Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteg a gyerekem.

julianus31
Létrehozva: 2006. március 30. 23:43
Sziasztok.Nem tudok aludni,csak tépelődök magamban.Van egy gyönyörűséges gyerekem,van egy csúnya alapbetegsége.Nem tudom feldolgozni,nem tudom hogy szabaduljak meg attól a gondolattól,talán én tehetek róla?Magamat vádolom,holott nem tettem olyat amivel neki árthattam volna.Nem kívánom senkinek sem azt,amit olyankor élek át,amikor akármit is teszek,nem tudok segíteni rajta.Ez iszonyú.Az amikor,egy pici gyerek azt mondja,anya nem bírom már ezt a betegséget.Nem azért írok,hogy sajnáljatok,egyáltalán nem,olyan anyák tanácsait,hozzászólásait várom,akik ezeket át és megélték.Talán,tudtok adni egy két ötletet,hogy lehet ezt feldolgozni,hogyan lehet túljutni ezen? 
  1. 2007. március 6. 19:3836.
    szia!

    Én annyit szeretnék mondani, hogy én is ilyen beteg voltam mint a kislányod. Velem is itthon volt anyukám 5 éves koromig GYES-en.
    Én is úgy voltam hogy 2 hét otthon, 2 hét kórház egy hét ovi. És ezt ugye nem lehetett csinálni. Már mindent kipróbáltak, de nem használt semmi. És akkor egyszer lett egy arcüreg gyulladásom és ugye elmentünk a fül-orr-gégészetre. Ott elmondta anyukám mi a problémám. És azt mondták vegyük ki az orrmandulámat. Anyum beleegyezett és kivették. Utána tünetmentessé váltam. Azóta eltelt 19 év és soha többé nem jött elő.

    Nem tudom nincs-e lehetőségetek ezt az utat megpróbálni. Hátha a te kislányodnak is segítene.
    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  2. 2007. március 6. 17:2935.
    Szia! Megnyugtatásul szeretnék neked írni. 3 fiam van, a legnagyobb, most 15 éves.Mindhármójukkal végig jártam ezt az utat, most a kicsivel 2 hónapig nonstop gyógyszereztünk, talán végre kivásik belőle. A középsővel itthon voltam méltányossági gyesen, mert olyan sűrűn volt hörghurutja, hogy nem mehetett oviba. A legnagyobb kinőtte, a középsőnek átváltott allergiás asztmába/ de már nem vészes/ a kicsi is csak ősztől-tavaszig az már, mert 1 éves diéta után elmúlt a tejallergiája. Addig amíg tejet ivott, folyton beteg volt.
    Szóval annyi gyógyszert nyomtam belé az elmúlt két hónapban, hogy magam is megijedtem a lehetséges mellékhatásoktól. Szerencsére jó volt az étvágya és a kedve, csak nekem nem volt egy nyugodt pillanatom sem, mert folyton azon aggódtam, hogy nem veszem észre éjjel, ha megfullad.Vagy nem viszem időben orvoshoz.
    Ha bármiben segíthetek írj nyugodtan!
    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  3. 2006. március 31. 15:0034.
    Még valami kimaradt,amiről szerettem volna írni.Igen,vádolom magam,és,hogy miért?Az az anya akinekvmilyen szinten beteg a gyereke,elgondolkodik,valyon én is tehetek róla?Nem tettem meg mindent a terhesség alatt?Minek is vettem be akár egyetlen fálydalomcsillapítót is?Talán tehetek róla?Nem szedtem elég vitamint,vagy nem étkeztem rendesen?Keresem az okokat,a MIÉRTEKRE A VÁLASZT.Úgy érzem,mindent megtettem,semmi olyat nem tettem amivel árthattam volna neki,mégis bennem van,lehet,hogy hibáztam?Sokan mondták nekem,ez nem a világ,örüljek,hogy csak ennyi baja van,hát köszi ez nekem éppen elég,mert az az igazság ez nem másnak fáj,hogy beteg a gyerekem,hanem nekem.
    előzmény:
    julianus31 (33)
    2006-03-31  14:21
  4. 2006. március 31. 14:2133.
    Nem nevelem a gyereket betegként,éppen ellenkezőleg.Ami pedig a kesergést illeti,kibuktam,és azt hiszem,az bárkivel megesik,megesne,ha a helyemben lenne,ha ugyanezt kellene végig és megélnie mint nekünk.Nem vagyok mindig ilyen ,a tegnap éjszaka nehéz volt,kibuktam.Idáig mindig erős voltam,vagy csak azt hittem az vagyok,egyszer valahogy kikell jönnie,mert,ha nem az ember megbolondul.Minden ember más,én személy szerint még a családommal sem tudtam beszélni erről a problémáról,ezért nem akartam nyíltan megírni a betegséget,mert arra nincs magyarázat ilyenkor miért nem a családhoz és a barátokhoz fordulok segítségért,lelki támaszért.A legtöbbször nem tudok erről beszélni,azt hiszem elöször is megkell tanulnom elfogadni ezt a helyzetet.sajnos,azt hiszem,még a mai napig nem fogadtam el.A napjaim nem a magambaroskadással és a kesergéssel telnek,boldog embernek mondhatom magam,azokban a dolgokban keresem  és megis találom az örömet,ami adott.Nem vágyom többre,mint ami van.Van egy csodálatos gyerekem,megértő társam,ennél többre nem vágyom.Köszönöm,a biztató szavakat és mindenkinek a hozzászólást.                                                                                                   Julianus
    előzmény:
    kéki (31)
    2006-03-31  10:19
  5. 2006. március 31. 12:4832.
    Kedves Julianus!! Nekünk van egy topicunk,ha van kedved nézz be hozzánk, mi mindannyian v.milyen szinten beteg gyerekeket nevelünk,a topic elején mindenki leírta hogy mi a gondja, miért baj az ha felismernek és tudják hogy te vagy??Mi ezt bátran vállaljuk és büszkék vagyunk rá hogy milyen eredményeket érünk el a gyerekeknél.Nem egy szomorú topic,hisz mindnyájan vidám, jókedvű emberkék vagyunk a gyerekeinkkel együtt. Szia Teri
    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  6. 2006. március 31. 10:1931.

