Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változó kor

Zsike55
Létrehozva: 2006. március 21. 07:17

Minden nő átesik egyszer a változó koron. Nálam kb. 1 éve, hogy ez megtörtént. Azóta mindenféle probléma előjött. Most a legsúlyosabb, hogy a derekam leszakad. Nem voltam még orvosnál, de biztosra veszem, hogy ez nőgyágyaszati gond lesz, ugyanis lóg a hasam. Mostmár olyan szinten elviselhetetlen a fájdalom, hogy valamerre el kell indulnom. Attól félek viszont, hogy nagyon hosszú időre kiesek a munkából és akkor bizony ki fizeti a rezsit. Az lenne a kérdésem, hogy egy műtét esetén mennyi a felépülési idő? Hetek, vagy hónapok? 

  1. 2017. március 1. 18:2413.

  2. 2006. március 21. 10:1012.
    Hát az én orvosom mindig azt mondta hogy amí nincs vele gond addig nem kell levenni,kb 4 éve voltam nála ,és most a jövő hónapban mindenképpen elmegyek,csak az a gond hogy ez a doki Pécsről jár ide és csak egy héten egyszer.és azért be illene jelentkezni legalább először.
    előzmény:
    gabcsimami (11)
    2006-03-21  10:04
  3. 2006. március 21. 10:0411.
    Igazad van. Bocsi.   Akkor csak azt tudom mondani neked is hogy irány a doki, én nagyon kikaptam hogy mit képzelek én, ezek a spirálok max 5 évig használhatók, s utána cserélni kell.  Én is úgy jártam mint te, az én doktor bácsim is nyugdíjba ment, s nagyon nehézkesen kerestem másikat. No ezt a gondomat megoldotta a műtét, már nincs szükségem nőgyógyászra.  
    előzmény:
    Tigriske14 (9)
    2006-03-21  09:57
  4. 2006. március 21. 10:0110.

    Szia! A derékra sok minden kisugározhat. Lehet,hogy észrevétlenül felfáztál és lett egy petefészekgyulladásod. Az sugározhat derékra,sőt a has "leszakad",térdig sugárzik a fájdalom. Szörnyű tud lenni. Lehet húgyuti gyulladás is. Ne gondolj mindjárt műtétre. Menj el nőgyógyászhoz! Egyébként műtét után 6 hétig nem szabad dolgozni,én úgy tudom.

    Ha változó kori tünet lenne,társulna hozzá más tünet is,gondolom,bár én még nem érzek klimaxos tüneteket. Pl. vérzésed rendszertelenné válik,vagy elkezd 2 napig tartani stb..

    Jobbulást és szép napot! 

    előzmény:
    Zsike55 (1)
    2006-03-21  07:17
  5. 2006. március 21. 09:579.
    Azt hiszem összekevertél a másik hsz-el nekem most nincs különösebb tünetem,csak egy kis lelkiismeretfurdalásom hogy nem voltam már pár éve,de mindenképpen el akarok menni,mert volt már pár alkalom hogy kimaradt a menzeszem és gondolom közeledek a változó korhoz,és szeretnék egy kicsit felkészülni rá. 
    előzmény:
    gabcsimami (8)
    2006-03-21  09:52
  6. 2006. március 21. 09:528.
    No akkor nem is mondok mást. AZONNAL INDULJ A DOKIHOZ!!!!!! Nekem "csak" 10 évig volt fönt. Kb. ugyan ezek a tüneteim voltak mint amit leírtál.   azt hittem hogy felfáztam. A hasam alja akart kiszakadni, meg a derekam fájt, de piszokul.  Tényleg nem ijesztgetni akarlak, de indulás a dokihoz. Most a munkát sorold a második helyre. A nővérem is a munkájáért aggodott, azt majd nem megjárta ő is.   Hidd el ez a te legfontossabb dolgod most. ORVOS!! ORVOS!!
    előzmény:
    Tigriske14 (7)
    2006-03-21  09:43
  7. 2006. március 21. 09:437.
    Ajaj most megijesztettél,nekem is már 14 éve van fent a spirál,és most egyéb okok miatt pár éve nem voltam nőgyogyinál,most készülök,ráadásul új orvost is kell keresnem mert a régi nyugdíjba ment.Már szerencsére van jelöltem aki helyette rendel.Milyen tüneteid voltak??
    előzmény:
    gabcsimami (6)
    2006-03-21  08:55
  8. 2006. március 21. 08:556.
    Beindult hashártya gyulladás. Természetesen az eltájogosodott spirál okozta az egész bajt. Teljes kitakarítás lett a vége. igazából semmi előjele nem volt.  Két héttel elötte még pontosan megvolt.  Semmi de semmi nem utalt komoly bajra.  A doki bácsi azt mondta hogy nem éltem volna túl a következő 24 órát.
    előzmény:
    Zsike55 (5)
    2006-03-21  08:47
  9. 2006. március 21. 08:475.

    Köszönöm a választ. Mit jelentett Nálad a "súlyos"? Tisztában vagyok természetesen azzal, hogy úgy beszélek, hogy még nem voltam orvosnál és ez hiba. Mindössze a lábadozás időtartama tart vissza. Én nem tehetem meg, hogy hosszú időre beteg legyek.

    előzmény:
    gabcsimami (4)
    2006-03-21  08:12
  10. 2006. március 21. 08:124.
    Szép reggelt!! Ez bizony igen változó. A baj súllyosságától füg. viszont szerintem minél tovább húzod az időt, annál nagyobb lehet a baj.   Tehát első lépés, IRÁNY A DOKI!!! Nekem 98-ban volt egy komoly mútétem, én csak az intenzíven voltam egy hétig, s utánna még két hét az osztályon. beteg állomány két hónap. A nővérem most van korházban ugyan azzal, (csak nem olyan sullyos hál isten) Őt pénteken műtötték, s már holnap haza is mehet, no viszont hogy mikor lesz munka képes, azt még nem lehet tudni.   Azért én még mindig a sürgős doki látogatást ajánlom.  Vigyázz magadra, s hallgass rám. További szép napot neked
    előzmény:
    Zsike55 (1)
    2006-03-21  07:17
  11. 2006. március 21. 08:103.
    A derék fájásod lehet más eredetü is. Nem feltétlenül a méhed szarakodik. A vese is okozhat derék körüli bajt, de menj el orvoshoz mert az a biztosabb mint a találgatás.
    előzmény:
    Zsike55 (1)
    2006-03-21  07:17
  12. 2006. március 21. 08:062.
    Elég sokesélyes a kérdésed, mert semmi biztosat nem tudsz aról, mitől fáj a derekad. Így meg nehéz megmondani, hogy meg fognak-e műteni, milyen műtét lesz, és annak mennyi a felépülési ideje. Ennek a tervezgetése helyett kezdj el jógázni, az megerősíti a gerinced körüli izmokat, és ha a baj ebből adódott, akkor nem fog fájni a derekad. Ha meg más volt a bajod, akkor is jót tesz. Sok sikert!
    előzmény:
    Zsike55 (1)
    2006-03-21  07:17

Címlap

top