Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dagatanos betegség

Torolt_felhasznalo_360848
Torolt_felhasznalo_360848
Létrehozva: 2005. december 26. 23:09

Sziasztok!

 Sürgős segítségre lenne szükségem két daganatos betegséggel kapcsolatban egy pályázathoz:

NOn-hodgkin limfóma és hodgkin limfóma és a köztük lévő különbségekről.

Aki tud kérem másolja be a szöveget ide, holnap jelentkezem. nagyonn fontos lenne. megfelel, ha webcímeket 8is adtok, űde amit  a google kiad, azt már begyűjtöttem (daganatok.hu; medicina.hu)

Köszönettel: Eszter

  1. 2016. október 26. 14:008.

    Itt a  link is:


    előzmény:
    balasz1995 (7)
    2016-10-26  13:59
  2. 2016. október 26. 13:597.

    Ti nektek mennyire lenne egy ilyen ingyenes szűrés segítség? 



    Ha ezt a linket megnyitjátok meglátjátok mire gondoltam. 


    Nagyon nagy segítség lenne ha kitöltenétek és megosztanátok kommentekben a véleményeteket az egészről.

  3. 2005. december 27. 22:226.

    Szia!

    A csontvelőtranszplantációból írtam, de szívesen utána nézek. Mát látom, hogy félreérthető volt a fogalmazásom, de akkor hajnalban...

    Priviben küldöm.

    Di

    előzmény:
    kispici (5)
    2005-12-27  09:56
  4. 2005. december 27. 09:565.

    Szia Ditta!

    Olvastam soraidat és az a gondolatom támadt, hogy megkérlek - ha van rá időd és nem terhellek vele - írj nekem a szakdolgozatodból! Ugyanis az én betegségem syringomyelia és syringobulbia, hydromyelia és azt tudom róla hogy fejlődési rendellenesség, a csontvelő kóros záródása az ok. Tavaly júniusban volt a műtétem, próbáltam keresni leírást erről a betegségről de nem sok eredménnyel, pedig a gyógyulás érdekében sokat segítene. Üdvözlettel: Aranka  

    előzmény:
    Ditta73 (4)
    2005-12-27  02:57
  5. 2005. december 27. 02:574.

    Szia! Nem tudom mire gondoltál pontosan. Pici segítség:

    Lymphomak

    2 nagy csoportja: Hodgkin-kór, Non Hodgkin lymphoma (NHL).Össz előfordulása: 30 ezer főre 1 új megbetegedés, ennek 25 %-a Hodgkin- kór. A nyirokcsomó normális szerkezetének destructioja, kóros lymphoid sejtekkel való infiltrációja jellemzi. Lehet nodalis, extranodalis lokalizációjú, leggyakrabban gastrointestinalis, kp-i idegrendszer,, csont lymphoid szöveteit infiltrálja.

    Ok: 1. Infekció: TBC, Brucellosis, HIV-fertőzés, Toxoplasmosis, Mononucleosis infectiosa, Lymphadenitissel társult acut infectiók 2. Malignus állapotok: Lymphoma, Leukaemia, metastatikus neoplasmak. 3. Collagen-vascularis betegségek 4. Drog (gyógyszer?) reakciók 5. Egyéb: sarcoidosis, lymphomatoid granulomatosis

    Hodgkin-kór

    4 altípusa megoszlás szerint:

    - lymphocyta predominancia - jó prognózisú

    - nodular sclerosis - jó prognózisú, mediastinalis érintettség gyakori

    - kevert sejtes - intermedier prognózisú

    - lymphocyta-deplectiós - rossz prognózisú

    A klinikai aktivitást jelzik az ún B tünetek: láz, éjszakai izzadás, testsúlycsökkenés.

    Non Hodgkin lymphoma

    Patológiai osztályozás - a nyirokcsomó szerkezeti eltérése, a sejt morfológiai és marker jellemzése.

    Cystás és Blasztos formák különíthetőek el, közöttük az intermedier csoport.

    A B tünetek és a klinikai stádium beosztás mk lymphomában azonos:

    I. Stádium: 1 nyirokcsomó régió érintett a rekesz egyik oldalán.

    II. St: 2 vagy több nycs régió érintett a rekesz egyik oldalán

    III. St: nyirokcsomók a rekesz mk oldalán érintettek

    IV. St: diszeminált, szervi érintettséggelmint tüdő, máj, csontvelő

     

    Egyébre is kíváncsi vagy? Bocsi a ronda szerkesztésért, ill. a hibás helyesírásért. Nagyon korán van.  A szakdolim a csontvelővől írtam. További segítség priviben, ha szükséges. OEP pályázat? Mesélj csak! Miből maradok ki?  

     

    Di

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360848 (1)
    2005-12-26  23:09
  6. 2005. december 26. 23:292.
    www.informed.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top