    Szia!

    Nem olvastam vissza! Nem tom, írta-e már valaki, hogy a kesergést azonnal! felejtsd el! nem szabad, hgyo lássa, hgoy érezze a gyermeked ezt!

    Nekem 16 a fiam, 188 és nagyon erős testalkatú, igaz vékony.  sajnos a sok allergiáját is tőlem örökölte és ő is asztmás, ő sajan nem nőtte ki, és elég komoly.

    Most vagyunk túl ezen az influenzán, nehéz volt látnom szomorú sé meggyötört tekintetét, akkor sírtam, mikor nem látta. Ő valszeg enm fogja már kinőni, de ez van! nem szabad sem elkeseredni, sem feladni! Ugyanúgy kell élni, mint más, és ugyanúgy kell nevelni! Ne betegnek neveld!

    Fel a fejjel! Nézzetek sok vidám filmet és kiránduljatok sokat!!! A Mátrába!  A Kékesre, hidd el nem nagy dolog, felkelsz reggel, raksz egy -két szendvicset, felülsz a buszra vagy a kocsiba és mész! Gyönyörű! Voltatok már ezeken a helyeken? Nem? Mejentek! Igaz még kicsi, ahogy látom, mégis visszaolvastam, 3 ? éves. De pár év múlva már simán lehet vele kirándulni, akkor is, ha hamarabb elfárad. Bár már most is lehet rövödebb utakat tenni.

    És az ÚSZÁS! KAJAK! Ne féltsd a sporttól! Fiam sajna félt, és nem ment, most a középsuliban imádja a tesit, minden órán résztvesz, 4 tornából! Van, hgyo előtte használja a pipát, és?

    Valamelyik kajakosunk is aztmás! Méghozzá világ, vagy-olimpiai bajnok, nem akarok hülyeségeket írni!

    Nagyon nehéz! Tudom! puszó, sok sikert! Ancsa

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  7. 2006. március 31. 10:1930.

      Kedves Julia!

