Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2016. Április 21. 14:384375.

    Sziasztok! Ha nem szeretnétek 100.000-ket kifizetni karácsonykor ajándékokra akkor nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt, szerintem mindenki megtalálja magának a legmegfelelőbb ajándékot itt: http://grafikashop.hu/index.php?r=News


     

  2. 2013. október 27. 06:194374.
  3. 2010. november 9. 11:534373.

    Sziasztok.

    Mi minden évben csinálunk saját készítésű ajándékot. Volt már gyertya. Az például jó móka dísziteni gyerekekkel. Kreatív boltokban lehet kapni hozzávalókat. Tavaly előtt mézeskalács tálat csináltunk és bele mézeskalács sütiket. Dr Oetker díszitőkkel nagyon könnyű egyedivé varázsolni. Tavaly kiwi, szőlő és narancs dzsemet csináltunk. Minden évben csinálunk naptárat. Mindeg friss, abban az évben készült képekkel, így mindig más és a család már nagyon várja. Mi szerkesztjük, nyomtatjuk csak spiráloztatni viszem valami nagyobb helyre. Idén fűszerolajakat készítünk. Az IKEA-ban lehet kapni sima fa képkereteket nagyon olcsón sokféle méretben. Azt akár festeni is lehet vagy a duna parton gyűjtött kagylókat ráragasztani és az unoka képével jó ajándék. De egy ilyen képkeretre bármit ragaszthattok, tésztát, apró gyöngyöket, szárított terméseket, csak ne felejtsétek lelakkozni ha kész. Kreatív boltokban lehet kapni modell lakkot. Van ismerősőm aki tésztát gyúr. Saját készitéű vászon zsákban vagy karon dobozban is át lehet adni. Azt is lehet dísziteni sokféle képpen és a tésztát is lehet variálni, hogy színes legyen. 

     

    előzmény:
    ZITIMI (1)
    2002-09-25  09:57
  4. 2010. november 4. 12:594372.
    Köszönöm, ez jó ötlet! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
    2010-11-04  10:10
  5. 2010. november 3. 20:114371.
    Sziasztok! :)
    Fogok bogarászni a topicban, de azért megkérdem: ti mit tennétek felnőttek adventi naptárába? Két éve csinálok szüleimnek, és kezdek kifogyni az ötletekből... :D
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  6. 2010. november 3. 13:514370.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  7. 2010. november 3. 11:164369.
    Hűűű, ez most nagyon jókor jött:))) épp ezen morfondíroztam:) Köszi!!!!!!
    előzmény:
    Jasmyn (4368)
    2010-11-02  18:50
  8. 2010. november 2. 18:504368.

    Sziasztok!

     

    Most találtam rátok. Mutatnék egy oldalt, naptárkészitő programmal:

     

     

    http://www.profit-x.hu/home/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=70

     

    Hátha valaki még nem ismeri.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  9. 2010. november 2. 18:254367.
    Kézimunka... ahol az ember beteszi a lelkét... én táltos dobokat csinálok, az ezós beállítottságu ismiknek....
    előzmény:
    ZITIMI (1)
    2002-09-25  09:57
  10. Torolt_felhasznalo_691904
    Torolt_felhasznalo_691904
    2009. november 6. 15:504366.

     Nagyon zavar, hogy az üzletek már tele vannak aggatva a karácsonyi ajándéknak szánt árukkal, sugallják, hogy már most ezt vedd meg, azt vedd meg. Engem valahogy hidegen hagy a dolog.

    Egyelőre én a fejemben készülődöm az ünnepre, már meg is született egy ajándékötlet, de hadd osszak meg veletek többet is:

     

    - nem ajándék, csak egy praktika: év közben fel szoktam írogatni, ha egy-egy családtagomtól, baráttól meghallom, mi az amire vágyik, mi tetszik neki, vagy egyszerűen csak figyelek, mi az, amire az otthonában szüksége lehet, egy ilyen lista szülinapoknál is jól jön, év végére mindig szerepel rajta jónéhány kívánság, melyet aztán alkalomhoz, pénztárcához alkalmazkodva megkaphat valaki.

     

    - a fűszerolaj készítésről jutott eszembe, hogy lehet különféle magvakból és mézből készíteni mindenféle szépet, finomat, mutatósan rétegezve ( dió, mogyoró, tökmag, mazsola, stb rá mézet) mindezt egy szép üvegben, masnival átkötve.

