Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FELNŐTTKORI KÖLDÖKSÉRV

huby
Létrehozva: 2005. december 11. 14:16

Sziasztok!

Sajnos a két terhesség annyira megviselte a hasi izmokat,hogy a szülés után nem záródtak teljesen.Ezért lett egy jó kis köldöksérvem.Kidomborodik ami hagyján lenne,de havonta 2-3 napig eszméletlenűl fáj majd elmúlik.Nem értem!

Volt közöttetek olyan hölgy aki már megműtette?Ha igen milyen lett a végeredmény?Mennyi ideig kellett a kórházban tartózkodni?Meddig nem szabad emelni?Nehéz megoldani,mert 2 picurkám van.Van olyan akinek jelenleg is van köldöksérve?Mennyire keserIti meg az életét?Hasizmozás segIthet?Nekem sajnos nem sokat segItett.

Válaszaitokat előre is köszönöm!Ja igen dokinál is jártam már vele. 

  1. 2016. január 3. 21:2113.

    Szia!


    Nekem is a terhesség után lett köldöksérvem. Nem műtettem meg, csak most nyáron, mert én is attól tartottam, hogy nem fogom tudni egy pici gyereknek megmagyarázni, hogy nem emelgethetem egy jó ideig. Nekem epekövem is lett, így a két műtétet egyszerre végezték el. Közel sem volt annyira vészes, amennyire féltem tőle. Már előtte nekem is sokat fájt, ezért nem mertem vele várni. Hétfőn reggel műtöttek, délben már egyedül mentem ki a mosdóba. Szerdán reggel már haza is engedtek, amúgy ha jól tudom, másnap lehet hazamenni, nekem csak az epeműtét miatt volt +1 nap. 10 napot voltam itthon, utána már dolgozni is mentem. A mozgás volt kicsit nehezebb, nekem a helye egyáltalán nem fájt. Azt mondta a doki, hogy 4-5 hét után már nyugodtan emelhetek, pláne a gyereket, annyit mondott, mondjuk ne 50 kilós krumplis zsákot. Szerintem ne félj tőle, kár várni, mert a szövődménye műtét nélkül csúnya lehet. Szóval szerintem bátorság...

    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16
  2. 2015. november 29. 16:0012.

    Szia! 


    Nekem volt köldöksérvem a terhesség alatt. Azt tanácsolták,hogy amíg a picit muszáj emelgetni,addig ne műttessem meg. Mikor már megértette azt hogy nembtudok emelgetni,akkor megcsináltattam. A műtét gyors volt,de utána pokol volt. 1 hétig alig bírtam mozogni. Hasizmot nem használhatsz,mert szétszakad a varrat. Minden este szúrni kellett a vértisztító. 6 hétig kímélni kell magad. Csak utána lehet fokozatosan terhelni magad. 


    A haszon nem túl jó nekem azt mondták. 


    Ja és most a második terhességem közben is sajnos kijött újra. Ha megcsináltatom, már pedig majd meg kell,akkor tehetek be hálót. Az jobban fogja.Remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16
  3. 2014. Április 9. 16:2211.
    Ha rendszeresen fáj és napokig, azt jelenti, hogy hajlamos kizáródni a sérv, ami életveszélyes szövődmény lehet. Minél előbb érdemes megműttetni, minél inkább halasztod, annál nagyobb, annál nagyobb a műtét is. Max. 2-3 nap a kórház (de 1 is lehet) Emelni 3-4 hétig nem szabad, nehezet viszont 2-3 hónapig sem. Mégis rá kell szánni az időt, a saját érdekedben.
    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16
  4. 2014. Április 9. 15:4210.

    Sziasztok!

     

    Én most fogok menni nemsokára köldöksérv műtétre. Milyen tapasztalataitok vannak?