    Lehet, hogy nem újdonság amit írok, de mégis magírom hátha ez is segítség.  A Szabadság-hegyen ( ma már Sváb-hegy ) a Mártonhegyi út elején van egy gyermek kórház. Itt az ilyen és hasonló betegségeket kezelik és gyógyitják, mint ami a kislánykádnak van. És megkell mondjam, igen eredményesen.
    Szép rendezett kórtermek, játékok a gyerekeknek korosztály szerint.  Szines tv, aranyos,kedves nővérek és orvosok.  Az én fiam is ott jött rendbe mikor kicsi volt. Ma már csak rossz emlék mindenkinek. Renbejött, jól van és egészséges.

      Kívánok a kislánynak mi elöbbi gyógyulást.

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  8. 2006. március 31. 09:5329.

    Kedves Julianna!

    Meg fog gyógyulni a kislányod, kitartás és főleg ne vádold Magad!

    Én is asztmás vagyok, és sajnos az én kislányom is örökölte tőlem ezt a szörnyű betegséget. Nagyon -nagyon sokat szenvedtünk. Tudom milyen érzés amikor végig kell nézned a szenvedését és nem tudsz rajta segíteni. Én is feladtam a munkámat és visszamentem Gyesre.

    Most már 13 éves a drágám és kinőtte az asztmát. Mára már csak egy borzasztó rossz álom maradt!! 

    Kívánom, hogy a Te pici lányod is minél hamarabb gyógyuljon meg.    

    Ancsa

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  9. 2006. március 31. 09:4428.

    Nem olvastam végig az összes hsz-t, csak felmerült bennem, hogy ha ez összefügghet allergiával, akkor talán figyelni kellene, mit eszik a gyerek. (Nekem a lányom álkruppos volt kicsiként, úgy fuldoklott, télen éjjel kettőkor pokrócban az erkélyen ültünk, a hideg levegő tett jót neki, szörnyű volt.) A lányomnak sokáig volt légzőszervi gondja, és valamiért megéreztem, hogy pl. húsleves után mindig befulladt. De a tejet se lett volna szabad adni neki sokáig, szerintem ez is oka lehetett a sok-sok fuldoklásának. Lehet, a fehérje okozott neki bajt. Szóval, allergia-vizsgálatot is lehetne esetleg kérni.

    Aztán meg még az jutott eszembe, hogy valamilyen homeopátiás orvos, vagy természetgyógyász megnézhetné a gyereket, néha sikeresebb a javulás (no persze nem orvosi felügyelet nélkül), mintha sok gyógyszert szed. Akár itt  a nlc szakértői között, vagy természetgyógyász honlapokon is lehet keresni valakit, valamilyen módszert, ami enyhítheti a gyerek állapotát.

    Ja, még annyit, az én lányom is, mire iskolás lett, kinőtte az egészet. Javulást kívánok a lányodnak, neked meg sok erőt és bizodalmat a jövőbe!

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  10. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. március 31. 09:3927.

    Van egy fórum az asztmás gyerekek szüleinek, hátha ott tudnak segíteni.

    http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid= 74163

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  11. Torolt_felhasznalo_944301
    Torolt_felhasznalo_944301
    2006. március 31. 08:5126.

    Szia!

    Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de miért tehetnél erről te?

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  12. Torolt_felhasznalo_165569
    Torolt_felhasznalo_165569
    2006. március 31. 08:3125.

    Szia!

    Én is csak biztatni tudlak, hogy ne add fel, legyél erős, mert meg fog gyógyulni!

    A szomszéd kislány 7 hónapra született, egy hónapot voltak ezután kórházban. Alighogy hazajöttek, a kislány befulladt, de olyannyira, hogy rohammentő vitte a kórházba, ahol kiderült, hogy nagyon súlyos asztmás. Ezután 10 (!) hónapig szanatóriumban volt, természetesen az anyukájával együtt. Kizben a 2 éves kistesó minden este itthon pityergett, hogy az anyukáját akarja. Jártunk hozzájuk látogatni, és meg voltam győződve, hogy a következő, akivel száguld a rohhammentő az a szomszédasszonyom lesz. Gyakorlatilag át lehetett látni rajta, annyira sovány volt, és idegileg is teljesen kikészül. A kisfiát csak kétnaponta látta annyi időre, míg elmentek látogatni. A szomszédasszonyom anyukája ment el a 10 hosszú hónapra táppénzre, hogy gondoskodni tudjon a fiúról. Az összes pénzüket felélték, szintén a nagymama vette fel sorban a kölcsönöket, hogy a rengeteg utazást, kaját, amit behordtak nekik finanszírozni tudja.