     

    - aztán mézeskalácsból rengeteg ötletes dolgot lehet készíteni, nem is kell hozzá nagy tudomány, pl. ha tudjuk, mi a hobbija annak, akit megajándékoznánk, ezzel kapcsolatosan lehet kialakítani a mézeskalács formákat, majd díszíteni azokat, nálunk a családban kaptak már tőlem vitorláshajót, könyvet, kedvenc autót természetesen mézeskalácsból formázva, nagy sikere volt ezeknek az ötleteknek mindig.

     

    - készítettünk  már videoklipet is ajándékba(dvd-re kiírtuk, szép borítót hozzá) közös utazáson, kiránduláson készült videóról összevágtunk egy ahhoz illő zenére egy kb.5-10 perces egyveleget, igaz két napunk ráment, mire összehangoltuk a zenével, el lehet bíbelődni vele, de megérte!

     

    - idénre azt találtam ki, hogy kiválasztottam kb 30 best of fényképet, ki fogom ezeket nyomtatni, mindegyikről eszembe jut 1-1 szó, gondolat, keresek ezekhez kapcsolódó szép idézetet, és a képeket úgy teszem fotóalbumba, hogy a bal oldalon egy szép papírra ráírom az idézetet, mellette jobb oldalon lesz a fotó.

    előzmény:
    ZITIMI (1)
    2002-09-25  09:57
  11. 2009. október 21. 21:304365.
    bocs, plusz SK
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. október 21. 21:304364.

    Spórolós karácsonyi ötletek plusz SZ

     

    - saját készítésű füszerolaj (tényleg felhasználható, pl. saláták ízesítésére): kb. 15 cm magas, felfelé keskenydő szájú klassz kis üvegeket vettem talán 100-200 ft-ért, parafadugóval zártam, és viaszt is csepegtettem rá a jó záródásért, aztán ki lehet cicomázni celofánnal, szalagokkal, csillámokkal, nagyon mutatós és használható. Az üvegbe fűszernövény-ágacskák kerülnek, tetszés szerint (4-5 kis fűszernövény ágacskáira szedve elég akár 8-10 üveghez is) lehet tárkony, rozmaring, egész bors, fokhagyma, koriander, stb. Ezt felöntjük közönséges étolajjal, de aki el van eresztve, olívát is használhat. :) Én tavaly a legolcsóbb cba-s olajat vettem. Néhány hét után átveszi a füszerek ízét.

     

    - sk zselégyertya: benne gyöngyökkel, kilógó fahéjrúddal, ánizzsal, szegfűszeggel, akár rétegenként szórva-felöntve. De mondjuk én a zselé-alapanyag árán meglepödtem, 1-2 ezer volt egy tégely, ami 5-6 tálkára volt elég. Lehet a megolvasztott zselét színezni is. Illatos, nagyon klassz, kanóccal használható is.

     

    - mini-lekvárkák: mindig fözök csipkebogyó-lekvárt októberben, de ebből csak pici üvegecskék járnak, mert nagyon fáradtságos a készítése, hát még a gyűjtése... Díszítés fantáziára bízva.

     

    - lehet birsalmasajt-kompozíciót is ajándékozni, de nekem az nem sikerül jól

     

    Egyéb ötletek:

     

    - Metro-ban lehet kapni "céges ajándékok" közt gyönyörő üvegtálkákat marásos díszítéssel, 1000-1400-ért. Egyszer ez is ellőhető.

    - hobbiboltban mini vásznas képkereteket lehet kapni, pofátlan 300-as áros (kb. 5*8 cm), erre az unokák készíthetnek temperával alkotásokat a nagyszülőknek, odalesznek érte.

     - Ikea-ban mindig érdemes szétnézni, olyan nincs, hogy ott nem találtam még valamit

    - és a "talon": az olyan ajándékokat, amit mi kaptunk és nem voltak személyesek, nagyon nem tetszettek, bizony elrakom, és továbbajándékozom. Vigyázat, körültekintést igényel! Mindig emlékezni kel,, kitől kaptuk, nehogy oda kerüljön vissza... Mi ezzel spórolunk a legtöbbet.

