Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új emlőrá k Figyel

Torolt_felhasznalo_438145
Torolt_felhasznalo_438145
Létrehozva: 2006. március 16. 16:57

Hogy minél többen tudjunk róla
ÚJ EMLŐRÁKTÜNETEK FIGYELEM!!!
Ezt az információt nekünk, nőknek kell figyelembe vennünk. Azt hiszem,
fontos, hogy terjesszük barátnőink között.
Novemberben egyik barátnőm nővérének a mellén kiütés keletkezett, hasonló
ahhoz, amely a szoptató anyákon jelenik meg. Mivel a mammográfiája negatív volt, az orvos fertőzés elleni antibiotikumokkal kezelte. Két kezelés után állapota rosszabbodni kezdett. Orvosa újabb mammográfiára küldte, és ezúttal találtak egy csomót, amelynek szövettani vizsgálata gyorsan növekvő, rosszindulatú daganatot jelzett. Először kemoterápiát rendeltek neki, hogy csökkentsék a növekedést. Aztán eltávolították a mellét, majd komplex kemoterápia következett, ezután pedig sugárkezelés... Kilenc hónapi intenzív kezelés után gyógyultnak nyilvánították. Egy évi maximálisan kihasznált élet után a rák megtámadta a máját. Négy kezelést csinált végig, és végül úgy döntött, hogy minőségi életet akar, és nem kér a kemoterápia mellékhatásaiból. Öt rendkívüli hónapunk volt, és ő megtervezte utolsó napjainak összes és minden egyes részletét. Üzenete a következő: Kérlek, figyeljetek minden rendellenes dologra, és rögtön keressetek segítséget!!!
A Paget-kór (Paget-tumor): Ez az emlőrák ritka formája, amely a mell felületén, a bimbón és a bimbóudvaron jelenik meg. Kiütésnek tűnhet, amely később száraz külsejű sebbé alakul. Sosem gondoltam volna, hogy ez emlőrák ? pedig az. A mellbimbóm sosem látszott másnak, de a kiütés zavart, ezért mentem orvoshoz. Néha viszketett és fájt, de ettől eltekintve nem zavart. Csupán csúnya és kellemetlen volt, és nem javult az orvosom által felírt krémektől, sem a bőrgyógyász által bőrgyulladásra rendelt kenőcsöktől. Aggódónak tűntek, de nem figyelmeztettek, hogy ez rák is lehet. Gyanítom,hogy kevés nő tudja, hogy egy seb vagy kiütés a mellbimbón vagy a bimbóudvaron emlőrák lehet. Az enyém egyszerű vörös foltként kezdődött a bimbóudvaron. A Paget-kór egyik legnagyobb problémája, hogy ártalmatlan tünetekkel indul, ezért gyakran összetévesztik a bőr gyulladásával vagy fertőzésével, így késleltetve a felismerést és a kezelést. Mik a tünetek? A tünetek lehetnek:
1. A mellbimbó nem szűnő enyhe gyulladása, csepegése és szárazsága, ami viszketést okoz. (Mint jeleztem, az én esetemben nem nagyon viszketett és nem váladékozott. Viszont éreztem és egyik oldalán var képződött.)
2. Nem gyógyuló seb a mellbimbón (az enyém a a bimbóudvaron volt egy kidudorodással a bimbó közepén).
3. Általában csak az egyik bimbót érinti. Hogyan lehet felismerni? Az orvosnak fizikailag meg kell vizsgálnia, és azonnali, kétoldali mammográfiát kell végeztetnie. Még ha az irritáció és a var bőrgyulladásnak tűnik is, az orvosnak rákra kell gyanakodnia, ha a panasz csak az egyik emlőn jelentkezik, és azonnal szövettani vizsgálatot kell kérnie, hogy megállapítsa, mi történik. Ezt az üzenetet komolyan kell venni és a

és a

  1. Torolt_felhasznalo_911296
    Torolt_felhasznalo_911296
    2006. március 16. 19:1011.

    Sajnos ez baromi komoly...most nem érek rá, de ha vkit igazán érdekel, persze,, nem konkrétan ez az eset, akkor privibe nyugodtan kérdezzen... Kérlek benneteket, hogy kamuból, "annácskák stb" ne irjatok !

    Ez valóságos probléma, SAJNOS. Viszont akit érint, mindenkinek azt üzenem, hogy TÚL LEHET ÉLNI ! Sőt. TÚL KELL ÉLNI.!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (2)
    2006-03-16  17:00
  2. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. március 16. 19:0610.