    Aztán végre hazakerültek, de még nagyon yakran volt kinn náluk hajnalok hajnalán az ügyelet, és még nem egyszer vitte el a mentő a kislányt a kórházba. Nagyon sokszor szintén heteket voltak kórházban, és ahogy én látom, rettenetesen megviselte a családot, nemcsak a kislányt meg az anyját, hanem a kisfiút is, meg a nagymamát is.

    Százezerszer voltak nálunk kölcsönkérni cukrot, lisztet, pénzt (ami rohadtul nem volt nekünk sem), mert az állandó utazások mindenüket megették.

    Mire a kislány iskolába került, az égvilágon semmi baja nem volt, pedig nem sokat fűztek hozzá az orvosok.

    Most 13 éves és triatlonozik.

    Úgyhogy fel a fejjel, meglátod, hogy minden rendben lesz, de ahhoz neked is úgy kell állni a lányodhoz, hogy lássa rajtad, hogy bízol benne és a gyógyulni akarásában.

       Szép napot neked!   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. március 31. 08:2624.
    Szia. Én teljesen együttérzek veled, az én kisfiam is másfél éves kora óta asztmás és allergiás. Éppen most fejeződött be a kivizsgálása tegnap, azért vittem be a kórházba, mert az utóbbi időben romlott az állapota. Vagy négyfajta gyógyszert írtak fel neki, mert nagyon rosszat fújt és a terheléses vizsgálatnál is teljesen befulladt. Most már 6 óra óta bújom a net-et, keresem, hogy mit írnak a gyógyszerekről. Nagyon félek a szteroidoktól meg a többitől, ami az asztmát ugyan tünetmentessé teszi, de lehet, hogy valami újabb kárt tesz a szervezetében.

    Én is tele vagyok kétségekkel, de azért nagyon bízom benne, hogy majd kinövi. Talán a pubertás körül. A doktornő is ezt mondta.
    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  14. 2006. március 31. 05:3923.
    szia! hozzászolok,mint érdekelt! ha jól értettem asztmás a gyermeked,meg allergiás is!nekem 50éves koromba jótt elő,előszőr nem tudtam,hogy miért vagyok minden tavasszal és ősszel náthás!szerencsém volt,kifogtam egy nagyon jó és aranyos főorvosnőt,akihez már 7 éve járok!nos én ugy tudom,ha az allergia elvan hanyagolva,abból lesz asztma.de nem kell annyira elkeseredned,manapság már kitúnő gyógyszerek,sprayok vannak,amivel nagyon jől karbantartható! én sokfélét kipróbáltam,sőt egy kisérletben is résztvettem,most ez a legjobb!olvastam,hogy vannak sportolok akik ebben szenvednek,és mégis aktivan sportolnak!tehát fel a fejjel,ne keseredj el,tényleg még ki is nőheti! údv:győrgyi
    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  15. 2006. március 31. 05:1822.

    Ja! Elfelejtettem: nekem is allergiás asthmám volt. Sok-sok mindenre volt allergiám, de főleg a kutyaszőrre, ha a közelembe került egy is, akkor olyan erővel tört rám a roham, hogy volt, hogy azt hitték, ott halok meg.

     

    Most itt él velünk a hosszú-szőrű golden retrieverem-))

     

    Tehát lehetséges kigyógyulni belőle. Ne adjátok fel! De bármi is lesz: tudnia kell, hogy nem kevesebb, mint a többi gyerek.   

     

    előzmény:
    julianus31 (1)
    2006-03-30  23:43
  16. 2006. március 31. 05:1321.

