de bevallani már nem meri, hogy nem eredeti. A szomszédasszony és a kollégák előtt megvan a hazugságillúzió, hogy ő igenis megengedheti magának a drága parfümöt.
    Én az életben nem láttam még senkit azt mondani, hogy én igen FM-et használok (nem a fórumról beszélek, mert itt mindenki arctalan), kivéve az ezzel kereskedőket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500637 (222)
    2007-10-11  12:14
  7. Torolt_felhasznalo_500637
    Torolt_felhasznalo_500637
    2007. október 11. 12:14222.

    Szia!
    Köszönjük a véleményedet.
    De ki az a mindenki? Mert hogy van 40 ezer forgalmazó annak legalább ennyi elégedett vásárlója van Magyarországon!
    Akkor még a 24 külföldi országról nem beszéltünk.
    Kifejtenéd ki az a mindenki??? ( 700 millió forintos forgalom a világon)
    Csak azt nem értem ha ez sz...r akkor miért fogy hónapról hónapra ennyi parfüm az FM-nél??
    előzmény:
    SSszonja (220)
    2007-10-11  11:09
  8. Torolt_felhasznalo_373918
    Torolt_felhasznalo_373918
    2007. október 11. 12:10221.
    sziasztok!én használni próbáltam FM-et,de nem vagyok elájulva.Egy biztos:köszönőviszonyban sincs az eredetivel.
    előzmény:
    floryka (1)
    2006-12-14  08:12
  9. 2007. október 11. 11:09220.

    Nem érdemes ide írogatni úgyis tudja már mindenki hogy ez egy nagy átverés ami gusztustalan. És ráadásul a parfümjeik is szarak. aki igazán parfümöt szeretne az szánja rá a pénzt és akkor azt kapja amit vár. Hehe azért megnéznék valamiféle nyilatkozatot pl Diortól amiben hozzájárul hogy a parfümjeit más árulja)) még ha csak 99 vagy hány%ban is azonosak.nehogy már ennek bedőljön bárki is ez nagyon gáz:DD

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_500637
    Torolt_felhasznalo_500637
    2007. október 11. 10:43219.

    Szia!
    Lehet egy kérdésem?
    Te kipróbáltad már az FM-parfümöt? Vagy az FM-es topikokban levő
    leírásokból alakítod a véleményedet.
    Nekem az a véleményem hogy amíg nem próbáltam ki a terméket addig nem tudok véleményt írni róla.
    Ja még valami! Franciaországban is lesz FM nemsokára!
    előzmény:
    -merlin- (213)
    2007-10-09  20:40
  11. 2007. október 11. 09:59218.
    Sziasztok. Én is kipróbáltam már sok parfümöt, általában eredetit vettem mert útálom a gagyit. Én például az Avonossal vagyok úgy hogy bármilyen illatot is választok ráfújva a bőrömre olyan állot húgyszaga lesz az összesnek hogy kifordul tőle az ember bele. De egyszer megéreztem a kolleganőmön egy illatot és megkérdeztem hogy milyen illat. Mondta hogy csak ilyen FM-es. Hát nekem akkor is bejött, mert igazából sohasem találtam a márkás parfümök között olyat amit ne untam volna meg mire kifogyott az üveg, ezzel szemben az FM-esből már kb a negyedik egyformát rendelem , mert olyan tartós és finom illatú. Úgyhogy ez is bizonyítja hogy az utánzat is lehet jó. Sőt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. október 10. 23:03217.
    Kedves péer
    Köszi, hogy megírtad ezen tapasztalatodat.
    Bizony sokan vannak úgy, hogy allergiásak az illatokra, krémekre stb.
    Ez előfordul az eredeti parfümöknél, kölnivizeknél is. Jómagam például mielőtt beléptem az FM-hez, 2-3 eredeti parfümöt is próbáltam használni, de sajna mindegyikre allergiás voltam. Mindegyiket elajándékoztam, mert használhatatlannak bizonyultak számomra. Viszont az FM termékeknél ezt szerencsére nem tapasztaltam.
    előzmény:
    péer (216)
    2007-10-09  22:53
  13. 2007. október 9. 22:53216.
    Szia!Jómagam mindössze kétszer kerültem kapcsolatba az Általad említett termékcsaláddal: először és utoljára. A Miracle koppintását bátorkodtam megvásárolni,s az első használat során olyan allergiás tüneteket produkáltam tőle,mint amit a legvadabb parlagfűszezonban sem.Viszketett a bőröm ahol magamra fújtam,az orrom és a szemem minden létező "folyománya" egybe,és persze egyszemélyes hapci-concerto...Kicsit morcos lettem-elsősorban magamra-szóval akinek bejön,használja nyugodtan,de az érzékenyebbek csak óvatosan duhajkodjanak vele.
    előzmény:
    floryka (1)
    2006-12-14  08:12
  14. 2007. október 9. 21:47215.
    "francia aromagyártó" aki aztán továbbadja a kombinációt, na ez több, mint nevetséges, max. komatográffal letapogatják az illatot és kommersz adalékokkal helyettesítik a nemes anyagokat.

    Micsoda eljárás .... gondoljatok az UNICUM-ra, ami páncélszekrények hűvösében őrzött évtizedes titok, na ezt is le lehet tapogatni, de ki merne előállni "alternatív unicummal" ?

    csak zárójelben jegyzem meg, hogy a komatográf az agyonizzadt téli csizma szagait is le tudja képezni (és ez talán nem trademark)

    Persona non grata lettem mert meg mertem mondani a véleményem, van ilyen, ha valaki mást mer szólni, mint a karámba beterelt üzletelő kislibák, az számoljon ezzel.

    csao
    előzmény:
    -merlin- (214)
    2007-10-09  20:44
  15. 2007. október 9. 20:44214.
    Valamelyik félnótás ezt írja :

    "Mit jelent a "Verziós termékcsalád" elnevezés?

