Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eltűnt a cicám

hajnalhozó
Létrehozva: 2006. Április 4. 22:26

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik jártak már hasonló cipőben.

 Ivartalanított kandúr cicám több, mint egy hete nem jött haza. Nem nagyon szokott elkóborolni, ezért nagyon aggódom miatta. 

 Volt már olyan valaki közületek, akinek szintén eltűnt a cicája több napig, illetve hétig? Meddig bírja ki egy cica evés-ivás nélkül?

 Előre is köszönöm a válaszokat.

  1. 2015. február 24. 08:5628.

    nagyon sajnalom, probalkoztal mar hirdetesekkel, allatmenhelyen stb a keresesevel?


    van rajta valami ismerteto vagy microchip ami alapjan lehet azonositani?

    előzmény:
    agnes.tielesch (27)
    2015-02-23  21:38
  2. 2015. február 23. 21:3827.

    Sziasztok!!!


    Nekem lassan négy napja tünt el a cicám, és nagyon hiányzik!!!


    Nem tudom, hogy él-e még!?!?!


     

  3. 2013. október 13. 17:4826.

    Plakátolni sosem árt, szólni a szomszédoknak, hogy nem zárta-e be vki véletlenül; állatorvosnál jelezni, hátha betéved vele vki...

    + Iwiw, Facebook, stb.

     

    Otthon is pincétől padlásig benyitogatni mindenhová, úgy tudnak lapítani, hogy az félelmetes...

    előzmény:
    adry1992 (25)
    2013-10-13  17:42
  4. 2013. október 13. 17:4225.

    Sziasztok!

     

    Nekem 4 napja tűnt el az 1 éves, ivartalanított fiú cicám. Mindig itthonülős volt (kicsikorában elmászkált, de mióta ivartalanítva lett, azóta abszolút nem). Mivel főút mellett lakunk, alaposan átnéztem mindent, de az úton nem üthették el, nem volt sem a teteme, sem vér az úton vagy annak közelében. A párom éjjel egykor, mikor hazaért, még megsimogatta, jól volt, előtte rendesen evett, reggel 8-kor meg már sehol sem volt. Már az egész környéket bejártuk kétszer is és hívtuk őt, de nem jött haza. Nagyon féltem, lehet, hogy elkapta valami vadállat? Mennyire lehetséges, hogy egy róka vagy vaddisznó elkap egy macskát? Nagyon ügyes cica, gyors, és félős is, nem hiszem, hogy idegen ember vagy nagy állat (pl lovak vannak a házunk mögötti telken) közelébe mert volna menni. De mégis hogy szívódhat így fel egy 1 éves macska? Mióta ivartalanítva lett, egy délutánnál tovább még sosem maradt el.

     

    Szerintetek érdemes lenne kiplakátolnom a környéken a képét és hogy keressük? Egy kis faluban élünk, ahol mindenki ismer minket, de hát ki tudja... vagy várjunk vele még? 1-2 szomszédnak már szóltunk, de ők nem tudnak semmit.

  5. Torolt_felhasznalo_725317
    Torolt_felhasznalo_725317
    2013. július 19. 07:2224.

    Szia!

    Mi lett végülis a cicával? Nekem most tűnt el 6 napja a szintén ivartalanított kandúrom... Kerestük mindenhol, ma megyek plakátolni....Fogy a remény....

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  6. 2006. Április 6. 22:5323.

    Sajnálom, ami a cicáddal történt. Nekem is volt egy cicám, amelyik soha nem jött haza, szerintem ő is meghalni ment el. Sajnos egy jószomszéd megmérgezte. A cica testvére, pár hónappal később szintén mérgezés áldozata lett, de ő itthon halt meg.

    Most januárban Luca cicám hagyott itt bennünket, az orvos teljesen tanácstalan volt: nem tudta megmondani, mi okozta a halálát.

    Nem szeretném Marcit is elveszíteni, ezért aggódom miatta. Az utóbbi napokban mindent megpróbáltam, de eddig még semmi eredménye sincs. Nem tudom, hol keressem, merre lehet.

    Remélem, ez az egész csak egy rossz álom, és újra láthatom.  

    előzmény:
    zsazso40 (22)
    2006-04-06  08:59
  7. 2006. Április 6. 08:5922.
    Sziasztok !