    Szia! Nekem pontosan ez a betegségem volt gyerekkoromban. llandóan szanatóriumokban, kórházakban voltam, szerencsémre, a nagyszüleim pesten éltek, ezért a legtöbbször mentem hozzájukk estére. Borzasztó volt, nálam volt mindig a spray. Intal volt a neve, egy kapszulát kellett belehelyezni, a kis szerkezet kilyukasztotta, és egy nagy levegővel be kellett szívnom a kapszulában levő port, a kis szerkentyűben levő propeller segítségével.

    Egy körzetesítés alkalmával sporttagozatos iskolába kerültem, és szenvedtem, hogy nem csinálhatom, amit a többi gyerek. Odamentem a testnevelő tanáromhoz, hogy én nagyon szeretnék ugyanolyan lenni, mint a többi gyerek. Nem kertelt, azt mondta, ha igazán akarom, akkor sikerülhet, de nem lesz könnyű. A gyerekkori astma a pubertással általában enyhül, de akár el is múlik. Nekikezdtünk tehát annak, hogy leküzdjük. Előszőr is folytatnom kellett az úszást, de nagyon keményen. Minden reggel ott kezdtem a napomat, és mentem vissza délután. Fél év alaltt annyit erősödött a tüdőm, hogy nekikezdhettem az enyhébb edzéseknek. Kisebb távról fokozatosan egyre nagyobb, és nagyobb távokat futottam. Sohasem ettem rosszul, mert odafigyelt, hogy mikor, mennyit. De terhelt fokozatosan. Hetedikes koromra teljesen meggyógyultam!!! Néha az edzések alatt borzasztóan kimerültem, fájt a tüdőm is néha, de bárikor leállhattam. Anyu hordott rendszeresen ellenőrzésekre a tüdőgondozóba, és az orvosok elhűltek az eredményeim láttán.

    Ne keseredj el! Bízz a gyerekedben, ő is ugyanolyan kisgyerek, mint a többi. Nem mondom a futást, mert én őrültebb voltam, mint az átlag, de az úszást mindenképpen ajánlom.  Sok nagy úszónk azért kezdte el éppen,mert problémák voltak a tűdővel, légzőszervi megbetegedések voltak.

    A lényeg: ne sajnáld a gyereket! Ne érezze, mert úgy veszi hogy le van sajnálva, és ő maga is elkezdi magár sajnálni. Nem szabad! Úgy kell kezelni, ahogy más gyereket, csak oda kell figyelni rá jobban, és meg kell értenie, hogy komolyan kell venni a gyógykezelést.  A kislányod ugyanolyan értékes, érdekes egyéniség, mint bárki más, nem kevesebb, mint azok a társai, akik nem szenvednek asthmától.

    Nagyon szurkolok nektek! Én féltem, hogy a gyerekeim is ezzel születnek, máris mérlegeltem, amikor terhes lettem, hogy ha igen, akkor mit tehetünk. Szerencsések voltunk, nincs asthma, de volt más. A fiamnak enuresise volt, még itt a topicon is szekálták miatta (most 12 éves) illetve kapom a beosztásomat én. Ő 1750 grammal született, vádoltam én is magam eleget, de úgy döntöttem: egy a fontos: tudnia kell, hogy ő is ugyanolyan klassz kisrác, mint a társai. Megismételhetetlen, és egyedi, különleges, mint bármely más kisgyerek.

     

    Minden jót nektek!  

    előzmény:
    julianus31 (10)
    2006-03-31  01:23
  17. 2006. március 31. 03:3220.
    Nem tudok sokat a betegségről. A lényeg az, hogy az egyik barátnőm kinőtte, mire iskolába ment, és azóta sincs semmi baja. Szóval ne add fel, csak így tovább!
    előzmény:
    julianus31 (15)
    2006-03-31  01:53
  18. 2006. március 31. 02:2819.
    Puszild meg a pici lánykát a nevemben, és mondd meg Neki, hogy egy olyan anyuka küldi, aki biztos abban, hogy jobban lesz, és a végén meg is gyógyul teljesen!
    Egy kis virágcsokor, hogy szebben induljon a napod:

    És ha beszélgetni szeretnél, itt leszünk, meghallgatunk (akár privát is).
    Én most már megyek aludni, jó éjszakát mindenkinek:Heni
    előzmény:
    julianus31 (17)
    2006-03-31  02:10
  19. 2006. március 31. 02:1318.
    Nem őrültél bele a tehetetlenségbe?Sztem,ebben ez a legszörnyübb,mikor ide hordod,aztán nem nyugszol,másnap máshová,már néha önmagam érzem,éreztem hülyének.
    előzmény:
    Bogie (14)
    2006-03-31  01:39
  20. 2006. március 31. 02:1017.

    Kislány

    előzmény:
    bneheni (16)
    2006-03-31  02:04
  21. 2006. március 31. 02:0416.
    És egyébként az a gyönyörűséges gyermek (ahogy a topicindítóban fogalmaztál) kisfiú, vagy kislány?
    előzmény:
    julianus31 (15)
    2006-03-31  01:53
  22. 2006. március 31. 01:5315.

    Sok orvosnál jártunk már,mindeggyik mást mondd.vagy kinövi vagy nem.az év 12 hónapjából 8iszonyú,4ok elviselhető.Azt mondják talán 7-8 ÉVES KORÁRA KINÖVI.Talán..........

    előzmény:
    bneheni (13)
    2006-03-31  01:38
  23. 2006. március 31. 01:3914.
    Julianus ))))) nagyon jo, hogy a privid akozosbe ment. Hidd el igy sokkal tobb lehetoseged van informacio szerzesre is, mintha csak a talalgatasra vagyunk itelve. Teljesen egyutterzek veled, mert a nagyobbik lanykam igy nott fel asztma/allergia diagnozissal. Nagyon nehez volt, es termeszetesen en is ugy ahogy te , sokszor voltam a lelki valsag kozepeben, mert nem tudtam a gyermekemen segiteni. Kozben eltelt jonehany ev, es mas orszaban elunk. A nagylanyom felnott es a tunetek is valtoztak, agressziv , kiutesekkel es izuleti fajdalommal jelentkeztek a rohamok((( Elkuldte az itteni orvos teljeskoru kivizsgalasra es kiderult, hogy tulajdonkeppen ez nem asztma bar okoz asztmas jellegu probelmakat is....de teljesen mas immun rendszeri problema ami nem gyogyithato (( A szakorvos kozolte velunk, hogy a betegsege ugyan nem gyogyithato , de sokkal kevesbe fejlodott volna ki ennyire a betegseg ha kiskoratol fogva jol lett volna diagnosztizalva es a valodi problemanak megfelelo gyogyszereket kapott volna. Ami ebbol ki akarok hozni az az,hogy ne fogadd el feltetel nelkul a diagnozist, es tegyel meg mindent amit tudsz hogy tobb szakember is lassa a gyermekedet. Bizzal abban, hogy a gyermeked ,ha valoban aszmtas , kinovi a betegseget es nala minden rendben lesz. Fel a fejjel Julianus, veled erzek en is es nagyon sokan masok is......es bizzal      
    előzmény:
    julianus31 (10)
    2006-03-31  01:23
  24. 2006. március 31. 01:3813.
    Hát, nem sokat, az egyik ismerősöm kislányának van hasonló problémája, Ők is a Heim Pálba kerültek, és ott kiderítették (erről még rajta kívül mástól nem is hallottam), hogy a tejtermékek fogyasztása a kislánynál kiválthatja a köhögési rohamot. Szegénynek a pipától a fogai teljesen szétmentek, állandóan megy a párásító náluk is, nem egyszerű, az biztos. És ráadásul gondolom, elég fájdalmas egy-egy ilyen köhögési roham, vagy torokfájás....
    Ezt később kinőheti? Vagy enyhülhetnek a panaszai a gyógyszerektől? Persze azt is elhiszem, hogy a sok gyógyszer sem tesz jót. Milyen kilátásaitok vannak, ha nagyobb lesz? Mit mondanak az orvosok?
    előzmény:
    julianus31 (10)
    2006-03-31  01:23

Címlap

top