     

    Már a harmadik éve meghúzzuk a rokonságnak szánt limitet 20 ezerben, (fenti ötletekkel, és egyvalaki kaphat "kiemelt" ajándékot, pl. anyukám tavaly gőzölős vasalót) plusz a saját gyerkőc, plusz fa és kaja, plusz ajándék egymásnak a férjjel, így 50-be általában beleférünk. (Jelzem, van 3 testvérünk, 5 nagyszülőnk, 6 dédnagyszülőnk, barátok)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. december 1. 20:484363.
    Sziasztok! Én a héten kaptam ötletet több fórumostól, amikor  családi okok miatt szerettem volna a koncertjegyeimet eladni. Azt javasolták, ha ez később lenne ( szerdán lesz  Gerendás a Köröndszalonban ), még karácsonyi ajándék is lehetne. Szóval megnéztem a honlapjukat és a most érettségiző unokahúgomnak közösen a családdal egy tanfolyamot fogunk adni. Nem sajátkezű, de azt hiszem a csomagolása különleges lesz. Végtére  a kultúra is szép ajándék. Mi a véleményetek ?
    előzmény:
    ZITIMI (1)
    2002-09-25  09:57
  14. Torolt_felhasznalo_645634
    Torolt_felhasznalo_645634
    2008. november 30. 14:184362.
    Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek. Készítettem nyáron egy reggeliző készletet, porcelán tányérra-bögrére üvegfesték-kontúrral és dekorlakkal rajzoltam mintát. Sajnos nem kaptam sehol porcelánfestéket, és ezt ajánlották helyette. A kontúrt kiégettem sütőben, aztán színeztem a dekorlakkal. Viszont mindkettő lemosható sima vízzel... Ajándékba készült, mindennapi használatra szerettem volna. Nincs valami olyan lakk, amivel tartóssá tehetem így utólag? Vagy hajtsak fel porcelánfestéket, és mossam le az egészet? Köszönöm a javaslatokat előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_484827
    Torolt_felhasznalo_484827
    2007. december 16. 20:084361.

    Sziasztok!

    Valamelyikőtök felhasznált már valaha ikeás lámpát, ami olyan egyszerű négyoldalú? Esetleg tudna mutatni képet?  Szeretnék egy ilyet ajándékba kidíszítgetni, de nem igazán tudom, hogyan kezdjek neki. Szalvétázzam, fessem.... ?

    Fontos lenne, köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. december 6. 19:514360.
    Sziasztok!

    Mivel eléggé szűkös az idén a költségvetés, azt hiszem, saját kezűleg készített ajándékot kap mindenki. De mivel mindkét nővérem fórumozik, nem írom le, mit kapnak, de egy-két kézzel készíthető nem drága ötlet:

    Kispárna, gyertyaöntés, üvegfestés (pohár, váza, üveglap), textilmunka, kis cserép kidíszítve (ékszeres-pakolósnak), ékszeres dobozka fából, kidíszítve, szalvétatechnika... Nekem sincs túl sok kézügyességem, úgyhogy szerintem bárki nekiállhat ezeknek; és nem is túl drágák hozzá az anyagok. Felnőtt segítségével bármelyik ügyes kislány el tudja készíteni! (Főleg, ha én meg tudtam csinálni! )

    Egyébként szerintem egy egyszerű ajándékot is emlékezetessé lehet tenni. Dedikálás, névre szóló gravírozás, stb...anyuéknak 30. házassági évfordulóra névre gravírozott öngyújtót adta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_684465
    Torolt_felhasznalo_684465
    2007. december 6. 19:374359.
    ez a Karácsonyosdi szerintem egyre gázabb....műanyag dolog....az igazi ünnep belül van, és nem kell hozzá naptár, hogy érezzem, ha itt az ideje.....a csinált ünneppel van baj, ami pusztán kereskedelmi fogás, nyálfolyással övezett utcák és üzletek, és ha neked épp szar a kedved, nem lehet, hisz Karácsony van, boldognak kell lenni...
    nem véletlen, hogy Karácsonykor eléggé megugranak az önygilkosságok...
    ajándékot sokkal jobb akkor adni, ha nem várják (el), mint teszik egy adott ünneppel kapcsoltan.
    ja, és szerintem lehet finomat/szépet kajálni egy egyszerű szerda este is.

    senki kevét nem akarom elrontani, de egyre jobban ez a kép alakul ki bennem a Karácsonyról.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_367259
    Torolt_felhasznalo_367259
    2007. december 6. 19:284358.
    Szia BBBounty^^

    Ez elo fordulhat. Esetleg nalad mas az alapetelmezett margo, papirmeret, vagy meg 1000+1 oka lehet. De a lenyeg h ha a tablazatra kattintasz a bal felso sarkaban mejelenki egy kis kockabennemeg egy kereszt(vagy vmi ilyesmi) es h arra kattintasz akkor tudod "huzni". Szoval csak "fogd meg es tedd feljebb". Vagy ha ez az utan lett igy h kepet is szurtal bele akkor viszont jobbbklikka kepre=&rt; kep formazasa=&rt; elrendezes =&rt; es itt valaszd ki vagy azt h szoveg ele vagy azt h moge. Ezek utan mar jonak kellene lennije.. De ha megsem akkor irj privit es valhogy megoldjuk