    Az én barátnőmnek most diagnosztizálták. Még nincs egy éve sem, hogy együtt voltunk a nőgyógyásznál, aki profi, és aki akkor még semmit sem talált, tünet sem volt. Aztán néhány hónap alatt képződött neki egy csomó. Szinte azonnal orvoshoz ment. A daganat hihetetlen rövid idő alatt 3,5x4 cm-re nőtt, és mellett apróbb kis áttétek jelentek meg. Mintavétel mindkét fajtából, mindkettő rák. Nemsokára műtik. Lehet, hogy le kell venni. Öröm az ürömben, hogy vannak kapcsolatok, így azonnal csinálnak helyette újat.

    Ez a lány soha nem dohányzott, nem ivott, nem élt stresszes életet, rendszeresen tornázott, teljes mértékben karban volt tartva a teste és a lelke.

    A rák nem válogat. Egy év alatt kialakult és idáig fajult. Fogalmam sincs, mi lesz vele ezután.

    Nekem szeptemberben lesz műtétem. Találtak valamit, amiből egy éven belül 95%-os eséllyel rákmegelőző állapot lesz. Aztán meg rák. Úgyhogy én is tervezem az időpontot, csak még húzom az időt.

    Durva nem? Ő 31, én 30.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 16. 19:049.
  4. 2006. március 16. 17:348.

    Hát ez borzasztó! Én aki gyakran látogatom a bőrgyógyászt, be kell vallanom semmihez sem értenek, főként nem fognak rákra gyanakodni. Szerintetek a nőgyógyászok igen?

    Megijesztettél, de talán jobb félni mint rosszul végezni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (1)
    2006-03-16  16:57
  5. Torolt_felhasznalo_539111
    Torolt_felhasznalo_539111
    2006. március 16. 17:207.

     A Paget kór csontbetegség neve...

    Viszont nem múló bőrelváltozással bármelyik részén a mellnek, orvoshoz kell menni, és ragaszkodni a részletes vizsgálathoz, mert sajnos tényleg lehet tumor a háttérben  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (1)
    2006-03-16  16:57
  6. 2006. március 16. 17:146.
    Gondolhatjátok, mi lett vele    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282013 (3)
    2006-03-16  17:02
  7. Torolt_felhasznalo_438145
    Torolt_felhasznalo_438145
    2006. március 16. 17:045.

    Sajna nem tudom én is kaptam ezt a levelet.

    Kérdeztem attól aki küldte de ő sem tudja.

    De azért hátha hasznos azért is raktam fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282013 (3)
    2006-03-16  17:02
  8. Torolt_felhasznalo_282013
    Torolt_felhasznalo_282013
    2006. március 16. 17:034.
    Felületesen olvastam, ezek szerint... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282013 (3)
    2006-03-16  17:02
  9. Torolt_felhasznalo_282013
    Torolt_felhasznalo_282013
    2006. március 16. 17:023.

    Köszi, azt hiszem, ez hasznos!

    Mi lett a nővel??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (2)
    2006-03-16  17:00
  10. Torolt_felhasznalo_438145
    Torolt_felhasznalo_438145
    2006. március 16. 17:002.

    Folytatása a levélnek:

    Ezt az üzenetet komolyan kell venni és a lehető legtöbb embernek(rokonoknak és
    barátnőknek) továbbküldeni. Valakinek az életét mentheti meg. Az én emlőrákom átterjedt a csontjaimra, miután nagy adagokban kaptam kemoterápiát, 28 sugárkezelést és Tamaxofint.
    Ha ezt kezdettől fogva emlőrákként diagnosztizálták volna, valószínűleg nem terjedt volna el.
    Valamennyi olvasónak: ez szomorú. Mint nők nem tudunk a Paget-kórról. Ha továbbítjuk ezt a levelet, elérhetjük, hogy mások felismerjék apotenciálisveszélyt, így segítünk nőknek szerte a világon.
    Ha van egy kis időd, küldd ezt el a lehető legtöbb embernek, különösen a családodnak és barátnőidnek; csak egy pillanat, de az eredmény életeket menthet.

    Ez még lemaradt az előzőről!

    Nem tudom mi igaz belőle most kaptam gondoltam talán használ ha ide felrakom és még többen figyelnek majd magukra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top