  5. 2005. december 11. 16:549.
    Az orvosoddal beszéld meg a baba dolgot, a sérvet ugyanis többféle módon is tudják műteni, talán okosabban választ ennek tudatában. A második terhességemnél már hamarabb gyengébbnek mutatkozott ott a hasfalam, de nem lett belőle gond. Szóval elméletileg határozott igen a válaszom arra, lehetsz-e még terhes - gyakorlatilag az orvosodtól kérj olyan megoldást, ami jobban bírja majd a terhelést. És hajrá!
    előzmény:
    huby (6)
    2005-12-11  15:46
  6. 2005. december 11. 16:338.
    Nem olvastam el végig a topikot, a fiammal két hét múlva megyünk műtétre, heresérv mellett van egy köldöksérve is, amit nem kellene most piszkálni, de ha már... Szerintem nem nagy dolog, mert még aznap este kijövünk. Az orvosod mit mondott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. december 11. 16:227.
    Lehetett választani az altatás, gerincköz. érz., és a helyi érzéstelenítés között.
    Hogy babát lehet-e még ez után, arról kérdezd meg a sebészt + a nőgyógyászodat.
    Ha abból indulok ki, hogy a császár jóval nagyobb műtét mint egy köldöksérv és nekem abból már volt kettő és lehet(ne) egy harmadik is, akkor valószínűleg igen.
    előzmény:
    huby (6)
    2005-12-11  15:46
  8. 2005. december 11. 15:466.

    Köszönöm a történeteket.

    Ha tényleg csak fél óra az egész akkor talán kibIrom.Kicsit azért félek ettől az egésztől.Főleg a lábadozási időtől és attól,hogy újra kiújul.A fejemben már a 3. babára készülök .Műtét után lehetek újra terhes?Ez is foglalkoztat.

    előzmény:
    Anababa (4)
    2005-12-11  15:07
  9. 2005. december 11. 15:085.
    Ja, és ha utána fáj a lábad, akkor üvöltsd le az orvos fejét de vizsgáljanak ki rendesen, nehogy trombózisod legyen.
    előzmény:
    Anababa (4)
    2005-12-11  15:07
  10. 2005. december 11. 15:074.
    Nekem a férjemet műtötték.
    Ragaszkodj a teljes és részletes felvilágotáshoz, ha van bármilyen rizikófaktorod akkor a műtét előtti thrombózis elleni injekcióhoz, műtét után pedig a fáslihoz mindkét lábszáron (mondhatnám: követeld ki).
    Egyébként félórás műtét, kb 2 hét lábadozási időszak, utána lehet dolgozni, de az emeléssel még várni kell (ami két kisgyerek mellett nem tudom mennyire megoldhat&oacute.
    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16
  11. 2005. december 11. 15:053.
    Nekem is volt, de nem leszek nagy segítségedre. Szülés után két hónappal műtöttek epekővel, laparoszkópiásan, így volt rajtam egy-két kisebb lyuk/seb/tapasz, nekem fel sem tűnt, hogy ami a köldökömnél van, az nem alapfelszereltség. Utóbb tudtam meg, hogy a műtét alatt doki látta, hogy van köldöksérvem, és megreparálta. Mivel épp a szülinapomra esett, meglepetés ajándéknak vettem :-)

    Mindezzel együtt is másnap (műtét utáni) este már otthon szoptattam, és harmadnap vizit után végleg elengedtek. Szóval nem jár hosszas kórházban maradással. A második terhességem rontott a helyzeten, de ilyen súlyos gondjaim nincsenek vele (sőt, egyáltalán nincs rá panaszom, némi esztétikát leszámítva).

    Gondolom, a dokid műtétet javasolt, ha ez iránt érdeklődsz. Sok szerencsét hozzá!
    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16
  12. 2005. december 11. 14:392.

    Szia!

    Anyukámnak volt köldöksérve. Már annyira rosszul volt, hogy többször is eszméletlenül esett össze. Nem játék!!!!! Megműtötték, de megmondták neki, hogy 1 kg-nál többet nem emelhet. Sajnos emelt és újból kijött. Akkor megint megműtötték és műhasfalat tettek neki be. Menj el orvoshoz!!!!

    Sajnos már nem él, de nem ebbe halt bele hanem rákban!!!! 

    előzmény:
    huby (1)
    2005-12-11  14:16

Címlap

top