    Nekem lány cicám volt, akit még az első ellése után ivartalanitotunk. Most volt 8 éves, szép nagy szürke cica volt. Tavaly novemberben megbetegedett, nagyon sokat hordtam orvoshoz, naponta infuziót kapott, helyre jött. Februárban ugyan ugy elöjött a baj, magint orvos naponta, hogy mi volt a pontos baja nem tudták megmondani, de szegény már ki sem ment a lakásból. Aztán egy reggel ki ment, és azóta sem jött haza. Elment meghalni. Sokat kerestem, de a hozzáértők mondták, hogy ha a cica érzi,hogy nincs tovább elmegy és meghal. Remélem a tiéd előkerűl.
    Estleg ha van köztetek Tatabányai és van kis cicája, akkor irjon.Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_267374
    Torolt_felhasznalo_267374
    2006. Április 5. 22:3121.
    Szia! Ne add fel a reményt! Nekem is volt már hogy 1hétre is eltűnt a cicám,de aztán csak hazajött!!  Igaz hogy a kandúr macsekokkal már többször megjártam, mert amint ivarérett lett eltűntek és nem is lettek meg,    Úgy, hogy én már kandúrokat nem is tartok!Bár lehet ,hogyha ivartalanítva van nem megy el. !  CSak, hogy megnyugodjál, hogy lehet, hogy él a macsekod nálam is már vagy 3 hónapja itt maradt egy  fiú cica, amit nem tudom, hogy kié! A lánycicámmal való lamurja óta itt maradt!! Az én cicámjaival együtt eszik,itt alszik a kazánházba...gyakorlatilag itt él ..de, hogymeddig   talán amíg újabb macskalamúr nem lesz!!!!! Lehet, hogy a te cicád is így lehet valahol!,? 
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  9. 2006. Április 5. 21:3220.

    Ne add fel! Én a múlt hetet végigbőgtem, annyira kétségbeestem. Most úgy vagyok, hogy egyik nap borúsabban, másik nap napsütésben látom a világot. Ma is elmentem egy kisebb körútra a környéken, hátha látta valaki.  

     Én nem más macskáktól féltem őt, hanem az emberektől: a gonoszságuktól leginkább. Mert valljuk be, nem minden embertársunk bánik szépen az állatokkal. Sajnos az emberek egymással sem törődnek, nemhogy egy macskával... 

     Azért én nagyon reménykedem, hogy hazajön.  

    előzmény:
    Dömpet (17)
    2006-04-05  09:36
  10. 2006. Április 5. 14:1219.
    Ja, és ilyenkor azért van lerobbanva, miután megkerül, mert csatázott más kandúrokkal. Amelyik erősebb nála, az bizony megharapja, felkarmolja a hasát, fülét, orrát... És mivel pár napig csak az ösztöneire koncentrál, nem sokat eszik-iszik: jól lefogy, mire megkerül.
    előzmény:
    hajnalhozó (15)
    2006-04-05  09:21
  11. 2006. Április 5. 14:1018.
    Jajj Te! A macskákban nincs "kalandvágy", ez az ösztönük! Ha a párzási ösztön hívja őket (ilyenkor, tél végén-tavasszal bizony hívja), akkor menniük kell!!! Ettől még lehet a világ legédibb, legbujcsisabb cicája (az enyém is az volt), de ha szólítja a kötelesség, akkor bizony beindul... (Ezért szokták ivartalanítani a kandúr cicát.)
    előzmény:
    hajnalhozó (15)
    2006-04-05  09:21
  12. 2006. Április 5. 09:3617.

    Szia!

    Együttérzek veled! Az én cicám is eltűnt.  

    Szintén ivartalanított "kandúr". Soha nem szokott elcsavarogni, most viszont 4 napja hiába várom. A másik két cicánk itthon van csak ő nem jön.

    Remélem a cicád hamarosan előkerül, én sajnos kezdem feladni.

    előzmény:
    hajnalhozó (15)
    2006-04-05  09:21
  13. 2006. Április 5. 09:3416.

    Szerintem a macskáknál, különösen a kandúroknál ez természetes. A mi kandúr-macsink egész nyáron alig szokott hazajönni. Tavaly pl. már régen el is sirattam, mikor nagy kegyesen hazajött, és senki nem mondta volna rá, hogy nem volt otthon, mert annyira megerősödött, tiszta izom volt. Viszont, el is idegenedett tőlünk, tartózkodó lett. Azóta is olyan, napokra eltűnik, majd mikor rosszabbra fordul az idő, akkor haza méltóztatik jönni, és olyankor tele eszi magát.

    Szóval, szerintem ne aggódj!

    Viszont az is igaz, hogy nekünk már rengeteg macskánk elveszett. Tavaly pl. egy héten belül elütöttek ugyanott két macskánkat. Olyankor mindig megfogadjuk, hogy soha többet nem nevelgetünk fel, szeretgetünk meg egyet sem, aztán mégis, mert olyan helyesek.

     

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  14. 2006. Április 5. 09:2115.

    Köszönöm a válaszokat.  

    Igazság szerint én attól tartok, hogy véletllenül bezárták valahová, ahonnan nem tud kijönni. Már tegnap körbejártam a környéket, kérdezősködtem, szórólapokat dobáltam be a postaládákba. Sajnos sok az elhagyatott telek, ház a környéken, így ezeken a helyeken senkivel nem tudtam beszélni.  

     Én nem úgy ismerem a cicámat, hogy kalandvágyból eltűnne ennyi időre. Eddig a legtöbb nap, amikor altűnt, 4 nap volt. Úgy jött haza, mint aki beleesett valahová: le volt fogyva, a karmai letörtek, a lába is megsérült.

     Remélem, mihamarabb újra látjuk.  

     Talán érdemes lenne valamelyik menhellyel felvennem a kapcsolatot? Tudtok ajánlani néhányat?

    előzmény:
    maranta (14)
    2006-04-05  08:35
  15. 2006. Április 5. 08:3514.
    Jajj, és az enyém is pont ilyen volt, mint a Tiéd...
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  16. 2006. Április 5. 08:3413.

