Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yasminelle fogamzásgátló

Torolt_felhasznalo_716397
Torolt_felhasznalo_716397
Létrehozva: 2006. október 20. 20:52

Sziasztok!

 

Azért nyitottam ezt a topic-ot, hogy minnél több információhoz juthassunk a Schering YASMINELLE™ (1 doboz ára: 2500Ft/21db tabletta) nevű fogamzásgátló tablettájával kapcsolatban..

Én szerdán voltam nőgyógyásznál és ezt írta föl nekem.. Eddig minden rendben, semmi mellékhatását nem érzem..

Az árára sokan azt mondják húzós.. De azthiszem a biztonság megért ennyit.. Én nagyon bízom ebbe a gyógyszerbe.. és Ti?! Hogy vagytok ezekkel?  

Ha bárki használja vagy véleménye van ezzel kapcsolatban az írjon.. vagy csak úgy bármilyen fogamzásgátlóról amit ajánl illetve amit nem ajánl,

 

köszike 



----------------------------

A fórumon, így ebben a topikban is, a fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek adásvétele szigorúan tilos!
  1. 2017. november 25. 20:471676.

    Én 1 éve és pár napja szedem a gyógyszert és több mint 20 kgt hiztam tole es csak 3 vagy ketto napig van menstruaciom de van amikor nagyon sokat kesik. Tegnap voltam nogyogyasznal es azt mondta hogy tegnap ejjhl vagy ma reggel meg kell jonnie de sehol semmi! Ilyenkor mit tegyek??

  2. 2014. december 26. 16:141675.

    Sziasztok!


    Most kezdtem újra a Yasminelle fogamzásgátlót, 1 év kihagyás után ( régen semmi gondom nem volt vele) Most akkor vettem be mikor a menstruációm még alig indult el és után a azt tapasztaltam, hogy nem jött meg rendesen ahogy szokott csak pecsételő vérzésem van (az összes szokásos színárnyalat megvolt) 11 napja tart. Szexuális kapcsolatom több mint 4 hete volt óvszeres védekezés mellett az előző vérzésem utáni egy héten belül, terhesség semmilyen tünetét nem tapasztaltam.

  3. 2014. augusztus 2. 21:041674.
    Sziasztok. Én Most kezdtem el szedni több mint egy hete ( 9 napja) és nekem a pecsételő vérzésem nem éppen kis mennyiségű ez baj ? Vagy csak mert még  a hormonom nem állt be rendesen ? 
  4. 2013. december 11. 18:311673.

    Egy fogamzásgátló, ami NEM véd a terhességtől - ez a Yasminelle.

    Én mintegy 2 évig szedtem a Yasminelle fogamzásgátlót. A tapasztalataim ez idő alatt egészen jók voltak, nem híztam, nem lettem pattanásos, mindössze az első hónap "átállásidőszaka" volt hisztis (rendszeres hangulatingadozások). A libidómat nagyjából 1 év után dobta le teljesen, viszont az borzasztó volt. 

    Aztán egy furcsa nyomó érzést is érzékeltem a bal petefészkemnél, úgyhogy elmentem a dokimhoz. Kiderült, hogy gyógyszer ide vagy oda, ugyanúgy peteérésem van, pedig mindig minden tabit beszedtem (többször leellenőriztem, hogy mi lehet a gond). Szóval nagyjából 1,5 évig védett, aztán megszokta a szervezetem és ennyi. 

    Nekem ez a tapasztalatom, szóval aki "termékenyebb" fajta, az vigyázzon vele (csökkentett hormontartalmú tabi), amúgy az idővel jelentkező brutális libidócsökkenésen kívül nem rossz gyógyszer (lehet, hogy csak engem nem védett). 

  5. Torolt_felhasznalo_913378
    Torolt_felhasznalo_913378
    2013. január 27. 23:051672.
    4 éve szedem a Yasminelle tablettát, én nem híztam tőle, elmúltak a pattanásaim, viszont a mellem egy centit sem nőtt. Eddig káros mellékhatést nem tapasztaltam, de az utóbbi két hónapban egyfolytában fájt a hasam. Mint kiderült a yasminelle bélgyulladást is okozhat, valózsínűleg én is attól kaptam, most le kell állnom a szedésével. A barátnőmnél is csak évekkel később jelentkeztek káros hatások, ő kiütéses lett tőle, amit abba hagyta elmúltak neki. A nővérem is ezt szedi, állandóan kiütéses, mióta szedi. Azt mondják ez egy nagyon jó gyógyszer, eddig én is azt hittem, de úgy látszik évek alatti szedéssel azért előfordulnak szövődmények, vigyázzatok a hormonkészítményekkel, ha tehetitek ne szedjetek! Valakinek semmi baja sem lesz tőlük, de aki érzékenyebb, az figyeljen a jelekre mielőtt nagyobb baj lenne.
  6. 2012. augusztus 2. 21:001671.

