Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karrier tanácsadás?

andiebaby
Létrehozva: 2006. október 12. 10:45
Sziasztok! A párom állást keres, de szitu nem olyan egyszerű.
2 évig dolgozott rögtön egyetem után középvezetőként, multinál, kereskedelmi területen, 16 beosztottja volt, szóval jó kis kiképzést kapott.
De betelt a pohár, és egy kicsit forró fejűen borította az asztalt, felmondott. Volt egy kicsit munkanélküli, és közben naggyon sok helyre pályázott. Volt néhány interjún, de semmi. Végül már alább adta az igényeit, és így került egy raktárba, ahol már több mint egy éve dolgozik. Közben lett targoncavezetőjie, megtanulta 1-2 SAP modult, és most power user lesz, ha minden igaz az új rendszerben. Persze mindezt nevetséges fizetésért (és most nem nagyzolok, nettó 75e-t kap).

Lényeg, hogy nagyon szeretne váltani, úgymond újra lendületbe hozni a karrierjét. De nem igazán tudja, hogyan tovább. Most is lesi az ajánlatokat, pályázik, de semmi eredmény. Kapcsolataink nem igen vannak, vagy nem tudnak segíteni.

Ráadásul nem is igazán tudja, mivel szeretne foglalkozni.

Szóval, a lényeg: olyan céget (hr tanácsadót, fejvadászt, akármit) keresek, aki tudna abban segíteni, hogy valóban rátaláljon a neki való pályára, területre, hivatásra. Aki leül vele, elbeszélgetnek, kvázi kikérdezi, elemzi, és úgy ajánl neki esetleg állásajánlatokat.
Budapesten keresünk ilyet.
Ha esetleg fizetni kell érte, az is szóba jöhet, persze ésszerű mértékben.
Minden megoldás érdekel
  1. 2006. október 12. 12:358.

    Nos, én sajnos voltam ilyen Munkaügyi Központos Álláskereső Klub tréningjén. Mit mondjak - csodát ne várjatok. Tényleg mondanak néhány olyan apróságot, amit talán nem tudatos mindenkiben, de éppen a személyre szólóság, a tanácsadás, a delikvens megismerése nem létezik. Van viszont kb. 20 ember egy kupacban, a lehető legkülönfélébb előzménnyel-lehetőséggel-problémával. Annak jó, akinek abszolut fogalma sincs semmiről, mert akkor hatalmas nagy önbizalma lesz - mindaddig, míg ki nem próbálja a tanácsoltakat. 

    Úgyhogy szerintem inkább fizess egy profi tanácsadónak, és a pénzedért várd is el ami jár!

    előzmény:
    e.marta (2)
    2006-10-12  11:25
  2. 2006. október 12. 11:467.
    Köszike!
    előzmény:
    Adena (6)
    2006-10-12  11:45
  3. 2006. október 12. 11:456.
    Hát, akkor én nem fogok tudni segíteni (mivel pü/szvitellel foglalkozom), de esetleg cégünk IT-s tanácsadói tudnának valamit ajánlani, az SAP elég keresett tudás. Az biztos, hogy az angol minden pozícióhoz kell.
    www.grafton.hu -n megtalálja az összes álláslehetőséget, és jelentkezni is tud az ott megadott e-mailcímre, ha van olyan, ami érdekli, és megfelel a követelményeknek!
    előzmény:
    andiebaby (5)
    2006-10-12  11:27
  4. 2006. október 12. 11:275.
    Szia!
    A modulokat nem tudom, hogy mit használnak, és a számvitel abszolút nem stimmel.
    De minden tippet, ajánlatot továbbítok neki!
    Köszi
    előzmény:
    Adena (3)
    2006-10-12  11:25
  5. 2006. október 12. 11:274.
    Jaj, bocsánat, kifelejtettem, hogy angol is kell, erős középfokon.
    előzmény:
    Adena (3)
    2006-10-12  11:25
  6. 2006. október 12. 11:253.
    Szia!
    Én tanácsadással foglalkozom, és éppen keresünk SAP tudással rendelkező embert, és a multis tapasztalat is hurrá. :o)
    De persze kevés az információm, így nem tudom, milyen egyetemet végzett, milyen területen volt multinál és az SAP mely moduljait ismeri.
    Akit mi keresünk: felsőfokú gazdasági végzettség, SAP FI és CO modulja, ezek mellett pluszban az MM előny, és néme számviteles tapasztalat.
    Nos? :o)
    előzmény:
    andiebaby (1)
    2006-10-12  10:45
  7. 2006. október 12. 11:252.
    Munkaügyi központokban van ilyen szolgáltatás. Álláskereső klub néven. Ott jó néhány tesztet is meg lehet csinálni és egy-két trükköt is megtanítanak. Aztán ott tudnak pszihológust is ajánlani, aki ért ilyesmihez, amit ti kerestek és pénzbe sem kerül.
    előzmény:
    andiebaby (1)
    2006-10-12  10:45

Címlap

top