    Es csak finoman megjegyeznem h JO LENNE A REKLAMOZAST ABBAHAGYNI!!! foleg az SK cimu topikban...!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846504 (4357)
    2007-12-06  12:19
  19. Torolt_felhasznalo_846504
    Torolt_felhasznalo_846504
    2007. december 6. 12:194357.
    Sziasztok !
    Szia enki7 !
    Mar napok ota keresgelek itt a nlc-n, word formatumu naptarat,amibe kepet tudnek illeszteni es most megtalaltam. Tavaly is hasonlot hasznaltam es oromet tudtam vele szerezni. De van egy gondom a letoltott naptarral ( innen toltottem : http://rs67.rapidshare.com/files/66088009/naptar2008.rar ) a honap napjai nemcsak a sajat honap lapjan vannak, hanem pl. az utolso het napjai atmennek a kovetkezo honap lapjara. Ez miert lehet?
    Pls, segitsen vki,ha tud!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367259 (4328)
    2007-10-29  20:55
  20. Torolt_felhasznalo_584898
    Torolt_felhasznalo_584898
    2007. december 4. 18:594356.
    igen, ha már 5000 Ft ot, vagy 10000-t ráköltesz, akkor beleteheted valamibe. keret stb... személyesebbé teszed.

    Hopp, bár azt írják ott, hogy díszes borítékba küldik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2007-12-04  14:29
  21. Torolt_felhasznalo_367259
    Torolt_felhasznalo_367259
    2007. december 4. 16:204355.
    Hat nem igazan sk... De ajandeknak jo.. Ruhat tenyleg csak akkor erdemes venni ha biztos vagy benne h jo lesz...
    Mondjuk en azt nem tudom elkepzelni h igy egyszeruen csak egy "papirdarabot" adjak vkinek... Akkor mar szerintem tedd hozza egy csokihoz, sutihez, viraghoz, italhoz... beleteheted kepkeretbe, fotoalbumba sk kinyithatos kepeslapba h ez latszon az ablakon, vagy teszel melle egy szep gyertyat/mecsest. Vagy igazabol barmi kis apro/olcsobb dologhoz.. es igy mar jo ajandek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2007-12-04  14:29
  22. Torolt_felhasznalo_367259
    Torolt_felhasznalo_367259
    2007. december 3. 17:564354.
    Koszonom a tippet:D Ezzel mar en is probalkoztam de oszinten en eleg hamar meguntam... De megoldodott mert egy nagyon jo baratomnak elkuldom mailba es o elviszi nekem megcsinaltatni. Aztan mivel ugyis jon elem a repterre meg is kapom idobe:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819351 (4353)
    2007-12-02  01:39
  23. Torolt_felhasznalo_819351
    Torolt_felhasznalo_819351
    2007. december 2. 01:394353.

    most beirtam a google-be, hogy "liverpool press" és kiadott egy csomó mindent...sztem nézd meg, hátha találsz vmit...hozzáteszem, én egyálatlán nem tudok angolul, úhogy lehet hülyeséget irok... mert azokból amit kirakott, egy kukott se értek 

    Na de hátha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367259 (4349)
    2007-12-01  00:49
  24. Torolt_felhasznalo_819351
    Torolt_felhasznalo_819351
    2007. december 2. 01:334352.

    Hello!

    Ez a hópelyhes dolog nagyon tetszik, tuti ki fogom próbálni, nagyon vicces lehet Úgyis van itthon egy csomó borax...

    Én már csináltam boraxbol ezt-azt, de csak poénból leöntöttünk egy üveget feloldott boraxxal, és nagyon jól nézett ki Aztán szenvedhettünk a levakarásával, ugyanis a borax üveg szerű anyaggá szilárdul... de legalább ezt is megtapasztaltuk...

    hát nem tudom, nincs ötletem az otthoni naptárlefűzésre, igazából én is inkább azért viszem "szakikhoz", mert nem szeretném, ha gagyi hatást keltene...De majd gondolkozom valami megoldáson, aztán szólok. Egy egész estén át játszottam a Funhaussal, viccesek lettek a képek...

    Ti próbáltátok már a házi Martinit? Csak azért, mert a miénk elég érdekes szinekben pompázik, barnás..... tud erről vki vmit?

    Jó lesz, ha lesz sok recept

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_958552
    Torolt_felhasznalo_958552
    2007. december 1. 09:084351.

    Éjjenéjjenhurrá :D

    Hama elküldtem az óvó néninek is, örök hálám neked enki7!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367259 (4350)
    2007-12-01  00:54

Címlap

top