    Mint tudjuk a divatházak tulajdonát képezi a márkanév, a design, a csomagolás, míg az illateszencia a parfümgyártó cég tulajdonában marad.
    Ha egy neves divatház illataromája "befutott" a világpiacon, akkor mi ugyan annál a francia aromagyártónál megrendeljük a befutott illat egy verzióját, ami már új, jogtiszta termékként kerül a piacra."

    Rémes hová jutunk
    És irtó gusztustalan is ez az egész, bárhonnan nézem.
    előzmény:
    -merlin- (213)
    2007-10-09  20:40
  16. 2007. október 9. 20:40213.
    Húha, mit találtál Judit
    GOOGLE -ba begépeltem "verziós termékcsalád" és ömlenek az oldalak.
    Érdemes megnézni a kiadott siteokat.

    Egyelőre nem mernek konkrét illatokra hivatkozni, csak "jogtiszta verziókra" ezen most jókat kuncogok magamban, mert mi az a "jogtiszta verzió" ???

    A cég koncepciója egyébként hasonlónak látszik FM-éhez, bár kicsit óvatosabban indítanak, majd meglátjuk, mi sül ki ebből.

    Ha így haladunk, a tokaji erasmus "jogtiszta verzója" is mindjárt felbukkan
    előzmény:
    F_judit (211)
    2007-10-09  12:12
  17. Torolt_felhasznalo_449954
    Torolt_felhasznalo_449954
    2007. október 9. 12:52212.
    előzmény:
    F_judit (211)
    2007-10-09  12:12
  18. 2007. október 9. 12:12211.

    Termékeink a világ legismertebb vezető parfüm–illataromáinak jogtiszta verziói!

    Mit jelent a "Verziós termékcsalád" elnevezés?

    Mint tudjuk a divatházak tulajdonát képezi a márkanév, a design, a csomagolás, míg az illateszencia a parfümgyártó cég tulajdonában marad. Ha egy neves divatház illataromája "befutott" a világpiacon, akkor mi ugyan annál a francia aromagyártónál megrendeljük a befutott illat egy verzióját, ami már új, jogtiszta termékként kerül a piacra. A verziós termékcsalád előnye többek között, hogy nem a híres márkák utánzatai, hanem azok egy verziója, kiváló minőségű termékek, igazán vonzó áron!

    Tehát illataromáink ugyan azokban a parfümgyártó "műhelyekben" készülnek, ahol a legnevesebb divatházaké (Pl. Carolina Herrera, Chanel, Y.S.L., Hugo Boss, Kenzo, Christian Dior, Dolce&Gabbana stb.).

    Mit jelent az összetett mély illataromák alkalmazása?

    Kevés parfümgyártó cég használ komplex illatanyagot. Termékismertetőinkben megtalálható minden egyes termékünk, összetett illataroma "Elsődleges", "Átmeneti", és "Bázis" illatanyag kompozíciójának részletes leírása.

    Az "Elsődleges" elnevezés alatt az aroma kompozíció értendő, amelyet az illatanyag felvitelekor azonnal érzünk.

    Az "Átmeneti" elnevezés alatt azt az aroma kompozíciót értjük, amelyet az illatanyag felvitele után 15-20 perc múlva érzünk.

    A "Bázis" elnevezés azt az alapvető aroma kompozíciót jelenti, amit az illatanyag felvitele utáni kb. 40 perc múlva, az illatanyag hatásának végéig érzünk.

     

     

    Öhöm.... akkor most mi is van  ?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_449954
    Torolt_felhasznalo_449954
    2007. október 9. 07:47210.
    Melyik az a "Ti topikotok"??? Mert ha már nem tudsz tényekkel reagálni az FM-et ért kritikákra, akkor rögtön ezzel hozakodsz elő, hogy menjek át oda.
    előzmény:
    thesun (173)
    2007-09-10  21:09
  20. Torolt_felhasznalo_449954
    Torolt_felhasznalo_449954
    2007. október 9. 07:42209.
    előzmény:
    -merlin- (200)
    2007-10-08  21:52
  21. 2007. október 8. 23:35208.
    Bocsika nem rólad beszéltem, hanem az előző hozzászólóról.
    előzmény:
    F_judit (207)
    2007-10-08  23:31
  22. 2007. október 8. 23:31207.

    Mi valótlant mondtam  ?  

    A topic címe magáért beszél. Pro és kontra.

     

    előzmény:
    thesun (206)
    2007-10-08  23:29
  23. 2007. október 8. 23:29206.
    Ebben igazad van, de mi sem megyünk át a másik topicba szarkasztikus és valótlan véleményt nyílvánítani.
    előzmény:
    F_judit (203)
    2007-10-08  23:22
  24. 2007. október 8. 23:29205.

    Akkor viszont megállnák a helyüket úgy is , hogy 115ös, vagy 32es . Minek akkor a bevált divatházak húzóneve  ?  

    Vagy adjanak az alternatíváknak , valami szép hangzatos nevet . Ha annyira jó, akkor úgyis megveszik az emberek  Minek a mankó ?  

    előzmény:
    thesun (204)
    2007-10-08  23:25

Címlap

top