    Sziasztok!

    Hát nagyon meglepődtem, mikor erre tévedtem, hogy még működik ez a fórum! De örülök! Kb 5-6 éve írtam ide, akkoriban kezdtem Yasminelle-t szedni. Most márciusban hagytam abba, egy hónapja esküvő és lassan babát szeretnénk :)

    Nekem az elején volt időnként fejfájásom tőle, de aztán sose volt gondom. A menstruációm szabályos volt, és szerencsére most is az 1-1 nap eltéréssel esetleg. Ettől féltem leginkább, mikor abbahagytam, hogy nem lesz normális. Talán kicsit pattanásosabb a bőröm most, de nem vészes.

    Én rosszat nem tudok róla írni, habár újságban nemrég negatívat olvastam, de miért is lenne egy fogamzásgátló egészséges.

    Remélem ti is megtaláljátok a nektek való gyógyszert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (1)
    2006-10-20  20:52
  7. 2012. június 25. 17:381670.
    Sziasztok!
    hát nem tudom,hoyg kinek hogy hat,de én mikor elkezdtem szedni fájt a fejem tőle és hányingerem volt.(ez olyan egy éve volt) bár akkor váltottam át a Jangee-ről és a menstruációm is kimaradt 5 hónapig! de mióta megint el kezdtem szedni(egy hónapja) azóta semmi bajom tőle.nem fáj a fejem és nincs hányinegerem se. és a libidóm is elég jó,sőt szerintem nagyon is jó!!! súlygyarapodás: a barátom és a szüleim szerint kicsit nagyon a csipőm és a fenekem,de ez nem biztos hogy a Yasminelle-től van,elég hízékony vagyok:S 

    viszont segítséget szeretnék kérni!
    mennyi esélye van annak hogy teherbe esek a gyógyszer szedése mellet,ha egy tabletátt se hagyok ki csak van mikor egy két órával később veszem be mert mondjuk nincs nálam. ??
    előre is köszönöm a segítséget! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. március 27. 18:141669.

    7 évig szedtem nonstop yasminelle-t. A libidót minden antibébi tabletta tönkrevágja sajnos.

    Abbahagytam a gyógyszert 5 hónapja, a menzeszem az első négy hónapban pontosan 29 napra megjött, most legutóbb késett pár napot. A bőröm katasztrófa ahogy kinéz, tele lett pattanással.

    A kozmetikus szerint kb- 6-8 hónap mire kiürül a hormon és az arcomon látszik, ahogy tisztul a szervezetem. Híztam 3 kg-t mióta abbagyhagytam, de mivel vékony vagyok ez nem volt probléma.

    előzmény:
    nusilány92 (1668)
    2012-03-27  14:16
  9. 2012. március 27. 14:161668.

    Sziasztok!

    Még nincs egy teljes hónapja hogy elkezdtem szedni a yasminellet és néhány napja azt vettem észre h az eddigi pörgős szexuális életem eltünt. Egyszerűen a libidómat mintha kilőtték volna az ürbe és ott geringne. Szerintettek mit kellene tennem? hagyjam abba?vagy javuni fog ha hozzá szokik a szervezetem?Félek mert már most érződik a kapcsolatunkon hogy ez így nem jó. Kélrek segítsetek. Előre is köszönöm!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. január 9. 21:521667.

    Igen, köszönöm, ez lenne a leg tutibb megoldás, ha nem külföldön élnék és itt az orvoshoz bejutás 3 hét elöre megkért idöponttal!

     

    előzmény:
    kukoricalevél (1666)
    2012-01-09  18:19
  11. 2012. január 9. 18:191666.

    Miért nem kérdezed meg a nőgyógyászodat, aki felírta a tablettát? 

     

    előzmény:
    Fruzsina25 (1665)
    2012-01-09  18:11
  12. 2012. január 9. 18:111665.

    Sziasztok!

    Nekem egy elég fura kérdésem lenne, remelem valakinek van ebben tapasztalata!