    Szia!

    Ilyenkor macskabagzás (bocs) szezonban nagyon gyakran elkóborolnak a kandúrok. Az enyém nagyon sokszor eltűnt már 2-3 napra, a rekordja több mint 5 nap volt. Aztán sajnos az is igaz, "addig jár a korsó a kútra..." - és így is történt. 5 éves volt, mikor egyszer hiába vártuk, nem jött töbet haza. Nagyon szerettük, az egész család kedvence volt  

    Szóval ha már 1 hete nincs meg, készülj fel rá, hogy egyre kisebb az esélye, hogy megkerül... Sajnos nagyon sok minden érheti, megtámadhatja egy kutya, elütheti egy autó, stb...

    Egyébként ha elkóborol, nem tekejsen van étlen-szomjan, azért talál ám valamit magának, inni tud a pocsolyából vagy talál vizet máshonnan, megdézsmálja más cica kajáját, amit kint hagyott a gazda, stb.. Szóval nem konkrétan ezért van aggódnivalód...

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  17. 2006. Április 5. 08:1712.

    Vasárnap tudtunk leszedni egy felkergetett cicát az előttünk lévő fáról, csütörtök óta volt fent.

    Mindent megpróbáltunk, hogy lehozzuk, a tűzoltók csak tejet vittek fel neki, napokig boton kaját nyújtogattam létra tetejéről, azt ette, egy ágkönyökben aludt.  Elengedtük, ismeretlen fiatal cica volt, remélem, hazatalált.

     

     

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  18. 2006. Április 5. 08:1511.
    A szomszédomék cicája 2-3 hónapra el szokott tűnni.
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  19. 2006. Április 5. 08:0810.
    A cica eszik és iszik is, nagy túlélő. Nekem volt, hogy eltűnt egy-két napra a cicám, majd hazajött, később újra egy-két napra eltűnt, majd egyre hosszabb időre. Nem sokára már havonta látogatott haza, ugyanis másik gazdit talált, vagyis elköltözött, de nekem akkor több cicám volt. Tehát minden esély meg van rá, hogy hazamenjen. Remélem előkerül ő is, nem lett semmi baja.
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  20. Torolt_felhasznalo_747888
    Torolt_felhasznalo_747888
    2006. Április 5. 07:489.

    Szia!

    Tényleg nagyon szép a cica, reméljük minél hamarabb előkerül! 

    Nekem most egy 3 hónapos kandúrmacsekom van, amint lehet, ivartalaníttatni fogjuk, mert a lakásból nem engedem ki, remélem úgy majd nem lesz nagyon mehetnékje...

    Szorítok, hogy hazaérjen a cicc!

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  21. 2006. Április 5. 07:468.
    Ez IGEN!  Babáztok akkor rendesen! tündériek ezek a kis mazsolák!!Olyan mintha tollasak lennének, nem is szörösek! sok-sok fülcsi puszi nekik, és sok simi!! 
    előzmény:
    Márti*** (7)
    2006-04-05  07:39
  22. 2006. Április 5. 07:397.

    Szia!

    A cicád valóban GYÖNYÖRŰ!!!!

    Én csak az ivaros kandúrunk 3 éves szokásáról tudok beszámolni (vígaszképpen) miszerint tavasz beköszöntével lelép (egyik napról a másikra) és ősszel (!!!!!) jön haza legközelebb. Az őszt, telet nálunk tölti és a köztes időben egyáltalán nem látjuk. Fogalmunk sincs hogy tavasszal és nyáron hol lakik, mit eszik, hová csatangol, de jó kövéren és nem annyira lestrapáltan szokott előkerülni... (az első ilyen évben azt hittük elpusztult, vagy eltűnt)

    Remélem a te gyönyörűséged megkerül! Egy ivartalanítottnak nem illene már elcsatangolni!!!

    Vígaszképpen csatolok egy képet (tegnapi) a kis állományunkról!  

    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  23. 2006. Április 5. 07:176.
    Szia! Nagyon szép cica! Szorítok, hogy előkerüljön!
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26
  24. 2006. Április 5. 07:035.
    Szia! Nagyon szép a cicád! Èn lánycicám is megvan mütve, Ö is eltünt,9 hónapig reszkettünk miatta, pedig Chipje is van,és napra pontosan 28-án tünt el, kilenc hónap múlva 28-án telefonált a menhely, hogy ott van náluk, megtalálták!!Nagyon le volt rongyolódva, szegénykém, tele bolhával, de itt van velünk Ùjra!! Szörnyü hónapok voltak, nem kivánom senkinek!Nagyon remélem, hogy neked hamar elökerül, és nem lesznek álmatlan éjszakáid, mint nekem voltak, azthittem belehalok annyira szenvedtem, de nemadtuk fel! és itt van velünk újra boldogok vagyunk nagyon-nagyon! Szorítok neked elökerüljön! 
    előzmény:
    hajnalhozó (1)
    2006-04-04  22:26

Címlap

top