    A problémám az, hogy nem rendszeres a menstruációm, kivizsgáltattam, az okot nem találták, fogamzásgátló mellett döntöttünk yasminelle- t

    fogok szedni, olvastam, hogy a menstruáció elsö napján kell elkezdeni, de nekem van, hogy hónapokig sem jön meg!

    Most nekem addig kell várnom mig meg nem jön?

    Vagy kezdjem el?

    Elöre is köszönöm ha valaki tud tanácsot adni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. február 26. 16:431664.

     

    Háromnegyed éve elkezdtem szedni a Volinát, előtte nem szedtem semmit. 2 hét múlva barátommal próbáltunk volna szeretkezni és nagyon fáj. Elmentem dokihoz, vett mintát meg minden kiderült gomba. Adott valamit elmúlt, de ugyan úgy fájt. A gomba meg előjött, szedtem rá valamit eltűnt, és ez így ment. Amikor ittam egy kis alkoholt nem fáj annyira (egy feles jäger). Mondtam, hogy abba hagyom a gyógyszer szedését, mert tuti attól van fájdalmam szeretkezés közben, meg azért jön ki álandóan a gomba. Egy hónapja nem szedem, és nincsen semmi bajom(se gomba, se fájdalom). Most az orvos a Yasminelle-t írta fel, remélem ez jó lesz. De ha nem lesz jó ez se, én nem tömködöm magam bogyókkal. Felrakatom a spirált, igaz 25 000 forint, de bőven egy év alatt visszahozza az árát. Egy barátnőmnek már egy éve fenn van, és áldja az eget, hogy van ilyen lehetőség is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716397 (1)
    2006-10-20  20:52
  14. 2011. január 31. 01:361663.

    volt igen. kb. 1,5 évig szedtem utána 1 év kellett, hogy újra legyen libidóm. 

    Amíg szedtem nekem nem volt vele gondom, viszont amikor abbahagytam 1 hónap alatt 4kg-ot híztam és erősödött a szőröm mindenhol. 

    előzmény:
    AnnaMarcika (1658)
    2010-09-15  08:12
  15. 2010. október 11. 12:081662.

    Sziasztok!

     

    Én 3 éve szedek gyógyszert, első két évben Lindynette-t, majd elegem lett a plusz kilókból és a fejfájásból.

    Tavaly decemberben váltottam Yasminelle-re, de kár volt... Azóta (az első 4 hónapot kivéve) még jobban fáj a fejem, állandóan hányingerem van, puffadok és a libidóm.... na azt hagyjuk is :)

    Hiába mondja a doki, hogy ettől nem lehet hízni, mert alig van hormontartalma, nekem mégis feljött 3 év alatt TÍZ kiló (155 cm-hez 45-> 55kg!!!), és persze hiába fogyóztam normálisan (futás, torna, zöldség, gyümölcs), semmi!  

    Bár csak 2 év múlva akarunk babát,  inkább a gumi, mint ez az állandó rossz közérzet. Én senkinek nem ajánlom a gyógyszert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  16. 2010. október 10. 21:381661.

    Sziasztok!

    Én már több mint két éve szedek Yasminelle-t. Kb fél éve gondok jelentkeztek nálam...konkrétan együttléteket követő vérzésem volt/van. Nem nagy mennyiségű, de zavaró és úgy gondolom nem normális. Voltam vele többször nőgyógyásznál, de nem javult. Egyelőre konizációt nem szeretnék(elviekben a méhszájamon lévő hengerhám vérzékeny-mechanikus ingerlésre vérzik). Szeretném megkérdezni, hogy valakinek volt e hasonló problémája és ha igen a gyógyszer miatt? Illetve szerintetek összefüggésben lehet a gyógyszerszedéssel? 

    Eléggé zavaró már ez a probléma, a szexuális életem kezd katasztrófálissá válni...

     

    Kérlek segítsetek, ha tudtok erről valamit.

    Előre is köszönöm: Chihi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  17. 2010. október 7. 13:561660.

    Szia! Nem tudom hogy még aktuális-e, de gyógyszer feliratásáért is kell fizetni magándokinál! Az enyém pl 2ezret kér a receptért!(ha nem akarsz vizsgálatot, CSAK receptet) 

     

    Szia! 

    előzmény:
    Babmac (1650)
    2010-07-20  19:05
  18. 2010. szeptember 19. 23:111659.

    Sziasztok!

     

    Tanácsra lenne szükségem! Loette fogamzásgátlót szedtem eddig, ami nagyon szuperul bevált, de most már megszűnt a gyártása, és nincs helyettesítője sem! A yasminelle-t javasolták többen, de aggódom, a szervezetem megviseli-e majd a tablettaváltás. Az pozitív, hogy hormontartalma kisebb, mint a Loette-nek, de azért aggódom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 15. 08:121658.

    Sziasztok Lányok!

     

    Én egy hónapja szedem a Yasminelle tablettát. Van egy olyan gondom, hogy a libidóm elszállt valahova a fenébe. Ez nem tesz jót a kapcsolatomnak...

    Szóval arra gondoltam abbahagyom.

    Volt esetleg valakinek ilyenfajta gondja??

    Szép napot Mindekinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 30. 11:051657.

    Sziasztok.

     

    Egy héttel ezelőtt kezdtem el Volina fogamzásgátlót szedni. Előtte nem szedtem semmit sem. Ma viszont el kellett mennem a háziorvoshoz, mert mióta szedem, ha nem eszek semmit az a baj, ha eszek egy kicsit is, akkor úgy érzem, hogy szinte teli van a gyomrom, és hányingerem is van. Van olyan pillanat, amikor egyáltalán nem kívánok semmi ennivalót, aztán egyik pillanatról  másikra ennék mindent, amit itthon van. :S Ritkán szédülök is. Az orvos kiírta a Yasminelle nevű fogamzásgátlót. Azt mondta hogy a Volinát hagyjam abba, és a következő ciklustól szedjem a Yasminelle-t. Vagy pedig ezt a dobozt szedjem be a Volinából, és utána meg kezdjem a másikat majd. Ugye úgy kellett elkezdenem az előzőt, hogy a menstruáció első napján. Most múlt el tegnap, és most ha abbahagyom, megjönne megint. Ez most nagyon nem hiányzona, még egy hét kínlódás, főleg így h jön a suli is. :S Barátom azt mondta, hogy hagyjam az egészet, mert így nem éri meg.

     

     

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy most mit tegyek: beszedjem ezt a doboz Volinát, és utána kezdjem el a Yasminelle-t, vagy hagyjam abba a mostanit, és a következő ciklusnál kezdjem az újat, vagy pedig hagyjam az egészet a fenébe? Tanácstalan vagyok, mert megpróbálnám az új gyógyszert, de nem tudom hogy előtte mit tegyek.

     

    Előre is köszönöm! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 7. 22:221656.
    Sziasztok! Én egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Elfelejtettem bevenni a harmadik bogyót, és előtte, az első bogyós napon volt egy kis akció :) a gyógyszer azt írja, forduljak orvoshoz (még nem tudok, mert nyaral, "hálistennek"). Ebben a hónapban már kiegészítőzni fogunk, ez biztos. Viszont úgy tudom peteérés csak a közepén indul be, ráadásul ez a gyógyszer pont a peteérést állítja le. Szerintetek mennyi esély van a legrosszabbra? Kedden tudok beszélni a dokival, addig jó lenne még érdekődni - nem tudok nyugodtan ülni addig :) Előre is köszönöm a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. augusztus 2. 17:271655.
    sziasztok! Én is abbahagyatam 2 év után a tabletta szedését, és eddig semmi különbséget nem érzek, kivéve, hogy a libidóm megnőtt.:) Úgyhogy csak pozitívan tudok nyilatkozni. Egyedül a védekezés a problémásabb, de valamelyik "rossz" közül kell választani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. július 30. 16:321654.

    Szia!

     

    Én 2 év után hagytam abba a yasminelle szedését és nekem semmi problémám nem volt utána!ugyanúgy rendszeresen megjött a menstruációm pattanásos sem lettem tőle, csak néha mensi előtt :) de hát ez természetes!Szóval nálam nem borított fel semmit...

    előzmény:
    lovelybaby (1653)
    2010-07-29  16:52
  24. 2010. július 29. 16:521653.

    Nekem is lenne egy kérdésem, hátha van itt valaki, lehet volt már aki írt ilyesmit, de sajnos túl sok a hozzászólsáok száma, hogy végignézzem

     

    Lehetséges hogy ősztől abbahagyom a fogi szedését. Milyen tünetekre lehet számítani??? Más topikokban (nem megnevezettek voltak a fogik) mindenki arra panszkodott, hogy borzasztó időszak jön utána

     

    Suli időben nem nagyon szeretnék full pattanásos lenni és összevissza menstruálni, ezért nem merem abbahagyni....

     

     

    Amúgy valaki írta itt hogy a Yasminelle-től nem hízunk annyira. Hát én még fogytam is pár kg-t

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top